Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliott Wave Teorie na FX & Crypto trhy
Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie na FX & Crypto trhy! Dnes se podíváme na pěkné korelace mezi ZLATEM, EURUSD a BITCOINEM. Dále také na stav S&P 500 a 10Y US NOTES. Je RISK OFF mód za rohem? Čeká nás očekávaná korekce akciových trhů? To vše a více v dnešní analýze!

Nejzranitelnější měny
Podle japonské banky Nomura je česká koruna znovu na prahu měnové krize. Stejné varování tato banka vynesla i v listopadu 2022, od té doby však koruna vůči euru o celé procento posílila. Byť si myslím, že by si naše měna po inflační smršti zasloužila oslabit, na nějakou měnovou krizi s depreciací až nad „intervenčních“ 27,00 to zdaleka nevypadá. Proč? I s vyššími náklady a ztrátou ruského trhu dokážeme naše produkty úspěšně prodávat na zahraničních trzích, česká obchodní bilance je bezpečně v plusových hodnotách.

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.

Pár EUR/USD zavřel pod 1,300. Další jeho možný vývoj.
Včera jsem napsal článek o možnosti poklesu EUR/USD na support = cca 1,2300. Dnes bych se pokusil podívat se na více možností týkajících se vývoje v EUR/USD.

Praktická ukázka: Dva Take-Profity (TP)
Dva TP se mi v jednom týdnu nepovedly už hodně dlouho. Ačkoliv začátek týdne na to nevypadal, trh mi na konec ukázal, že umí udělat docela pěkný výsledek, který člověka potěší. A přitom stačí jen málo - věřit své strategii a nesnažit se neustále něco měnit.

Příležitost na australském dolaru
Vyjádření guvernéra australské centrální banky Glenna Stevense poslední dobou opět rozvířila diskuze o možném oslabení australského dolaru. Pondělní prohlášení se sice nemělo explicitně týkat samotné Austrálie, v Q&A části ovšem Stevens uvedl, že z hlediska monetární politiky je RBA „?v okamžiku potřeby ochotna udělat ještě víc“.

Ropa a rubl po roce války
Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.

Praktická ukázka: Celkem pohoda
Když si trh neumí vybrat směr, vyplácí se mít částečné odprodeje, které při návratech k otvíracím hodnotám zajistí, aby člověk vypadával z nastalé situace s alespoň malým úsměvem na tváři.

Obchodný výhľad na komoditné meny na rok 2022
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry NZD/USD, AUD/JPY a CAD/CHF z weekly grafov

Moderní přístupy, které pomáhají eliminovat ztráty
Moderní obchodování není o počtu ziskových a ztrátových obchodů, jak by se mohlo na první pohled zdát. Trading je hlavně o tom, kolik peněz si můžeme dovolit ztratit, aniž by naše obchodní snažení skončilo celkově ve ztrátě. A proto tu dnes budeme diskutovat o několika moderních obchodních přístupech, jež pomáhají vypořádat se s problémovými rizikovými pozicemi, u kterých často dochází ke ztrátám, které traderům odebírají tolik potřebné obchodní zisky.

Mírná ztráta posunula index S&P 500 pod důležitou rezistenci
Index S&P 500 si po pátečním poklesu o 0,28 % připsal stejně mírnou ztrátu i z celý týden. Spotřebitelská i výrobní inflace byly vyšší, než se čekalo, a tak opět převážily obavy z delšího období (ještě mírně) vyšších sazeb.

Analýza 9.10.2018: Dvakrát zaujímavé RRR
V dnešnej analýze by som chcel poukázať na potencionálne možné vstupy do trhu. Jedna sa o vstupy do trhu s priestorom pre vyšší takeprofit. Konkrétne sa jedná o potencionálny obchod na akciovom indexe DAX30 a na blýskajúcej sa komodite - ZLATO. RRR z týchto potencionálnych obchodov je v prvom prípade 1:3,7 ,čo je super pomer rizika a zisku. V druhom prípade ide o pomer 1:2,5. Riskovať 1 a chcieť vziať podstatne viac, mne osobne príde ako veľmi rozumná špekulácia a dobré obchodné nastavenie.


Andrea Unger: Světový šampion v tradingu
Andrea Unger je výkonný ředitel společnosti Unger Trading S.r.l., ale také je to soukromý full-time trader se světovými úspěchy a mentor. Andrea Unger je považován za jednoho z nejlepších obchodníků na světě.

Povídání o trzích: Big tech, nákupy Jardy Brychty a prodeje Warrena Buffetta
Zhruba poslední čtyři týdny zveřejňují velké společnosti své hospodářské výsledky. Největší pozornost jako vždy přitahují technologické firmy a není tak divu, že se na ně zaměřili i analytici XTB v nejnovějším dílu série Povídání o trzích. Co si o současné situaci myslí Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Marek Němky? Jaké firmy podle nich stojí za pozornost? Přikupovali sami některé z nich? V tomto článku přinášíme krátký souhrn témat, která v aktuální epizodě zazněly!

VIDEO: Schůzka ministrů financí EU zatím bez výsledku. Trhy zůstávají v klidu
Klidné včerejší obchodování dokázaly narušit až ve večerních hodinách zprávy o nedohodě mezi Řeckem a soukromými investory na restrukturalizaci části dluhu a další snižování ratingů pro největší francouzské banky.


Klíčový okamžik pro bitcoin?!| Investiční Memento #56
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 56. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

INVESTIČNÍ GLOSA: Čínský trh se třese před Trumpovými cly. Jsou obavy oprávněné?
Staronový americký vladař Donald Trump chce po lednové inauguraci uvalit 60procentní clo na dovoz čínského zboží, sankce ale postihnou i další exportéry do USA. Zatímco většina trhu tak oslavuje Trumpovo zvolení růstem, čínské indexy váhavě přešlapují.

Vzhůru dolů!
Finanční trhy si nesou v sobě paměť – kolektivní zkušenost investičních komunit, vládních institucí i jednotlivých investorů se do nich hluboko zapisuje. Přesto se zdá, že každá nová generace analytiků často podceňuje riziko opakování historických krizových scénářů. Aktuální dění ve Spojených státech amerických by mohlo být jasným ukazatelem toho, že se svět po dekádě stabilního růstu dostává do fáze turbulence, jakou jsme od roku 2008 v pravém smyslu slova nezažili.