Vybrání Asia

Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
05.02.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali třetí denní cyklus a to one-way, který je trendující a dá se velmi dobře odvodit i den předem. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na další z denních cyklů, a to na London blow-up, který bude mít lehce i znaky one-way cyklu, každopádně bude jinak stavěný. První se klasicky podíváme na teoretický úvod a následně přejdeme na praktické ukázky. Co je to tedy London blow-up?

Smart Money Trading: Denní cyklus - Rip-off (20. díl)
12.12.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali první z denních cyklů, a to klasický denní cyklus, ve kterém hledáme primárně dva obchody a který nastává přibližně 3krát do měsíce. V dnešní kapitole budeme pokračovat v denních cyklech a rozebereme si cyklus rip-off, který je pro nás, jako obchodníky, kteří využívají strategii na bázi likvidity, ten nejvýnosnější. První se znova podíváme na teoretické základy a následně si rozebereme příklady na grafu. První otázka tedy je, co je to denní cyklus rip-off?
Další články k tématu Vybrání Asia

Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
09.02.2026 V minulé kapitole jsme si rozebrali téma zajišťování v rámci konceptů likvidity. Řekli jsme si 3 základní způsoby, jak lze zajistit pozici proti potenciálnímu nepříznivému vývoji nebo i jen očekávanému nepříznivému vývoji. V dnešní kapitole se podíváme na to, co mnoho obchodníků trápí, a to je odhadnutí trendu z Asia session. Řekneme si ve zkratce, co je to Asia session, proč je důležitá, a i hlavní parametry, díky kterým může trend odhadnout.

Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
14.01.2026 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak sestavit svůj trading plán. Řekli jsme si, co je potřeba do něj zahrnout a jak si ho rozdělit do různých oblastí. Celkově bylo potřeba mít vše sepsáno do detailu, aby v něm nebyla žádná bezvýchodná situace. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na to, jak moc se vyplatí zajišťovat neboli hedgovat pozice v rámci obchodování konceptů likvidity. První si řekneme, co je to vůbec to zajišťování a následně se přesuneme k příkladům, kdy většinou k zajištění dojde a na jakých technických úrovních. Pojďme si tedy první říct, co je to zajištění neboli hedging?
Související klíčová slova:
Škálování | Vstupy | New York open | Příklady obchodů | Výběr Asia low | Longové cykly | Hlavní obchod | Line | Breaky struktury | Vybrání Asia low | Informace o velkých hráčů | LBM 2 | Pravděpodobnost | RRR | Frankfurt | Období LBM | One-way | Frankfurt open | Zajímavé zhodnocení | Klasický denní cyklus | London open | New York | Denní cyklus rip-off | Příklady na grafu | Inducement Asia | Vstupy do obchodů | Účty u prop firem | Blow-up | Příležitosti | 3М | POI | Mitigace po inducementu | Stop-sell | Výrazný pohyb | Tržní realizace | Čekající příkazy | Vstup do obchodu | Bullish | Partials | Opětovný vstup do pozice | Praktické příklady | Trh | Stop-buy | Rip-off cyklus | Open | B/E | Ukázka rip-off | Škálování pozic | Strategie na bázi likvidity | Inducement daily low | Primární obchody | Denní cyklus | Jak na to | Praktický příklad | Vybrání Asia high | Navnadění | B/E (Break/Even) | Typ obchodu | POI/OB | Velká transakce | Pomalá smrt | Plánování | Graf | London blow-up | Krátkodobé obchody | Sell | Inducementy | LBM | NYO | Pravděpodobnost úspěchu | Vice | Inducement Asia high | Buy-limit | Navnadění lidí | Obchodníci | Vstup do pozice | London blow-up (LBU) | Ujetý obchod | LBU cyklus | NYO (New York open) | Mitigace | Extreme | SLQ | Asia low | Objednávky | Asia mid-line | Procento kapitálu | Break/Even | Mid-line | BOS/iBOS | Zhodnocení kapitálu | RRR (risk reward ratio) | Londýnská exploze | Trading | Cyklus rip-off | Trade | LBU | Reentry | Ukázka rip-off cyklu | Pohyb (směr) | Risk Reward Ratio | Konfluence | Daily high | Rip-off | Úrovně SLQ | ONE | Low | ICT | Extreme POI | FXstreet | Obchod | Daily low | Transakce | iBOS | Risk | Ceny | Radek Zalubil | Break struktury | Stop-Lossy | Obchodní den | Otevřený obchod | Spekulovat | Praktické ukázky | Obchodování | BOS | FXstreet.cz | Obchody | CARA | Situace | Měnové páry | Session | Ztráty | Target | Smart Money trading | Tým FXstreet.cz | Price Action | Daně | Asia high | Imbalance | Bod | Myšlenka | Zhodnocení | TIM | Inducement | High | Cena | Likvidita | Buy | Inducement daily | Pozice | Struktura | CZ | Time-Frame | Smart money | SMC | Cykly | Asia session
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | 3М | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot




