Čtvrtek 25. duben 2024 12:56
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Americké výnosy opět stoupají, dolar přesto ztrácí

20.09.2018 15:38  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Po několika klidných dnech je dnešní seance na finančních trzích o poznání zajímavější. Za pozornost podle nás stojí hlavně rostoucí dluhopisové výnosy v USA, které se u desetiletých splatností výrazněji přehupují přes hranici 3 % a dostávají se na dosah květnových úrovní, kdy byly nejvýše od poloviny roku 2011.

Tahounem jejich růstu je kombinace pozitivního výhledu pro růst úrokových sazeb, který je i nadále živen hlavně velmi dobrými čísly z americké ekonomiky, v čele se statistikami z pracovního trhu. Po nedávných výsledcích NFP, které naznačily, že v USA začíná zrychlovat růst mezd, dnes přišly výsledky počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, které jsou již tři týdny v řadě na nejnižších úrovních za posledních 49 let. Nových žadatelů o podporu bylo v minulém týdnu jen 201 tis., což jen potvrzuje, že by tlak na růst mezd mohl v USA i nadále pokračovat.

Vůbec nejzajímavější je v tomto kontextu ale dnes situace na dolaru, který navzdory dobrému makru, a navzdory znovu rostoucím výnosům, začíná citelně slábnout na většině měnových párů v čele s eurem a britskou librou.

Pád na dolaru je podle nás živen hlavně harmonickou situací na akciích a ostatních rizikových aktivech, které těží z kolapsu rizikových přirážek. To platí dvojnásob pro akcie v USA, kde se S&P500 začíná díky nízké implikované volatilitě znovu přibližovat ke hranici historického maxima.

Přestože dnes dolar začíná výrazně ztrácet, aktuální kondice americké ekonomiky a růst výnosů na trhu s dluhopisy, mu podle nás paradoxně hrají do karet. Právě proto jeho dnešní slábnutí považujeme za poněkud přehnané.

K zajímavé situaci se schyluje také na ropě, která se v případě americké WTI přehoupla přes hranici 71 dolarů za barel poté, co Saudská Arábie uvedla, že nemá výhrady vůči tomu, aby ropa vystoupala nad 80 dolarů za barel. V minulosti se OPEC dražší ropy sice kvůli produkci v USA obával, americká  produkce však začíná z mnoha důvodů (rostoucí náklady, nedostatečná ropná infrastruktura) zpomalovat, takže je OPEC vyšší cenu ochoten tolerovat.

Na to už dnes ráno zareagoval prezident Trump, podle něhož má OPEC ceny ropy snížit. Možná se tak rodí další konflikt v duchu Trump vs. zbytek světa.

We protect the countries of the Middle East, they would not be safe for very long without us, and yet they continue to push for higher and higher oil prices! We will remember. The OPEC monopoly must get prices down now!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 20. září 2018

 

Na trhu tedy začíná být znovu veselo. My máme momentálně v hledáčku hlavně americké výnosy a to,  kdy si jejich dalšího růstu začnou znovu „všímat“ dolaroví býci.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americké volby jsou za dveřmi. Trh má nervy na pochodu
    Někteří pozorovatelé se nám snaží namluvit, že se šance amerických prezidentských kandidátů postupně vyrovnávají. Jediné, o co se ještě hodnověrně hraje, jsou výsledky voleb do Senátu. Trumpovo vítězství by totiž znamenalo, že jsou všechny průzkumy veřejného mínění k ničemu a firmy, které se jim věnují, můžeme rovnou zrušit. V případě Senátu se ale hraje o hodně.
  • Americké volby stále nerozhodnuty
    Poslední hodiny žijí globální trhy ve velmi turbulentním prostředí, kdy jedna významná událost střídá druhou, takže jen telegraficky: • Ruská armáda se zřejmě bez boje stahuje z klíčového přístavního města Cherson na jihu Ukrajiny; • Výsledky voleb do amerického Kongresu jsou stále nejasné s tím, že Republikánská strana se možná dopracuje “jen” k těsné většině v dolní komoře.
  • Americké volby uprostřed období
    Obchodování bylo minulý týden klidné, protože akciové trhy se pomalu zotavovaly sinějšími zisky firem a posilováním globální chuti k riziku. Údaje z eurozóny naznačují, že ekonomika ve třetím čtvrtletí téměř neposiluje. Tato slabost byla z velké části způsobena pomalým tempem růstu v Číně. EURUSD se nadále potýkala s obtížemi. Tweety prezidenta Trumpa o "dobrém popovídání" s prezidentem Si o obchodu zvyšují naději na dohodu. Tento týden budou dominovat americké volby v polovině období, plánované na 6. Průzkumy naznačují, že boj o kongres je tvrdý, ačkoli oznámení výsledků zvyšuje pravděpodobnost vyšší volatility.
  • Americké volby v polovině období - 3 klíčové mapy
    Doporučujeme vám seznámit se s naší zprávou o volbách v polovině období, kde nastiňujeme klíčové trhy, které mohou na výsledky reagovat. Jak se volby blíží, představujeme tři klíčové mapy pro americké volby v polovině období.
  • Americké volby zastínily rychlý růst mezd
    Americké volby hrají na trzích hlavní roli a bylo to vidět i v páteční reakci na jinak velice dobrá čísla z amerického trhu práce. Nečekané bylo zejména výrazné zrychlení dynamiky amerických mezd, které v říjnu rostly meziročně o 2,8 % (nejrychleji za více než 7 let). Za normálních podmínek by to byl poměrně jednoznačný signál pro zisky dolaru a úprk z bezpečných dluhopisů. Tentokrát ovšem ne. Trhy dál žijí americkými volbami, kde řada hráčů vidí ve vítězství Donalda Trumpa podobné riziko jako například v brexitu. Dolar se proto na nic nezmohl, akcie slábly a naopak dluhopisy posilovaly.
  • Americké volby: 10 možných scénářů v případě Trumpova vítězství
    Co kdyby Donald Trump zvítězil? Co když se mu opravdu povede to, co by před 18 měsíci nikdo nepředpovídal? Trump nepochybně doufá v dobrý výsledek. Pojďme se podívat na 10 možných situací, které by po Trumpově vítězství mohly nastat.
  • Americké volby 2012: Co znamenají pro americký Fed
    John J. Hardy, Head of FX Strategy, Saxo Bank - Ve svém včerejším článku nazvaném Jaké budou mít volby prezi...
  • Americké výnosy atakují 2 procenta, Nasdaq přesto slušně roste
    Během dneška trhům chyběly nové impulsy, které by jim ukazovaly směr. Dění se tak točilo hlavně kolem spekulací o měnové politice. Americké výnosy dál stouply a 10Y splatnost se na pár bodů přiblížila 2 procentům. To je hranice, na kterou se výnosy nedostaly od léta 2019, a dosud se při přiblížení odrážely dolů. Její překonání směrem nahoru by tak bylo psychologicky důležitým signálem. Impuls by mohl přijít ze strany inflačních dat, jenže na ta si ještě do čtvrtka počkáme, takže zatím pracuje hlavně nejistota a příprava pozic.
  • Americké výnosy citelně stouply a dolar to ocenil. Na akciích je závěr týdne rozpačitý
    Ani pátek zatím nepřinesl oznámení nových amerických cel na čínské zboží, ale tento krok pravděpodobně nakonec přijde. Mezitím jsme dostali optimistické odhady okolo jednání USA - Kanada, která by mohla být údajně zakončena dohodou ještě tento měsíc. Americký velvyslanec v EU vyzval ke společnému postupu vůči Číně a jejím obchodním praktikám. Dává to smysl, ale koordinace asi nebude lehká. To by nejdříve musely Donaldu Trumpovi přestat vadit mercedesy prohánějící se po 5. Avenue.
  • Americké výnosy dál klesají, dolar se zatím ale drží
    Čtvrteční seance začala díky zprávám o zatčení vysoké představitelky společnosti Huawei v Kanadě velmi nervózně a nervozita se na finančních trzích drží i během odpolední seance. Evropské indexy dnes odevzdávají více než dvě procenta a futures na americké indexy signalizují, že by po včerejší přestávce mohly zahájit obchodování se ztrátou okolo 1,5 %.
  • Americké výnosy podpořila data. Akcie se drží lehce v zeleném
    K dalším nadějným prohlášením o blížící se obchodní dohodě se odpoledne přidala slušná data ze zámoří. HDP byl revidován vzhůru zásluhou investic, které podle přesnějších údajů netáhly ekonomiku dolů tak silně. Dále se překvapivě zlepšily objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které vykázaly růst v důležitých oblastech a vylepšily i dosavadní trend. Co trochu zaostalo za odhady, byl pak chicagský index aktivity, který zůstal značně pod 50 body. Oproti listopadu se však zvýšil, takže můžeme mluvit aspoň o zmírnění poklesu.
  • Americké výnosy pod tlakem - co můžeme očekávat na páru USDJPY?
    Volatilita na Forexu a amerických výnosech byla v posledních dnech extrémní, a to se výrazně projevilo na měnovém páru USDJPY. Je dost zajímavé, že navzdory obavám mezi účastníky trhu, kteří udržují prodejní tlak na akciích, se USDJPY opět vyšplhalo k oblasti 108.50/109.00 a znovu tuto rezistenci testuje.
  • Americké výnosy rostou, zlato spadlo po komentářích Yellenové
    V posledních několika hodinách se výnosy z desetiletých amerických dluhopisů zvýšily z 1,56 % na téměř 1,60 % (takže ceny bondů klesly). Zvýšení výnosů výrazně přispělo k poklesu ceny zlata. Již jsme mnohokrát zmínili negativní vztah mezi výnosy a zlatem v našich komentářích.
  • Americké výnosy se hroutí - proražení 1700 USD na zlatě je pouze otázka času
    Globální finanční trhy zasáhla další vlna rizika začátkem týdne. Ceny ropy se zhroutily, když Rusko odmítlo návrh Saúdské Arábie na snížení produkce na zasedání OPEC minulý týden.
  • Americké výnosy se vrací na včerejší úrovně, euro a akcie si včerejší zisky naopak drží
    Po včerejší velmi úspěšné seanci se zdá, že se dobrá nálada na trzích přelila také do dneška. Asie ráno uzavřela kompletně v zelených číslech a své včerejší zisky opatrně navyšují také indexy v Evropě. Čtvrteční seance je na fundamenty chudá, takže obchodování probíhá i dnes na spíše podprůměrných objemech a nízké volatilitě. Trhy včera žily především projevem Janet Yellenové, který ale nakonec na většině finančních aktiv výraznou stopu nezanechal. Zatímco akcie i euro své včerejší zisky drží nebo mírně navyšují, na dluhopisech dochází k mírné likvidaci včerejšího pohybu a výnosy opět mírně rostou.
  • Americké výnosy stoupají se sázkami na Fed. Dolar rozšiřuje zisky
    Katalánsko jako téma dnes ustoupilo trochu do pozadí a přenechalo střed pozornosti americkým statistikám. V reportu z trhu práce na první pohled nepříjemně překvapil pokles zaměstnanosti, ale při pohledu na detaily, a především na zrychlení mezd, je dojem z celé zprávy nakonec příznivý. Není důvod zhoršovat pozitivní náhled na trh práce, který i přes jednorázový dopad hurikánů stále vypadá ve velmi dobré kondici.
  • Americké výnosy strmě rostou, akcie střídají směry
    Ceny energií dnes klesají, zásadní informace k chystanému evropskému řešení se neobjevily a napětí v této oblasti zůstává. Mezitím vyšla slabá data z německého průmyslu a naopak překvapivě dobrá čísla z amerického sektoru služeb.
  • Americké výnosy znovu rostou, Saudové mohou podepřít ropu
    Obchodníci na akciových trzích jsou svědky postupného zlepšování sentimentu. S&P500 díky tomu zlikvidoval značnou ztrátu ze začátku včerejší seance a uzavřel seanci s mírným ziskem. Dow Jones pak včera ztrácel jen 0,1 %, zatímco NASDAQ rostl o 0,4 %. Výrazné zlepšení pak zaznamenaly americké výnosy, které z úrovní kolem 1,6 % vystoupaly až zpět na 1,74 %, kde se drží také v průběhu dnešního rána, přičemž optimistický sentiment dnes ráno pozorujeme také na burzách v Asii. Shanghai Composite roste o 1,1 %, když mu vydatně pomohlo rozhodnutí PBoC nastavit fixing pro CNY na 7.0039 USDCNY, tedy jen lehce nad úrovněmi ze včerejška. Banka tím potvrdila svá dřívější slova, a to že nechce používat kurz CNY jako nástroj obchodní války ve snaze o zmírnění dopadu vyšších amerických cel.
  • Americké výrobní ceny se snížily
    Index průmyslových cen v únoru vzrostl o 4,6 % meziročně oproti revidovaným +5,7 % v lednu. Trhy očekávaly +5,4 % meziročně. Rovněž jádrový index cen rostl o 4,4 % meziročně oproti revidovaným +5 %. Trhy očekávaly +5,2 % meziročně.
  • Americké zásoby ropy klesají sedm týdnů v řadě. Mohou za to ale hlavně sezónní vlivy
    Dnes je to na trzích hodně o ropě a o zasedání OPEC. Ropa je volatilní už od samého rána, když reagovala na komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle které větší snižování produkce nad rámec dřívější dohody zatím nejsou zapotřebí. OPECu se ale věnovat nechci. Chtěl bych upozornit na jednu zajímavost z USA. Spojené státy včera zveřejnily zásoby ropy, které se propadly o hodně slušných 4,4 mil. barelů, zatímco trh čekal pád pouze o 2,4 mil. Americké zásoby ropy byly začátkem dubna nejvyšší v historii a konečně se od této úrovně začínají vzdalovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster