Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak se neutopit v grafu
Všichni, kdo čtou moje příspěvky, tak vědí, že moje obchodování je jednoduché, bez zapojování nějakých kouzelných faktorů, respektive bez nejrůznějších „pojišťovadel“. Dokonce jsem v jednom ze svých článků o svém obchodování psal jako o bezdotykovém. To je samozřejmě dáno i tím, že používám AOS, ale nelze zapomenout, že můj graf je naprosto „čistý“. Současně se ale také přiznávám, že tomu tak nebývalo vždy a ve svých začátcích jsem se v tom patlal jako celá řada dalších. A proto vám zkusím povědět, jak jsem se od složitého dostal k jednoduchému.

Kdy dojde k obratu na eurodolaru?
Nůžky mezi eurozónou a Spojenými státy zůstávají i nadále rozevřené. Byť nízké ceny ropy a zemního plynu by měly brzdit americký průmysl a podpořit evropského spotřebitele, tento pozitivní dopad zatím v tvrdých číslech není vidět. Zatímco podle středečních čísel agentury ADP vytvořila americká ekonomika v lednu 291 tisíc pracovních míst (výrazně nad odhadovanými 157 tisíci), eurozóna v čele s Německem se i přes uklidnění okolo řízeného brexitu dále trápí.

Zlato a růst cen
Tématem letošního roku byla bezesporu překvapivě vysoká inflace, která se ve vyspělých zemích dostala do vyšších jednociferných procent. Zlato jako komodita s puncem bezpečného přístavu i uchovatele hodnoty by tím pádem mělo zažívat „zlaté“ časy.

ČNB, růst úroků a ceny bytů
Česká národní banka (ČNB) připravuje trhy na růst základní úrokové míry. Jejího zvýšení z 0,25 % na 0,50 % bychom se měli dočkat v létě a nemusí jít o poslední letošní úrokový „hike“. Dopad na kurz koruny je zřejmý. Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka žádné podobné kroky letos neplánuje, koruna vůči euru posiluje. Právě v očekávání lepšího úročení v Česku oproti eurozóně klesnul měnový pár EUR/CZK letos o 80 haléřů na 25,45.

Středoevropské měny v nové éře
Po odeznění evropské dluhové krize nabraly středoevropské ekonomiky slušné tempo růstu – HDP Polska i Maďarska meziročně přidávají 3 % a výhled je velice dobrý.

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Bitcoin, index S&P 500 a měnový pár GBP/USD
V dnešní blogu se podíváme na analýzu kryptoměny Bitcoin, která dokázala během pár dní poskočit vzhůru o několik procent a je ve shodném pohybu s indexem S&P 500, který také proráží zajímavou úroveň na denním grafu. V závěru se pak podíváme na analýzu měnového páru GBP/USD.

Vyhodnocení obchodních příležitostí
V dnešním blogu se podíváme na vyhodnocení obchodních příležitostí z předcházejících dní a další nastavení.

Banky ženou akciové indexy vzhůru, euro nad 1,29 EURUSD
Výsledková sezóna, a zejména včerejší výsledky amerických bank, pomáhá akciím pokračovat v růstu.

Burzovní grafy: Rekordní party pokračuje
Americký akciový index S&P 500 v týdnu opět několikrát posunul rekordní maximum, posílil pětkrát za sebou a celkově se zvýšil o 0,85 %.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 22.9.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

FXPro, ACM - AC Markets, Delta Stock
Pokračování popisu nejznámějších brokerů. Detailně dnes popíšu FXPro, ACM a Delta Stock. Příště opět další FX brokeři.

Analýza 3.10.2018: AUD/CAD - obchodná príležitosť
Menový pár AUD/CAD asi nebude v top 10 menových párov väčšiny traderov. Nie je tak populárny ako napríklad EUR/USD alebo USD/JPY, no to neznamená, že nemôže poskytovať veľmi pravdepodobné a veľmi kvalitné obchodné príležitosti. Obchodná príležitosť na ktorú by som Vás chcel upozorniť je aktuálna a "horúca". Táto príležitosť ponúka veľmi dobrý pomer potencionálneho zisku voči riziku. To je v dlhodobo ziskovom tradingu z môjho pohľadu žiadúce.

Sme v NFT bubline? No a čo?
NFT? Blockchain? Kryptomeny? Toľko výrazov, že sa v tom ľudia začínajú strácať. Kryptomeny a blockchain sú už celkom známe, no NFT (non-fungible token) je zatiaľ niečo nové a fresh. Rok 2021 je pre ne rozhodný. Poďme sa pozriet na to čo sú a či je tu ďalšia bublina.

Technická analýza: Bitcoin na 12 000 USD překvapuje mnohé analytiky
Bitcoin se dostal na 12 000 USD. Růst přichází uprostřed léta a to je trochu nečekané. Býci jsou, po pádu na 5 000 USD, jednoznačně při síle. Do momentální situace na trhu něco určitě přinesl i halving, který se odehrál v tomto roce.

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)
V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.

Ochrana proti negativnímu zůstatku – proč je tak důležitá
Ochrana proti negativnímu zůstatku (NBP – Negative Balance Protection) je pravděpodobně jedna z nejcennějších služeb, kterou vám retailový forexový broker může nabídnout.

Největší investiční trendy roku 2024: Co odhalí Online investiční konference?
Online investiční konference 2024, pořádaná společností XTB, je každoročním lákadlem pro každého, kdo chce mít přehled o nejnovějších trendech ve světě financí. I letos nabízí ucelený program panelových diskusí zaměřených na zásadní investiční témata, která budou rezonovat dlouho do budoucna. Jaké bude zaměření letošního ročníku a kdo se na konferenci představí? Přehled všeho podstatného přinášíme v tomto článku.

Německo srší optimismem
Dnes se podíváme krátce také na akciové trhy, a to konkrétně k našemu západnímu sousedovi, kde se obchoduje index DAX.

Bitcoin pred silným pohybom
Ahojte trejderi, je tu Štvrtok a to znamená analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.

Které komodity nakoupit levně?
Komoditám situace nepřeje. Oslabení globální poptávky, vysoké úrokové sazby, obnovení dodavatelských řetězců i leckdy přestřelené loňské ceny posílají do medvědího trhu energie, potraviny, vzácné kovy i průmyslové komodity. Existuje nyní mezi surovinami artikl, který je nejenom levný, ale má také šanci v druhém pololetí dosáhnout výrazných zisků?