Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kde hledat zisky ve středoevropském regionu?
Česká národní banka (ČNB) včera překvapila trhy svým jestřábím tónem. V době, kdy Evropská centrální banka (ECB) i americký Fed snižují úrokové sazby, jde ČNB proti proudu. Dva členové bankovní rady dokonce hlasovali o zvýšení úrokových sazeb z nynějších 2,00 % na 2,25 % a zdá se, že tato diskuze bude ještě výraznější na příštím zasedání na začátku listopadu. Trh tak přestává sázet na pokles českých sazeb, což pomáhá koruně, která si od včerejší tiskové konference guvernéra Rusnoka drží zhruba 10haléřový zisk proti euru.

Obchodování S&P 500 a EUR/USD
Americké akciové indexy v posledních dnech nechtějí (zatím) ani dolů, ke zdravějším tržním úrovním, ale ani nahoru na nová maxima. Těžko říci, na co přesně finanční trhy nyní čekají. Makrodata s nimi nijak výrazněji nehýbou, výsledky amerických korporací, geopolitika, centrální banky a Čína také ne.

Multitimeframe analýza: 14.6.2024 DIESEL (Motorová nafta)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a kryptoměnu Ethereum
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a kryptoměnu Ethereum. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Další mírný pokles indexu S&P 500 (zatím) nemění dlouhodobější výhled
Index S&P 500 zahájil uplynulý týden růstem, v jeho druhé polovině ale začal klesat a celkově ztratil 0,65 %. Trh opět táhly níže velká technologická jména. To víte, lehce ironicky řečeno, bylo potřeba něco prodat, aby se daly nakoupit třeba akcie společnosti Snowflake.

Čaká zlato v roku 2022 obrovský rast?
V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť. Pozrieme sa na zlato, Litecoin a DAX cez denné časové rámce.

Multitimeframe analýza: 23.3.2023 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Býci pokračují v dobývání medvědího území, americké akcie přidaly přes 3 %
Se zelenými týdenními svíčkami indexu S&P 500 se v létě roztrhl pytel. Druhý srpnový týden byl pro americké akcie silně růstový, když index přidal 3,26 %. S&P 500 se tak vrátil na úroveň ze začátku května.

Burzovní grafy: Americké akcie zahájily květen solidním růstem
Americké akciové indexy v uplynulém týdnu zajímavě posílily. Pomáhají jim naděje na relativně brzké nastartování ekonomiky. Index S&P 500 za pět dnů přidal 3,50 %.

Burzovní grafy: No podívejme se, historická maxima v květnu! Přijde do léta pořádná bouřka?
Americké akciové indexy posouvají rekordy a býci drží tržní otěže v rukou. Klid je až podezřelý.

ECB nemá na vybranou
Euro se v posledních dnech zotavilo a na páru s americkým dolarem se odrazilo od pomyslného supportu 1,1111. Šlo ale spíše o důsledek zhoršujících se dat v USA než pozitivní obrat v eurozóně. Navíc několik centrálních bankéřů ve Spojených státech začalo otevřeně hovořit o snížení úrokových sazeb, které trh už delší dobu očekává, což také pomohlo posunout eurodolar o několik desítek pipů výše.

K dosažení parity by dolaru stačil jeden týden
Zatímco se Fed připravuje na utažení měnové politiky, ECB připravuje další nástroje pro podporu ekonomiky. Dolar tak dostává výhodu nejen vůči euru, ale také dalším hlavním světovým měnám. Parita jako hlavní dolarové téma posledních měsíců může být rozlousknuta 16. prosince na posledním zasedání Fedu v tomto roce.

Moje obchody na EUR/GBP a nákup mědi
V posledních příspěvcích jsem si postěžoval, že mé osvědčené obchodní signály fungují v tomto období hůře, především důležité týdenní support či rezistenční oblasti často zdravě nekorigují či neobrací trendy. Proto nyní do obchodů vstupuji postupně, po 2 či 3 menších částech.

Optimalizace obchodní strategie V.
Dnes si ukážeme postup, jak provést velmi důležitou analýzu, doby trvání obchodu.

Burzovní grafy: Střednědobá konsolidace pokračuje, útok na historické rekordy se zatím nekoná
Americký akciový index S&P 500 za týden ztratil 1,19 % a v uplynulém týdnu neohrozil důležitou hladinu 2 100. Prakticky to znamená, že konsolidace v rámci rozpětí pokračuje.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD a USD/JPY
Pomalu se blíží konec roku. Aspoň toho mého, obchodního. Dnešní nedělní příprava bude v tomto kalendářním roce poslední. Dnes se budu věnovat technické analýze na měnovým párech EUR/USD, USD/JPY a možným obchodním příležitostem pro příští týden.

Průvodce backtestingem krok za krokem
Forexový trh je známý svou vysokou volatilitou a rychlými změnami cen. Pro úspěšné obchodování na tomto trhu je klíčové mít efektivní strategii, která vám umožní identifikovat výhodné obchodní příležitosti. Jedním z nástrojů, který může výrazně zvýšit vaše šance na úspěch, je backtesting, o kterém také bude dnešní příspěvek.

Jak obchodovat tak akorát?
Takzvaný overtrading neboli přílišné obchodování je klíčovým aspektem obchodování, které musí obchodník pochopit. Pokud máte sklon k overtradingu a neodnaučíte se jej, přijdete v konečném důsledku o spoustu peněz. V tomto příspěvku odhalíme, co znamená nadměrné obchodování a jak jej můžete ve svém tradingu minimalizovat.

Jasný obrat trendu AUD/CAD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tento krát vznikol veľmi jasný obchodný signál na AUD/CAD a formácie na USD/JPY a EUR/GBP na ktoré sa pozrieme z daily timeframe.

Je pokles komoditních měn novým trendem, nebo jde pouze o korekci?
Pokud bychom se podívali na letošní vývoj cen komodit, zjistíme, že takřka všechny zaznamenaly pokles. Důvodem je nejenom silnější americký dolar, ale také slabší růst největšího komoditního konzumenta, Číny, a absence nabídkových šoků. Nižší ceny produkce však těžce doléhají na komoditní měny, které v poslední době zažívají pokles. Otázkou tedy je, jestli se řídit nastaveným trendem, nebo si kontrariánsky tyto měny koupit při aktuální slevě.