Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Býci striebra: Vizualizácia ceny striebra
Striebro vždy preukázalo svoju hodnotu v histórii. Od starovekých mincí až po ich použitie ako globálnej meny počas doby objavovania, striebro krúžilo svetom, aby sa stalo dôležitým finančným aktívom. Jeho hodnota naďalej žiari v ére moderného finančného sektora.

Buďte chytří - obchodujte swapy
Teoretických článků o způsobu fungování swapů (tedy poplatků za držení pozice přes noc) bylo napsáno bezpočet. Dnes se proto podíváme na swapy z více praktického hlediska. Na to, na jakých měnách existují díky swapům možnosti dosáhnutí potenciálních zisků a zda toho jde docílit na každodenní bázi.

Praktická ukázka: Předvánoční nepohoda
Vždycky mám dilema, jestli v týdnech, jako byl ten předvánoční obchodovat nebo ne. Dá se počítat s menší volatilitou, no přesto by se podle pravidel obchodovat mělo. Tedy alespoň u mě. Tím spíš, že tento týden měl všech pět dnů, tak se mi nechtělo přijít o něco pěkného.

Multitimeframe analýza: 27.12.2024 kakao (COCOA)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?
V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.

Indikátor momentum
Momentum akciového trhu je jeden z najpoužívanejších indikátorov technickej analýzy. Ide o oscilátor, ktorý meria mieru zmeny ceny na akciovom trhu za určité obdobie. V tomto článku sa dozviete viac o indikátore momentum, ako ho vypočítať a interpretovať.

Zbývá ještě Trump a Čína
Už je to téměř měsíc, co se Britové v referendu rozhodli o opuštění EU (takzvaný brexit). Tento krok byl v prvním pololetí často citován jako jedno z největších rizik pro finanční trhy. Prozatím to však nebyla žádná tragédie a „Lehman efekt“, který by odstartoval globální paniku, se nekonal. Ve výsledku je hlavním rozdílem slabší libra, která zohledňuje očekávané uvolnění měnové politiky na ostrovech, které by jinak nepřišlo. Na druhé pololetí nám tedy podle rizikového kalendáře zbývá ještě Donald Trump a Čína.

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CAD a GBP/USD
Opět je tu neděle a s ní i můj výběr z přípravy. Dnes se budu věnovat hlavním měnovým párům USD/JPY, USD/CAD a GBP/USD. Jako obvykle popíši uplynulé dění a naznačím jakým způsobem chci obchodovat současnou situaci.

Jedna investiční rada George Sorose
George Soros patří v Česku mezi kontroverzní postavy. Jedna část populace ho má ráda a chválí ho za boj pro otevřenou společnost. Druhá pak nenávidí a vidí v něm člověka, který financuje různé společenské aktivity razící jeho soukromou agendu. Nebudu se snažit obě znepřátelené strany smiřovat. Je trochu škoda, že jen zlomek lidí se zajímá o jeho investiční rady. Přitom právě jedna z nich může být v dnešní nejisté době velmi užitečná.

Dvojité dno na NZD/CHF a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.


Předpověď ceny etherea: jaký je výhled druhé největší kryptoměny v roce 2021 a dál?
Cena ETH se v únoru krátce dotkla 2000 $ (1500 £, 1680 €) a v dubnu už překonala i tuto hranici. Kryptoměna tak letos vzrostla již o 183,2 %.

Predpoveď mien rozvíjajúcich sa krajín je krutá, až na jednú výnimku
Po nepriaznivom začiatku roka 2019, kde najviac strácajú meny ako Rumunský leu alebo Argentínske peso oproti euru sa očakáva, že Polsky zloty v druhom kvartáli 2019 posilní. Polsky zloty bol oslabený kvôli Európskej Únii a takmer 4 ročným rekordne nízkym sadzbám, no analytik Joanna Bachert vraví, že odraz je blízko pretože Poľsko má potenciál odolať oslabeniu rastu EÚ.

Obchodní analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
Americké akciové indexy i v tomto týdnu pokračovaly v růstu a navyšovaly svá historická maxima. Trhům pomáhá absence negativních zpráv a makrodat, lepší výsledky amerických společností (než snižované odhady) a samozřejmě posledně zmiňované odkupy vlastních akcií a nákupy centrálních bank. Například jen Švýcarská národní banka (SNB) drží akcie za 100 miliard USD. Z amerických titulů drží největší pozice v Apple, ExxonMobil, J&J, Microsoftu a P&G. Centrální banky také nadále demonstrují připravenost a ochotu k dalším podpůrným akcím (ECB, BoJ, BoE, Fed).

Praktické okénko – obchod podle plánu a řízení otevřené pozice
Někdy se obchod podaří přesně tak, jak jste si ho plánovaly, jindy je potřeba sáhnout k řízení otevřené obchodní pozice.

USD/CHF sell signal a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Není všechno zlato, co se třpytí
V předvánočním čase se zaměříme na vzácné kovy, kde můžeme vidět dva zcela protichůdné trendy. Zatímco zlato se stříbrem rostou na velmi silné úrovně, platina a palladium ztrácejí hodnotu. Některé historické poměry cen vzácných kovů tak jsou výrazně vychýlené.

NZD/CAD: Očekávám konec konsolidace
V mém pravidelném blogu se dnes zaměřím na měnový pár NZD/CAD. Možná se zde schyluje k zajímavému pohybu. Tady je má příprava.

Rally amerických akcií pokračuje, býky čeká velký test
I v posledním ryze lednovém týdnu americké akcie posílily, index S&P 500 přidal 2,47 %. Přiblížil se tak důležité rezistenci.
