Středa 27. říjen 2021 13:19
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
Purple konference
reklama
InstaMarkets

Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, libře pomohly dobré zprávy o dohodě s EU

29.11.2017 07:45  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Včerejší seance se na akciových trzích vydařila, a to hlavně ve Spojených státech, kde indexy dokázaly růst až o procento. Americké indexy tak znovu navýšily svá historická maxima a od začátku roku už rostou o více než 17 %, když na trzích dál vládne dobrá nálada a extrémně nízká volatilita. Zajímavých pohybů jsme se ale dočkali i na některých měnách v čele s librou, které výrazně pomohly zprávy o tom, že Británie a EU našly společnou řeč ve vyjednávání o finančním vypořádání, které by nyní mohlo být konečně uzavřenou kapitolou. Dnešek přinese zajímavé makro z Evropy i z USA, ale trh bude pravděpodobně čekat hlavně na odpolední projev Janet Yellenové, která promluví před ekonomickým výborem amerického Kongresu.

Dnešní fundamenty:

 • 09:00 Tempo růstu CPI ve Španělsku (malý dopad)
 • 10:00 Peněžní statistiky Velké Británie (malý dopad)
 • 14:30 Předběžný odhad amerického HDP (střední dopad)
 • 15:00 Za Bank of England promluví Mark Carney (střední dopad)
 • 16:00 Za Fed promluví Janet Yellenová (střední dopad)
 • 16:30 Americké zásoby ropy (střední dopad)
 • 20:00 Béžová kniha americké centrální banky (malý dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v korekci dřívějších zisků, dnes průmyslová produkce z Evropy
  Včerejší seance na akciové trhy velké změny nepřinesla. Indexy v Evropě i v USA si tak své ceny držely a zůstávají dál na dosah historického maxima. Za pozornost stála hlavně včerejší situace na turecké liře, která se dostala pod silný prodejní tlak kvůli rostoucímu politickému napětí mezi USA a Tureckem, a také dnes ráno situace na dolaru, který začal slábnout po vyjádření šéfa čínské centrální banky. Ten by si přál, aby se čínský finanční sektor začal více otevírat, na což CNY reagoval na páru s USD výrazným posílením. Dnešní seance by na trzích měla být oproti včerejšku více aktivní, i když na data z USA bude opět docela chudá. V Evropě ale pozor na výsledky průmyslové produkce, které začnou přicházet ze zemí eurozóny i z Británie.
 • Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v korekci ztrát z minulého týdne, dnes britská inflace
  Začátek týdne proběhl na finančních trzích podle očekávání v klidu a na nízkých objemech, k čemuž přispěla hlavně absence důležitých dat a nových fundamentů. Ze zajímavého makra jsme se tak včera dočkali jen večer novozélandské inflace, která sice překvapila vyšším než očekávaným růstem, novozélandskému dolaru ale nakonec stejně příliš pomoci nedokázala. Na devizovém trhu se včera opět dařilo americkému dolaru, který se dostal pod 1,18 EURUSD, zatímco pod tlakem byl hlavně japonský jen. Dnešní seance bude na data bohatší a zvědavi budeme hlavně na výsledky britské inflace.
 • Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v navyšování zisků, dnes britská inflace a americké tržby
  Evropské i americké akciové indexy si své páteční ceny včera podržely a potvrdily tak, že se situace na trzích začíná postupně stabilizovat. Včerejší seance byla bez klíčových fundamentů a obchodníci tak zatím spíše jen čekají na nové impulsy. Dnešní seance přinese ze zajímavých výsledků především britskou inflaci a za pozornost budou stát i odpoledne výsledky z amerického maloobchodu. Zajímavá pro libru pak může být také prezentace inflačního reportu v britském parlamentu. Guvernér Carney se sice již k reportu vyjádřil na minulém zasedání Bank of England, jeho další případné pozitivní komentáře na adresu britské ekonomiky by však libře mohly pomoci i tentokrát.
 • Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v pozvolném oslabování na většině měnových párů
  Klidné obchodovávání na akciových trzích zatím pokračuje. Hlavní burzovní indexy včera sice ztrácely, ztráty byly ale relativně mírné a korekce byla spíše technickou záležitostí. Dnešní seance by mohla být o poznání zajímavější, když nás vedle série výsledků PMI z eurozóny čeká také rozhodnutí o odvolání britské vlády proti rozsudku nejvyššího soudu, který ji nařídil, aby vyjednávací strategii pro vystoupení země z EU konzultovala s britským parlamentem.
 • Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v růstu na většině měnových párů, dnes americká data z trhu práce
  Včerejší seance na devizovém trhu pomohla hlavně americkému dolaru, ale i britské libře. Dolar pokračoval v růstu, který zahájil už začátkem týdne na většině měnových párů, zatímco libra se k růstu konečně po několikadenní přestávce znovu vrátila poté, co trh začal spekulovat o tom, že by schůzka Mayové a Junckera dnes ráno moha vést k potvrzení dohody o irských hranicích, která by mohla vyjednávání mezi EU a Británií konečně posunout do druhé fáze, kdy přijde na řadu vzájemný obchod. Dnes čekáme hlavně na nové makro, které odpoledne nabídnou Spojené státy, kde budou zveřejněny pravidelné statistiky z pracovního trhu. Trh přitom budou zajímat znovu především mzdy.
 • Ranní videokomentář: Dolar pozvolna likviduje své dřívější ztráty, akcie se drží
  Ani včerejší seance na finanční trhy větší překvapení nepřinesla a většina akciových trhů si své vysoké ocenění dál bez větších komplikací udržela. Nálada na trzích je tedy i nadále dobrá a obchodníci stále spíše jen přešlapují na místě a čekají na tento týden jediné zajímavé makro, kterého se ale dočkají až v pátek. Na devizovém trhu mezitím v pozvolném růstu pokračuje hlavně americký dolar, který likviduje ztráty na páru s eurem, kde se po odražení od resistence na 1,21 EURUSD drží i nadále pod hranicí 1,20 EURUSD. Dnešek bude na data o něco málo bohatší než včerejšek, ale ani tentokrát od akcií a většiny měn výraznější pohyby nečekáme.
 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes ADP a ISM report
  Také včerejší seance byla hlavně o libře. Ta až překvapivě snadno prolomila svá červencová minima a dostala se na páru s dolarem na nejnižší úrovně od roku 1985. Ani tentokrát ji přitom nepomohla další velmi dobrá data, která přišla pro změnu ze sektoru stavebnictví. Za opačný konec provazu naopak tahá poslední dobou americký dolar, který včera dokázal zpevnit na většině měnových párů, když mu vydatně pomáhají spekulace, že by americké sazby mohly začít růst ještě v průběhu tohoto roku. Ty dnes ráno přiživil ve svém projevu také člen FOMC Charles Evans, podle kterého by dokonce mohly růst už na listopadovém zasedání.
 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes BoE a americká inflace
  Akciové indexy si včera své ceny dokázaly podržet a v Evropě i v USA se pohybovaly na solidních objemech v bočním trendu. Nálada na trzích ale zůstává optimistická, což potvrzuje hlavně nízká úroveň implikované volatility a pád VIXu pod hranici 11b. Na devizovém trhu se pak včera opět dařilo hlavně americkému dolaru, kterému začíná pomáhat jak růst dluhopisových výnosů, tak postupně se zvyšující sázky na to, že bychom se v USA mohli dočkat letos ještě jednoho zvýšení úrokových sazeb. Dnešek bude na trzích hlavně o libře a o dolaru, když bude o sazbách rozhodovat Bank of Egnland, zatímco Spojené státy nabídnou důležité výsledky inflace.
 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes britská inflace
  Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v klidu a pozitivní náladě, díky které si většina indexů své pozice držela, nebo je jen mírně navyšovala. Trh se proto zaměřil hlavně na projev šéfa americké centrální banky, který dal jasně najevo, že Fed hodlá i nadále zvyšovat úrokové sazby kvůli solidní situaci na trhu práce, v americké ekonomice a mírně rostoucí inflaci. Dolar za sebou má tak další úspěšnou seanci, během které dokázal zpevňovat na většině měnových párů. Z konsolidačního pásma na EURUSD ale ani zdaleka nevystupuje. Dnes čekáme hlavně na britskou inflaci.
 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes zasedá RBNZ
  Včerejší seance přinesla nové a většinou ne příliš důležité statistiky z amerického trhu práce a docela překvapivou reakci na dolaru, který po jejich zveřejnění začal výrazně zpevňovat na většině hlavních měnových párů. Zatím je sice brzy mluvit o tom, že americká měna zahajuje korekci, technicky vzato ale situace na dolarových párech začíná pro dolarové býky konečně po dlouhé době vypadat trochu lépe a bude velmi zajímavé sledovat, jak do všeho promluví v pátek americké výsledky inflace. Dnešek bude na data opět spíše chudý a zvědaví budeme hlavně ve večerních hodinách na zasedání novozélandské centrální banky (RBNZ), která bude rozhodovat o sazbách.
 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině párů, dnes data z kanadského trhu práce
  Akciové trhy v Evropě si včera prošly mírnou korekcí, zatímco indexy v USA si své pozice dokázaly udržet. Trhy zůstávají i nadále ve vyčkávacím režimu, který způsobuje, že ze svého širšího bočního trendu zatím nemají důvod vystupovat. Včerejší seance pomohla na devizovém trhu hlavně dolaru, který likvidoval část svých ztrát na většině měnových párů. Dnešek přinese ze zajímavých výsledků hlavně údaje z kanadského pracovního trhu a americkou spotřebitelskou důvěru.
 • Ranní videokomentář: Dolar si poradil s horším makrem a zůstává silný
  Závěr minulého týdne se překvapivě vydařil americkému dolaru, který nakonec ustál nečekaně slabá data z pracovního trhu, kde nejenže výsledky NFP nenaplnily konsensus, ale kde také meziroční růst mezd klesl až na 2,4 %. Horší výsledky však dolaroví býci rychle setřásli a poslali EURUSD zpět na dosah hranice 1,16, kde se držel také v průběhu dnešního rána. Silnější dolar pak v pátek výrazně dolehl také na drahé kovy, které začaly znovu ztrácet, zatímco ještě lepší seanci než USD měl na FX pouze CAD, kterému data z domácího trhu práce naopak v pátek dokázala pomoci. Nový týden bude na fundamenty podstatně chudší, takže počítáme, že bude hrát značnou roli na většině aktiv hlavně technická situace. Dnešek začne pozvolna a přinese jen několik výsledků PMI z Evropy a z Kanady.
 • Ranní videokomentář: Dolar si své pozice dál na všech párech drží, dnes zasedá BoE
  Včerejší seance na finanční trhy přinesla opatrnou stabilizaci, ale i když akciové indexy dokázaly konečně mírně růst, obchodníci zatím rozhodně vyhráno nemají. Téma obchodní války je stále velmi živé a stačí jeden Trumpův tweet a nervozita na trzích je zpět. I dnešek proto bude o latentních politických rizicích, ke kterým se odpoledne přidá také jeden zajímavý fundament v podobě zasedání Bank of England. Od té se dnes růst sazeb nečeká, ale už na dalších zasedáních by banka sazby zvednout mohla. Libra tak bude velmi citlivě reagovat hlavně na doprovodný komentář a komentář k inflaci.
 • Ranní videokomentář: Dolar si své pozice drží, dnes americké HDP a spotřebitelská důvěra
  Akciové indexy v Evropě i v USA včera tentokrát mírně ztrácely, přičemž pod největším tlakem byly indexy v Itálii, na které zdá se začíná doléhat tlak blížícího se referenda. To se sice koná až o víkendu, obavy z jeho výsledku ale pravděpodobně budou rezonovat na trzích celý tento týden. Včerejší seance byla bez klíčových dat a situaci na devizovém trhu navzdory zvýšené volailitě příliš nezměnila. Dnešek nabídne dat o něco více, a to především z USA, odkud přijde první revize HDP, nebo výsledky spotřebitelské důvěry.
 • Ranní videokomentář: Dolar si své pozice stále drží. Dnes zasedá Fed, trhy čekají zvýšení sazeb
  Včerejší seance situaci na trzích nijak výrazně nezměnila a obchodníci dál spíše jen vyčkávali na to, co přinese dnešek. Středa je totiž pro další vývoj na trzích klíčová, jelikož se vedle několika zajímavých makrodat z Británie a USA dočkáme také zasedání americké centrální banky, která by dnes měla znovu zvýšit úrokové sazby. Protože ale se zvýšením sazeb trh počítá, bude důležitý především doprovodný komentář a nové projekce, které by měly signalizovat jak velká je ochota Fedu ke zvyšování sazeb i do nadcházejících měsíců. Dnešek přinese ale také nizozemské parlamentní volby a trh bude zvědavý především na to, kolik procent hlasů získá strana Geerta Wilderse.
 • Ranní videokomentář: Dolar si své zisky na všech párech drží, dnes zasedá ECB
  Včerejší seance přinesla na americké akciové trhy zklidnění, díky kterému se indexy v USA znovu dostaly mírně do zelených čísel. Dění na indexech je ale v posledních dnech spíše vedlejší, když většina trhu dál sleduje především bondy a růst amerického dolaru, který se včera na páru s eurem dostal až na dosah klíčového supportu. Dnešek bude hlavně o euru a nepřímo také o dolaru, když nás v odpoledních hodinách čeká zasedání Evropské centrální banky. Ta bude rozhodovat o sazbách a trh čeká hlavně na to, jak se postaví k sérii slabších dat, která v poslední době z eurozóny přicházejí.
 • Ranní videokomentář: Dolar si zatím většinu zisků drží, akcie zůstávají nervózní
  Máme za sebou nervózní týden, který dostal akciové indexy do červených čísel a na FX pomohl hlavně bezpečným přístavům v čele s JPY. Nálada na trzích je negativní hlavně kvůli obavám z obchodní války mezi USA a Čínou, která pravděpodobně zůstane významným tématem také v průběhu tohoto týdne. Ten přinese jen málo opravdu důležitých fundamentů, takže by se situace na většině trhů měla odvíjet především od politických rizik a jejich případné eskalace nebo zklidnění.
 • Ranní videokomentář: Dolar stabilní na většině měnových párů, dnes ADP report z USA
  Úterní seance se na trzích nesla opět v klidném duchu a žádné velké změny ve fundamentální nebo technické situaci nepřinesla. Americký dolar zůstává silný a stabilní je situace také na akciových trzích, i když jsme včera byli svědky na většině evropských i amerických indexů mírné korekce. Dnešek nabídne hlavně výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, který by mohl leccos napovědět o tom, jak v pátek dopadnou oficiální vládní statistiky (NFP).
 • Ranní videokomentář: Dolaru pomohla čísla z pracovního trhu, akcie znovu opatrně rostou
  Konec minulého týdne výrazně pomohl americkému dolaru, který dokázal zpevnit na většině měnových párů poté, co byly zveřejněny statistiky z amerického trhu práce. Ty se od konsenzu zase až tolik neodchýlily, ale určitě pomohly zprávy o tom, že se v minulém měsíci konečně zastavilo zpomalování dynamiky růstu mezd, která meziročně dosahovala 2,5 %. Nový týden bude na fundamenty o něco chudší a celkový sentiment na trzích by se výrazněji měnit neměl. Klíčová bude do dalších dnů situace na EURUSD, která má v posledních týdnech značný dopad na divergenci ve vývoji akciových indexů v Evropě a v USA.
 • Ranní videokomentář: Dolar začal ráno znovu zpevňovat, dnes pozor na fundamenty z Evropy
  Máme za sebou klidný vstup do nového týdne, který se na většině trhů nesl na výrazně podprůměrných objemech, k čemuž přispěl hlavně svátek v USA a absence nových dat. Dnes by se už ale mělo vše vrátit do zajetých kolejích, když se začne obchodovat také ve Spojených státech a na řadu přijde několik zajímavých fundamentů zejména z Evropy. Asijská seance se zatím nese ve znamení zpevňování amerického dolaru na všech párech, ke kterému pomohlo vyjádření Lorrety Mester (FOMC), které by nevadilo, kdyby začala americká centrální banka se zvyšováním sazeb již na březnovém zasedání.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple konference