Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Dolarové páry: EUR/USD, NZD/USD, USD/CAD
Pondělí nám zpravidla poskytne prodloužený čas k přípravě obchodů. Dnešní nevolatilní den k tomu přímo nabádá. Podívejme se na další dolarové páry. Cena měnového páru EUR/USD má za sebou hodně zajímavý up trend. Bude pokračovat i nadále? Kromě mého pohledu na měnový pár EUR/USD najdete v tomto blogu i další dolarové měnové páry NZD/USD a USD/CAD.

Bitcoin sa dotkol 35 000 USD. Čo ďalej?
Vianoce sú za nami a Bitcoin začal rok 2021 na hodnotách, ktoré by tipoval asi málokto. Vrchol bol zhruba 34 800 USD a aktuálne sa nachádzame na 31 700 USD. Čo ďalej s Bitcoinom?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 8.12.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Co nakupoval a prodával Warren Buffett v posledních měsících?
Díky americké legislativě, která nařizuje velkým fondům pravidelně zveřejňovat změny ve svých portfoliích, jsme minulý týden měli znovu možnost nahlédnout do portfolia Warrena Buffetta a jeho společnosti Berkshire Hathaway. Jaké nákupy a prodeje provedla tato investiční legenda tentokrát? V tomto článku přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího. Detailní rozbor celého portfolia poté analytik XTB Tomáš Vranka vytvořil ve svém aktuálním videu.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie11.8.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Short EUR/CZK - je čas oprášit obchod desetiletí?
Po skončení intervencí České národní banky v dubnu 2017 naskočila koruna na posilující trend. Komu se tehdy podařilo prodat eura za 27 korun, tomu se povedl výjimečný obchod s nízkou mírou rizika. Česká i globální ekonomika se nyní znovu vrací do normálu a ČNB i ekonomická veřejnost mluví o dalším trendovém posilování koruny.

Analýza NASDAQ, S&P 500, EUR/USD: Euro ztrácí půdu pod nohama
Americké indexy na nových ATH, oslabující euro a posilující dolar. Co za to může a co očekávat dál? Pojďte si přečíst pravidelnou týdenní analýzu od Purple Trading.

Praktická ukázka: Skoro nula, ale trochu jinak
Po týdnu, ve kterém mě podmínky AOS nepustily do obchodu, přišel další, docela normální, který sice udělal celkem tři obchody, avšak s výsledkem podobným tomu předchozímu, tedy blížícímu se nule.

Který dolar má navrch?
Včerejšek přinesl dle očekávání už třetí letošní snížení úrokových sazeb ve Spojených státech. Americká centrální banka (Fed) upravila cílované pásmo pro sazby na 1,50-1,75 %. Tím přenechala status nejvýše úročené měny mezi majors kanadskému dolaru. Bank of Canada totiž včera také rozhodovala o dalším nastavení měnové politiky a nechala hlavní úrokovou sazbu na 1,75 %. I přesto ale měnový pár USD/CAD zamířil prudce vzhůru a daleko od hranice 1,3000.

Krátké analýzy - S&P 500, EUR/USD a Čína
Na americkém akciovém indexu S&P 500 jsme viděli dva poklesové týdny, příští týden bude velmi pravděpodobně již opět růstový.

Multitimeframe analýza: 24.8.2023 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.


Centrální banky se připravují na nejhorší
Centrální banky si začínají uvědomovat, že se ekonomika dostává do poslední fáze hospodářského cyklu, kontrakce. FED již koncem roku začal krotit svůj původní záměr postupně zvyšovat úrokové sazby a v letošním roce již nepočítá ani s jedním zvýšením. Minimálně jedno zvýšení úrokových sazeb měla v letošním roce v plánu ECB i to je už minulost. Na svém posledním zasedání zmínila, že počítá s ponecháním aktuálních sazeb na stávajících úrovních do konce letošního roku. V Austrálii nebo na Novém Zélandu dokonce uvažují nad snížením úrokových sazeb, aby podpořily hospodářský růst.

Technicko-fundamentální analýza na EUR/USD, zlato a index S&P 500
Máme za sebou polovinu týdne a o žádné slávě se zatím hovořit nedá. Především pak na devizovém trhu, kde se mezi sebou přetahují býci a medvědi o to kdo ponese pomyslný prapor v podobě trendu. Trhům se zatím vyhýbají obloukem fundamenty a makroekonomické zprávy, které by měly schopnost hýbnout trhem. Na forexové trhy jakoby spadla deka a většina z nich si hledá poměrně dlouho svůj směr. Například o americkém dolaru se stále mluví, že posiluje, oslabuje, pak zase posiluje a najednou Trump. Realita je taková, že od konce května začal vytvářet širokou oblast konsolidace, kde neustále oslabuje a posiluje. Jednou za oslabení může Trump, poté zachrání dolar růst amerických výnosů, jak tomu bylo v posledních několika dnech. Situace se nemění ani na ostatních měnách, nicméně je poměrně zřetelné, že dolar i tak udává tempo a to nejen na devizovém trhu ale i tom komoditním. Podívejme se tedy podívat na dlouhodobější technickou analýzu tří nejobchodovanějších instrumentů z různých částí finančního světa.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 13.3.2011
Technická analýza hlavních měnových párů podle teorie Elliottových vln...

Důležitá událost pro Bitcoin za dveřmi...
Tento článek se zaměření na událost kolem implementace škalovacích návrhů do bitcoinové sítě.

Naučte se, jak investují banky s Bernstein Bank
Obchodování na burzách s příchodem online platforem se těší velké oblibě. Nejenom, že je možné obchodovat odkudkoliv a kdykoliv, ale potenciální zhodnocení převyšuje inflační míru.

Moje cesta prop tradingem – povedené shorty na USD/CAD a vyjádření ČNB k prop tradingu
V tomto článku se podíváme na dva povedené obchody, dlouhodobý vývoj balance křivka na prop účtu a na závěr se seznámíme se stanoviskem ČNB k prop tradingu.

Jak budu obchodovat EUR/USD, USD/JPY a ropu WTI?
Donedávna krátkodobě výrazně sílící dolar se nám, zdá se, uklidňuje a začíná oslabovat, na čemž má hodně zásluhy americký prezident Donald Trump (zavedení cel na průmyslové kovy). Kromě oslabení dolaru mu můžeme přičíst i znovuspuštění větší korekce na akciových trzích.

Čo by znamenala $100 ropa pre globálnu ekonomiku
Rastúce ceny ropy navracajú predpovede návratu $100 za barel prvýkrát od roku 2014 vytvárajúc víťazov aj porazených v svetovej ekonomike. Exportéri ropy by si užili vysokú návratnosť, dávajúc stimuly spoločnostiam a štátnym pokladniam. Naopak konzumujúce národy by platili náklady cenového nárastu, potenciálne ovievajúc infláciu a ubližovať dopytu.