Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Negativní dopady „kotvení“ na trading
Přehlížet celistvost finančních trhů je vždy na škodu. Obvykle za tímto přehlížením nalezneme fenomén s názvem kotvení, který se v tomto článku více přiblížíme.

Reverse order, revers systém a MACD
Tak jsem to avízo, že napíšu článek a navážu tím na Satíkův jednoduchý obchodní systém číslo 5, bohužel dal, a když jsem si tu kaši navařil, musím si ji také všechnu sníst a nemám po ní dobré zažívání. Pokusím se ten článek nějak vybalancovat – hlavně berte vše, co zde píšu pouze jako můj pohled na věc, který nemusí být vždy správný a objektivní. Článek o systému se mi moc líbil, splňuje pravidlo KISS, a jelikož se v diskuzi ozval i můj kamarád Peter s pochvalou, rozhodl jsem se systému podívat na zoubky.

Jak zlepšit obchodní výsledky – praktická metoda
V tomto článku si představíme velmi jednoduchou, ale účinnou metodu, jak přepnout analytickou mysl do intuitivního módu, což může zlepšit schopnost řízení obchodu.

Praktická ukázka: Bez nálady
Uplynulý týden byl docela náročný. Stalo se, co se stalo, no přes všechno nebylo zbytí a bylo nutné věnovat se i obchodování. Musím říct, že mě to ani moc nebavilo, protože jsem měl v hlavě něco úplně jiného.

Byznys s obezitou, který odstartoval jízdu dánského Novo Nordisk
Když se řekne akciová rally letošního roku, většině lidí se zřejmě vybaví akcie společnosti Nvidia a dalších, zejména technologických firem. Skvělý růst za sebou, a dost možná i před sebou, má ale i o dost nenápadnější hráč, dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk, která se aktuálně pere s francouzskou LVMH o první místo nejhodnotnější evropské společnosti.

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala
Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.

CAD/CHF: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Wall Street, história, povery...
V tomto „sviatočnom“ a odľahčenom článku nájdeš priame, alebo latentné podnety ako vylepšiť obchodovanie. Vzdelávacia a praktická hodnota je samozrejmosťou. Niečo aj na úsmev či pohľad na rituály a povery pri obchodovaní.

Centrální banky už se chystají na QT
Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.

Coinbase IPO: další způsob, jak mohou investoři profitovat z rozmachu kryptoměn?
Americká kryptoměnová burza Coinbase bude příští týden poprvé uvedena na veřejný trh skrze přímou kotaci na akciový trh NASDAQ.

Kam až trhy padnou?
Můj dnešní blog je spíše úvaha o aktuálním tržním prostředí inspirovaná úžasnou knihou od Howarda Markse na téma tržních cyklů, kterou nyní čtu. Myšlenky obsažené v knize krásně zapadají do aktuálního tržního kontextu a velmi mi pomohly dívat se na trhy zcela jiným způsobem než doposud.

3cAnalysis: Týždenný výhľad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
3cAnalysis v týchto dňoch ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom režime, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre vybrané menové páry v slovenskom jazyku.

Americké akcie mají za sebou nejhlubší pád od letošního března
Volatilita roste a ceny akcií padají. Nervozita v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami a s růstem počtu nakažených covidem-19 udělala své, index S&P 500 za týden odepsal 5,64 %, nejvíce od března.

Pět největších traderových brzd - část třetí
V obecných článcích o psychologii tradingu často čteme o zásadách, které musíme dodržovat, abychom se přiblížili k profitabilnímu tradingu. Stále dokola je nám předkládáno, že musíme dodržovat Money Management, nastavovat Stop-Lossy, nezapomínat na psychologii tradingu, neustále zdokonalovat strategii, nicméně málokdo nám už sdělí, jakého chování se vyvarovat, abychom těchto cílů úspěšně dosáhli, odbrzdili se a vydali se konečně na svoji traderskou dráhu.

Chce ČNB silnou nebo slabou korunu?
S ústupem pandemie a postupným rozvolňováním krizových opatření volatilita na finančních trzích také pomalu ustupuje. Kurz české koruny se ale v posledních týdnech příliš nezklidnil, adrenalin obchodníků s naší domácí měnou totiž zvyšuje Česká národní banka (ČNB).

Za půl roku končí Yellenová v čele Fedu, jak si vedla?
Americká centrální banka (Fed) jako jediná centrální banka rozvinutých zemí míří svojí měnovou politikou na dva cíle, a to trh práce a cenovou hladinu. Zatímco situace na trhu práce se za působení Janet Yellenové v křesle šéfky Fedu signifikantně zlepšila, druhý cíl inflace zůstává nedosažitelný.

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?
Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi
Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.

Česká koruna si užívá jestřábí ČNB
Českému ministerstvu financí se zvyšují úrokové náklady raketovým tempem. Zatímco v září si na 10 let mohl český stát půjčit za 0,85 % p.a., nyní už za stejný dluh musíme platit přes 1,55 % p.a. Byť některá média dávají tomuto trendu za vinu hluboký vládní deficit, hlavním faktorem bude jestřábí komunikace České národní banky (ČNB).

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.