Čtvrtek 23. května 2024 19:32
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO sleva

Zotavení ekonomiky

img

FX: Král dolar a dalekosáhlé důsledky

16.10.2023 Zdá se, že síla amerického dolaru pomalu uvadá, ale riziko stagflace v Evropě i ve Velké Británii, spolu s nepolevujícím oslabením čínské ekonomiky napovídá, že k poklesu této měny asi v dohledné době nedojde. Silný dolar sice pomáhá držet americkou inflaci na uzdě, pro domácí ekonomiku a investory s velkými zahraničními expozicemi to ale nemusí být dobrá zpráva. Na druhou stranu právě v této době mohou být zahraniční expozice cenově dostupnější a atraktivnější.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Analytici: Čína se po pandemii změnila, větší vliv má digitální ekonomika

22.12.2022 Čínská ekonomika v příštím roce téměř jistě nebude vypadat jako čínská ekonomika v roce 2019, tedy těsně před pandemií covidu-19. Podle analytiků už tam větší roli hraje digitální ekonomika a rovněž obnovitelné zdroje energie, po zásahu státních úřadů se naopak snížil vliv realitního sektoru a také infrastruktury. Shodují se na tom analytici, na které se odvolává server americké televize CNBC.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.1.2022

31.01.2022 Na čtvrtečním zasedání měnově politické rozhodnutí nepadne. Rétorika ECB se zřejmě nezmění a můžeme tak očekávat ujišťování centrálních bankéřů o předčasnosti hiku v letošním roce. V tuto chvíli je plně zaceněno, že se frankfurtská instituce vydá s úroky nahoru na svém říjnovém zasedání. Holubičí rétorika lagardeové však nakonec může vést k méně agresivnímu tržnímu pricingu. ECB standardně argumentuje, že její měnová politika vykazuje určité zpoždění oproti Fedu vzhledem k pomalejší trajektorii zotavení ekonomiky eurozóny ve srovnání s USA. Na prosincovém zasedání ECB ohlásila pokračování v dluhopisových programech po skončení PEPP. V tomto směru neočekávám žádnou změnu.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

V Japonsku schválili mimořádný rozpočet na pomoc ekonomice po pandemii

20.12.2021 Japonský parlament dnes schválil mimořádný rozpočet, který počítá s rekordními výdaji 36 bilionů jenů (zhruba 7,1 bilionu Kč). Jde o první takový rozpočet v současném fiskálním roce a jeho smyslem je podpořit ekonomiku na cestě k zotavení po koronavirové krizi. Zároveň to ale znamená, že nejzadluženější země vyspělého světa se zadluží ještě více, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA vystoupila na 6,8 procenta, je nejvyšší za téměř 40 let

10.12.2021 Míra inflace ve Spojených státech v listopadu vystoupila na 6,8 procenta a je nejvyšší za téměř 40 let. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Ceny se zvyšovaly u většiny položek, nejvíce zdražily pohonné hmoty, bydlení, potraviny či auta. Výsledek překonal očekávání analytiků, což mimo jiné znamená, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít uvažovat o rychlejším ukončení podpůrných opatření.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonsko svou ekonomiku podpoří kvůli pandemii rekordní částkou

19.11.2021 Japonská vláda dnes schválila rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na pomoc ekonomice zasažené pandemií. Informují o tom japonská média. Kabinet premiéra Fumia Kišidy počítá i se zapojením soukromého sektoru, s jehož penězi celkový objem pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč).
img

Inflace v ČR roste o 1 % měsíčně. Evropská komise predikuje růst HDP jen o 4,3 % v 2022

12.11.2021 Evropská komise predikuje rychlejší zotavení ekonomiky z kovidové krize, když letos odhaduje růst HDP na 5 % z původně očekávaných 4,8 %. V příštím roce kvůli rostoucím cenám energií a nedostatku některých komponentů se Evropská komise domnívá, že ekonomika posílí jen o 4,3 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.08.2021

23.08.2021 Čínské vedení se nově snaží o nastolení větší majetkové rovnosti. V minulém týdnu začaly po projevu tamního prezidenta, který vyzdvihoval „společnou prosperitu“, ztrácet akcie luxusních oděvních značek. V překladu to totiž může znamenat výraznější daňovou zátěž bohatých Číňanů, kteří patří k významným kupcům luxusních výrobků. Např. akcie LVMH odepsaly od 12.8. přes 13 %. Výrazně padají akcie likérky Kweichov Moutai – ta vyrábí exkluzivní čínské destiláty. Jen pro zajímavost, s kapitalizací $300 mld. jde stále o nejhodnotnější nápojářskou firmu světa (Coca Cola má kapitalizaci $244 mld.). A to její akcie ztratily od konce května více než 30 %. Obecně tak padají tituly, které v uplynulých letech těžily z bohatnutí čínské střední třídy.
img

Trhům odpoledne pomohla slova šéfa Fedu

14.07.2021 Odpoledne dokázalo vylepšit zprvu negativní vývoj na hlavních akciových trzích. Americké PPI ukázalo, že výrobní ceny rostly v červnu výrazněji, než naznačoval tržní konsensus. S tím se však po zveřejnění spotřebitelských cen (CPI) tak nějak počítalo a statistika nezpůsobila žádné pozdvižení. Na druhé straně pomáhala slova šéfa Fedu. Jakkoli se s jeho uklidňujícím tónem dalo rovněž počítat, pro trhy to je opět plus.
C:\fakepath\euro3.png

Reuters: O první dluhopisy EU na obnovu po pandemii je značný zájem

15.06.2021 O první dluhopisy, které vydává Evropská unie na obnovu ekonomiky po pandemii, je značný zájem. Investoři si zatím objednali papíry v objemu více než 107 miliard eur (2,7 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na hlavního manažera emise. Jde zároveň o klíčový krok na cestě k ustavení Evropské unie jako hlavního společného dlužníka.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (15.6.2021)

15.06.2021 Začátek nového týdne se akciovým indexům podařil, když Nasdaq i S&P 500 uzavíraly na nových historických maximech. Pozitivní sentiment se drží trhů navzdory nejistotě, která je kolem zasedání amerického Fedu. Ropa se drží nad 71 dolary, zatímco zlato konsoliduje.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU zahájila plán prodeje dluhopisů, s nimiž chce překonat dopady pandemie

14.06.2021 Evropská unie zahájila avizovaný plán prodeje dluhopisů v objemu zhruba 800 miliard eur (20,3 bilionu Kč), který jí má pomoci zotavit se z dopadů pandemie a který podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové změní Evropu. Unie si za tímto účelem najala banky, které prodej prvních společných dluhopisů tohoto druhu zajistí. Samotný prodej dluhopisů se splatností deset let se očekává v úterý, uvedl eurokomisař pro rozpočet a správu Johannes Hahn.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Ekonomika Austrálie vzrostla o 1,8 procenta, je zpět na úrovni před pandemií

02.06.2021 Australská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 1,8 procenta, čímž překonala odhady a vrátila se zpět na úroveň před pandemií. Uvedl to dnes australský statistický úřad. Hospodářství, které se loni vinou protipandemických opatření propadlo poprvé od roku 1991 do recese, pomohly vyšší výdaje spotřebitelů a firem a růst poptávky po surovinách.
img

Rozbřesk: ČNB chce letos určitě začít se zvyšováním sazeb. Koruna v reakci posiluje

07.05.2021 Ještě než se dostaneme k hlavní včerejší události, a sice k zasedání bankovní rady ČNB, tak alespoň pár slov o maloobchodu za březen. Oproti únoru se reálné tržby obchodníků mírně snížily, nicméně meziročně se díky nízkému srovnávacímu základu zvýšily o 5 %. Bez očištění o kalendářní vlivy o 6,6 %, při zahrnutí motoristického segmentu dokonce o 13 % atp. Je to jen malá ukázka toho, jak budou vypadat čísla z ekonomiky poté, kdy do hry vstoupí první loňský lockdown, který ovlivnil úroveň nejenom maloobchodu, ale i velké části služeb a průmyslu, jak ostatně uvidíme už dnes dopoledne. Proto bude nějaký čas lepší zaměřit se na meziměsíční data, která o vývoji v každém odvětví napoví více než srovnání s loňským kovidovým základem.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se nečekaně zhoršuje

28.04.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se nečekaně zhoršila. Růst počtu nově nakažených nemocí covid-19 způsobil, že se opět zpřísnila omezení pro nákupy, cestování i veřejný život v mnoha oblastech země, která je největší ekonomikou v Evropě. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německé hospodářství letos podle vlády poroste rychleji, než se čekalo

27.04.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce i přes pokračující pandemii zvýší o 3,5 procenta. Aktualizovaný odhad vlády, který je proti výhledu z ledna o půl procentního bodu vyšší, dnes představil německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Řekl také, že v příštím roce vláda očekává růst ekonomiky o 3,6 procenta.
C:\fakepath\top-26042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2021 1) Hlavním tématem na asijsko-pacifických trzích je i na začátku nového týdne rekordní nárůst nových případů koronaviru v Indii, který stále dosahuje hodnot kolem tří set padesáti tisíc denně. Administrativa amerického prezidenta Bidena v neděli slíbila Indii uvolnění surovin pro výrobu vakcín, zemi již dříve podpořily také Británie, Francie a Německo.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo

26.04.2021 Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Vedle třetí vlny pandemie brání zotavení ekonomiky i globální nedostatek čipů. Index podnikatelské nálady tak v dubnu vystoupil pouze na 96,8 bodu z březnové hodnoty 96,6 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali vzestup na 97,8 bodu.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro oslabuje kvůli nejistotě trhu ohledně postupu ECB po zotavení ekonomiky

22.04.2021 Euro dnes oslabuje k dolaru. Přispěla k tomu nejistota trhu po vystoupení šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové. ECB zatím ponechala svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn, ale investoři si nejsou jistí, jak bude postupovat poté, až se ekonomika zotaví.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
img

Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost

12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EK zachová uvolnění rozpočtových pravidel i v roce 2022

03.03.2021 Evropská unie by měla zachovat současné uvolnění rozpočtových a dluhových pravidel i v příštím roce. S ohledem na současné ekonomické dopady koronavirové pandemie to dnes navrhla Evropská komise (EK). K předkrizovým pravidlům rozpočtové odpovědnosti by se podle dnešních doporučení unijní exekutivy měly země vrátit od roku 2023.
img

Ranní okénko - Výnosy amerických státních dluhopisů pokračovaly v růstu

26.02.2021 V domácí ekonomice nejsou na pořadu dne žádná data, budeme tak sledovat především jednání vlády ohledně žádosti prodloužení nouzového stavu a rozhodnutí o pandemickém zákonu, který Senát včera vrátil Poslanecké sněmovně. Prázdný je také kalendář pro eurozónu. Jediná data nás čekají až odpoledne, kdy budou v USA zveřejněny osobní příjmy a výdaje.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.2.2021)

22.02.2021 V minulém týdnu jsme se dočkali ziskového obchodu na měnovém páru EUR/USD, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\akcie8.jpg

Světové akcie jsou na rekordu, trh čeká rychlé oživení po covidu

16.02.2021 Akcie na světových trzích dnes vystoupily na rekord, k růstu přispívá předpoklad rychlého zotavení ekonomiky po pandemii. Dosavadní růst cen akcií je nejdelší za 17 let, investoři vkládají naděje do stále dostupnějšího očkování proti nemoci covid-19 a do dalšího testování. Zvyšují se i ceny některých základních kovů, například mědi, anebo alternativních investic, k nimž se řadí také kryptoměny.
img

Trhy dnes 28/1/2021: Obavy ze spekulativních investorů dostaly pod tlak akciové indexy

28.01.2021 Na finančních trhy včera dorazila vlna nervozity, kterou způsobil spekulativní trading na akciích jako je Gamestop nebo AMC. Výprodej na akciových indexech dokonce nezastavily ani lepší výsledky Applu a Facebooku. Večerní zasedání FEDu pak žádnou změnu v dosavadní rétorice nepřineslo a banka pouze vyjádřila obavy z pomalého zotavení ekonomiky.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (28.1.2020)

28.01.2021 Na finančních trhy včera dorazila vlna nervozity, kterou způsobil spekulativní trading na akciích jako je Gamestop nebo AMC. Výprodej na akciových indexech dokonce nezastavily ani lepší výsledky Applu a Facebooku. Večerní zasedání FEDu pak žádnou změnu v dosavadní rétorice nepřineslo a banka pouze vyjádřila obavy z pomalého zotavení ekonomiky.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nová prognóza ČNB

05.11.2020 Dnešní zasedání bankovní rady České národní banky šok nepřineslo, když rada rozhodla o zachování všech tří úrokových sazeb na stávající úrovni. Repo sazba tak zůstává na hodnotě 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 a lombardní sazba na 1 %.
img

ČNB bez překvapení, sazby se nemění

05.11.2020 Dnešní zasedání bankovní rady České národní banky šok nepřineslo, když rada rozhodla o zachování všech tří úrokových sazeb na stávající úrovni. Repo sazba tak zůstává na hodnotě 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 a lombardní sazba na 1 %. Více informací o tom, co bankovní radu k aktuálnímu rozhodnutí vedlo, se dozvíme na tiskové konferenci za účasti guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, jejíž začátek je plánován na 15:45.
C:\fakepath\top-03112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.11.2020 1) Ve Spojených státech se naplno rozběhl poslední den hlasování v letošních prezidentských volbách. S úderem šesté hodiny místního času se otevřely volební místnosti v několika východních státech včetně New Yorku nebo New Jersey. V částech USA se bude hlasovat ještě několik hodin po půlnoci SEČ, výsledky z nejostřeji sledovaných států začnou podle agentury Reuters přicházet po 19:00 východoamerického času (01:00 SEČ).
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Austrálie kvůli koronaviru snížila základní úrok na minimum

03.11.2020 Měnový výbor australské centrální banky (RBA) dnes snížil svou hlavní úrokovou sazbu z dosavadních 0,25 na rekordní minimum 0,1 procenta. Banka také zvýšila objem nákupů dluhopisů. Těmito kroky chce podpořit zotavení ekonomiky z nejhoršího poklesu za mnoho let, který vyvolala pandemie nemoci covid-19. O záporných úrokových sazbách ale centrální banka teď neuvažuje, uvedla agentura Reuters.
img

Aktivita ve výrobním sektoru v říjnu rostla

02.11.2020 Index nákupních manažerů v ČR v říjnu rostl na úroveň 51,9 bodů z předchozí úrovně 50,7 b. To bylo mírně nad očekáváním trhu. Na zlepšení poukazoval i vývoj obdobných indexů z eurozóny a Německa či zprávy o vývoji zakázek. My jsme nicméně s ohledem na prudké zhoršení epidemické situace již v říjnu čekali snížení aktivity. V sousedním Polsku index stagnoval na předchozí úrovni 50,8 bodu, když se čekal mírný růst.
img

Komentář Raiffeisenbank: Solidní, avšak přechodný růst

30.10.2020 Podle rychlého odhadu ČSÚ vykázal český hrubý domácí produkt za třetí čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletní růst o 6,2 %. Byl tak překonán náš i medián tržního odhadu. Je ovšem dobré neopomenout nízkou srovnávací základnu. Tuzemská ekonomika se odrážela z bezprecedentního poklesu ve druhém čtvrtletí, kdy došlo oproti prvnímu kvartálu k poklesu o 8,7 %. V meziročním vyjádření snížilo tuzemské hospodářství ve třetím kvartále svůj propad na -5,8 %. Ve druhém čtvrtletí činil meziroční pokles 10,9 %.
C:\fakepath\u-22102020-lv.gif

Prodej starších domů v USA byl v září nejvyšší za 14 let

22.10.2020 Prodej starších domů ve Spojených státech stoupl v září nejvýše za 14 let. Podpořily ho rekordně nízké úroky z hypotečních úvěrů. Vysoké ceny domů kvůli jejich nízké nabídce však mohou další růst zbrzdit. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Národní sdružení realitních kanceláří (NAR). Prodej starších domů se na celkovém prodeji domů v USA podílí 90 procenty.
C:\fakepath\Madarsko.png

Orbán: Obnovu ekonomiky nastartujeme investicemi a snížením daní

27.09.2020 Maďarsko chce zotavení ekonomiky z dopadů koronavirové krize nastartovat investicemi a snížením daní, řekl v pátek v rozhovoru s agenturou Reuters maďarský premiér Viktor Orbán. Dodal, že vládní podpora pracovních míst je záložní plán. Pandemie nemoci covid-19 představuje pro Orbána, který v čele země stojí přes deset let, dosud největší výzvu, napsala agentura Reuters. Očekává se, že maďarské hospodářství letos poklesne o šest procent a počet nakažených koronavirem bude stoupat. V první polovině roku 2022 se v zemi konají parlamentní volby.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rada ČNB dnes nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle ekonomů by sazby měly beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB: Ekonomika vykazuje oživení, aktivita ale zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem

10.09.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. Prezidentka ECB Christine Lagardeová na tiskové konferenci uvedla, že ekonomika od zmírnění karanténních opatření vykazuje silné oživení, aktivita ale i nadále zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny opět vzrostla

07.09.2020 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v září pátý měsíc za sebou vzrostla, nachází se tak na nejvyšší úrovni od února. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix. Index důvěry se zvýšil na minus osm ze srpnových minus 13,4 bodu. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jeho zářijovou hodnotu v anketě agentury Reuters předpovídali na minus 10,5 bodu.
C:\fakepath\top-03092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.09.2020 1) Obchodování na velkých asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Čínský index nákupních manažerů v sektoru služeb potvrdil dobrý stav druhé největší ekonomiky světa. Japonské cenné papíry rostly díky nadějím na zavádění dalších opatření na podporu ekonomiky a poklesu obav z konce současné měnové politiky po rezignaci premiéra Šinzá Abeho.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v eurozóně v červenci překvapivě klesly

03.09.2020 Maloobchodní tržby v eurozóně v červenci proti předchozímu měsíci překvapivě klesly, navzdory uvolňování restriktivních opatření souvisejících s šířením nového koronaviru. Statistický úřad Eurostat dnes oznámil, že tržby klesly o 1,3 procenta po červnovém nárůstu o 5,3 procenta. Analytici v anketě agentury Reuters předpověděli, že tržby se za srpen zvýší o 1,5 procenta.
C:\\fakepath\\eurozona vlajky.jpg

IHS: Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v srpnu zpomalil

03.09.2020 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v srpnu zpomalil a v sektoru služeb se téměř zastavil. Ukázaly to konečné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, o kterých dnes informovala společnost IHS Markit. Údaje signalizují, že cesta k úplnému zotavení ekonomiky z koronavirové krize nebude jednoduchá.
img

Pohonné hmoty pokračují ve svém zlevňování. Ceny klesají kvůli obavám z jen pomalého zotavení ekonomiky USA a i díky sílící koruně

03.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech třetí týden v řadě zlevňovaly. Zlevňování bylo však jen velmi mírné, podobně jako v předchozích dvou týdnech. Ceny se tak výrazněji nemění už poslední takřka dva měsíce. Od poloviny července se cena jak benzínu, tak nafty pohybuje ve stabilizovaném pásmu s rozpětím necelých třiceti haléřů. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech zmírnila svůj pokles na jeden haléř na litr a činí nyní 27,93 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala pět haléřů na litr, stejně jako o týden dříve, a stojí 27,34 koruny.
C:\fakepath\eurusd-20082020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 20.8.2020

20.08.2020 Americké akcie v průběhu včerejšího obchodování převážně posilovaly a indexy S&P 500 a Nasdaq se dokonce vyšplhaly na denní maxima. Později své zisky ale smazaly, když ze zveřejněného zápisu z červencového zasedání americké centrální banky (Fed) vyplynulo, že banka považuje zotavení ekonomiky z následků koronaviru za nejisté. Na forexovém trhu zprvu slábnul, ale posléze posílil americký dolar.
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
C:\fakepath\Madarsko.png

Aktivita v průmyslu v Maďarsku i Polsku se vrátila k růstu

03.08.2020 Průmysl v Maďarsku i Polsku se v červenci vrátil k růstu, a překonal tak propad způsobený koronavirovou krizí. Ukázaly to dnes hodnoty indexů nákupních manažerů (PMI) pro jednotlivé země. V Polsku je navíc aktivita v růstovém pásmu poprvé od října 2018. Tento vývoj kontrastuje s vývojem v České republice, kde hodnota PMI zůstává v pásmu útlumu.
img

Červencový index spotřebitelské důvěry v Británii: Tohle bude bolet

27.07.2020 Index spotřebitelské důvěry GfK ve Velké Británii přináší pochybnosti ohledně rychlého zotavení ekonomiky. Ještě v červnu se nacházel na minus 30 a v červenci zůstává na minus 27, i když se očekávalo minus 26. Jediným světlým bodem je zlepšení osobní finanční situace v následujících dvanácti měsících, způsobené zejména hlavně vyšší mírou úspor.
img

Ranní nadhoz - EU našla shodu ohledně záchranného fondu

21.07.2020 Unijní lídři dnes nad ránem konečně našli shodu ohledně evropského záchranného balíčku. Z celkové částky ve výši 750 mld. EUR budou 390 mld. tvořit granty a 360 mld. je určeno na nízkoúročené půjčky (zatím není rozhodnuto o výši úročení). Tento poměr bylo nakonec kompromisem, se kterým souhlasily i severní státy unie, původně odmítající rozdělení v poměru 500 mld. ku 250 mld. Největší částku získá Itálie, která by měla disponovat 82 mld. ve formě grantů a 127 mld. ve formě půjček. Pokud Česko využije beze zbytku nabízené půjčky, mělo by být celkově v plusu. Prostředky určené na podporu zotavení ekonomiky budou moci jednotlivé státy utratit na základě předložených plánů. Ty musí být odsouhlaseny Evropskou komisí i ostatními zeměmi unie. Část peněz musí jít na "zelená" opatření, např. investice do snižování emisí či proti suchu. V reakci na oznámení o dosažení dohody kurz eura posílil a klesly úroky u italských dluhopisů.
img

Investory čeká nejhorší výsledková sezóna od roku 2011

16.07.2020 Trhy jsou na pokraji výsledkové sezóny uplynulého čtvrtletí nervózní. Málokterá firma nabídla v prvním kvartále nějaké výhledy, takže se museli investoři vrhnout do bouřlivých vod naslepo. Od firem z indexu S&P 500 se tak očekávají nejhorší výnosy od konce roku 2011. Pokud lze navíc soudit z neuspokojivých výsledků společnosti Walgreens, mají před sebou investoři nelehké týdny. Sledovat je potřeba hlavně výnosy technologických gigantů, jako jsou Amazon, Apple, Alphabet (Google), Facebook, Microsoft a Nvidia, protože ti celému indexu S&P 500 dominují.
img

Číňané houfně nakupují akcie v zemi, pohání je sílící optimismus, že čínská ekonomika zvládá koronakrizi nejlépe na světě. Citelný růst čínských akcií je dnes vzpruhou celému světu

06.07.2020 Čínské akcie dnes svým citelným růstem podpořily příliv poměrně optimistické nálady na světové trhy. Klíčový ukazatel čínských akcií, Šanghajský kompozitní index, si připsal 5,7 procenta, nejvíce od roku 2015. Vyhoupl se tak na své dvouleté maximum. Obrat obchodů na burzách v Šanghaji a Šen-čenu dosáhl úrovně půldruhého bilionu jüanů, a byl tak nejvyšší za uplynulých pět let.
img

Okénko trhu - prodeje automobilů dál padají, výrobci budou propouštět

17.06.2020 Prezident Fedu J. Powell řekl ve svém projevu před Kongresem, že k úplnému zotavení ekonomiky Spojených států nedojde, dokud si Američané nebudou jisti, že dostali epidemii koronaviru pod kontrolu. Zmínil, že USA čelí nejistému, nerovnoměrnému a vleklému zotavení. Fed na svém pravidelném zasedání minulý týden ponechal úrokové sazby beze změny na úrovních v blízkosti nuly a ve svém výhledu pak počítá s pokračováním mimořádných ekonomických stimulů. Americká ekonomika se aktuálně pokouší o znovunastartování, nicméně tento proces neprobíhá úplně hladce, protože se stále nepodařilo dostat pod kontrolu epidemii Covid-19, o čemž svědčí nová lokální ohniska šíření nákazy. Powell zopakoval, že Fed podrží sazby na nule, dokud nebude ekonomika na cestě ke splnění cílů zaměstnanosti a inflace. V naší prognóze předpokládáme, že současná úroveň sazeb vydrží až do konce roku 2022.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule

17.06.2020 Dnes budou zveřejněna finální čísla o květnovém růstu spotřebitelských cen v eurozóně. Podle předběžného odhadu se inflace dostala těsně nad nulu a dál se tak vzdálila od inflačního cíle ECB. Celková inflace je tlačena dolů zejména klesajícími cenami energií. Jádrová složka cen nejspíš zůstane na úrovni 0,9 %.
img

Forex: Americký trh nemovitostí v dobré kondici

17.06.2020 Ve Spojených státech dnes budou zveřejněna data z trhu nemovitostí. Ten zatím vůči koronavirové pandemii vykazuje poměrně dobrou imunitu. Počet zahájených staveb i vydaných povolení za květen by měl solidně vzrůst. Inflace se v eurozóně v květnu propadla těsně nad bod mrazu. Dnes na této úrovni bude ve finálním čtení zřejmě potvrzena, ačkoli mírná revize směrem nahoru není vyloučena.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika prý dopady viru zdolá nejdříve za dva roky

09.06.2020 Francouzská ekonomika se na úroveň před koronavirovou krizí vrátí nejdříve v roce 2022. Předpověděla to dnes francouzská centrální banka, která odhaduje, že hrubý domácí produkt (HDP) Francie v letošním roce klesne o 10,3 procenta. Zaznamená tak nejhlubší propad od druhé světové války. Francie má druhou největší ekonomiku v eurozóně.
img

Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře

02.06.2020 Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský parlament probere zotavení ekonomiky a vojenský rozpočet

22.05.2020 Především zotavení ekonomiky po krizi způsobené koronavirem patří k hlavním tématům, jimiž se bude zabývat Všečínské shromáždění lidových zástupců na zasedání, které dnes začíná v Pekingu. Čínský zákonodárný sbor se vzhledem k pandemii nemoci covid-19 schází ke každoročnímu shromáždění po zhruba dvouměsíčním odkladu.
C:\fakepath\Powell.jpg

Šéf Fedu: K plnému zotavení ekonomiky bude asi nutná vakcína

18.05.2020 K tomu, aby se americká ekonomika plně zotavila z dopadů pandemie, bude zřejmě nutná vakcína proti koronaviru. V pořadu Face the Nation televizní sítě CBS to včera řekl šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell. Je tedy podle něj pravděpodobné, že proces zotavení se protáhne hluboko do příštího roku.
img

Rusnok podpořil korunu, akcie obrátily vzhůru

15.05.2020 Nová data z české ekonomiky vyšla o něco horší, než se čekalo. HDP v prvním čtvrtletí spadl o 3,6 procenta mezikvartálně. Překvapení není velké, ale rozhodně nedává prostor pro nějaké vylepšování poměrně chmurných prognóz pro letošní rok.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

O podporu v nezaměstnanosti v USA požádalo dalších 3,17 mil. lidí

07.05.2020 O podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech požádalo minulý týden dalších zhruba 3,17 milionu lidí. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Počet žádostí postupně klesá, i když méně, než čekali analytici. Od poloviny března, tedy od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, přišlo v USA o práci už více než 33 milionů lidí. To je zhruba 22 procent obyvatel v produktivním věku.
C:\\fakepath\\Cina-USA.jpg

Velvyslanec EU v Pekingu: Spory Číny a USA maří boj s epidemií

07.05.2020 Rostoucí napětí v čínsko-amerických vztazích je problematické a narušuje spolupráci světových zemí v boji s koronavirem. Uvedl to dnes velvyslanec Evropské unie v Číně Nicolas Chapuis, kterého citovala agentura Reuters.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Ekonomika by mohla těžit z dřívějšího zavedení opatření

10.04.2020 Česká ekonomika by mohla při návratu k normálu těžit z toho, že zde byla restriktivní opatření kvůli šíření koronaviru zavedena dříve než jinde. Opatření by totiž mohla být i dříve odstraněna, a zotavení ekonomiky by tak mohlo nastat dříve. Tím by měly firmy více času i možností se připravit na otevření okolních trhů. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Bernanke: Ekonomika USA může ve čtvrtletí klesnout o 30 procent

08.04.2020 Ekonomika Spojených států by se v letošním druhém čtvrtletí mohla kvůli opatřením proti šíření koronaviru propadnout o 30 i více procent. Předpověděl to bývalý šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke. Ekonomice by podle něj mohlo trvat i několik let, než se z nynějšího šoku zotaví, informovala agentura Reuters. Spojené státy jsou největší ekonomikou na světě.
img

Koruna dnes oslabuje nad 28 Kč za euro, je tak nejslabší od ledna 2015. Rumunská měna letos proti euru prakticky drží svoji hodnotu

19.03.2020 Koruna dnes vůči euru poprvé po více než pěti letech oslabila nad úroveň kursu 28,00. Naposledy se nad touto úrovní obchodovala 15. ledna 2015, v době intervenčního oslabování české měny ze strany České národní banky. S dnešním překročením úrovně 28 korun za euro citelně narůstá pravděpodobnost zásahu ČNB, spočívajícím v odprodeji části devizových rezerv, které vršila zvláště znatelným tempem právě v době intervence trvající od listopadu 2013 až do dubna 2017, zejména pak v posledních měsících intervenčního zásahu. Slábnutí koruny částečně tlumí náraz, kterému nyní tuzemská ekonomika čelí kvůli hospodářským důsledkům šíření koronaviru. Výhledově totiž slabá koruna podpoří exportéry na zahraničních trzích, čímž usnadní zotavení ekonomiky po koronavirovém úderu. Pokud je však koruna slabá až příliš, negativa převyšují pozitiva, jelikož slabá měna poškozuje dovozce a tím pádem tedy také průmyslovou výrobu a koneckonců i export, jehož dovozní náročnost je poměrně vysoká. ČNB tedy musí na miskách lékárnických vah zvažovat, od kdy už náklady slabé koruny převyšují její benefity. Takový okamžik může nastávat právě kolem úrovně kursu 28 korun za euro.
img

České ekonomické výhledy: Možné dopady pandemie COVID-19 do ekonomiky a finančních trhů

18.03.2020 Pandemie koronaviru typu COVID-19 drtí finanční trhy hlavně kvůli obavám z dopadu do reálné ekonomiky. V současné panice mají všechny makroekonomické predikce jen velmi přibližné a hrubé kontury. Směr dopadu je jasný, pokus o kvantifikaci naopak vůbec. Přesto se v předkládaném reportu pokoušíme současnou situaci primárně z expertního pohledu ohodnotit. Je jasné, že dopady do růstu globální i české ekonomiky budou výrazně negativní, koruna slabší, sazby nižší. Předpokladem je poměrně rychlé zotavení ekonomiky po zdolání nákazy (scénář „V“ či „U“ podle rychlosti zotavování). Rizikovým scénářem je “W“, tedy návrat koronaviru na podzim.
Související klíčová slova: Počet nakažených koronavirem | Balík rozpočtových opatření | Výnosy dluhopisů | Index spotřebitelské důvěry v Británii | Cena platiny | Dlouhé pozice | Světové akcie | Války | Vývoj | Situace kolem šíření koronaviru | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Daimler | Trh nemovitostí | Vývoz z Japonska | Panevropský index | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Zahraniční forex | Standard & Poor's | Vít Hradil | Salesforce | Zajištění proti riziku | Australský dolar | Itálie | Stoxx | Klíčový ukazatel | Epidemická situace | PEPP | Texas | Program nákupů dluhopisů | Ceny mědi dnes | Očekávání | Korelace | Jüan | Politico | Bezpečný přístav | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | CMC Markets | Galapagos | Chile | Němečtí investoři | Česká vláda | EUR/JPY | Novartis | Oživení ekonomiky | Evropská komise | Pro investory | Investice | US Bancorp | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Finanční stabilita | Index aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Brent | Dění na světových burzách | Ifo | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Nikola | CSCO | Agentura Kjódó | E.ON | Slabá koruna | Asijské měny | Japonský parlament | Raiffeisenbank | Ceny ropy | Airbus | Prodeje nových aut | IHS | Americké investiční banky | Impuls | Americké centrální banky | EUR/USD | GBP | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Goldman Sachs | Švédská koruna | Cena bitcoinu | The Telegraph | CAC 40 | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Tuzemské hospodářství | Fungování finančních trhů | Lagardeová | Cenné papíry | Graf EURUSD | Výnos | Nová prognóza ČNB | Maloobchodní tržby | Soukromá spotřeba | IHNED | Akcie těžařů | Delta | Zalando | Zveřejněná data | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Reddit | Nemovitosti | Beta | Akcie roku 2020 | Společnost Huawei | Státní dluh | Vyšší úrokové sazby | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | AEX | Dedolarizace | Společnost Sentix | Prodeje aut | Americké ekonomiky | Dopady koronaviru | INR | Depozitní sazby | Propad cen | Reálné ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Plány | Televize CNBC | Cestování | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Snižování sazeb | JPY | Dollar Spot Index | Coca-Cola | Předpověď | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Banka Goldman Sachs | Bitcoinové futures | SoftBank Group | Spoření | Uber Technologies | Investice do robotiky | Total | Peníze | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Snížení nákladů | Francie | Americké úrokové sazby | Širší index S&P 500 | Čínské úřady | Coinmarketcap | Kabinet | CNBC | Prognóza | FTSE 100 | Index nákupních manažerů v ČR | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Představitelé ECB | CISCO | Lockheed Martin | Ekonom ING | Tiff Macklem | Výrobní sektor | SRI | Posilování eura | ZEW index | Devalvace měny | Futures | Inflace v eurozóně | EURUSD | Burzy | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Epidemiologická situace | Dluhopisy německé vlády | Nastavení úrokových sazeb | Portfolio | Finanční instituce | Cash flow | Export | Moderna | ING Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Kapitálové strategie | Průzkum | Šok | Varianta delta | Riziková averze | Vakcinační strategie | Souhrn finančních trhů | Ekonom společnosti | Hongkong | Hodnotové akcie | ByteDance | Unie | Ekonomická aktivita | Regulace | Rychlé zotavení ekonomiky | Zpráva | Kurzy měn | Ahold Delhaize | UniCredit Bank | Zasedání FOMC | Kapitál | Průmyslová výroba v Německu | Cestovní ruch | Prémie | Tencent | Dividendový výnos | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nervozita | Hospodářský institut | RWE | Šíření nemoci | Caterpillar | Index STOXX Europe | Cenové pohyby | Výrobní ceny | Bydlení | Lepší výsledky | EUR/CZK | iFX | Dostatek hotovosti | Euforie | Makrodata | Investoři | Disney | Dobré výsledky | Koruna | Nejistoty | Očkování proti covidu | Investiční | Důvěra investorů | Zisk | Budoucnost | Hlavní úroková sazba | Očekávání analytiků | Bank of England | AT&T | České koruny | Analýzy | Doporučení | Prodej dluhopisů | Propad | Bitcoin | Hlavní události | Aktivita ve výrobním sektoru | Uber | Aktuální kurzy | UnitedHealth Group | Aktivita zpracovatelského sektoru | Offshore | Úrok | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Agentura Reuters | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Nvidia Corp | Tržní kapitalizace | Nejistota | Huawei | Výhled ratingu | S&P | Hospodářské dopady | Obchodování | Americká centrální banka | Statistický úřad | ex | Ajťáci | Thyssenkrupp | ZEW | Devalvace | Riziko stagflace | Zahraniční investoři | Digitální ekonomiky | Covid | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Deflace | Růst inflace | Investiční banka | Nová Čína | Praha | Berkshire Hathaway | 3M | Růst akcií | Dnešní data | Firmy | Ztráty | Akciové bubliny | Růst výnosů | FXstreet.cz | Výsledky | Kanada | Wells Fargo | HUF | Ekonomické oživení | Investice do vodíku | Fundamentální zprávy | Další růst | Budoucí vývoj | Bank of America | Silný dolar | Polský zlotý | JDE | Barrick Gold | Ekonomické ukazatele | Pandemie nemoci COVID-19 | Objem | Estee Lauder | Růst cen v eurozóně | Oživení v Číně | Podnikatelská nálada | Makroekonomické ukazatele | Průmyslová výroba | AMC | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Polsko | Ratingová agentura | ING | Česká republika | Infineon Technologies | Naše ekonomika | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Evropa | Úspory | Ceny v eurozóně | HUF/EUR | Kurz české měny | Burze | USD/PLN | Ukrajina | Zadlužení | Plán prodeje dluhopisů | Třetí vlna | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Earnings | Růst tržeb | Trump | Dow Jonesův index | E*Trade | Mexiko | Euro dnes | Inflace ve Spojených státech | Obchodníci | GBPUSD | Christopher Dembik | Instituce | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dobrá data | Americké akcie | BBC | GfK Rolf Bürkl | Czech Fund | Dopad pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Prodeje dluhopisů | USD/CZK | Vývoj měnového páru USD/JPY | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Dolar k japonskému jenu | Natland | DAX | Forward | Asijské indexy | Trh | Komise | Aktivita na trhu | CL | Vládní podpory | Zlepšení nálady | Podnikatelská důvěra v Německu | Viktor Orbán | Výkyvy | Výrazný růst | Apple | Pandemie nemoci | Ekonom IHS Markit | Fed | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | Korekce | Nákup dolaru | Vývoj ekonomiky | Kjódó | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | VaR | Rating | Pozitivní zpráva | Koronavirová pandemie | Microsoft | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Prodej starších domů v USA | Eurokomisař | Komentář Raiffeisenbank | Srí Lanka | Konsensus | Demokratické strany | Příjmy a výdaje | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Výpadky | Tomáš Pfeiler | Digitální ekonomika | Centrální banka | Cena benzínu | QE | LYNX | Donald Trump | Jádrová inflace | Rizika | Společnosti | Obchodovat | Vyšší úrok | Korekce na kryptu | Ekonomika Austrálie | GfK | Bankovní rada České národní banky | Payrolls | Rozpočtové deficity | Merck | Guvernér | Markit | CZK | Reuters | Unilever | Chevron | Kompozitní index | Souhrnný index | Euronext | Předseda | Dluhopis | Český hrubý domácí produkt | Clemens Fuest | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Ropa | Saxo | Evropská unie | Boeing | Ekonomiky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Manfred Hübner | Úder koronaviru | Evropské banky | Koronavirová krize | GameStop | Vývoj úrokových sazeb | Centrální banky | Nová data | Tripadvisor | Financovat | Prodeje domů | Řecko | BRICS | Eric Rosengren | Dividenda | Index spotřebitelské důvěry GfK | Úroky | Aktivita v čínském průmyslu | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | ASML Holding NV | Akcie dnes | Ceny akcií | Podpůrný balíček | E-shopy | Analytik Raiffeisenbank | Nižší riziková averze | Čínská ekonomika | Ceny | Akcie těžařů stříbra | Reserve Bank of New Zealand | Finální odhad | ČNB | Krátkodobé investice | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Ohlédnutí | Margin | Finančnictví | Charles Schwab | Hedge | Návrat koronaviru na podzim | Rabobank | Úrokový diferenciál | Restrikce | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | HDP | NVDA | Negativní vývoj | Větší pozice | COVID-19 | Regulátoři | Problémy | Index cen | Paypal Holdings | Čínská vláda | Daně | Lídři | Pivot | Graf indexu S&P 500 | Momentum | Pozitivní sentiment | Růst zisků | Zisky | Caixin | Facebook | BNP Paribas | E*Trade Financial | Globální ekonomika | Raiffeisenbank a.s. | Výnos desetiletých dluhopisů | Cisco Systems | Michal Skořepa | Delta Air Lines | Rozpočtové politiky | Euro | Trinity Bank | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Philadelphia Fed index | JD | Akcie Nikola | MSCI World | Repo sazby | IFO index | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Fluktuace kurzu | Investiční poradenství | ROCE | Měny regionu | Rada ČNB | Nouzový stav | SPX | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | LVMH | Bod | Redukce | Shares | RBNZ | PRIBOR | Americká měna | Denní graf | Ziskovost | Bankéři | Raiffeisenbank Vít Hradil | Marže | Domácí měna | Německá ekonomika | Paolo Gentiloni | Alphabet | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Signály | Infineon | Bank of Canada | IHS Markit | SAP | Dluhopisové trhy | Oslabuje dolar | FX | Ben Bernanke | Propad HDP | Purple Trading | Kurz | Market | Unicredit | Olaf Scholz | UST | Představitelé centrální banky | 60 Minutes | Zelená ekonomika | Finanční situace | Měď | Výroba v Německu | AUD | Globální finanční krize | Predikce | Citigroup | Trade | Softbank | Index VIX | Hospodářství | Oslabení | Schwab | Členské země | Riziková aktiva | Hodnota indexu | Další posilování | Zasedání ECB | Philip Lowe | Portfolia | Fresenius Medical | Postavení dolaru | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Aktivity v eurozóně | Trade Financial | Recese | Obavy ze stagflace | ASML | Německý ZEW index | CZK/EUR | Společnost IHS Markit | Akcie Applu | Největší propad | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | LME | ETN | Akcie na světových trzích dnes | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cap | Prodej starších domů ve Spojených státech | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Trading | Index důvěry | Nezaměstnanost v USA | Buy the dip | Atlantik | Prezident Donald Trump | Guvernér ČNB | Výkon amerického dolaru | Agentura Fitch | Předpovědi | Údaje z Číny | Světové ekonomiky | Benzín | Trend | Shrnutí obchodování | Adidas | Pandemie covidu-19 | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Prodej starších domů | Pokles cen zlata | Komerční banka | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Aerolinky | Asijské obchodování | Francouzská ekonomika | Pohonné hmoty | Biliony | Silné euro | Úrokové sazby | Měnový výbor | UnitedHealth | Varování | Vývoz do Spojených států | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Akcie NIO | Rally | Bankovní rada | KBC | Macron | GLE | Intesa Sanpaolo | Chris Williamson | Osobní příjmy | SXXP | Aktiva | Růst zaměstnanosti | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Okénko trhu | Business | Dow Jones | Americké firmy | Indikátory | Analytik GfK | Růst cen akcií | Pokles cen | TikTok | Plug Power | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Vývoj kurzu | MSCI World Index | Investice do stříbra | Čínské akcie | Diskontní sazba | Brazílie | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Pochybnosti | Danske Bank | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Prodeje automobilů | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Big tech | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Buy | Politika | Konkurence | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Deutsche Telekom | Nike | Forint | Koronavirus | Velká Británie | PLN/EUR | Finanční zdraví | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Spotřebitelská důvěra v Německu | Držitelé kryptoměn | Nálada | Měnové politiky | Řecká ekonomika | Ekonomika | Česká národní banka | Historická maxima | CBS | Karanténa | Šéfka ECB | Commerzbank | Zhodnocení | Výhled | Timeframe | Vinci | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Mexický prezident | Joe Biden | Propouštění | Bilance | PayPal | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Cyrrus | Komunistická strana | Expanze | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | AUD/USD | Fondy | Pracovní trh | Walt Disney | MXN | Austrálie | Změny úrokových sazeb | Dopady pandemie covidu-19 | Počet nakažených | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | Krize | Obligace | Zajišťování | Investing | Uvolnění rozpočtových pravidel | G20 | Oslabení dolaru | Prezidentské volby | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Big Tech | Graf indexu | Úroková sazba | Investiční tituly | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Poradenství | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Růst cen komodit | RBA | Australská centrální banka (RBA) | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Transakce | Slabší dolar | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Dna | Volby | Snížení úrokových sazeb | Čínské firmy | Zaměstnanost | Energie | Rozjednané prodeje domů | Michal Brožka | Šance | USDX | Dividendy | Měna | Společnosti z indexu | Sazby | David Marek | Historie | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Pozice dolaru | Konsolidace | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Oslabování české měny | USD | Walgreens | Ekonomické zotavení | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Americké vlády | Eni | ABN Amro | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Obchodní den | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | CMC | Síla amerického dolaru | Bulharská měna | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | State Street | Vývoj cen akcií | EPS | ADP | Square | Repo sazba | Biliony dolarů | Short squeeze | Ocenění | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Očekávané Earnings | Výdaje | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Společnost | Rezervní měny | Mimořádný rozpočet | ZEW index ekonomického sentimentu | NZD | Sázky | Ministr hospodářství | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Tržní kapitalizace kryptoměn | Radomír Jáč | Jerome Powell | BMW | Cena akcií | Investování | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | CEE | Nizozemsko | Organizace | Ondřej Hartman | Banky | VIX | Růst | Německé hospodářství | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Příjmy | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | ČTK | Zajištění | Propad poptávky | Parlament dnes | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Růst průmyslové výroby | Index | Lockdown | Wirecard | Rumunská měna | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | Měnové podmínky | Oživení maďarské ekonomiky | Makroekonomické predikce | Vakcinace | Dopady pandemie COVID-19 | Růst čínských akcií | Dovoz | Šíření koronaviru | Merck KGaA | Míra inflace v USA | Světové trhy | Spekulovat | Země eurozóny | Rekordní nárůst | Hlavní ekonom | Posílení | Vývoj dolarového indexu | Výzkumy | Graf indexu Nasdaq | Tržní hodnota | Americký trh nemovitostí | Souhrnný index aktivity | Očkování proti covidu-19 | Qualcomm | Slábnutí koruny | Analytička | Očkování | Viceguvernér ČNB | NFP | České ekonomické výhledy | Ochota riskovat | Ekonomika USA | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Akciové indexy | Investing.com | Průmyslové objednávky | Americký prezident | Christine Lagardeová | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Prodej | Inflace | Fiskální rok | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Výkonnost indexu | Ekonomické dopady | Ekonomický růst | Onemocnění COVID-19 | Hlavní ekonom ING | Pomoc ekonomice | UBS | Velvyslanec Evropské unie v Číně | Nová prognóza | Japonská vláda | Zasedání Fedu | Prezidentka ECB | Zprávy | Dolary | Americké prezidentské volby | Prognózy ČNB | Vyhlídky | Akcie v Evropě | Míra | Obchodování na trzích | Digitální měny | Výkonnost | Program nákupu aktiv | Tapering | Opatření proti koronaviru | Shell | Řecká vláda | Ekonomický propad | Epidemické situace | Onemocnění | Obchodní války | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | ČR | Údaje | Vakcína | cTrader | Konečné výsledky průzkumu | Pandemie koronaviru | Exxon Mobil | Výsledky průzkumu | Canopy Growth | WMT | Index S&P 500 | Graf | Důvěra investorů v ekonomiku | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Přehled | Eurodolar | Short | Ekonom IHS | Stavebnictví | Biden | Finanční ztráty | Institut Ifo | Dopady koronavirové krize | Index spotřebitelské důvěry | Ekonomická situace | Vivendi | Vlna koronaviru | Nicolas Chapuis | Face the Nation | CHF | TTWO | PLUG | Běžný účet | Spot | Americká data | Střední cena | WEN | Parlamentní volby | Přehled o dění na světových burzách | Snížení daní | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | Euro k dolaru | Automobilový průmysl | Zvýšení mezd | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Generali Investments | Prognóza ČNB | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Devizové intervence | Američtí investoři | Volatility | Šíření nemoci COVID-19 | Prezident Joe Biden | Dílčí index | Opatření proti šíření koronaviru | MT4 | ECB dnes | Akcie roku | Návrat koronaviru | Výnosy tuzemských dluhopisů | Exxon | Šéf Sentixu | Tržní sentiment | Německo | Japonsko | Euro vůči americkému dolaru | Fluktuace | Velvyslanec EU | Opatření | Měny&Sazby | Maďarský forint | Severomořská ropa | Standard & Poor’s 500 | Visa | Pohonné hmoty v ČR | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Aktivita v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Walmart | Makroekonomický kalendář | Virus | Rozhodnutí ČNB | JPMorgan Chase & Co | Devizové trhy | Setkání centrálních bankéřů | Rozpočet | Investiční plány | Japonská centrální banka | Vice | PEPSICO | Ceny komodit | FTSE | NAFTA | Mezinárodní investoři | Základní úroková sazba | Směnný kurz | Kurz koruny | Státní dluhopisy | Maďarský premiér | Generali Investments CEE | Analytici | JD.com | Index nákupních manažerů | Peter Altmaier | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Přehled o dění | Royal Dutch Shell | Americký dolar | Google | Situace | Vysoká inflace | Makro | Evropská centrální banka | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Tržby | Snížení sazeb | Fortune | Koruna dnes | Fond | Závislost | Stagnace | Růst mezd | Luboš Růžička | ECB | Silnější euro | Otevírání ekonomiky | Abbott Laboratories | Americká centrální banka (Fed) | Eurozóna | Česká ekonomika | FXstreet | Hedge fondy | Propad cen komodit | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Sláva | Indikátor | Conference Board | Inflační očekávání | COST | První dluhopisy EU | FOREX | Ranní okénko | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Analytik | Analytici Goldman Sachs | Indexy pohyb | Dluhopisy | ISM | cTrader Purple Trading | Bloomberg Dollar Spot Index | Sazby beze změny | Akcie Nikola Motor | Analytika | Covidová situace | Inflace v ČR | Poptávka | Trader | Fitch | Co bude | Zasedání Bank of England | Krypto | Bulharsko | Čína | Růst HDP | G7 | Peking | Pozice | Firma | Reporty | Politici | Spotřebitelské ceny | Riziko | RBI | Poslanecká sněmovna | ALV | Microsoft Corp | Shazování peněz z vrtulníku | USA | Ministerstvo financí | Rozhodnutí bankovní rady | Deutsche Bank | Spojené státy | Dodavatelské řetězce | Důvěra v německou ekonomiku | Podnikatelská aktivita | Čínský parlament | Maďarská centrální banka | Index PMI | Telekom Austria | Premiér Viktor Orbán | Finanční podmínky | Zlato | Nárůst sazeb | Ekonomové | WP | JPMorgan Chase | Obchodní bilance | Evropské méně | Spekulace | SEC | Kapitálová rezerva | Celková inflace | Načasování | ECB Christine Lagardeová | Zasedání amerického Fedu | Investiční banka Goldman Sachs | Verizon Communications | Emise dluhopisů | Dolar | Air Liquide | Pandemie | ANZ | JPMorgan | Výprodej | Průměrná cena | Bank of New York Mellon | Fiskální stimuly | Růst ekonomiky | Proticyklická kapitálová rezerva | Stagflace | Hlavní ekonomka | EU | USD/JPY | Přehled kurzů | Ceny mědi | Akcie společnosti GameStop | Odvětví | Důvěra v Německu | Výrobní náklady | CZK/USD | První dluhopisy | Dnešní videokomentář | Monetární politika | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | ASEAN | Ifo Clemens Fuest | Ukazatele | Procter & Gamble | PMI ve službách | Spekulanti | Slovensko | Stabilita | Francouzská centrální banka | Dopady pandemie | Obchod | MasterCard | Lufthansa | Ekonomické aktivity | Banka | Volkswagen | Miliardy | AXA | Negativní hospodářské dopady | CFA | Druhá vlna | Výnosy | Nikola Motor | Komodity | Vyšší inflace | Ticker | Osobní výdaje | | Michael Hewson | Brookings | CNY | Index spotřebitelských cen | Práce | Americké akciové indexy | Dílčí indexy | Velvyslanec Evropské unie | Záporný úrok | American Express | Employment Cost Index | Obchodní nastavení | Globální finanční trhy | Zasedání bankovní rady | Aktuální situace | CAD | Šíření nákazy | Nálada německých spotřebitelů | Akcie v roce 2020 | BlackRock | Crédit Agricole | Nákup dluhopisů | Žádosti o podporu | Astrazeneca | NERV | Emise | Američané | Enel | ČNB dnes | Zlepšení | Protiepidemická opatření | Deloitte | GM | Záporné úrokové sazby | Ceny v České republice | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Akcie | Sanofi | Japonský jen | Výhled centrální banky | MF | Kontrakt | Podniky | Markéta Fišerová | Ministr financí | Kvalitní akcie | SPOT | ING Groep NV | AZN | Philip Morris | Nasdaq | Návratnost | Výsledek amerických voleb | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Inflace v USA | Německé dluhopisy | Amazon | Dluhopisy EU | EK | Průmyslové podniky | Výroba aut | Zemědělství | Sektor služeb | Zpomalení hospodářského růstu | FOMC | Société Générale | Analytik České spořitelny | Belgie | Statistika | Akcie na světových trzích | Ministerstvo hospodářství | Úrokové diferenciály | Zásah centrálních bank | Kryptoměny | Tým FXstreet.cz | Aktuální Price Action | WKL | Stimuly | Americká centrální banka FED | Zhoršení epidemické situace | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Británie | Prohlášení | Tesla | Technologický trh Nasdaq | City
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

ZoomTrader Global
Zoom Video
Zoom Video Communications
Zoom Video Communications (ZM.US)
Zoom Video (ZM)
Zoom Video (ZM.US)
Zoom (ZM)
Zora Olomouc
Zotavení
Zotavení ekonomik

Následující klíčová slova

Zotavení globální ekonomiky
Zotavení letecké osobní dopravy
Zotavení v Německu
Zotavení z koronavirového šoku
Zotavit se finančně
Zotavování akciového trhu
Zotavování Číny
Zotavování německé ekonomiky
Zotavování světové ekonomiky
Zotavování v USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít