Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Sedm důvodů, proč by měl „Fed hike“ přijít už v září, podle Deutsche Bank
Ve světle událostí, kterých jsou globální akciové trhy svědky v posledních měsících, se začínají ozývat hlasy, které volají po značném pozdržení prvního zvýšení sazeb americkou centrální bankou. V Deutsche Bank to vidí jinak:

Purple Trading: Bezpečnost, rychlé zpracování výběrů a vklady zdarma do evropských bank jsou u nás samozřejmostí
V Purple Trading dbáme na to, aby u nás byli klienti co nejvíce spokojeni, a proto se pravidelně snažíme přicházet s užitečnými novinkami a neustálými vylepšeními.

Býci měli navrch, americké akcie těžily z nadějí na podporu ekonomiky
Čtyři výrazně ziskové a jen jeden výrazně ztrátový den znamenají, že akciový index S&P 500 za týden celkově posílil o 3,84 % a zapsal do burzovních statistik druhou zelenou týdenní svíčku v řadě.

Týdenní výhled (Gamestop a turbulence na trzích)
Další týden přinesl na finančních trzích turbulence, které způsobil velmi zvláštní fenomén, na který si budeme muset začít zvykat. Jde o retailové investory, kteří spekulacemi proti hedge fondům nafukují bubliny na akciových, ale také na dalších trzích. Americký dolar také s volatilitou nešetřil a hýbal se spolu s přeléváním rizik na trzích. Jaké příležitosti se vyplatí v tomto týdnu sledovat?

SATS DJIA Live 01/2023
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první lednový pracovní den a prodám poslední lednový pracovní den:

Dolarový index - korekce nebo obrat ?
Po včerejším růstu na dolarových párech si jistě většina traderů pokládá otázku, jedná se o obrat nebo jen o korekci před dalším poklesem ?

AOS jako tester
V tomhle blogu zkusím trochu nastínit, jak se dá AOS využít i trochu jinak - pro získání nějaké statistiky nebo otestování myšlenky. Například indikátoru. Řekl jsem si, že zkusím nějaký otestovat, nakonec jsem si vybral RSI. Sám moc nefandím indikátorům, ale právě proto jsem si řekl, že tomu zkusím dát šanci.

Swingový výhled - 25. týden (Zasedání Fedu)
Zasedání amerického Fedu skutečno dostalo trhy z lehké dekadence a korelace všech akciových titulů je najednou pryč. FED naznačil, že bude zvyšovat sazby o rok dříve a technologické tituly se dostaly na nová rekordní maxima. Dow Jones mezitím smazává zisky za poslední dva měsíce a může být zajímavou příležitostí. Sledujeme tak dále výnosy a vývoj amerického dolaru, který má za sebou nejziskovější týden v tomto roce.

Praktická ukázka: Týden s poklidným koncem
Letošní léto se mi docela líbí. A to nejen proto, že je venku pěkné počasí, ale také proto, že se mojí strategii docela daří. Ačkoliv ještě nejsme ani v polovině prázdnin musím říct, že výsledky na tuto okurkovou sezónu jsou docela pěkné. Však se podívejte sami.

Analýza od tradera: EUR/USD a ropa WTI
Měnový pár EUR/USD dále posiluje a obchoduje se nyní nejvýše za téměř dva roky. EUR/USD vůbec nejeví snahu svůj skoro 500 pipový růst od začátku června korigovat (alespoň o 100 pipů) a využívá jakékoliv zprávy či přesněji i jen pouhého náznaku o možném budoucí změně politiky ECB k dalšímu a dalšímu posílení. Jakékoliv snahy prezidenta ECB Maria Draghiho o zastavení posilování eura v posledních týdnech se absolutně míjí účinkem. Na reportovaná pozitivní data z USA naopak tento měnový pár vůbec nereaguje.

Nový produkt od XTB: Investice dostupnější než kdykoli předtím
Rostoucí zájem o investice, tažený technologickým pokrokem a ekonomickou situací, nutí stále více lidí angažovat se na kapitálovém trhu. Statistiky XTB naznačují stálou oblibu tradičního akciového trhu mezi investory. Je však nutné si uvědomit, že burza má své vstupní bariéry. XTB zavádí změny, díky kterým bude investování dostupnější.

Býci zabodovali, i tak ale americké akcie v srpnu odepsaly bezmála 2 %
Po čtyřech týdnech ztrát index S&P 500 poprvé posílil, konkrétně o 2,79 %. Investoři reagovali na naděje ohledně jednání USA a Číny o vzájemném obchodu, fundamentálně se tedy nic nezměnilo.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, EUR/AUD a USD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/CAD, EUR/AUD a USD/CAD. Tyto trhy nám opět poodhalily další možný směr svého vývoje.

Koruna pod inflačním tlakem
V lednu česká koruna na vlně globálního optimismu dosáhla 7letých maxim vůči euru. Nyní se nálada na finančních trzích z důvodu možné pandemie zhoršila, ale i tak můžeme korunu ve světle posledních let považovat za silnou. Ve čtvrtek zasedá Česká národní banka (ČNB) a uvidíme, jestli tento trend dokáže podpořit či nikoliv.

Trhy úspěšně ignorují ECB
Evropská centrální banka (ECB) stále zdůrazňuje, že ani přes pokles cen plynu, elektřiny a pohonných hmot neplánuje ustoupit ze své měnové restriktivní strategie. Repo sazbu hodlá měnový výbor ve Frankfurtu zvýšit z aktuálních 2,50 % v minimálně dvou následujících krocích pokaždé o 0,50 %. A příležitost k prosadit první takový „hike“ bude mít už tento čtvrtek.

Je čas podívat se na japonský fundament
Už je to půl roku, co výměna v křesle guvernéra japonské centrální banky (Bank of Japan - BoJ) a s tím související zavedení extrémních programů na uvolnění měnové politiky skrz kvantitativní uvolňování (QE) poslaly japonský jen na dlouhou cestu slábnutí.

Býci vs. medvědi: Kdo vyhraje rok 2024?! | Investiční Memento #61
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 61. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Je ropa podhodnocená?
V návaznosti na minulý článek o návratu k průměru u zlata se dnes podíváme na podobný efekt u mnohem dynamičtějšího aktiva, kterým je ropa. Z dlouhodobého hlediska můžeme vypozorovat, že cena této komodity v souladu s vývojem spotřebitelských cen. Rozdíl je v tom, že ceny v obchodech jsou mnohem méně volatilní než ceny ropy a toho se dá v tradingu využít – index spotřebitelských cen funguje jako kotva, jako indikátor rozdělení mezi tím, jestli je ropa nadhodnocená nebo podhodnocená.

Starbucks trpí klesajícími tržbami, nový generální ředitel plánuje obrat k lepšímu
Známý kavárenský řetězec Starbucks se již několik měsíců potýká se slabšími tržbami, což potvrdily i poslední předběžné finanční ukazatele za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2024. Existuje však naděje v podobě nového generálního ředitele, který má plán, jak situaci zvrátit. Starbucks musí změnit přístup k zákazníkům a zároveň naslouchat svým zaměstnancům, kteří identifikovali mnoho provozních problémů.

Proč je francouzská dluhová krize nebezpečná?
Nestabilní politická situace ve Francii vytváří velmi zajímavé příležitosti na tamějším akciovém trhu. Platí to však i o dluhopisovém trhu? Odpověď zní jasně ne. Francouzským státním dluhopisům je nyní lepší se vyhnout. Dluhopisový trh totiž bude měřit hloubku francouzské politické krize. Jak je to vůbec možné? Proč je francouzský státní dluh nebezpečnější než dluhy jiných evropských zemí?