Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Index S&P 500 ukazuje, že umí také klesat a investoři panikaří
Americký akciový index S&P 500 navázal na pokles z konce předchozího týdne. Ztrácel až do čtvrtka, a ačkoli v pátek korigoval výše, celkově za týden odepsal 0,98 % a za celý únor ztratil 1,42 %.

Po halvingu je Bitcoin znovu téměř na 10 000 USD
Bitcoin znovu téměř na 10 000 USD. Takto vypadá dnešní pohled na graf Bitcoinu. Po posledním zásahu nad 10 000 USD prodala jedna z velryb velké množství Bitcoinu a padli jsme téměř o 2 000 USD na hodnotu kolem 8 100 USD. Dnes máme na dosah 10 000 USD, jak na tom jsou investoři?

Kde hledat výnos přes záporné sazby?
Centrální banky vyspělých zemí se předhánějí v holubičích komentářích s cílem podpořit chřadnoucí ekonomiku a zároveň oslabit měnu. V Austrálii už začali úrokové sazby snižovat a vypadá to, že další země budou následovat. Už 6 bilionů USD vládních dluhopisů vynáší záporný výnos. Není se co divit, že investoři prodávají měny, kterým centrální banky házejí klacky pod nohy. Jakou zemi by však mohla tato vlna minout?

Jak poznat dno propadu — Je důležitější technika, nebo čas?
V uplynulých dnech zažily americké akciové trhy další prudký výprodej, který investory vrátil do reality, že volatilita a nejistota jsou neoddělitelnou součástí akciového investování. S&P 500 se propadl o 9 %, nejvíce od pandemického roku 2020. Investoři se přirozeně začínají ptát – je pokles u konce, nebo nás čeká další propad? A jak odhadnout, kdy přijde dno? Měli bychom při hledání dna poklesu sledovat technické úrovně podpory a rezistence (S/R), nebo délku trvání poklesu na základě historických statistik?

Co se vaří ve Fedu?
Vzhledem k tomu, že mezi březnovým a dubnovým měnovým zasedání americké centrální banky (Fed) vychází pouze jeden NFP report z amerického trhu práce, na který se centrální bankéři spoléhají ve svých rozhodnutích, hodí se aktualizovat pozici amerického dolaru po pátečním zveřejnění těchto čísel.

Aktuální Price Action obchody na měnových párech USD/JPY a AUD/NZD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme blíže na měnové páru USD/JPY a AUD/NZD. Oba měnové páry spojuje obchodní příležitost založená na konfluenci.

Praktické okénko – Lézt do cesty rozjetému vlaku se nevyplácí
V tomto článku se budeme věnovat situaci, kdy vstupovat proti rozjetému trendu nemusí být zcela výhodné. Také se podíváme na obchod, ve které bylo vše provedeno správně, ale i tak skončil ve ztrátě.

S&P 500 na maximu ještě letos?! | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Technická analýza měnových párů EUR/USD a GBP/USD
Dnešní blog technické analýzy měnových párů bude zaměřen na měnové páry EUR/USD a GBP/USD. Přesto, že se z pohledu S/R úrovní nacházejí tyto dva měnové páry v rozdílné situaci, došel jsem díky jejich analýze k jednotnému závěru týkající se dalšího posílení či oslabení amerického dolaru v příštím dnech.

Dluhopisy jsou stále vysoce atraktivní
Za první 2 měsíce letošního roku došlo k výraznému ztlumení holubičích očekávání v USA. Překonání akciových maxim indexů S&P 500 a Nasdaq spolu s nezaměstnaností pod 4 % a deficitem federálního rozpočtu přes 6 % HDP nedává americké centrální bance (Fed) příliš možností pro uvolnění měnové politiky.

Praktická ukázka: Předvánoční nepohoda
Vždycky mám dilema, jestli v týdnech, jako byl ten předvánoční obchodovat nebo ne. Dá se počítat s menší volatilitou, no přesto by se podle pravidel obchodovat mělo. Tedy alespoň u mě. Tím spíš, že tento týden měl všech pět dnů, tak se mi nechtělo přijít o něco pěkného.

Nejlepší filmy o penězích
Léto je tady a mnoho z nás má tak konečně dostatek času na odpočinek třeba ve formě sledování filmů a seriálů. Pokud vás již omrzely romantické letní komedie, analytik XTB Tomáš Vranka pro vás připravil svých TOP 5 filmů z finančního prostředí, které by měl každý investor nebo trader vidět alespoň jednou za život.


Obchodník měsíce XTB: Největší výzva je riziko recese
V druhém dílu série obchodník měsíce přinášíme rozhovor s traderem Petrem. Petr se na trzích aktivně pohybuje už od roku 2016, kdy se zprvu účastnil vzdělávacích kurzů XTB. Od té doby si byl schopen tradingem vydělat jednotky milionů korun. Jak se mu podařilo být dlouhodobě profitabilním obchodníkem?

Money management pro začátečníky: Naučte se, jak chránit svůj kapitál
Vstup do světa Forexu může být pro začátečníky vzrušující i riskantní. Jedním z klíčových prvků k dosažení dlouhodobého úspěchu je efektivní money management. V tomto článku se zaměříme na základní principy money managementu, které vám pomohou chránit kapitál a zvyšovat šance na zisk.

Jak lze Paretův princip aplikovat na obchodování?
Dle tzv. Paretova principu pramení 80 % důsledků z 20 % příčin. Toto platí v mnoha různých situacích a tento princip byl dokonce obecně nazván „pravidlo 80/20“. Například v obchodě platí, že 20 % vašich zákazníků může generovat 80 % vašich prodejů. Na to, jak lze tuto myšlenku uplatnit ve světě obchodování se zaměříme v dnešním příspěvku.

Analýza S&P 500, NZD/USD, GBP/USD - Kdy se růst indexů zastaví?
Neustálé pokořování ATH na indexu S&P 500 už pomalu nikoho nepřekvapuje. Tradingová komunita se tak spíš ptá, kdy začne korekce. Pojďme se nad tím tedy zamyslet.

Veľký kritik Bitcoinu ho ide nakupovať
Zdá sa, že kryptomenový sektor je aktuálne plný nových a stále lepších noviniek. Bullish scenár sa evidentne napĺňa, pričom teraz nehovoríme len o cene. Tá aj tak za posledných 6 mesiacov narástla približne 5-násobne. Aktuálne si na seba ale pýtajú stále viac pozornosti rôzne spoločnosti, ktoré sa s kryptomenami začínajú zaoberať, či ponúkať ich svojim klientom. Tesla, PayPal či Morgan Stanley, taký je zoznam naozaj obrovských celosvetových spoločností, ktoré už kryptomeny nejako zmienili a plánujú ich do svojej ponuky služieb či produktov nejako zapracovať v najbližšej dobe (alebo už aj zapracovali). No a novinky o vstupe ďalšej veľkej spoločnosti do kryptomenového sveta nenechali na seba dlho čakať.

Rychlé a nečekané poklesy na trzích představují pro obchodníky užitečný test řízení rizik
Každý, kdo byl v uplynulých dnech obchodně přítomen na trzích, se tak stal reálným účastníkem další z historicky zajímavých a důležitých událostí na finančních trzích, o kterých se bude ještě dlouho mluvit a psát. Akciové trhy, některé komodity či měnové páry předvedly několik let nevídané rekordní pohyby, které budou i na dlouhodobých grafech ještě dlouho patrné?

Proč bychom se neměli ve všem spoléhat na centrální banky v roce 2024?
Od posledního poklesu akcií v říjnu se zdá, že trhy žijí v euforii z toho, že snížení úrokových sazeb se blíží. Centrální banky se zdají být zachránci celé ekonomické situace. Boj s inflací se zdá být vyhrán a teď nás čekají jen světlé zítřky. Tato interpretace má však spoustu trhlin. Pojďme si uvést několik argumentů, proč nepodléhat současné euforické vlně na trzích.