Čtvrtek 16. červenec 2020 16:30
reklama
FP Markets
reklama
FP Markets
reklama
Dukascopy

Investorská liga mistrů odstartovala

Napsal:   Sekce: Články BOSSA

V pondělí 30.10. spustila společnost Bossa její největší vzdělávací projekt za dobu působení v České republice. Každý pracovní den pozvala jednotlivé partnery a obchodníky, aby vysílali webináře, kde ukazují své obchodní přístupy a strategie.

V pondělí 30.10. se představil od 20:00h se svým obchodním přístupem Top Down Tomáš Vobořil. Na finančních trzích se pohybuje přes 12 let a ze své zkušenosti si nakonec vybral pro jeho styl obchodování analýzu trhu od největších časových rámců po H4 až maximálně H1. Na webináři analyzoval hlavní měnové páry a komodity, o které posluchači měli zájem. Jeho styl je založen na určení trendu na měsíčním a týdenním grafu, zakreslením supportů, rezistencí a trendových linií na denním grafu a definování svíčkových formací. Tomáš Vobořil hledá převážně obchody do longu, tedy nákupní příkazy. Vstupy si určuje na základě korekcí k trendovým liniím a nalezení svíčkových formací typu Engulf či Morning star. Výstupy řídí stop-loss příkazy pod nejbližší low svíčky a take profit dle situace - 1:1 či 1:R (tedy do první úrovně rezistence).

V úterý, již dlouhodobě vysílá a je zároveň i součástí Investorské ligy mistrů i Bossa Live trading s Ondřejem Janatou, který vysílá již od března vždy od 9:30h. Ondřej Janata se především zaměřuje na měnové páry s americkým dolarem. Vyhledává především volitelnější měnové páry typu GBP/USD, USD/JPY, USD/TRY či USD/ZAR. Jeho obchodní styl je založen na několika indikátorech na časovém time frime M30 či M15. K obchodování tedy využívá pivotní linie, které se vykreslují pouze pro konkrétní den, oscilátor překoupenosti a přeprodanosti. Během obchodní seance vyhledává svíčkovou formaci pin bar a její překřížení přes pivotní linii. Jako důležitý ukazatel trendu využívá měnový index na americký dolar FUSD. Na vyšším time frame H1 instrumentu FSUD určuje směr, tedy trend indexu amerického dolaru. Jakmile má určen trend, hledá obchodní příležitosti v podobě vykreslení pin baru, kde knot pin baru prorazí pivotní linii a kde tělo svíčky se uzavře nad nebo pod pivotem ve směru trendu. Důležité je zmínit, že čeká vždy na uzavření, tzv. close svíčky, ideálně na M30. Pro potvrzení signálu využívá oscilátor, kde má nastaveny hodnoty 30 pro možnou BUY pozici a 70 pro možnou SELL pozici.

Ve středu od 17:30h se nám představil první obchodník z týmu FXstreet.cz Jakub Hodan. Jakub je swingový obchodník. Pro své obchodování využívá také vyšší time frame a neobchoduje níže než na H1. Ke svému obchodování využívá především tzv. S/R zóny. Jsou to rozšířené supporty a rezistence, kde se nezakreslují jednou vodorovnou pipovou čárou, ale jako obdélníkové pásmo spojující několik maxim svíček. Následně čeká na průraz těchto pásem, kde ve většině případů zadává čekající obchodní pokyny typu BUY STOP či SELL STOP. Během webináře našel novou obchodní příležitost. Na denním grafu na ropě FOIL se cena za poslední dny dostala na roční maximum, zde si určil S/R zónu a zadal čekající pokyn SELL STOP. Tedy se spekulací na pokles ceny ropy. Stop loss nastavil nad S/R zónu několik desítek pipů výše. Take profit si nezadal, nicméně si zakreslil první možný výstup na prvním supportu vytvořené S/R zóny. Obchodní příkaz během doby následně sleduje a v případě, že cena dojde na první hladinu supportu, postupně uzavírá část pozice. Je velice pravděpodobné, že během následujících 6 týdnů se pokyn otevře, budeme tedy sledovat, jakým způsobem obchod řídí.

Ve čtvrtek vysílali od 10:00h pánové Martin Stibor a Tomáš Mirzajev. Martin vychází ze dvou obchodních přístupů a to odrazy od supportů a rezistencí, tedy sledování snižujícího se momenta na trhu. Momentum trhu v intraday obchodování je klíčová záležitost. Je to oblast akumulace, kdy trh jde do strany. Pomůckou také může být velký pohyb bez korekce, kde je velká pravděpodobnost, že se dříve či později cena ustálí na daných úrovních. Zde se následně hledá potenciální vstup do nové pozice. Druhým přístupem je naskakování do již vytvořeného trendu na základě pullbacku, tedy krátkého návratu ceny, korekce ceny. Důležitým nástrojem při tomto stylu obchodování je využívání Fibonachiho návratu, kde se cena odráží od hodnot 61,8%, nebo 50%. Fibo úrovně si Martin nastavuje na high a low swingového pohybu. Tomáš Mirzajev využívá pro své obchodování nejprve agregátor cen na stránkách finviz.com, kde sleduje výkon sledovaných instrumentů. Dále sleduje hlavní makro události v makrokalendáři. Také sleduje statistická data na mataf.net, zde jsou informace k volatilitě daného instrumentu na daný časový úsek obchodního dne. Sleduje očekávaný pohyb v pipech v rámci například dané hodiny. Tomáš také vyhledává obratové svíčkové formace typu pin bar. V tomto webináři se spíše jednalo o úvod do obchodních stylů, další webináře Martina i Tomáše budou spíše zaměřeny na vyhledávání obchodních příležitostí. Vysílací čas je omezen na jednu hodinu, proto budou pánové hledat obchodní příležitosti během celého obchodního týdne a k případným obchodům se následně budou vracet.

První týden nám ukončil Dominik Kovařík. Dominikova obchodní strategie je založena na obchodování pomocí indikátoru Squeeze. Jedná se sloučení Keltnerových a Bolinegerových pásem s momentem trhu. Tento indikátor není ve standardní nabídce v obchodní platformě Meta Trader 4, nicméně Vám ho můžeme na vyžádání zaslat. Dominik Squeeze indikátor především využívá ideálně na týdenním grafu, kde hodnoty jsou více akurátní. Jak víme, indikátor je vždy zpožděný, protože se vypočítává s uzavřených svíček, proto je ideální tento indikátor využívat na vyšším time frame. V případě vykreslení signálu hledá dále překřížení dvou exponenciálních klouzavých průměrů, 8 denní a 34 denní. Pro boční trendy dále používá jako ukazatel Stochastik pouze pro určení překoupenosti a přeprodanosti. Indikátor Squeeze během webináře začal vykreslovat potenciální vstup na měnovém páru GBP/USD, avšak Dominik nyní čeká na vytvoření vlajkové formace a proražení tohoto pásma na D1. Uvidíme v následujících dnech. Dominik dále popisoval svůj postoj k money managementu a jakým způsobem nastavuje své obchody v poměru rizika a ztráty.

Celý první obchodní týden této kampaně společnost Bossa nahrála na svoji FB skupinu BossaCz. Zde si můžete všechny webináře přehrát zdarma a bez další registrace. Z mého pohledu tento první týden byl ve znamení představení různých obchodních přístupů a strategií. Každý obchodník má svůj názor na trhy, nicméně jeden společný přístup od všech se tu za první týden dal vypozorovat. Většina obchodníků využívá pro své obchodování vyšší time frame a spíše určují potenciální příležitosti na hodinovém grafu. Nespornou výhodou těchto přístupů je především nižší časová náročnost. Určitě jsou zde i negativa a to v podobě nutnosti vyššího kapitálu, aby účet měl dostatečný finanční polštář při umístění stop losssu několik desítek pipů od aktuální ceny. Sledujte s námi další webináře a nechte se inspirovat různými pohledy na trhy.

Petr Karadzos
Head of Sales společnosti BOSSA

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Intuitivní a instinktivní obchodování – nikdy!
  Nedávno jsem četl článek, ve kterém autor, mimo jiné, mluvil o intuitivním obchodování. Dokonce hovořil o tom, že zadávání obchodů na základě intuice a instinktu je znakem profesionality tradera. Už když jsem to četl, říkal jsem si, že to tak rozhodně není. Ale pár dnů jsem o tom ještě trochu uvažoval, no a dospěl jsem k závěru, že k tomu musím něco říct.
 • Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch
  V posledných dňoch sa dostala so médií správa, že na českých štátnych dlhopisoch je aktuálne inverzná výnosová krivka, čo sa všeobecne považuje za jeden zo znakov prichádzajúcej recesie a medvedieho trhu. Je to naozaj vždy tak?
 • Investičná príležitosť alebo nová matematika?
  Keď Giordan Brun dňa 17.2.1600 vykríkol ,,a predsa sa točí" to ho už oblizovali plamene kresťanskej cirkvi, ktorá takto trestala ľudí, ktorí nevideli zem ako stredobod vesmíru.
 • Investičná príležitosť: Kryptomenové burzy
  Počuli ste už o kryptomenových burzách? Tak ako existujú banky, poisťovne, brokery tak vznikajú aj rôzne kryptoburzy. Len pred pár rokmi mohlo byť pár kryptobúrz či niekoľko desiatok, no momentálne je to niekoľko stoviek a o pár rokov to bude aj niekoľko tisíc kryptobúrz.
 • Investiční rady od Warrena Buffetta
  Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.
 • Investiční soutěž BOSSA: Začínají registrace do 2. kola soutěže o 350 000 Kč
  První kolo investiční soutěže BOSSA, v němž jste si mohli procvičit obchodování na finančních trzích na demo účtu s fiktivními penězi, se blíží do finále. Známe už tři výherce týdne, kteří od BOSSY získávají reálných 10 000 Kč a postupují do druhého kola soutěže, v němž se obchoduje s reálným kapitálem a hraje se o 350 000 Kč. Připojí se k nim i čtvrtý výherce z tohoto týdne plus 20 nejlepších investorů, kteří nejvíce zhodnotili za 4 týdny soutěže fiktivní kapitál 30 000 Kč. Samozřejmě se k nim připojí i Leoš Mareš a Patrik Hezucký z Evropy 2 a všichni ti, kteří se od druhého kola sami přihlásí.
 • Investiční soutěž na reálných účtech a dění na finančních trzích
  Shrnutí průběhu 1. týdne soutěže: První týden investiční soutěže na reálných účtech byl pro většinu soutěžících úspěšný. Více než polovina z nich, přesněji 50,59 procent, ukončila svůj první týden v plusu. Výsledná bilance jejich účtů (zavřených obchodů) byla na konci týdne vyšší než počáteční kapitál, který byl pro všechny stejný, a to 10 000 Kč.
 • Investiční soutěž zná výherce 100 000 Kč, rozhovor s vítězem
  Vánoční investiční soutěž společnosti Bossa zná svého výherce a nového majitele 100 000 Kč, stejně jako i výherce dalších lukrativních cen. Investoři dosáhli skvělých výsledků, když využili aktuální dění na finančních trzích. Prokázali, že vsadit se dá nejen na růst, ale i pokles ceny finančních aktiv. Soutěžící se chopili šance a prodávali ropu, případně měny na ni navázané jako ruský rubl, norskou korunu nebo kanadský dolar.
 • Investiční strategie a hypotéza (1.)
  Každý forexový obchodník je v podstatě investor, který investuje své volné prostředky do určité měny s očekáváním, že tato investice zhodnotí jeho do obchodu vložený kapitál. A každý investor, pokud ke své investici přistupuje odpovědně, o své investici přemýšlí, posuzuje zejména pravděpodobnost očekávaného vývoje a na základě těchto posouzení definuje svou hypotézu.
 • Investiční strategie a hypotéza (2.)
  Při formulaci hypotézy a zejména při její transformaci do investiční strategie se často zapomíná na vliv speadu a případných dalších nákladů nebo se jejich vliv výrazně podceňuje. Investiční strategie pak může v testovací variantě nabízet velmi dobré výsledky. Při reálném obchodování se vše ukáže ale jinak.
 • Investoři vyhlížejí další zisky na koruně
  Česká koruna se vůči euru obchoduje na podobné úrovni jako v polovině listopadu 2017. Technicky vzato si už půl roku vzala pauzu ve svém posilujícím trendu. Pro tuto stagnaci EUR/CZK je mnoho vysvětlení, stejně tak ale přibývá argumentů pro znovunastartování zisků koruny v druhé polovině roku.
 • Investování do fyzických drahých kovů 1.
  Rozložení kapitálu mezi více investičních tříd je jedním z nejzákladnějších investičních pravidel již od dávných let.
 • Investování do fyzických drahých kovů - 10.
  V dnešní části našeho seriálu se budeme věnovat možnostem případného prodeje zlatých a stříbrných mincí z našeho portfolia.
 • Investování do fyzických drahých kovů - 11.
  V závěrečné části seriálu o investování do fyzických drahých kovů si zopakujeme nejdůležitější skutečnosti související s investováním do fyzického zlata a stříbra.
 • Investování do fyzických drahých kovů 2.
  V první části seriálu o investování do fyzických drahých kovů jsme si řekli o vhodnosti diverzifikace obchodního kapitálu i do jiných investičních aktiv než pouze do produktů finančních trhů. Vhodnou a historicky osvědčenou investiční třídou jsou drahé kovy ve fyzickém provedení (mince, sady, slitky).
 • Investování do fyzických drahých kovů 3.
  Pokračování seriálu o investování do fyzických drahých kovů.
 • Investování do fyzických drahých kovů 4.
  V následujících několika dílech seriálu o investování do fyzických drahých kovů se budeme podrobněji věnovat konkrétním perspektivním stříbrným i zlatým mincím, které patří do kvalitních investičně-sběratelských sbírek.
 • Investování do fyzických drahých kovů - 5.
  V dnešní části seriálu o investování do fyzických drahých kovů si představíme dalšího zástupce perspektivních investičně-sběratelských mincí, čínské Pandy.
 • Investování do fyzických drahých kovů - 6.
  V minulých částech našeho seriálu jsme si představili nejdéle vycházející investičně-sběratelské stříbrné mince, australské Kookaburry a čínské Pandy. Dnes se podíváme na investičně nejperspektivnější mince z této kategorie, které nesmí chybět v žádné kvalitní investiční sbírce fyzických drahých kovů.
 • Investování do fyzických drahých kovů - 7.
  Do investiční sbírky fyzických drahých kovů samozřejmě patří i perspektivní zlaté mince. Podobně jako stříbrné i zlaté mince se dělí na klasické investiční mince, investičně-sběratelské mince a sběratelské (a ty dále na historické a novou numismatiku).
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading letni strategie