Čtvrtek 16. červenec 2020 16:07
reklama
Dukascopy
reklama
FP Markets
reklama
Dukascopy

Technická analýza: Ropa je v současné chvíli jen pro otrlé

15.02.2018 17:01  Autor: Patria  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Vývoj ceny černého zlata za poslední týden připomínal horskou dráhu. Volatilita, která se na ropě zabydlela byla opravdu jen pro silnější povahy. Na začátku týdne ceny padaly o 6 procent, aby po včerejším reportu americké vládní agentury EIA o šest procent zase letěly vzhůru. Včerejší růst šel na vrub nižšímu než očekávaném růstu zásob, který ale šel ruku v ruce s větší produkcí amerických těžařů. Ti dnes těží více než samotná Saúdská Arábie. Růst cen byl včera podpořen také energetickým ministrem SA Al-Falihem, který trh ujišťoval, že bude dál se svými partnery pokračovat v omezení produkce i v případě, že by jejich jednání mělo za následek přílišné utažení trhu. Tyto slova jsou vodou na mlýn současným cenám, ale zároveň i americkým producentům.

Ropa USOil: Obchodování v uplynulého týdnu bylo opravdu pro otrlé. Cena černého zlata doslova lítala v rozpětí téměř šesti procent nahoru a dolů. Ztráty, které v závěru minulého týdne ropa nabrala, začátkem tohoto rychle mazala, aby se do nich opět ponořila. To platilo do včerejška, kdy ropa skokově vyrostla o pět a půl procenta. Zatím se ceny úspěšně opírají o fibonacciho retrecement, nicméně krátkodobý trend zatím stále směřují jižním směrem.

001

Preferovaný scénář: Long pozice. Pokud se ropě podaří protnout klesající sekundární trend, který se tam během posledních dnů zformoval, mohla by si ropa myslet na návrat ke ztraceným maximům na úrovních 64 resp. 66 dolarů za barel. Tak jednoduché to zas být nemusí, protože na cestě vzhůru bude cenám stát silná rezistence na ceně 63 dolarů za barel.

Alternativní scénář: Short pozice. Fibonacciho úrovně zatím spolehlivě zafungovaly jako brzda ve větších propadech, ale nic zatím není vyhráno. Sekundární trend směřuje dolů a pokud se cenám podaří opět protnout podporu na úrovni 60,6 USD, může se cena sesunout opět dolů na hodnoty 58,8 resp. 54,6 dolarů za barel.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Technická analýza - Ranní gap euro rychle uzavřelo, pravděpodobná je konsolidace při denním pivotu
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1240 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
 • Technická analýza - Ranní pohyb měnového páru nad 1,1200 EURUSD euro nemusí udržet
  EURUSD: Měnový pár se pohybuje nad denní rezistencí R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v překoupené oblasti. Aktuálně při 71 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
 • Technická analýza - Regresní kanál možná odpoutá dolar od 1,1200 EURUSD, napoví odpolední data od ADP
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1184 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
 • Technická analýza: Resistence na GBPUSD zatím drží
  Britská libra se dnes přiblížila nadosah resistenci na úrovni kolem 1,6300 GBPUSD, když ...
 • Technická analýza: Resistence 1,63 na GBPUSD stále drží
  Ani napotřetí se libře nepodařilo prolomit silnou technickou bariéru v podobě resistence 1,63 ...
 • Technická analýza - Retail zvýšil long pozice o 10 b.p., dolar však reaguje posílením k 1,1200 EURUSD
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1264 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
 • Technická analýza: Ropa bojuje o psychologickou hranici 50 dolarů za barel
  I přes výrazný propad zásob surové ropy, který včera reportovala mezinárodní energetická agentura EIA, ropa své zisky neudržela. Bylo to dáno na druhou stranu výrazným růstem zásob ropných produktů a především pak růstem exportů ropy z USA. To jen potvrzuje, jaký význam dnes má nová ropná produkce v USA pro světový trh s ropou. Tento fakt může chladit nové sázky a brzdit budoucí růst.
 • Technická analýza: Ropa bude čekat na výsledky EIA, ale i na Fed
  Na světový trh má údajně mířit o 900 tis. barelů ropy za den méně. Poprvé tento fakt potvrzují i subjekty mimo řady ropných těžařů a to od přepravců. O to paradoxnější jsou informace, které zní od API (American Petroleum Institut) o zásobách ropy. Ty měly opět za minulý týden růst. Cena černého zlata na tyto zprávy příliš nereagovala a spíš to vypadá, že vyčkává na finální statistiku mezinárodní energetické agentury EIA. Nemalý vliv na dnešní obchodování by dnes mohlo mít i zasedání amerického Fedu. Ten může být z hlediska ceny spíše negativní.
 • Technická analýza: Ropa dál úspěšně ignoruje jasná data
  Komentář: Americká lehká ropa dál úspěšně ignoruje veškeré fundamentální ukazatele a stále se drží na vysokých úrovních. Nic na tom nezměnila ani zveřejněná data o zásobách od EIA, které ukázala na nejvyšší růst zásob surové ropy v tomto roce. Dalším jasně medvědím signálem byl i stav zásob benzínu, který narostl o 1,2 mil. barelů. Ropné býky tak dále živí nejistota ohledně jaderné dohody s Íránem. Ta zde bude viset nejméně ještě osm dní, kdy o ní bude rozhodovat americký prezident. Výsledek je těžké předjímat, ale vzhledem k tomu, že Írán v současné době posílá na trh největší množství ropy od ukončení sankcí, člověk se neubrání dojmu, že se zde snaží něco dohnat na poslední chvíli.
 • Technická analýza: Ropa jako na houpačce. Ve kterém bodě seskočí?
  Komentář: Poslední dny byly na ropě jako na houpačce. Do čela této horské dráhy se paradoxně pasoval prezident USA Donald Trump se svým nápadem zavést clo na ocel a hliník. Američtí těžaři, kteří jsou závislí na dovozu kvalitní oceli při budování infrastruktury, tak byli nuceni spolknout hořkou pilulku. Zostřené prostředí amerických těžařů potěšilo ropné býky, a ti poslali cenu prudce nahoru. Nicméně nad 63 dolary se ropa dlouho neohřála a pod tlakem reportu Americké ropné agentury API, který ukázal obrovský nárůst zásob, se cena sesunula na dostřel šedesátidolarové hranici. Negativní náladu pak v průběhu týdne přiživila další americká agentura EIA, která potvrdila silný vzestup produkce amerických těžařů, a dokonce předpokládá, že trh s ropou se díky tomu překlopí již letos do přebytku 0,42 mil. barelů denně.
 • Technická analýza: Ropa - Klid před bouří?
  Komentář: Statistika Americké ropné agentury API sice poukázala na větší než očekávaný pokles zásob ropy, nicméně trh tento neoficiální report bere jen jako předskokana oficiálních statistik americké vládní agentury EIA. Ty včera tento nečekaný pokles potvrdili, ale pouze za cenu značného růstu benzínu. Tento dovětek trh na zřetel příliš nebral a poslal ceny šupem zpět nad 62 dolarů za barel. Report EIA včera kromě čísel o zásobách také ukázal, že američtí těžaři jsou pilní jako včelky. Již dnes Amerika produkuje to samé co Saúdská Arábie, a to není rozhodně málo. Dokonce i mezinárodní energetická agentura IEA poukazovala na fakt, že USA brzy pojede rychlostí 11 mil. barelů ropy za den. Včerejší report tento fakt jen přiživuje. OPEC tak nejspíš bude muset utáhnout opasek opět o pár oček více, aby ceny stabilizoval, a tím by bezpečně přišel o značný tržní podíl. Anebo se nám ceny ropy opět brzy vydají jižním směrem.
 • Technická analýza: Ropa může zamířit pod 53 USD za barel
  Z technického pohledu ropa opět dorazila na hodnotu 54 USD za barel, která její růst brzdí. Černému zlatu nepomáhají...
 • Technická analýza: Ropa může zamířit pod 53 USD za barel
  Z technického pohledu ropa opět dorazila na hodnotu 54 USD za barel, která její růst brzdí. Černému zlatu nepomáhají ani fundamentální zprávy a je tedy zcela reálné, že ropa využije odrazu od zmíněné hodnoty a zamíří zpět směrem k 51 USD za barel.
 • Technická analýza - Ropa nadále vystřeluje vzhůru
  WTI: Index relativní síly RSI se nachází v překoupeném pásmu při 73 bodech. Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD signalizuje další růst.
 • Technická analýza: Ropa na hraně
  Kurzotvorné prvky cen ropy jsou stále stejné. Na jedné straně mezinárodní a americké agentury měřící zásoby ropy a na druhé straně rovnice účastníci dohod o omezení těžby. S určitou nadsázkou lze říci, že se vlastně o rovnici nejedná. Je to spíše nerovnice, na jejímž konci je vítězem pouze spotřebitel. Euforie, která přišla po včerejším zveřejnění poklesu zásob surové ropy, zmizela tak rychle, jak přišla. Zásoby klesly jen proto, že ropu z trhu odsály rafinérie, které ji transformovaly do obrovských zásob ropných derivátů. Tady hra s nulový součtem končí a WTI teď bojuje o udržení v trendovém kanálu.
 • Technická analýza: Ropa na letošním dně
  Výprodeje na trhu s ropou neberou konce a investoři se pomalu začínají smiřovat s nástupem medvědího trendu. Ropa se nyní potácí na nejnižších hodnotách za posledních 16 měsíců a za uplynulý rok ztratila ze své hodnoty již více než 23 %. Experti z řad finančních analytiků nepovažují za nemožné, že se cena ropy v dohledné době podívá pod hranici 40 USD/barel. Momentální situace se pro ně navíc jeví natolik nepřehledná, že jsou velice opatrní s jakýmkoli doporučením ať už k nákupu nebo prodeji černého zlata.
 • Technická analýza - Ropa navzdory fundamentu posilovala, technicky by ale nyní mohla stát před korekcí
  USOilFundamentAmerická ropa WTI po fundamentální stránce zřejmě využívá zaváhání americké měny. Oslabující dolar zl...
 • Technická analýza: Ropa nejníž od začátku letošního roku
  Poprvé od začátku roku jsme se dočkali výraznějšího pohybu na ropě, pro některé bohužel jižním směrem. Těžko říct, jestli propad přičítat dalšímu růstu zásob surové ropy, protože v předchozích dnech podobné informace trh dokázal absorbovat s větším klidem. Je možné, že k pesimistické náladě přispívá nejistota ohledně dohody ropného kartelu OPEC, která má platnost do letošního jara. Účastníci současné dohody jsou nejspíš nastaveni závazek ještě podržet, ale nejedná se o žádný slib a tak je trhu dán prostor k průchodu emocí.
 • Technická analýza: Ropa ohlásila sváteční klid. Odpočívat bude asi i příští týden
  Ropa tento týden nepředvedla výrazný pohyb a stále se pohybuje ve střednědobém bočním trendu a dlouhodobém rostoucím trendu. Krátkodobě však spíše nabírá slabý medvědí trend, který by ropě WTI mohl dovolit pohyb pod hodnotu 63 USD za barel. Cesta k této úrovni však není lehká. Naopak ropa v pondělí a úterý testovala maxima posledních let a při pohledu na aktuální dění se může i následující týden pokoušet překonat onu hodnotu 66,66 USD za barel.
 • Technická analýza: Ropa pod dalším tlakem - nabídka masivně převyšuje poptávku
  Americká ropa USOilÚroveň 90 USD za barel americké ropy WTI dlouho odolávala nepříznivým faktorům na trhu, dnešním...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FP Markets