Čtvrtek 18. duben 2024 05:56
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Ranní videokomentář: Strach z obchodní války dostává trhy znovu pod tlak, dnes zasedá Bank of Canada

07.03.2018 07:36  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včerejší seance přinesla dobré zprávy z Korejského poloostrova, které ale nakonec ve večerních hodinách přehlušily další zprávy z USA, kde kvůli rozhodnutí amerického prezidenta zavést cla na dovoz oceli a hliníku rezignoval jeho ekonomický poradce Gary Cohn. Téma obchodní války se tak včera večer začalo znovu vracet na trhy, díky čemuž se dnes ráno pohybují futures na americké i evropské indexy znovu v červených čísel, zatímco měny jako japonský jen znovu zpevňují. I dnešní seance zdá se bude hlavně o obchodní politice USA, i když se přidá i několik zajímavých fundamentů z makro kalendáře, v čele s odpoledním zasedáním Bank of Canada, která by měla ponechat sazby beze změny na 1,25 %.

Dnešní fundamenty:

  • 14:15 ADP report z amerického trhu práce (střední dopad)
  • 14:30 Kanadská obchodní bilance (malý dopad)
  • 16:00 Bank of Canada rozhoduje o sazbách (velký dopad)
  • 16:30 Americké zásoby ropy (střední dopad)
  • 20:00 Béžová kniha americké centrální banky (střední dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní videokomentář: Růst dolaru pomalu zvolňuje, dnes americké maloobchdní tržby a J. Yellenová
    Americký dolar si začíná procházet stabilizací. Po jeho zpevnění z minulých dnů se uklidňuje situace na dluhopisovém trhu, kde se zastavil růst dluhopisových výnosů, který byl v minulých dnech jedním z hlavních motorů posilování americké měny. Dnešek bude hlavně o fundamentech z USA, když budou zveřejněny výsledky maloobchodních tržeb a za Fed večer promluví Janet Yellenová.
  • Ranní videokomentář: Růst sazeb v USA se po zápisu ze zasedání Fedu nepřiblížil
    Obchodníci včera vyčkávali na zápis ze zasedání Fedu, který toho ovšem mnoho nového nepřinesl. Mohl zklamat část býků, kteří očekávali jasné signály růstu sazeb do konce roku. Na druhou stranu nepotěšil holubice, které mohly čekat umírněnější postoj FOMC. Reakce trhů na zprávu byla vlažná. Pravděpodobnost růstu sazeb na prosincovém zasedání se dle Bloombergu stále drží na 67 %. Zajímavou seanci má za sebou britská libra, která neudržela včerejší ranní zisky a opět se pomalu sunula k dlouholetým minimům. Japonský jen dnes ráno pozitivně reagoval na horší výsledky čínské obchodní bilance. V konsolidaci pokračovala ropa. Trh příliš nevěří, že dojde k podstatnému omezení produkce, zvláště když dle aktuálních statistik zvýšili země OPEC výrazně svoji těžbu.
  • Ranní videokomentář: Růst výnosů přinesl výrazné posílení dolaru a pokles akcií a zlata
    Včerejší seance přinesla některé významné fundamentální změny. Americké výnosy z dluhopisů výrazně rostly a posunuly dolar na nejvyšší hodnoty v tomto roce. Situaci pomohly pozitivní statistiky maloobchodních prodejů z USA. Pár EURUSD se přiblížil hladině 1,18 a na GBPUSD opět nevydržela hladina 1,35. Dolaru se dařilo také na japonské měně, když USDJPY překonal hladinu 110 jenů za dolaru a dostal se nejvýše od počátku února. Silný dolar odneslo také zlato, které propadlo pod hladinu 1300 dolarů za unci poprvé v tomto roce. Na akciových indexech převažoval negativní vývoj. Horší situace byla v USA, kde index S&P 500 klesl nejvíce za posledních 14 dní.
  • Ranní videokomentář: Sebevědomí býků na libře narůstá. Vyhráno ale stále ještě nemají
    Včerejší seance byla hlavně o libře, která dokázala výrazně zpevnit v reakci na vystoupení britské premiérky. Ta signalizuje ochotu k rozvážnému brexitu, a to i přesto, že netrvá na účasti Británie na jednotném evropském trhu. Libra za sebou má jeden z nejlepších dnů v posledních letech, i když zatím rozhodně neplatí, že by byla z nejhoršího venku. Jednání o brexitu ještě ani nezačala a je velmi pravděpodobné, že pro libru minimálně jejich začátek nebude nijak jednoduchý. Dnešní seance nabídne řadu zajímavých fundamentů a pozornost obchodníků se tak postupně začne obracet opět na nové makro.
  • Ranní videokomentář: Severní Korea odpálila další raketu, zlato nad 1 300 USD/oz.
    Včerejší seance na trzích probíhala v klidu a na nízkých objemech, ale už dnes ráno se situace začala znovu měnit poté, co Severní Korea otestovala další raketu, která tentokrát dokonce přeletěla Japonsko a spadla do Tichého oceánu. Trhy reagovaly na další severokorejskou provokaci pádem a nervozita začala i kvůli obavám z reakce USA narůstat. Poptávka po bezpečných přístavech se tedy opět zvýšila, z čehož těží hlavně japonský jen a drahé kovy. Téma dnešní seance je tak pravděpodobně dáno a situace kolem Severní Koreje zřejmě odsune na druhou kolej i nově příchozí makro z USA.
  • Ranní videokomentář: Silné růstové momentum na trzích nepolevuje, dnes série dat z USA
    Akciové trhy také včera pokračovaly v silném růstu, díky čemuž již za posledních pět seancí vystoupaly v Evropě výše o šest až devět procent. Nálada na trzích je tak i nadále velmi dobrá a nijak ji nezkazila včera ani Bank of England, která překvapila trhy, když ponechala britské úrokové sazby beze změny na 0,5 %. Svým rozhodnutím naopak velmi pomohla britské libře, která se na páru s dolarem dnes vrací nad 1,34 GBPUSD. Dnešek přinesl v ranních hodinách dobré zprávy z Číny (průmyslová produkce, maloobchodní prodeje) a odpoledne nabídne sérii důležitých dat z USA.
  • Ranní videokomentář: Situace v Bílém domě zůstává na trzích dál rizikem číslo jedna
    Finanční trhy za sebou mají další nervózní týden, který ale nakonec ustály docela statečně. Volatilita (VIX) se sice vrátila ve čtvrtek na dosah 16b. hranice, nálada na trzích se ale v pátek začala znovu uklidňovat a například evropské indexy týden dokázaly zakončit v zelených číslech. Rizikem číslo jedna je pro finanční trhy momentálně napětí v Bílém domě, jehož další eskalace může přijít téměř kdykoli. Zatím se však zdá, že se jedná o spíše krátkodobá rizika, která je schopen trh docela dobře ustát. Co se nového týdne týká, zvědavi jsme hlavně na páteční seanci, kdy začne v USA tradičně velmi důležité výroční symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole.
  • Ranní videokomentář: Slabší americká data vylekala dolarové býky, šance na zářijový růst sazeb v USA klesá
    Včerejší seance přinesla nečekaně slabé výsledky z amerického sektoru služeb, které přispěly ke snížení pravděpodobnosti zářijového růstu sazeb v USA a také k výraznému oslabení amerického dolaru, který byl pod tlakem na všech hlavních měnových párech. Slabší data tak na dolar začínají znovu doléhat a budou-li přicházet z USA i v nadcházejících týdnech, fundament na dolaru se může citelně zhoršit. Dnešek bude na americká data chudý a z důležitých fundamentů se obchodníci zaměří hlavně na odpolední zasedání Bank of Canada.
  • Ranní videokomentář: Slabší dolar a klesající výnosy pomohly drahým kovům. Dnes kanadské CPI
    Čtvrteční seance přinesla mírný pár amerických dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností vrátily pod hranici 2,4 %. Právě jejich pád zřejmě přispěl k oslabení amerického dolaru. Kombinace slabšího dolaru a nižších výnosů pak velmi vyhovovala především drahým kovům, které výrazně rostly a které své zisky navyšují také během dnešního rána. Včerejší seance jinak byla na nové makro chudá a podobně tomu bude i dnes. Ze zajímavých výsledků se totiž dočkáme pouze údajů o kanadské inflaci, které ale mohou mít značný dopad na kanadský dolar.
  • Ranní videokomentář: Strach z obchodní války dostává indexy znovu do červených čísel, na FX z toho těží hlavně JPY
    V novém týdnu se na finanční trhy začíná vracet nervozita, jejímž výhradním zdrojem je americký prezident Trump a jeho obchodní politika. Obchodní konflikt s Čínou, na kterou chce Trump uvalit dodatečná cla v objemu dalších až 200 mld. dolarů drží indexy v Asii pod silným tlakem, přičemž znovu ztrácí také futures na indexy v USA a v Evropě. To na FX pomáhá hlavně bezpečným přístavům jakým je JPY, který dnes od rána výrazně zpevňuje na všech měnových párech. Obchodní konflikt mezi USA a Čínou bude dominantním tématem také během dnešní seance, která je jinak na další data a fundamenty poměrně chudá.
  • Ranní videokomentář: Sváteční trading v plném proudu, trhy čeká klidný týden
    Finanční trhy čeká velmi klidný týden, který by se měl nést na výrazně podprůměrných objemech. Důvodem jsou samozřejmě svátky a velmi chudý ekonomický kalendář, který přinese jen minimum fundamentů. Většina aktiv by se proto v nadcházejících dnech měla držet ve spíše líném bočním trendu a měla by respektovat technické hranice, které jejich cena v minulých dnech vytvořila.
  • Ranní videokomentář: Svátky přispěly ke zmírnění nervozity na trzích, dnes data z amerického trhu s bydlením
    Máme za sebou velikonoční svátky, které většina finančních aktiv přečkala v klidu a bez výraznějších změn. Dobrou zprávou byly svátky především pro obchodníky s volatilitou, která začala znovu klesat, když se například VIX dostal zpět pod hranici 15b. a bude velmi zajímavé sledovat, zda se pod touto úrovní bude schopen udržet i dnes, kdy se obchodování na trzích znovu naplno rozběhne. Dnešní seance by mu k tomu mohla pomoci, protože z nově příchozích fundamentů nabídne jen několik méně významných dat z USA.
  • Ranní videokomentář: Světové akcie v bočním trendu, dolar silný navzdory datům z trhu práce
    Závěr minulého týdne přinesl důležitá data z amerického trhu práce, která nakonec dostala americký dolar pod mírný tlak. Data sice skončila hůře, na celkovém obrazu situace v americké ekonomice ale mnoho nemění a šance že sazby porostou v USA ještě koncem tohoto roku je dnes vyšší, než začátkem minulého týdne. Právě proto se v minulém týdnu dolaru tolik dařilo a jeho fundament zdá se zůstává i nadále příznivý. Dnes je svátek v Japonsku, Kanadě, i v USA, takže by začátek týdne měl být spíše pozvolný.
  • Ranní videokomentář: S&P500 ztratil za dva dny 6 %. Lednové zisky jsou minulostí a na trzích vládne strach z dalších výprodejů
    Akciové trhy za sebou mají jeden z nejhorších dnů za poslední dva roky, když včera americké indexy navázaly na výprodej z konce minulého týdne a klesaly o více než 4 %, aby tak během dvou obchodních seancí kompletně vymazaly extrémně vysoké zisky, které nabraly během minulého měsíce. Výplach na světových akciích včera přispěl k výraznému zvýšení implikované volatility a naopak pomohl cenám bezpečných přístavů v čele s japonským jenem a americkým dolarem. I přes svou mohutnost zatím výprodej z posledních dnů má charakteristiky spíše technické korekce, která se více než o nové fundamenty opírá o vysoký růst akcií z minulého roku a hlavně z minulého měsíce. Dnes jdou všechny fundamenty na trzích stranou a klíčovou otázkou zůstává nyní to, zda se trh začne zklidňovat, nebo korekce bude i nadále pokračovat.
  • Ranní videokomentář: Šance na brzký růst sazeb v Británii klesly, dnes zasedá RBNZ
    Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu hlavně na ropu a na britskou libru. Na ropě jsme byli svědky spíše technické reakce na prolomení supportu v podobě květnového minima, zatímco na libře hrál roli fundament, když šéf BoE oznámil, že se zvyšováním sazeb kvůli obavám z Brexitu nebude banka nikam pospíchat. Situace na ostatních trzích byla ale jinak tradičně klidná a na celkově pozitivním sentimentu se ani navzdory mírné korekci na akciových trzích nic nemění. Dnešní seance bude zajímavá hlavně pro obchodníky s NZD, když nás ve večerních hodinách čeká zasedání novozélandské centrální banky.
  • Ranní videokomentář: Šance na prosincový růst amerických sazeb se přehouply přes 90 %
    Americký dolar zůstává silný a drží si své pozice na většině měnových párů, k čemuž pomáhá hlavně sílící spekulace na to, že Fed v prosinci zvýší úrokové sazby. Šance na jejich růst nyní dosahuje více než 90 %, a to zejména díky optimismu, který po volbách trochu překvapivě zavládl na většině finančních trhů. Fed má proto od trhu zelenou a dolar si tak pohodlně může držet své pozice na většině měnových párů. Dnešek přinese zajímavá data hlavně z Británie, kde budou zveřejněny důležité statistiky z pracovního trhu. Finanční trhy zůstávají optimisticky naladěny a obchodování na akciích by se mohlo nést i nadále v podobném duchu, jako první dva dny tohoto týdne.
  • Ranní videokomentář: Technická korekce lednových zisků na indexech zatím pokračuje, dnes zasedá Fed
    Včerejší seance se nesla opět v nervózním duchu a indexy v Evropě i v USA se během ní dostaly pod prodejní tlak. I tentokrát ale platilo, že je výprodej spíše technického charakteru a bez zjevného fundamentu, když obchodníci začali vybírat vysoké zisky, které nashromáždili v průběhu velmi silného lednového růstu. Dnešní ráno přineslo projev Donalda Trumpa před americkým Kongresem a dopolední/odpolední seance bude na fundamenty tentokrát konečně bohatá. Čekáme přitom hlavně na výsledky evropské inflace a na večerní zasedání americké centrální banky.
  • Ranní videokomentář: Téma Severní Koreje rychle odeznívá, akcie znovu rostou, VIX zpět pod 12b.
    Včerejšek znovu potvrdil, že je téma Severní Koreje spíše jen dočasnou záležitostí bez dlouhodobějšího dopadu. Trhy se dnes vrací do normálu, což platí také o volatilitě, která je v případě VIXu zpět pod 12b. Dnešek by se měl na trzích nést opět spíše v pozitivním duchu, přičemž zároveň budou obchodníci vyčkávat na nové makro v čele s americkými výsledky HDP.
  • Ranní videokomentář: Trh práce v USA pomohl akciím i dolaru, Kanaďan naopak zkolaboval
    Páteční seance byla jednoznačně o datech NFP z amerického trhu práce. Přírůstek 255 tisíc nových pracovních míst naladil obchodníky pozitivně na americkém dolaru. Ten se stal nejsilnější měnou z G10. Naopak kanadský dolar v reakci na domácí trh práce propadl. Dobrá čísla přilákala akciové býky. Index S&P vystoupal na rekordy, solidní reakce však byla také na evropských indexech. Na prudké posílení US dolaru reagovaly negativně drahé kovy. Stříbro padlo o 3,5 % a dostalo se zpět pod 20 dolarů za unci.
  • Ranní videokomentář: Trhy čeká důležitý týden, nálada zatím zůstává pozitivní
    Minulý týden přinesl na akciové trhy částečnou změnu, když se indexy v Evropě i v USA konečně dokázaly vymanit z bočního trendu a navýšily své letošní zisky. Fundament na trzích se ale příliš nezměnil a po tomto jednorázovém růstu se zdá, že se akciové indexy k dalšímu růstu příliš nemají. Trhy stále čekají a nové impulsy, kterých by se jim ale tento týden mohlo dostat požehnaně. V nadcházejících dnech nás totiž čeká zasedání centrálních bank Japonska, Spojených států a Velké Británie, ke kterým se navíc přidá několik důležitých makrodat v čele s americkými statistikami z pracovního trhu. Máme tedy před sebou pravděpodobně volatilní týden, který by mohl mít výraznější dopad nejen na měny, ale také na světové akcie.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster