Ticker Tape by TradingView
Krach kryptoměn - blíží se konec kryptoměn? Tržní kapitalizace prudce klesla na $152 miliard

Ceny kryptoměn padají a trh prudce poklesla již dvakrát tento týden. Minulý týden klesla tržní kapitalizace kryptoměn o $26 miliard za pouhých 24 hodin.
Cena Bitcoinu (BTC) klesla o 11% za 12 hodin, přičemž se propadla na hlavní support hladinu $6,000 a cena se snížila až na roční low $5,300. Market cap na kryptoměnách se propadl na $100 miliard poprvé od října 2017. To je skoro 75% propad od prosince 2017, kdy jsme mohli vidět nejvyšší cenu $20,000.
Etheureum ohlásilo ztrátu 10.5% a propadlo se na 16ti měsíční low $163 - skoro 80% propad od ledna, kdy jsme mohli zaznamenat nejvyšší cenu $1,412.
Za posledních 24 hodin se situace zhoršila, Bitcoin klesl o $5,300 to $4,500 - pokles o více než 17% - a jeho celková tržní kapitalizace klesla na $80 miliard. Ethereum kleslo na $133 - pokles o 17% za 24 hodin o 33% za pouhý týden.
Pokud se podíváme na celý trh s kryptoměnami, žádná kryptoměna se poklesu nevyhnula:
- BTC/EUR - pokles o 17.05%
- BTC/USD - pokles o 16.22%
- LTC/USD - pokles o 12.21%
- LTC/EUR - pokles o 13.60%
- ETH/USD - pokles o 15.53%
- XRP/USD - pokles o 14.26%
Celková tržní kapitalizace kryptoměn nyní klesla na $152 miliard - nejnižší číslo od října 2017

Zdroj: Admiral Markets MT5, 20. listopadu 2018, 10:2 AM EET
Proč došlo na kryptoměnách ke krachu?
Brian Kelly, zakladatel a CEO BKCM řekl na CNBC v pořadu 'Fast Money', že byl krach způsoben hard forkem na Bitcoin Cashi. Nicméně je zde několik faktorů, které přispěly k této tržní volatilitě:
- Špatné zprávy. Tento rok došlo k několika krachům po dosažení nejvyšších cen ke konci roku 2017 a na začátku roku 2018 a všechny tyto krachy byly médii velmi propírány. V červnu došlo k propadu o $15 miliard za pouhé dvě hodiny a v říjnu došlo k propadu o $13 miliard, tento týden se kryptoměny propadly o zmíněných $26 miliard.
- Problematika bezpečnosti, jak kryptoměny bezpečně uložit.
- Obavy vlády týkající se decentralizace Bitcoinu, která ohrožuje kybernetickou bezpečnost. A fakt, že vlády odmítly kryptoměny adoptovat.
- Zpoždění v rozhodnutí SEC (Security and Exchange Commission) o Bitcoinu ETF, které přispívá k obavám investorů vůči dalšímu potenciálnímu rozšíření trhu.
- Další publikace zmínila, že za krach může prodej kryptoměn americkými daňovými poplatníky za účelem vyplacení daně z kapitálových výnosů na jejich podnicích.
Pravým důvodem by mohl být hard fork, nicméně to bylo pouze jedno domino v řetězci faktorů, které přispěly k pesimismu investorů.
Krach Kryptoměn - Je to konec Kryptoměn?
To je otázka mnoha investorů a obchodníků
Pokud bude negativní sentiment pokračovat i v roce 2019, nebylo by překvapením, že se trh s kryptoměnami ocitne na dně. Nicméně někteří komentátoři již nyní předpovídají otočení, přičemž jejich argumentem jsou volby ve Spojených státech amerických a americký dluh. Tyto dvě události by mohly zapřičinit růst trhu ke konci roku.
V každém případě je to vzrušující čas k obchodování!
Jak mohou obchodníci situace využít? Kryptoměny CFD v MetaTrader 5
Dobrá zpráva je, že tržní volatilita poskytuje mnoho obchodních příležitostí. A pokud obchodujete kryptoměny CFD křížové páry a kryptoměny versus fiat měny, můžete spekulovat na pokles i růst.
Obchodník, který by otevřel short obchod o objemu 1 lot na BTC/USD s finanční pákou 1:5 před tržním propadem na ceně $6,189 a zavřel by na low ceně $5,300, by vydělal $889.

Zdroj: Admiral Markets MT5, 20. listopadu 2018, 10:25 AM EET
Mějte prosím na paměti, že volatilita zvyšuje příležitosti, ale i riziko. Proto je důležité řídit rizika a dodržovat strategii řízení rizika při obchodování.
Vyloučení odpovědnosti: Data zveřejněná na webové stránce Admiral Markets poskytují dodatečné informace týkající se analýz, odhadů, prognóz, předpovědí nebo jiných podobných zhodnocení informací (dále jen "analýza"). Předtím než učiníte jakékoliv investiční rozhodnutí prosím důkladně zvažte následující:
- Analýza je zveřejněna pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení.
- Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a Admiral Markets není odpovědná za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
- Každá analýza je připravena nezávislým analytikem (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
- Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
- Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací, které jsou v analýze obsaženy. Prezentovaná čísla odkazují na minulý výkon a nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
- Obsah analýzy si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets, že bude mít klient zisk ze strategií obsažených v analýze nebo že budou ztráty z dané strategie omezené.
- Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
- Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných nákladů v závislosti na předmětu publikace. Platný ceník služeb poskytovaných Admiral Markets je veřejně dostupný na webové stránce Admiral Markets.
- Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.
Klíčová slova: Bitcoin | ETF | Daně | Rizika | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | CEO | CFD | Cap | Lot | Low | MetaTrader | Měny | Obchodník | Riziko | Sentiment | Short | Support | Tržní kapitalizace | Volatilita | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Admiral Markets | Zisk | Obchodovat | MT5 | BTC | Obchodníci | Analýzy | Cena | Exchange | Investiční | Investiční poradenství | Market | Markets | MetaTrader 5 | Řízení rizika | Trh | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ROCE | Commission | Volby | Tržní volatilita | Propad | Kryptoměny | Ztráty | Ethereum | Kryptoměna | Kapitalizace | Investiční rozhodnutí | BTC/USD | ETH/USD | LTC/USD | XRP/USD | LTC | ETH | XRP | Hard fork | Tržní kapitalizace kryptoměn | BTC/EUR | Cena bitcoinu | Trh s kryptoměnami | Krach kryptoměn | Konec Kryptoměn |
Čtěte více
-
Kraft Heinz reportoval výsledky a snížil roční výhled
Americká potravinářská společnost reportovala výsledky hospodaření za třetí kvartál 2025. Společnost reportovala pokles organických tržeb, očekávání nenaplnily výsledky rozvíjejících se trhů. Vedení Kraft Heinz rovněž přistoupilo ke snížení výhledu. -
Kraft Heinz reportoval za 2Q, čistý zisk byl výrazně negativně ovlivněn jednorázovou položkou
Americká potravinářská společnost Kraft Heinz zveřejnila výsledky hospodaření za 2Q 2025. Výsledky mírně překonaly očekávání. Organické tržby sice klesly, ale díky vyšším cenám byl pokles menší, než předpokládal Wall Street. Společnost uvedla, že aktivně pokračuje ve svém hodnocení možného rozdělení, které zahrnuje přísné posouzení široké škály možností a o kterém se na začátku tohoto měsíce objevily spekulace. -
Kraft Heinz se rozdělí na dvě firmy. Sleduje trend a hledá cestu k růstu
Americký potravinářský gigant Kraft Heinz oznámil, že se rozdělí na dvě samostatně obchodované společnosti – jednu zaměřenou na omáčky a pomazánky, druhou na hotová jídla a zpracované potraviny. Cílem tohoto kroku je obnovit růst po letech stagnujících tržeb a reagovat na změny spotřebitelského chování. -
Kraft Heinz snižuje výhled na rok 2025: Tlak na spotřebitele i rozdělení firmy
Společnost Kraft Heinz, známá především svými produkty jako kečup Heinz nebo sýr Kraft, snížila svůj celoroční výhled tržeb i zisků. Důvodem je přetrvávající slabá poptávka po dražších potravinách a omáčkách, zejména ze strany zákazníků citlivých na cenu, kteří se v období ekonomické nejistoty obracejí k levnějším alternativám. -
Kraft Heinz zvažuje rozdělení firmy – návrat ke kořenům jako záchranná brzda?
Společnost Kraft Heinz (KHC) údajně zvažuje rozdělení svého portfolia potravinových značek na dvě části, čímž by v podstatě zrušila vlastní megafúzi z roku 2015. Tento krok by mohl vést k vytvoření samostatné entity v hodnotě až 20 miliard USD, čímž by se jednalo o největší transakci v sektoru spotřebního zboží v roce 2025. -
Krach bitcoinu je příznivý pro klima
Vzhledem k ceně BTC globální počítačové sítě, která ji podporuje, poprvé po letech spotřebovává méně energie. -
Krach čínského obra se může přelít do celého světa
Nervozita z Číny spojená s možným bankrotem místního developera China Evergrande Group zasáhla i zámořské trhy. Výprodeje se týkaly bez výjimky všech sektorů a hlavní indexy zakončily obchodní den dokonce téměř 2 % pod pátečními závěry. Nejvýrazněji byl zasažen energetický sektor s poklesem 3 % a finanční sektor, který propadl o 2,2 %. Část letošních zisků odevzdávají technologičtí giganti jako Apple (-2,1 %) nebo Amazon (-3,1 %). Propady se nevyhnuly ani automobilkám (Ford -5,2 %) nebo platebním institucím (Visa -0,8 %). Index S&P sedm měsíců v řadě dokázal poslední den měsíce uzavírat výše, než první den otevíral. Od začátku září ale poklesl o 3,7 % a je velmi nepravděpodobné, že by tuto ztrátu dokázal za necelé dva týdny smazat. Naopak Delta Airlines přidala sice jenom 1,7 %, American Airlines pak dokonce 3 %, oboje je ale možné považovat za skvělý výsledek. -
Krach FTX drtí celý kryptoměnový trh
Kryptoměna FTX je dnes ve volném pádu. Obchoduje se až o 17 % níže a táhne dolů další kryptoměny. Bitcoin se obchoduje o 3,5 % níže a klesá pod hranici 20 000 USD. Ethereum si prochází ještě větším poklesem - ztrácí 5 %. -
Krach kryptoburzy FTX není krachem bitcoinu. Ukazuje na problematičnost jeho napodobenin, „shitcoinů“, nikoli originálu samotného
Tahle doba nepřeje rizikovému investování. Máloco to dokládá tolik jako pohled na vývoj ceny kryptoměn. A minulý týden se zařadí mezi ty nejčernější v jejich dosavadní nedlouhé historii. Celou kryptoscénu již řadu měsíců drtí utahování monetárních šroubů v podání americké centrální banky. Vyšší úroky totiž znamenají zhoršenou dostupnost financování spekulativních rejdů a rizikových obchodů, jako jsou ty s kryptem. V minulém týdnu se však přidal další ponurý příběh. Ten na rozdíl od razantně se zpřísňující měnové politiky, zasahující ekonomiku jako celek, ničí bezprostředně vyhlídky pouze kryptoscény samotné. V bankrotovém stavu se ocitla klíčová světová kryptoburza, FTX. -
Krach kryptoměn - blíží se konec kryptoměn?
Cena Bitcoinu (BTC) klesla o 11% za 12 hodin, přičemž se propadla na hlavní support hladinu $6,000 a cena se snížila až na roční low $5,300. Market cap na kryptoměnách se propadl na $100 miliard poprvé od října 2017. To je skoro 75% propad od prosince 2017, kdy jsme mohli vidět nejvyšší cenu $20,000. -
Krach na Wall Street: inflace vs. snížení sazeb
Americké akciové trhy zaznamenaly ve středu pokles – na pozadí zveřejněných údajů o inflaci, které překonaly očekávání odborníků, se dostaly na minimální zavírací úrovně. Hodnoty zchladily optimistickou víru investorů v to, že by americký Federální rezervní systém mohl před létem začít snižovat úrokové sazby. -
Krachuje bitcoin? Cena jednoho bitcoinu se dnes propadla pod psychologickou hranici 20 tisíc dolarů, poprvé od prosince 2020. V české měně za poslední půlrok odepsal přes milion korun, jako nikdy v historii
Cena bitcoinu se dnes propadla pod psychologickou úroveň 20 tisíc dolarů, tedy na svoji nejnižší úroveň od 16. prosince 2020, vyplývá z dat agentury Bloomberg. Přitom loni v listopadu se bitcoin, který představuje nejstarší a nejrozšířenější kryptoměnu světa, prodával za takřka 69 tisíc dolarů. Jedná se tak v absolutním vyjádření o bezprecedentní pokles jeho ceny. Vždyť bitcoin od to doby ztratil přes 70 procent své tehdejší hodnoty. V přepočtu do korun ztratil oproti loňskému listopadu více než milion korun své hodnoty. Zatímco loni v listopadu se prodával až za bezmála 1,5 milionu korun, dnes klesl v přepočtu až na 450 tisíc korun. -
Krach Wirecardu, jeden z největších německých dějin, je selháním regulace. Jindy nenávidění spekulanti naopak faleš správně tušili o mnoho let dříve než regulátor či auditor
Německo zažívá jeden z největších finančních skandálů svých dějin. A jeden z největších krachů. Společnost Wirecard dnes vyhlásila insolvenci a požádá o zahájení konkursního řízení. Důvod už je celkem známý z minulého týdne: firmě chybí v přepočtu přes 50 miliard korun, které přitom vykazovala ve svém účetnictví. -
Krach Wirecardu zablokoval karty 40.000 klientů českého Twista
Krach německého karetního poskytovatele Wirecard má za následek desetitisíce zablokovaných karet českých uživatelů. Blokované karty má například 40.000 klientů tuzemské společnosti Twisto. Společnost přešla k jinému poskytovateli a od pondělí začne rozesílat klientům nové karty. ČTK to řekl mluvčí firmy Jan Husták. Problém má kvůli Wirecardu i další tuzemská firma Fidoo nebo EET systém eKasa od O2. V celé Evropě jde o miliony blokovaných karet. -
Kraje a obce hospodařily loni s velkým přebytkem, metropole Praha s druhým největším v historii. Ale i proto, že Praha málo investuje, na což upozorňují i ratingové agentury
Kraje a obce České republiky loni hospodařily s třetím největším přebytkem v historii, a to 32,8 miliardy korun. Takřka polovinu z tohoto přebytku má však na svědomí metropole Praha, která za rok 2022 skončila „v plusu“ 15,5 miliardy korun. Údaje ministerstva financí včera zveřejnila Česká televize. -
Kraje bijí na poplach, nemají na plyn. Fialova vláda by měla využít předsednictví EU pozastavení obchodování s povolenkami
Enormní zdražování povolenek v uplynulých letech, v letech 2020 a 2021 o více než 200 procent, představuje klíčový důvod, proč nyní je elektřina tak drahá. Například ČEZ drtivou většinu elektřiny na letošní rok prodala právě v letech 2020 a 2021. Drahá elektřina a plyn trápí také české kraje, které žádají po vládě akci, jež by jim pomohla se s drahými energiemi popasovat. -
Krajům a obcím ČR požírá jejich rekordní úspory historicky vysoká inflace. Místo aby investovaly, „škudlí“ a přicházejí bez užitku o kupní sílu – je to stále v souladu s péčí řádného hospodáře?
Kraje a obce v loňském roce výrazně, možná ovšem až kontraproduktivním způsobem zlepšily své hospodaření a rychle se jim tak podařilo překonat důsledky pandemického roku 2020. Ten byl zejména z hlediska hospodaření krajů kritický. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ministerstva financí k hospodaření právě krajů a obcí. -
Kráľ je nahý
Spomínate si na paniku z konca roka 2008? Ešte rok predtým, keď sa všetko zdalo úžasné, dosiahol americký akciový... -
Král Karel III. loni zbohatl o takřka miliardu. I tak je však stále 27 Čechů bohatších než on
Majetek britského krále Karla III. se loni rozrostl na 640 milionů liber, což odpovídá zhruba devatenácti miliardám korun. Panovník tak zbohatl o zhruba 890 milionů korun a je nyní stejně bohatý jako bývalý ministerský předseda Rishi Sunak a jeho choť. Platí, že 27 celkem Čechů má i tak ještě rozsáhlejší majetek než Karel III. V britském žebříčku nejbohatších je král ovšem až na 238. příčce. -
Král Karel III. zdědí po zesnulé královně Alžbětě II. majetek za 12 miliard korun, nebude z něj platit dědickou daň. V žebříčku nejbohatších Čechů by takový majetek stačil na 24. místo
Po zesnulé královně Alžbětě II. zůstalo dědictví čítající v přepočtu zhruba 12,2 miliardy korun. Takový majetek by stačil na 24. místo v aktuálním žebříčku nejbohatších Čechů dle časopisu Forbes. Nyní připadne nástupci královny na trůni, jejímu prvorozenému synovi, králi Karlu III.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Denní kalendář událostí
Dnes se koná setkání zemí G20
V USA maloobchodní tržby
V USA index PPI
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V USA bilance státního rozpočtu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Dnes se koná setkání zemí G20
V USA maloobchodní tržby
V USA index PPI
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V USA bilance státního rozpočtu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Tradingové analýzy a zprávy
Reuters: Meta hodlá ve Spojených státech investovat 600 miliard dolarů
Čína zrušila omezení vývozu některých kovů do USA
Ceny v Číně po dvou měsících opět stouply
Akcie v USA v závěru obchodování smazaly ztráty, uzavřely tak bez větších změn
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Reuters: Meta hodlá ve Spojených státech investovat 600 miliard dolarů
Čína zrušila omezení vývozu některých kovů do USA
Ceny v Číně po dvou měsících opět stouply
Akcie v USA v závěru obchodování smazaly ztráty, uzavřely tak bez větších změn
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Forexové online zpravodajství
Vstupuje Maďarsko do měnové unie s USA? Orbán podle svých slov s Trumpem dojednal dolarovou ochranu Maďarska aneb „co vzal Brusel, to dá Washington“
Orbán si u Trumpa zajistil údajně časově neomezenou výjimku na dovoz ropy i plynu. Kdo tedy husu hoduje na sv. Martina, podporuje Putina, neboť husy v ČR jsou zhusta z Maďarska, které i nadále „pojede“ na ruské energie
Svátek sv. Martina letos českých restauracím „přihraje“ 2 až 3 miliardy korun navíc, bude letos nejdražší v historii. Svatomartinské menu vyjde na více než 1000 korun, nejchutnější jsou české husy, běžně prakticky nesehnatelné
Smíšený závěr v USA
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
Vstupuje Maďarsko do měnové unie s USA? Orbán podle svých slov s Trumpem dojednal dolarovou ochranu Maďarska aneb „co vzal Brusel, to dá Washington“
Orbán si u Trumpa zajistil údajně časově neomezenou výjimku na dovoz ropy i plynu. Kdo tedy husu hoduje na sv. Martina, podporuje Putina, neboť husy v ČR jsou zhusta z Maďarska, které i nadále „pojede“ na ruské energie
Svátek sv. Martina letos českých restauracím „přihraje“ 2 až 3 miliardy korun navíc, bude letos nejdražší v historii. Svatomartinské menu vyjde na více než 1000 korun, nejchutnější jsou české husy, běžně prakticky nesehnatelné
Smíšený závěr v USA
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Fundamentálny výhľad dňa
Makro: Míra nezaměstnanosti Německa v říjnu podle očekávání stagnovala na 6,9pct Article
FX sumarizácia dopoludnia
Týden na akciových trzích: Růst v Evropě i zámoří, kromě Prahy
Ranní komentář: USA zruší výjimky pro dovoz ropy z Íránu, cena ropy znovu stoupá
Graf dne - US30 (25.07.2022)
Z prvej ruky: Dopad shutdownu na americkú ekonomiku (audio)
Zlato nadále vykazuje odolnost
Epická bitva mezi konzolemi startuje
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 27.3.2020
Fundamentálny výhľad dňa
Makro: Míra nezaměstnanosti Německa v říjnu podle očekávání stagnovala na 6,9pct Article
FX sumarizácia dopoludnia
Týden na akciových trzích: Růst v Evropě i zámoří, kromě Prahy
Ranní komentář: USA zruší výjimky pro dovoz ropy z Íránu, cena ropy znovu stoupá
Graf dne - US30 (25.07.2022)
Z prvej ruky: Dopad shutdownu na americkú ekonomiku (audio)
Zlato nadále vykazuje odolnost
Epická bitva mezi konzolemi startuje
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 27.3.2020
Blogy uživatelů
Mindset konzistentnosti: Proč náhodný přístup nikdy nevede ke stabilnímu výsledku
Pár rad pro nováčky na forexu
Sedm největších technologických akcií: Růst, zisky a AI revoluce
Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Moje cesta prop tradingem: Praktická ukázka slabé stránky technické analýzy
Praktické okénko
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/JPY, CAD/JPY a CAD/CHF
Mindset konzistentnosti: Proč náhodný přístup nikdy nevede ke stabilnímu výsledku
Pár rad pro nováčky na forexu
Sedm největších technologických akcií: Růst, zisky a AI revoluce
Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Moje cesta prop tradingem: Praktická ukázka slabé stránky technické analýzy
Praktické okénko
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/JPY, CAD/JPY a CAD/CHF
Vzdělávací články
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Čtyři věci, nad kterými se musíte zamyslet, když se nedaří
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
Proč bychom si měli zapisovat své pocity z obchodování?
Tyto 3 bankovní akcie vám zaručí pasivní příjem a ke všemu dlouhodobě rostou
VIP zóna: Výsledky obchodování za listopad
Kathy Lien: Jméno, které přitahuje pozornost!
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Čtyři věci, nad kterými se musíte zamyslet, když se nedaří
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
Proč bychom si měli zapisovat své pocity z obchodování?
Tyto 3 bankovní akcie vám zaručí pasivní příjem a ke všemu dlouhodobě rostou
VIP zóna: Výsledky obchodování za listopad
Kathy Lien: Jméno, které přitahuje pozornost!
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 2.10.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 18.4.2017
S&P 500 - Intradenní výhled 21.2.2025
Očekávané události pro tento týden
Fed zřejmě letos poprvé přikročí ke snížení úrokových sazeb
EUR/JPY - Intradenní výhled 5.5.2023
SFC varuje před brokerem OSG Forex
Analýza hlavních měnových párů 19.1.2016
Index DAX - Intradenní výhled 7.2.2018
Index spekulativního sentimentu 28.2.2020
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 2.10.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 18.4.2017
S&P 500 - Intradenní výhled 21.2.2025
Očekávané události pro tento týden
Fed zřejmě letos poprvé přikročí ke snížení úrokových sazeb
EUR/JPY - Intradenní výhled 5.5.2023
SFC varuje před brokerem OSG Forex
Analýza hlavních měnových párů 19.1.2016
Index DAX - Intradenní výhled 7.2.2018
Index spekulativního sentimentu 28.2.2020
Témata v diskusním fóru
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
FOREX trading
Testování Parabolic Expert Advisor (EA)
Co by znamenal Brexit pro britskou ekonomiku a sterling?
AUD/USD
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 1.–7. září
SATS DJIA Live 03/2023
Rozhovor s Andy Tannerem, úspěšným obchodníkem
Praktické okénko – Obchod do trendu a nekompromisní SL
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, USD/CAD a CAD/JPY
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
FOREX trading
Testování Parabolic Expert Advisor (EA)
Co by znamenal Brexit pro britskou ekonomiku a sterling?
AUD/USD
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 1.–7. září
SATS DJIA Live 03/2023
Rozhovor s Andy Tannerem, úspěšným obchodníkem
Praktické okénko – Obchod do trendu a nekompromisní SL
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, USD/CAD a CAD/JPY




