Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Nedělní příprava: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a AUD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Pokles ceny US indexů během uplynulého týdne měl za následek posilován amerického dolaru. Tím došlo k breaku významných supportů na hlavních měnových párech a posílení medvědího momenta. příklady si ukážeme na měnových párech EUR/USD a NZD/USD. Doplňkovým měnovým párem je AUD/CHF. Zde probíhá korekce rostoucího trendu a cena se blíží k zajímavé cenové úrovni.

Praktická ukázka: Jak dopadl týden bez „kliky“
Někdy ji člověk má, někdy ne. Po absolvování tisícovky situací s ní bychom zjistili, že zhruba 50 % jich je ve prospěch a asi 50 % v neprospěch. Takže vlastně nemají žádný vliv na naše výsledky. Nicméně vždy, když je klika ve hře, je to důvod k zamyšlení nad filozofickou stránkou tradingu.

FOMO a jak mu odolat
FOMO, tento rozšířený fenomén dokáže s psychikou tradera velmi silně zacvičit. V tomto článku si ukážeme metody, jak se z jeho sevření vymanit a tak dát tradingu jasný řád.

Vývoj ve způsobu obchodování
Script, nastavení, obchodování, nástroje, trading, platforma, MT4, indikátory...

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - 2 dny, které rozhodly všechno
Minulý týden jsem skončil v zisku 120 Kč, takže se mi podařilo překonat týdenní plán. Od začátku obchodování v květnu 2020 je účet v zisku ve výši 622 Kč.


Jaká jsou skutečná fakta o Bitcoinu a může konkurovat bankovnímu sektoru?
V roce 2019 oslavila nejslavnější kryptoměna své desáté výročí, přičemž svým příznivcům zanedlouho připravila i milé překvapení poté, co její hodnota začala znovu velmi rychle stoupat a nakonec znovu prorazila úctyhodnou hranici 10 000 USD.

Akcie bank jsou překvapivě nízko
Bombastický růst technologických akcií pořád nekončí. Naopak na vlně rozvolňování a stimulů americké vlády se přidává k akciové horečce i retail, automotive a ostatní průmysl. Index Nasdaq od předpandemického maxima v únoru 2020 přidal 42 %, index S&P 500 mu zdatně sekunduje s růstem o 25 % za stejné období.

Probrali se medvědi ze zimního spánku?
Americké akcie mají za sebou velice živý týden. Index S&P 500 sice vylepšil historické maximum, v týdenním vyjádření ale odepsal 3,31 %.

Burzovní grafy: Druhá červená svíčka v řadě, katastrofa se ale zatím stále nekoná
Americký akciový index S&P 500 za uplynulý týden odepsal 0,65 %, takže je na světě druhá červená týdenní svíčka za sebou. Bude to něco znamenat?

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CHF, dolarový index DXY a akcie Netflix
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CHF, dolarový index DXY a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Čtvrtý pokles indexu S&P 500 v řadě ještě (stále) neznamená drama, korekce ale již začala
Index S&P 500 v týdnu střídal růstové dny a těmi ztrátovými, zejména středeční pokles o více než 2 % ale zajistil medvědům další dílčí vítězství, červenou týdenní svíčku s hodnotou -0,63 % a také oficiální začátek korekce (pokles z vrcholu o 10 %). Od maxima ze začátku ledna je index vzdálený více než 8 %.

Obchodujte tak, abyste mohli obchodovat i zítra
Četl jsem spoustu článků a viděl dost webinářů o pravidlu 80/20 v tradingu. Málokdo z obchodníků však ví o pravidlu 90/90/90 v tradingu. Vážně, kdo z vás o něm slyšel? Většina brokerů by obchodníkům nikdy takovou informaci nepodala, ale my v Purple Trading nejsme jako většina.

Předražené komodity
Čína je největším světovým spotřebitelem řady průmyslových komodit od železné rudy přes hliník až po uhlí. A čínská ekonomika prochází očistou, při které se kupí více tlumících faktorů naráz. Dopad na ceny komodit je a bude negativní, pokles nebo stagnaci poptávky po průmyslových komoditách nedokáže zbytek světa vynahradit. Ani na Západě se totiž růstový investičně-spotřebitelský příběh nepíše.

Typy finančních nástrojů
Bez ohledu na to zda na finančních trzích pracujete, nebo je poznáváte, tak budete jistě čelit takovým věcem jako finanční nástroje. Co jsou to finanční nástroje/instrumenty? Na to se podrobněji podíváme v tomto článku.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie Netflix
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Americké akcie krvácejí
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další ztrátový týden. Tentokrát to ale opravdu stálo za to, po třech mírných denních růstech totiž ve čtvrtek a v pátek nastal armagedon se ztrátou přes deset procent. Trh tak za týden celkem odepsal 9,08 %.

Které trhy sledovat v následujících dnech?
Trhy v posledních týdnech příliš nelenily a díky tomu jsme mohli být svědky zajímavých pohybů. Tesla opět pokořila nový ATH a vystoupala na cenu 607 dolarů. Za ní pokračoval index S&P 500, který se také nachází v posledních dnech ve stabilním uptrendu. Stejně tak většina kryptoměn zažívá býčí trh a bitcoin se dokonce na některých burzách mohl těšit dlouho očekávaného ATH. Jsou zde ještě další investiční příležitosti a akcie, které by mohly být zajímavou příležitostí? V tomto článku se můžete podívat na náš rozbor vybraných společností, které podle nás stojí za to pozorovat a které v blízkém období mohou zaznamenat zajímavé pohyby

Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka
Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích. Již koncem minulého týdne se dostaly výnosy na dosah 3% a akciový trh byl opět pod tlakem, především kvůli nervozitě investorů. Ta se vrací na trhy i v týdnu aktuálním, kdy VIX vystoupal k 19 bodům především díky proražení úrovně 3% u výnosů.

Americké akcie po rozkolísaném vývoji výrazně oslabily
Americké akcie v uplynulém týdnu nejprve zajímavě posilovaly, nálada se ale obrátila a páteční propad srazil index S&P 500 do celkové týdenní ztráty 2,75 %.