Úterý 29. listopad 2022 16:24
reklama
Instaforex webinar petr plechac
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Swissquote Bank
reklama
Vantage krypto

Zpověď obchodníka měsíce: Bez podpory rodiny by to nešlo

Napsal:   Sekce: Obchodník měsíce

„A euforii? Tu zažívám pokaždé, když za několik minut vydělám tolik, jako běžní lidé například za měsíc.“

Obchodník měsíce žije v Brandýse nad Labem a obchodování u XTB se věnuje od roku 2013. Na začátku si prošel velkým psychickým tlakem, který podle vlastních slov zvládl pouze díky podpoře rodiny. S malými dětmi a hypotékou opustil zaměstnání, aby se mohl naplno věnovat tradingu. Přestože trader vydělal v posledních 2 měsících více než 100 tisíc a je dlouhodobě ziskový, jeho příběh je zajímavý hlavně s ohledem na psychiku začínajícího obchodníka. Trader důkladně popisuje svůj vývoj v interview.

Charakteristika obchodování

V průběhu hodnoceného období duben 2014 - červen 2014 obchodník zrealizoval celkem 227 pozic. Jeho portfoliu vládnul s přehledem akciový index DAX, na kterém proběhla více než polovina všech obchodů. Trader se však soustředil také na měnové páry. Nejvíce ho zaujal GBP/USD a NZD/USD, ale ve výpisu pozic jsme objevili další 9 párů. Velikost pozice byla vždy nastavena v rozmezí 0,05 až 3 loty.

Podíl obchodovaných instrumentů na realizovaných obchodech:


Délka obchodů se pohybovala v řádech sekund až několika týdnů. Průměrný obchod trval 20 hodin, ale vzhledem k extrémům není tento údaj příliš vypovídající. Medián se totiž vyšplhal na pouhých 8 minut. Za vysokým průměrem jsou hlavně dvě pozice na novozélandském dolaru. Trader v interview přiznává, že o délce obchodů rozhoduje aktuální situace na trzích.

Průměrná ziskovost na obchod činila 1 202 Kč. Medián dosáhl na polovinu této částky. Průměrná ztráta se vyšplhala na 1 164 Kč a nejvyšší ztráta nevystoupala ani na 5 tisíc. V zisku skončilo více než 3/4 uzavřených pozic.

Podle křivky kumulativního zisku dosahoval trader nejvyššího zhodnocení na konci zkoumaného období. Dařilo se mu hlavně v „longu“ na akciovém indexu DAX. Na křivce zároveň nejsou k vidění žádné výrazné ztráty, které by obchodníka měly zneklidňovat, přestože na konci května byla realizována nejvyšší ztráta.

Vývoj kumulativního zisku na účtu obchodníka (227 obchodů):Zhodnocení

Stabilizovaný růst křivky kumulativního zisku je jedním z hlavních atributů úspěšného tradera. I relativně vysoce ztrátové pozice byly rychle kompenzovány povedenými obchody. Vzhledem k přijímanému riziku je křivka relativně strmá, ale oceňujeme hlavně pozitivní směr.

Růst křivky je zároveň důkazem zvládnutého Money Managementu, který se projevuje také na mírně vyšších průměrných ziscích než ztrátách. Zároveň nejvyšší ztráty jsou udržovány v rozumných mezích. Při úspěšnosti obchodů nad 75 % nám vychází pěkný ziskový účet.

V neprospěch hraje zbytečné tříštění sil na mnoho instrumentů. Přestože se jedná o full-time obchodníka, snížit počet obchodovaných instrumentů na polovinu by mohlo být přínosem.

Už každý začátečník ví, že úspěch v tradingu je hlavně otázkou psychiky. Náš trader předvedl na účtu i v interview, že je pevný v kramflecích. Zároveň dokázal svůj životní styl přizpůsobit tradingu. Proto mu dáváme velké šance do budoucna. I když před každým traderem je neustále dlouhý kus cesty, a to bez ohledu na to, jak je daleko.

Interview

1. Co Vás přiblížilo k finančním trhům?

Moje první zkušenosti s investováním začaly v roce 2008, kdy jsem koupil fyzické zlato ve formě slitků (na ceně 850 USD). Bylo to na doporučení mého známého - zlatníka. Ukázalo se to jako fantastické rozhodnutí. Prakticky od prvního dne cena zlata kontinuálně rostla až ke známé hranici 1 900 USD/oz. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat, jak se vyvíjí cena zlata, a to mě blíže přivedlo k finančním trhům.

2. Jak jste se dostal k obchodování?

K obchodování mi paradoxně pomohl odchod z mé bývalé práce. Stál jsem před rozhodnutím, co budu dělat dál. A tehdy, v roce 2012, jsem začal přemýšlet o obchodování na trzích. Tak jako každý začátečník jsem se ponořil do zdlouhavého a únavného čerpání informací na internetu. Byly to nekončené hodiny strávené hltáním nových a nových vědomostí o tradingu, vzdělávacích článků, názorů, recenzí a podobně, až jsem konečně začal nabývat dojmu, že by to mohlo být to pravé. Věděl jsem, že to bude velmi těžká cesta jak pro mě, tak pro mou rodinu. Ale netušil jsem, že mě čeká jedno z nejtěžších období v mém životě.

3. Jak jste tedy začínal?

První rok byl opravdu velká zkouška na psychiku. Bylo to velmi těžké rozhodnutí jít do té nejistoty. Manželka na mateřské dovolené, dvě malé děti, hypotéka na krku. Přesto jsem to risknul a vzdal jsem se normálního života, který vede 99 % obyvatelstva.

Čím více jsem se vzdělával, tím více jsem si uvědomoval, že cesta k úspěchu bude mnohem delší a složitější, než jsem čekal. Jediné, co mě v tuto chvíli posouvalo dopředu, byla maximální podpora od manželky a mého otce. Ti jediní mi věřili a stáli při mně v těch nejtěžších začátcích.

4. Jak jste vybíral brokera?

Asi po 3 měsících usilovného střádání informací jsem stál před výběrem brokera. Kritéria jsem měl dvě. Chtěl jsem českého brokera, kvůli pohodlnější komunikaci a nejlépe nějakého zkušeného brokera, který na trhu působí dostatečně dlouho, má vzdělávací program a další příjemné benefity pro své klienty. Po několika dnech padl výběr na XTB.

S odstupem času musím konstatovat, že to bylo správné rozhodnutí. Za celou dobu obchodování mě nikdy nenapadla myšlenka o jakékoliv změně. Celý tým XTB je dle mého názoru velmi profesionální a plně mi vyhovují podmínky a benefity na účtu VIP Professional.

5. Jaké má podle Vás trading výhody nad „normální“ prací?

Neustále jsem viděl před sebou tu nádhernou myšlenku prakticky neomezených finančních možností, ale hlavně mě lákala ta svoboda. Nikdo mi nic nenařizuje, nediktuje, nikdo mi nic nekazí, nemusím řešit žádné kolegiální vztahy, naschvály, závist na pracovišti a jiné věci, které určitě řeší snad každý koho znám. Trading je jen a jen o mě a o nikom jiném. To je to, po čem jsem toužil. V tuto chvíli bych se už velmi těžko vracel do klasického stylu života a udělám proto maximum, abych se do běžného pracovního procesu už nikdy nemusel vrátit.

6. Jaká je Vaše filozofie - přístup k obchodování?

Od prvního momentu, kdy jsem začal uvažovat o obchodování na trzích, jsem měl o přístupu naprosto jasno. Chtěl jsem se stát full-time traderem. Již od úplných začátků jsem věděl, že na to musím jít trochu odlišnou cestu, abych se nepřipojil mezi těch 90 % neúspěšných. Obrovská výhoda byla, že jsem se mohl vzdělávat prakticky nepřetržitě. Věnoval jsem tomu 10 – 16 hodin denně, a přesto vývoj pokračoval velmi pomalu.

7. Jak vypadaly první měsíce na reálu? Neměl jste chuť s tím někdy praštit?

První měsíce obchodování na reálném účtu vypadaly opravdu chaoticky. Při každém zapnutí PC jsem věděl, že je něco špatně. Nebyl jsem si ničím jistý, neměl jsem prakticky žádný obchodní plán. A špatné výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Každý měsíc jsem odevzdával více a více peněz. Začal jsem propadat depresím a pomalu mi docházelo, že to sám nezvládnu. Proto jsem si domluvil první osobní schůzku v XTB, a tehdy jsem poprvé osobně poznal Account Managery Tomáše Kličku a Martina Tomana.

8. Pomohly Vám konzultace k lepším výsledkům?

Naše první schůzka trvala cca 3 hodiny a po detailním rozboru jsme společně sestavili první jednoduchý obchodní plán, kterého jsem se držel. Jednalo se o notoricky známé breakoutové strategie a obchodování pivotních bodů. Zpětně si teď uvědomuji, že to byl první zásadní krok vedoucí k mým úspěchům v tradingu. Přišly první měsíce, kdy jsem neskončil v červených číslech a nálada a chuť do tradingu opět rostla. Avšak stále jsem cítil, že to není ono.

Zásadní obrat přišel v červenci 2013, když mi zavolal můj Account Manager Tomáš Klička, jestli nechci zkusit opravdu něco nového, jiný přístup k tradingu. Mohl jsem se účastnit výuky profesionálního tradera - Peter Murín (škola tradingu) jako benefit k VIP účtu. Seznámil jsem se s novým obchodním systémem, který mi vůbec nic neříkal, ale přesto jsem cítil, že by to konečně mohla být ta správná cesta. Peter mi postupně předal veškeré svoje know-how a i přes počáteční neúspěchy ze mě vychoval profitujícího tradera. Proto bych ještě jednou rád poděkoval za mé dosavadní úspěchy Tomáši Kličkovi, Martinovi Tomanovi a Peterovi Murínovi.

9. Můžete popsat Váš současný obchodní systém? Na základě čeho se rozhodujete o vstupu do obchodů?

Obchoduji z 90 % intradenně čistou Price Action. Mezi nejvyhledávanější vstupy patří breaky na důležitých S/R úrovních na H1 a H4 time frame. Dále si pomáhám speciální soustavou indikátorů. Je primárně založena na divergencích, kterou vyvinul a stále vylepšuje tým P. Murína. Dále obchoduji obraty trendu na důležitých S/R úrovních opět podpořené již zmíněným indikátorem. Snažíme se vyhledávat momenta a trendové dny s větší volatilitou (bohužel poslední dobou je to čím dál těžší). Zbylých 10 % jsou čistě moje strategie, které si zkouším a vyvíjím sám. Jedná se především o dlouhodobé investiční obchody v řádech měsíců, které pak řídím dle vývoje na trhu.

10. Na základě čeho nastavujete objemy a stop-lossy? Máte pevná pravidla?

Pravidla jsou jednoznačně dána uceleným systémem tak, jak jsem se to naučil ve Škole tradingu. Vím přesně, kde a kdy vyhledávat vstup, jak velká bude pozice, kolik riskuji na jeden obchod a pro jak velký TP si chci dojít. Není nad čím přemýšlet, pravidla jsou dána.

11. Co rozhoduje o délce Vašich pozic?

Aktuální vývoj na trzích. Pokud chytnu trendový obchod, tak se snažím vydržet co nejdéle a perfektně pozici řídit. Ale jak všichni víme, to je hodně těžká fáze obchodu.

12. Jaký máte Money Management? Kolik procent účtu riskujete na obchod?

Opět podle přesně definovaných pravidel a podle aktuální situace na trhu. Základní RRR mám stanovené na 1:3, ale díky současné klidné situaci na trzích posouvám RRR  na 1:2. V této fázi odhazuji první část kontraktu a dále pozici řídím, a to už je velmi individuální. Nelze to krátce popsat, tam je to už opravdu o zkušenostech tradera. Nejběžnější risk na obchod je 0,5 % účtu.

13. Obchodujete měnové páry a DAX. Co Vám na těchto instrumentech vyhovuje? Neláká Vás vyzkoušet komodity?

DAX se stal pro mě stěžejním obchodovaným instrumentem, který vytváří 80 % mého profitu. Naprosto mi vyhovují obchodní hodiny a dynamičnost tohoto instrumentu. Co se týče forexu, sleduji cca 12 měnových párů na H1, M5 a M1. Komodity nevyhovují mé obchodní strategii.

14. Dostalo Vás obchodování někdy do kolen, nebo naopak na vlnu euforie? Jak se Vám při tomto stavu mysli dále obchodovalo?

Na kolenou jsem byl opravdu často, první půl roku vlastně neustále. Naštěstí se vždy objevilo něco, co mě posunulo dál. A hlavně, jak už jsem se zmiňoval na začátku, zpátky na nohy mi hlavně pomáhala manželka. Asi můžu s klidem říct, že bez její podpory bych to asi vzdal. A euforii? Tu zažívám pokaždé, když za několik minut vydělám tolik jako běžní lidé například za měsíc.

15. Co byste doporučil začínajícím obchodníkům?

Podle mě, by si každý měl hned na začátku jasně stanovit, co od tradingu očekává. Jestli to bude brát jako koníčka a přivýdělek ke stávající práci, nebo full time trader na plný úvazek. Budu upřímný: První variantě moc nefandím. Trading je natolik složitá činnost, že zvládnout techniku a pravidelně si přilepšovat ke stávajícímu platu, je opravdu velmi obtížné. Věřím, že to někdo dokáže, ale moc takových jsem zatím nepoznal. Stále jsem přesvědčen, že jedny z hlavních klíčových bodů, které mě posunuly mnohem dále než ostatní, je intenzivní vzdělávání, změna myšlení a změna dosavadního životního stylu.

16. Napadá Vás něco dalšího, co by mohlo pomoci ostatním traderům?

Nechci stále opakovat notoricky známé rady, kterých je plný internet. Snad jen jedna věta na závěr: Začátky opravdu bolí, ale pak to fakt stojí za to!!! 

Přehled obchodů uzavřených v období 4. 4. 2014 - 16. 6. 2014 (tabulku lze rozkliknout):


Do Obchodníka měsíce vybíráme různorodé tradery, jejichž styl či zvolené strategie jsou něčím výjimečné a mohou se stát inspirací a pozitivním nebo negativním vzorem pro všechny zájemce o trading. Účelem není navádět k žádnému obchodnímu stylu ani strategiím, které by z realizovaných obchodů mohly vyplývat. Veškeré údaje zveřejňujeme se souhlasem tohoto klienta.“

Kolektiv autorů X-Trade Brokers - XTB.cz

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • „Zneužití“ vaší pozornosti „velkými hráči“
  Trading je disciplína, ve které se žádná chyba neodpouští. I sebemenší výhoda tak může znamenat naprosto rozdílné obchodní výsledky. Začněte přemýšlet jako Market Maker a obchodní výhoda bude na vaší straně.
 • Zobrazování kalendáře ekonomických událostí
  Tento článek obsahuje popis psaní jednoduchého a pohodlného indikátoru zobrazujícího v pracovním prostoru grafu hlavní ekonomické události z vnějších internetových zdrojů.
 • Zodpovědný Trump?
  Během středečního brzkého rána se naplnily obavy finančních trhů s tím, jak sčítání hlasů postupně potvrzovalo, že příštím americkým prezidentem se stane nepředvídatelný muž bez politické zkušenosti, Donald Trump.
 • Zohledňujete při svém obchodování Swap?
  Přehledně se dozvíte, co je swap a jak funguje a hlavně vám dáme několik praktických rad, jak se swapem pracovat.
 • Zopakuje Fed rétoriku ostatních centrálních bank?
  Ve středu nás čeká předposlední zasedání amerického Fedu v letošním roce. Možná nejturbulentnějším roce nejen pro trhy, ale také pro Fed, který dlouhou dobu nepřiznal, že by mohla být inflace takový problém, kterým je dnes. O to agresivněji musí nyní proti inflaci bojovat a my jsme byly svědky již třetího zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Akciové indexy jsou v reakci na horší přístup ke kapitálu pod silným tlakem, který nemusí být ani zdaleka u konce. Za poslední týdny se však trhy krátkodobě nadechly, což bylo odrazem solidní výsledkové sezony nad očekávání analytiků, ale v posledních dnech také jednoho zásadního momentu, ke kterému trhy krátkodobě vzhlíží. Tím je pivot utahování měnové politiky.
 • Zostane GBP/AUD v trendovom kanáli?
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. V dnešnom výhľade sa pozrieme samozrejme na GBP/AUD a takisto aj NZD/USD a USD/CHF hlavne z daily timeframe, kde sa rysujú ďalšie zaujímavé obchodné príležitosti.
 • Zotavenie akciových indexov povedie k výpredaju
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, akciové indexy a komodity ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Zoznam populárnych online brokerov na Slovensku
  Aj na Slovensku sa v posledných mesiacoch zvýšil záujem o investovanie na finančných trhoch. Dokonca aj tradičné bankové domy rozbehli reklamné kampane na investovanie už od pár eur.
 • Z pár stovek na 40 000 USD za kus. Co jsou tokeny decentralizovaných financí a proč rostou
  Před několika týdny jsem krátce v přehledu sítě Ethereum představil koncept decentralizovaných financí a toho, že pro ni znamenají konkurenční výhodu do budoucna. Tokeny jsou nyní na světě a jejich zisky jsou naprosto astronomické. Jeden z nich se dokonce dostal na 38 000 USD. Má to ale velký háček.
 • Zpomalující Čína stojí za zhoršujícími se výsledky amerických společností
  Aktuálně probíhá v USA výsledková sezona a se svými reporty přišlo již několik společností včetně společnosti Caterpillar a Nvidie. Jejich výsledky, ale také několika dalších společností nedokázaly dorovnat očekávání ekonomů a stále častěji se hovoří o zpomalování globálního růstu ekonomiky. Nikoho pak nepřekvapí, že za zpomalením stojí z velké částí druhá největší ekonomika, Čína.
 • Zpoždění jako výhoda
  Včera mi AOS udělal 2 zvláštní obchody na měnovém páru GBP/USD. Chvíli jsem se na to nechápavě díval a nemohl pochopit, jak je to možné. Pak mi to došlo.
 • Zprávy z Austrálie zklamaly, korekce silného AUD pravděpodobná
  AUDCAD, AUDNZD, AUDUSD
 • Způsob, jakým každý z nás žije, je formován smyslem, který přiřadíme událostem, jež nás "potkávají"
  Proč nejsme schopni dodržovat nastavení obchodu, proč ztrácíme tam, kde jsme si jisti...?
 • Způsoby, jakými lze dosáhnout rovnováhy mezi osobním životem a tradingem
  Snad v každé práci se mohou lidé setkat pozitivními vlivy, díky kterým tam zažívají mnoho zábavy a vzrušení, které jim pak dávají patřičné důvody, proč se tam znovu vracet. Nicméně, bez ohledu na množství pozitivních důvodů a vydělaných peněz, je vždy především potřeba myslet i na svůj vlastní osobní život, který obvykle bývá klíčem k dosažení ještě lepších, nejen pracovních, ale také životních úspěchů.
 • Zradná volatilita a likvidita: Kryptomeny
  V tomto blogu sa nechcem moc sústrediť na potenciálne zisky tak ako skôr na riziká spojené s trhmi a ich porovnanie. Obecne platí, že čím väčšie potenciálne zisky, tým väčšie riziko. Viac pravda to byť ani nemôže. Hlavne po tom čo sa stalo dnes 19.5.2021.
 • Zrušenie štvrťročných správ firiem?
  Americký investor, miliardár Warren Buffett nedávno prišiel s myšlienkou zrušenia zverejňovania štvrťročných správ firiem obchodovaných na burze. Spolu s ním sa tohto nápadu chytil aj Jamie Dimon, šéf banky J.P. Morgan. Títo dvaja menovaní páni pre tento nápad získali ďalšieho silného spojenca, amerického prezidenta Donalda Trumpa.
 • Ztracená obchodní příležitost
  Upřímně, uvažoval jsem o jiném názvu tohoto příspěvku, ale ten by byl asi příliš dlouhý. No posuďte sami. „Obchod, ve kterém jsem nebyl a jak jsem díky tomu přišel o peníze, které jsem vlastně nikdy neměl“. Tak a teď je myslím jasno a všichni začínající obchodníci vědí, o čem článek bude, no a ti zkušení mohou s pousmáním zavzpomínat, jak zbytečně vážně prožívali události v začátcích své obchodnické kariéry.
 • Ztráta
  Těžká věc. Ačkoliv to není to nejtěžší v tradingu, tím je totiž udržení otevřené ziskové pozice, tak ztráta zanechává velké šrámy na naši duši, sebevědomí, i v naší peněžence. Je možné se se ztrátami naučit žít?
 • Ztráta jako příležitost
  Pro začátek musím přiznat že neznám moc traderů, kteří nepoužívají Stop Loss. Projel sem snad všechna domácí i zahraniční fóra a dozvěděl sem se že nepoužívání SL se rovná likvidaci účtu nebo alespoň stavům ohrožujícím psychické zdraví.
 • Ztráty CHF dosahují 13 %
  Už je to více než rok od chvíle, kdy Švýcarská národní banka (SNB) přestala bránit měnový pár EUR/CHF svými intervencemi a nechala švýcarský frank posílit. Podíváme se dnes proto na vývoj za uplynulý rok a na výhled tohoto měnového páru.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading VIP zona 2022