Seřadit články podle
Blogy uživatelů

Ohlédnutí za děním okolo akcií GameStop, ACM a komunitou WallStreetBets očima ředitele Trading oddělení XTB Filipa Kaczmarzyka
Filip Kaczmarzyk svoji kariéru v XTB zahájil již v roce 2007 v rámci trading oddělení na pozici Junior Trader. Od dubna 2009 zastával funkci zástupce vedoucího trading oddělení XTB. V listopadu 2010 začal pracovat pro institucionálního poskytovatele likvidity CFH Makrets v Londýně. Od května 2011 do května 2015 pracoval ve společnosti Noble Securities SA, nejprve jako ředitel obchodování OTC instrumentů, později jako ředitel FX trhů. Do XTB se vrátil v květnu 2015 na pozici ředitele trading oddělení a od 10. ledna 2017 je členem správní rady XTB. Je absolventem varšavské ekonomické univerzity se zaměřením na kvantitativní metody v ekonomii a informační systémy.

Gamestop opět přidal přes 100 %
Nikdo jsme zatím nezapomněli na extrémní nárůsty akcií společností Gamestop nebo AMC. Akciové trhy byly v chvíli velmi nervózní a nástup retailových investorů ze skupiny wallstreetbets otevřel bránu pro další katalyzátory pohybů na trzích. Jak rychle nervozita přišla, tak odešla, ovšem během včerejšího obchodování Gamestop opět přidal přes 100 %. Co stálo za růstem a můžeme být svědky další korekce na akciových trzích?

Zase ten Bitcoin
Není to tak dlouho, co jsem psal o Bitcoinu, jak mě baví. Také jsem psal o tom, jak neuvěřitelně nestabilní je to věc a tím pádem, i jak nepraktická z dlouhodobého pohledu. Nic proti myšlence virtuálních měn nemám, ale tohle mi hodně připomíná divoký západ, kdy pravomoc šerifa končí u prvního stromu za městem a dál je už jen naprosté bezvládí a libovůle.

JP Morgan spochybňuje hodnotu Bitcoinu – Chce len lacno nakúpiť?
História vzťahu medzi bankou JP Morgan a najväčšou kryptomenou, Bitcoin, je naozaj extrémne pestrá. Aj keď sa už zdalo, že v poslednom období sa táto banka trošku so svojimi vyjadreniami o kryptomenách ukľudnila a prinášala najmä zaujímavý pohľad na tieto digitálne aktíva, jej posledný report má v sebe hneď niekoľko nie práve pozitívne ladených vyjadrení o najväčšej kryptomene.

Zemědělské komodity silně rostou
S očekávanou vyšší inflací přicházející z přestimulovaných Spojených států se do hledáčku investorů dostaly i zemědělské komodity. Slabší americký dolar také podporuje růst všech aktiv denominovaných právě v dolarech, protože pro zbytek světa se stávají levnějšími. Straně nabídky naopak nepomohly čínské historické záplavy, které zničily velkou část úrody.

Buffettov indikátor na maximálnych hodnotách: Je to dôvod na obavy?
V roku 2001 Warren Buffett slávne opísal pomer kapitalizácie akciového trhu k HDP ako „najlepšie jednotlivé meradlo situácie v akomkoľvek danom okamihu.“

Pomôže kauza Tether rastu kryptomien?
Kryptomenový trh sa po niekoľkých týždňoch ponoril do červených čísel. Tie sme v takomto rozsahu nevideli už istý čas a tak sa všetci začínajú pozerať na to, čo prepad na kryptomenovom trhu spôsobilo alebo to, kam až môže ísť. Dokonca sa začínajú ozývať aj hlasy, ktoré hovoria o tom, že sa skončil bull market a nastáva bearish obdobie, čo je však trošku urýchlené konštatovanie. Aj keď sa aktuálne v kryptomenách asi nehovorí o ničom inom, ako o tomto prepade, dnes uzrela svetlo sveta aj jedna veľmi zaujímavá správa, ktorá sa týkala najväčšieho stablecoinu, Tether, a jeho takmer dvojročného súdneho sporu, ktorý sa dnes oficiálne skončil.

Multitimeframe analýza: 23.2.2021 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Obchodné príležitosti na exotických menových pároch
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz sa pozrieme z najvyšších timeframeov na EUR/NOK, NOK/JPY a USD/CNH.

Týdenní výhled (Rostoucí výnosy a nervozita na akciovém trhu)
Minulý týden byl ve znamení návratu nervozity na finanční trhy, což způsobil opět růst výnosů z amerických státních dluhopisů. V ohrožení jsou především technologické tituly, ale také další akcie, jejichž vývoj je závislý na nízkých sazbách v ekonomice. Na devizovým trhu mezitím pokračuje v růstu libra a už je nad úrovní 1.40. EURUSD zůstává také silnější, ačkoliv americký dolar krátkodobě reagoval na vyšší výnosy posílením. Fundament na ropě dostává její cenu nejvýše od začátku minulého roku.

Praktická ukázka: Bylo to v klidu
Po dramatickém závěru minulého roku se, jak to vypadá, vše vrací do starých kolejí. Už jsem uvažoval nad tím, co a kdy se děje, ale o tom až jindy, teď se můžeme podívat na obchody z minulého týdne.

Hodnota pipu a jak ji vypočítat
Money Management patří k nejdůležitějším prvkům v obchodování a každý obchodník by měl ovládat základy jako jsou lot, pip a to jak vypočítat hodnotu pipu.

Falešné Forex signály: Jak je detekovat a vyhnout se jim
Po otevření pozice někdy obchodníci přemýšlí nad otázkou: „Proč se to uzavřelo ztrátou, když to vypadalo, že jsem udělal všechno správně? Téměř všechny signály strategie tam byly, ale cena nakonec šla cena opačným směrem“.

Česká koruna si užívá jestřábí ČNB
Českému ministerstvu financí se zvyšují úrokové náklady raketovým tempem. Zatímco v září si na 10 let mohl český stát půjčit za 0,85 % p.a., nyní už za stejný dluh musíme platit přes 1,55 % p.a. Byť některá média dávají tomuto trendu za vinu hluboký vládní deficit, hlavním faktorem bude jestřábí komunikace České národní banky (ČNB).

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, EUR/USD a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry USD/JPY, EUR/USD a GBP/AUD. Cena prvního měnového páru reagovala na důležitou rezistenci nedaleko dlouhodobé trendové čáry. Na EUR/USD se rozhoduje o pokračování trendu stejně jako na GBP/AUD. To vše na denních časových rámcích.

Výhľad na potenciálne obraty trhov
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Rád poukážem na príležitosti, kedy sa dá napojiť na trh a ísť s trendom, no teraz vidím samé možné obraty. Pozrime sa teda čo ukazuje NZD/CHF, EUR/AUD a GBP/USD.

O Concorde
Tolikrát v historii se stalo, že se člověk pustil do něčeho, co se zdálo neproveditelné. Byl považován za blázna, za snílka, za hlupáka. Přesto se do toho pustil a ačkoliv musel překonat úskalí, o kterých nikdy nečekal, že potká, tak se za svým cílem vydal. A právě proto, že měl ve své hlavě jen tento cíl a pochybnosti zapuzoval, tak nakonec svého cíle dosáhl.

Index S&P 500 odepsal necelé procento, konsolidace na maximech výhled nemění
Během zkráceného obchodního týdne se index S&P 500 pohyboval povětšinou do strany s minimálními denními pohyby. V úterý vystoupal na nová historická maxima, týden ale nakonec zakončil slabší o 0,72 %. Od začátku roku i tak drží zhruba 5% zisk.

Jak mít při obchodování správný přístup k rizikům
Obchodování na trzích je něco mezi řemeslem a uměním. Představa některých obchodníků o rychlém zbohatnutí se zpravidla velice rychle rozplývá při reálném obchodování. Neexistuje žádná zkratka k tomu, abyste se stali v tradingu milionáři. Pokud ale pochopíte, jak ochránit během tradingu svá rizika, můžete se naučit pravidelně velmi zajímavě zhodnocovat své prostředky a pokud vytrváte a váš kapitál bude dostatečný, můžete tradingem i zbohatnout. Tato cesta je však dlouhá. V tomto příspěvku rozebereme základní techniky k ochraně kapitálu, tudíž jeden ze základních kroků na cestě za úspěchem v tradingu.

Restart 2021 – nejlepší doba pro začátek
Traduje se, že období, kdy se trhy dostávají pod vysoký tlak nejrůznějších ekonomických, ale i dalších jiných krizí, bývají tím nejlepším časem, kdy je vhodné provádět takzvané tradingové restarty. Krize, ať chceme, nebo ne, jednoduše patří mezi momenty, kdy se na trzích doslova láme chleba, a vznikají jedinečné obchodní příležitosti, ke kterým následně opět dochází až za mnoho dlouhých let. To bychom měli odpověď na otázku „KDY?“. Ovšem neméně důležité je také znát odpověď i na otázku „PROČ?“. A právě o tom si více povíme v pokračování níže.