Sobota 08. květen 2021 07:05
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Capital.com

Dnes: zasedání Fedu a RBNZ, analýza EUR/USD

27.01.2016 15:09  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Akcie na Wall Street se v úterý zotavily o více než 1 procento, taženy růstem cen ropy a silnými čtvrtletními výsledky společností 3M, Johnson & Johnson a Procter & Gamble. V černých číslech uzavřelo všech 10 hlavních sektorů z indexu S&P pod vedením posílení energetického sektoru o 3,8 procenta. Ceny ropy v úterý vyskočily o 3,7 procenta v nadějích, že se kartel OPEC dohodne s nečlenskými zeměmi na řešení globálního přesycení trhu.

Index Dow Jones uzavřel v úterý růstem o 1,78 procenta na hodnotě 16 167,23 bodu, širší index S&P 500 posílil o 1,41 procenta na 1 903,63 bodu a technologický Nasdaq Composite  stoupl o 1,09 procenta na 4 567,67 bodu. Pozitivní zprávou byl i růst spotřebitelské důvěry v USA. Index amerického spotřebitelského klimatu podle průzkumu průmyslové skupiny Conference Board pro leden stoupl na 98,1 bodu ze sestupně revidovaných 96,3 bodu za prosinec. Analytici čekali stagnaci ukazatele na původně uváděných 96,5 bodu za předchozí měsíc.

Dnes se neočekává, že by americká centrální banka (Fed) v závěru dvoudenního měnového zasedání změnila nastavení úrokových sazeb poté, co na předchozím prosincovém zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu prvně po 9 letech. Dnešní zasedání je bez tiskové konference. Investoři budou proto detailně analyzovat doprovodné komentáře.

Co se týče aktuální ekonomické situace, lze čekat, že banka se bude držet svého standardního tónu, když uvede, že ekonomika roste mírným tempem a situace na trhu práce se zlepšuje. Klíčový však bude její názor na to, jak poslední chaotický vývoj na globálních trzích ovlivní výhled na zvyšování sazeb do budoucna. Rovněž od posledního zasedání klesla 5letá inflační očekávání, což hraje proti dalšímu zvyšování úrokových sazeb. Momentálně finanční trhy podle krátkodobých výnosových křivek oceňují březnové zvýšení úrokových sazeb s 25 procentní pravděpodobností. Kdyby proto banka dnes naznačila utažení měnových podmínek v březnu, tak jak tvrdili v prosinci, bylo by to pro trhy překvapením, ve výsledku pozitivní pro USD, avšak negativní pro akcie.

Podle našeho názoru je pravděpodobnější a bezpečnější varianta držet dnešní komentář v mírně holubičím tónu. Vzhledem k tomu, že trhy příliš nepočítají s březnovým zvýšením sazeb, dolaru tato slova neublíží hlavně na páru s eurem, kde si investoři pamatují vystoupení Maria Draghiho z předchozího týdne. Prezident ECB tehdy naznačil možnost dalšího uvolnění měnových podmínek v eurozóně. Navíc holubičí slova by mohla stabilizovat situaci na rizikových aktivech, jakými jsou akcie a ropa. Pro zlato, které v lednu silněji posílilo, by tato situace mohla být negativní.

Dnes večer rovněž zasedá novozélandská centrální banka (RBNZ). Ta v prosinci snížila základní úrokovou sazbu po čtvrté za rok ve výsledku na 2,5 procenta. Tehdy však naznačila, že je konec cyklu snižování sazeb, což bylo pro NZD pozitivní. Od té doby se však situace v zemi mírně zhoršila. Klesla inflace i cena mléka. Klíčová budou slova guvernéra Wheelera, a to zdali se bude držet prosincové rétoriky, že banka už letos nebude snižovat úrokové sazby. S ohledem na dění v Číně je tato varianta málo pravděpodobná.

Australský dolar v noci posílil, když index spotřebitelských cen (CPI) rostl v posledním čtvrtletí loňského roku rychleji, než byla tržní očekávání. Inflace se u protinožců zvedla z 0,3 na 0,6 procenta mezikvartálně.

EUR/USD posiluje v rostoucím kanálu. My preferujeme na tomto měnovém páru krátké pozice. Proto budeme sledovat reakci na hodnotu 1,09, případně čekat, až EUR/USD prorazí kanál směrem dolů.

  Sdílení článku: 
     

  Čtěte více

  • Dnes začína výsledková sezóna. Očakávania sú ultra-negatvíne
   Posledná výsledková sezóna skončila výrazným sklamaním. Po prvý krát od roku 2011 nedokázali zisky v indexe S&P 500 prekonať prognózy, ktoré bývajú tradične podhodnotené. Tržby neprekonali prognózy druhý krát za sebou, čo sa naposledy stalo v roku 2012. Samotný medziročný pokles ziskov o 5,5 % a tržieb o 4,1 % bol najhorším od recesie koncom uplynulej dekády.
  • Dnes začíná výsledková sezóna v USA, radostná podívaná to nejspíše nebude
   Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování převážně ve ztrátách. Index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 uzavřel na úrovni středeční zavírací ceny a technologický Nasdaq ztratil 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře dařilo zdravotnickým společnostem (-1,2 %), které s velkým odstupem následovali realitní developeři (-0,1 %). Na opačné straně se nacházely především průmyslové podniky se ziskem 0,9 %.
  • Dnes zasedá Bank of Canada. Co od ní čekat?
   Dnes odpoledne nás čeká zasedání kanadské centrální banky a přestože samotné rozhodnutí pravděpodobně žádné drama nepř...
  • Dnes zasedá britská centrální banka, zveřejnění zápisu za zasedání ECB, Fedu; analýza amerického dolaru, AUD/JPY, USD/CAD
   Dnes po několikadenní prázdninové přestávce otevřel čínský akciový trh, který reagoval na akciovou „rally“, jež proběhla před několika...
  • Dnes zasedá Česká národní banka
   Nečekáme společně s většinou trhu, že dojde ke změně úrokových sazeb. Stávající prognóza, slabší koruna a rychlé tempo domácí ekonomiky by sice ospravedlnily další zvýšení úrokových sazeb, ale stávající rizika pro růst ekonomiky přetrvávají. Touto dobou měl již být téměř vyřešen brexit, ale to se nestalo. Z Německa navíc dorazily horší údaje o aktivitě výrobních podniků v březnu. Větší šance na růst sazeb ČNB vidíme na květen, kdy ČNB bude mít v ruce novou prognózu a další data o vývoji doma i v zahraničí.
  • Dnes zasedá ECB a Bank of England, změny se nečekají
   Americký dolar včera odpoledne zaznamenal zisky ve výši půl procenta vůči euru, když se na mezibankovním trhu obchodoval až za 1,3540 EUR/USD...
  • Dnes zasedá ECB, evropská ekonomika v recesi
   Spotřebitelská důvěra v eurozóně za měsíc duben propadla z březnových -11,6 bodů na -22,7. Na takto nízké hodnotě se nacházel sentiment naposledy před sedmi lety. Také hodnocení podnikatelského prostředí zaznamenalo značný pokles. Pozitivněji vyznělo očekávání budoucího ekonomického vývoje, kdy většina hráčů na trhu už vyhlíží uvolnění restriktivních opatření a znovunastartování businessu. Proto by již květnová hodnota mohla zaznamenat lepší skóre.
  • Dnes zasedá ECB: Trh čeká zhoršení výhledu a více informací o nových půjčkách pro banky
   Níže nabízíme stručný pohled na to, co dnes můžeme čekat od ECB, co od ní čeká trh a jaký může mít její rozhodnutí dopad na euro.
  • Dnes zasedá ECB, žádná změna se nečeká
   Euro si během včerejšího obchodování přípsalo na trhu proti dolaru třetinu procenta, když posílilo na hladinu 1,321...
  • Dnes zasedá Fed. Měl by se držet při zemi
   Dnes zasedá Fed. Měl by se držet při zemi...
  • Dnes zasedá RBNZ, březnové snížení sazeb bylo pro trhy šokem
   V záplavě zasedání hlavních světových centrálních bank by se mohlo to dnešní novozélandské ztratit. Přesto právě novoz...
  • DNEŠEK BUDE POŘÁDNĚ HORKÝ!
   Dnes se trhy soustředí na případné změny v programu QE3 a konečně budeme moci předpovídat následky tohoto směrování v ...
  • Dnešek je dnem ,,D" - Kolik? A jak rychle?
   Komentáře k dění na trhu:Včerejšek byl pro riziko příznivým dnem, protože investoři byli v očekávání, že ...
  • Dnešek je ve znamení zvyšování úrokových sazeb
   Americké akciové burzy zahájily obchodování mírným růstem. Trh očekává, že na dnešním zasedání Fedu dojde ke zvýšení úrokových sazeb o 25 bb. Všechny hlavní indexy rostou v rozpětí 0,1 až 0,2 %. Nejlépe se daří sektoru zdravotní péče (+0,4 %), naopak nejhůře jsou na tom zpracovatelé komodit (-0,8 %).
  • Dnešek koruně sebral čtvrteční zisky, euro jasný směr nenašlo
   Koruna dnes otevírala slabší, čímž hned odevzdala zisky ze včerejšího odpoledne. V dalším průběhu dne byl pohyb kurzu...
  • Dnešek na trzích: Proměnlivý vývoj na akciích a další pokles eurodolaru
   U hlavních akciových indexů momentálně vidíme hodnoty poblíž těch včerejších, ale vývoj během dne byl proměnlivý. Evropa se nejprve dostala z úvodního poklesu, následoval další obrat dolů, ale později odpoledne se indexy znovu zvedají. Lehce nahoru nyní míří také Amerika a její ztráty se postupně vytrácejí. Daří se dluhopisům, a to především těm v jádru eurozóny, což můžeme zřejmě připsat pokračujícím obavám z dalšího průběhu pandemie. Euro spolu s tím oslabuje vůči dolaru na 1,1775.
  • Dnešek patří dluhopisům a zlatu. Akcie sráží dolů strašák technologické války
   Čína, která se zatím snažila spor s USA tlumit a hrát na konstruktivní strunu, trochu přitvrdila rétoriku. Aby mohla pokračovat obchodní jednání, USA podle ní musí korigovat své chybné činy. Tím naráží na poslední akce proti Huawei. Finanční trhy jsou konfrontovány s novými rozměry obchodní války a stále častěji se skloňuje pojem studená technologická válka, kterou nyní můžeme označit za hlavního strašáka.
  • Dnešek patří euru - přetlačilo dolar a nakonec i korunu
   Lehce pozitivní sentiment z dnešního rána finančním trhům příliš dlouho nevydržel. Akcie se ponořily do červeného, přičemž Evropa kráčí dolů před Amerikou. Poptávka se přenesla k dluhopisům, jejichž výnosy klesají zejména na delších splatnostech. Tzv. bezpečné dluhopisy jsou na tom lépe než ty rizikovější. Drahé kovy ovšem zůstávají poblíž včerejších hodnot.
  • Dnešek výrazné změny akciových indexů nepřinesl
   Evropský index Stoxx 600 v úvodu seance spadl o zhruba 0,4 %, nicméně po zhruba dvou hodinách obchodování své ztráty zcela vymazal a zamířil k ziskům na úrovni 0,2 %. Ty se mu ale nakonec nepodařilo udržet a aktuálně ze své hodnoty odepisuje 0,1 %. V rámci sektorů svým pohybem vyčnívají jen utility, které přidávají 0,8 %. Zisky či ztráty ostatních odvětví se pohybují do půl procenta.
  • Dnešná šedá labuť
   Dnešnou šedou labuťou bude opäť Grécko...
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  Forex brokeři
  LYNX
  FX Open
  IronFX
  reklama
  Admiral Markets na Admirals