Neděle 16. květen 2021 23:34
reklama
XTB forum 2021
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
XTB forum 2021

Evropské trhy v klidu vyčkávají, libra díky lepším výsledkům likviduje úterní ztráty

21.05.2015 16:15  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Čtvrteční seance je zatím především o nově příchozích datech, která byla zveřejněna v Evropě i v USA. Nálada na trzích je stabilizovaná a přestože většina evropských indexů mírně ztrácí, ztráty jsou v řádech několika málo desetin procent a celkový obraz na akciových trzích se nijak nemění.

Untitled

Stejně jsou na tom i dluhopisy, jejichž výnosy po prudkém růstu ze začátku května zdá se našly novou rovnováhu.

Untitled1

Evropské desetileté dluhopisy Dnešní makro: Markit zveřejnil výsledky PMI pro výrobní sektor a služby v Německu, Francii a eurozóně. Čísla skončila ve většině případů mírným zklamáním. Příjemným překvapením byly pouze výsledky francouzského výrobního sektoru. Kompozitní PMI pro celou eurozónu klesl z 53,9b. na 53,4b., což je jeho tříměsíční minimum. Zaměstnanost roste podle Markit ale nejrychleji za poslední čtyři roky, a to i navzdory o něco slabší ekonomické aktivitě.

Untitled

Britské maloobchodní prodeje překvapily dubnovým růstem o 1,2 % proti konsenzu 0,4 %. Dobrý dojem z výsledků nezkazila ani revize březnových čísel z původních -0,5 % na -0,7 %. Meziroční růst dosáhl 4,7 %, Počty nově podaných žádostí o podporu rostly v USA z 264 na 274 tis., což je ale stále velmi nízká úroveň, potvrzující pokračující stabilizaci na americkém pracovním trhu, Ze zveřejněných dat se dnes výraznější reakce dočkaly pouze výsledky britských maloobchodoních prodejů, které libře pomohly k růstu a likvidaci úterních ztrát. Dopad výsledků je však spíše krátkodobý a na celkové situaci na librových párech nic nemění. Libra dnes k dolaru zpevňuje nejvíce ze všech hlavních světových měn a pohodlně se vrátila nad 1,56 GBPUSD.

Untitled2

Na komoditním trhu je pod mírným tlakem zlato. Od začátku týdne již ztratilo 20 dolarů a vrací se zpět na 1 200 dolarů za unci. Cena ropy brent se po dubnové korekci již tři týdny drží v úzkém bočním trendu okolo 65 dolarů za barel.

Untitled3

Dnešek přinese ještě v 16 hod. z USA filadelfský Fed index výrobní aktivity a prodeje domů. V 16:30 nás čekají americké zásoby zemního plynu a v 19:30 pozor na projev Maria Draghiho, který bude mluvit v Portugalsku na téma inflace a nezaměstnanosti. Obchodníci budou zvědaví především na to, zda bude mít Draghi, stejně jako úterý Coeuré, co říci k tématu nedávného růstu evropských výnosů.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Evropské trhy dnes dohánějí pondělní výplach, Wall Street zvolna přepíná na svátky
  Akciové trhy v Evropě nasadily hned ráno k ziskům, kterými se snaží zmírnit pondělní výrazné propady. Nový druh koronaviru, který se šíří rychleji a byl v úvodu týdne oznámen ve Velké Británii, je sice nadále strašákem, ale již byla dohodnuta opatření, která znovu otevírají britské hranice a pošlou do cíle stovky kamionů na ní a další mezinárodní obchod.
 • Evropské trhy jsou klidnější než asijské, koruna mírně koriguje ztráty
  Asijské trhy se zanořily do červeného po negativní seanci na Wall Street. V pátek mají vejít v platnost další cla na čínské zboží, a to v objemu 34 mld. USD i stejně velká čínská odveta. Mezitím čínská vláda začala připravovat veřejnost na možné důsledky, a tlumit její obavy. Téma obchodních válek celkově nedopřává trhům dlouhou úlevu a krátce po příznivých zprávách přicházejí nové hrozby či zprávy znovu zvyšující nervozitu.
 • Evropské trhy letos ovlivní volby, ekonomiku USA hlavně Fed
  Rok 2016 byl rokem změn a zásadních událostí, které ovlivní vývoj ekonomiky celého světa. Jak se to projevilo na evropských a amerických trzích? Co říkají jednotlivé ekonomické ukazatele na obou kontinentech? A jaké jsou vyhlídky do budoucna?
 • Evropské trhy na počátku nového týdne mírně rostou
  Růst čínských akcií přinesl dobrou náladu také do Evropy, kde se akciové indexy dopoledne pohybují v pozitivním teritoriu. Německý DE30 dokonce úspěšně atakoval historické maximum, když vzrostl až na úroveň 13 804 bodů. Obchodníci by měli mít na paměti, že likvidita na trzích dnes bude kvůli svátku v USA a Kanadě snížená.
 • Evropské trhy navazují na negativní vývoj, v centru pozornosti zpomalování, brexit i Itálie
  John Williams včera večer hájil nastolenou cestu centrální banky vstříc vyšším sazbám. Ty jsou i po několikerém zvýšení stále nízké, říká šéf newyorského Fedu. Williams nijak neslevil z rétoriky, přestože i on uznal nepříznivý vliv zhoršujícího se vnějšího prostředí.
 • Evropské trhy navzdory ztrátám klidnější, zlato pokračuje v růstu
  Evropské akciové indexy dnes navazují na páteční výprodeje a znovu se propadají do červených čísel. Přestože ve většin...
 • Evropské trhy přešlapují na místě a čekají na večerní Fed
  Středeční seance zatím probíhá ve velkém klidu. Evropské indexy si svou cenu drží téměř beze změny proti včerejšímu cl...
 • Evropské trhy se novými cly nenechaly rozházet, koruna i region drží pozice
  Po zhruba dvoutýdenním čekání americký prezident oznámil nová cla na čínské zboží. Objem zůstává avizovaných 200 mld. USD, pro začátek budou cla 10procentní, aby na konci roku narostla na 25 procent. Čína už oznámila, že nemá jinou možnost, než reagovat odvetou. Donald Trump však už rovnou varoval, že čínská odveta bude znamenat další várku cel, která by už pokryla prakticky celý čínský dovoz do USA.
 • Evropské trhy se vzpamatovávají ze včerejšího poklesu
  Evropské indexy se na začátku úterní seance derou do zelených čísel. Snaží se tak zmírnit ztráty, které má na svědomí nárůst napětí mezi USA a Íránem. DAXu se růstem o 0,8 % daří ze všech evropských indexů nejvíce. Německý index se opět blíží důležité úrovni rezistence na 13 300 bodech.
 • Evropské trhy si možná od ECB něco slibovaly, americké podporují domácí témata
  Evropským akciím se odpoledne nedaří. Německý DAX odevzdal zisky, francouzský, italský či španělský trh se ponořily až o procento do červeného. Vedle toho registruje menší ztráty Londýn, ovšem zámoří jede opět vzhůru. Zisky sice nejsou velké, ale stačí k navyšování maxim. V čele znovu kráčí Nasdaq (+0,5 pct) za podpory svých největších jmen. Pražská burza dnes propadá o 1,4 pct; všechna hlavní jména klesla, největší zátěží byly banky.
 • Evropské trhy v lehce negativní náladě. Německá data znovu nepotěšila, na programu další várka výsledků
  Rozjíždí se další evropský obchodní den a zdejší trhy úplně nesdílejí včerejší nadšení těch amerických. Dobré výsledky firem sice poslaly vzhůru Wall Street, ale asijské a později evropské akcie spíše lehce ztrácejí. Naproti tomu na dluhopisech má mírnou převahu poptávka a u výnosů tak sledujeme drobný pokles.
 • Evropské trhy vylekala pokuta pro německou Deusche Bank, ztrácí hlavně finanční sektor
  Evropské banky dnes nemají svůj den. Platí to ale hlavně pro německou Deutsche Bank, jejíž akcie se propadají o více než 7 %. Důvodem je pokuta, nebo zatím přesněji návrh na vyrovnání, ze strany amerického ministerstva spravedlnosti. Adresátem je právě největší německá banka, po které chce ministerstvo 14 mld. dolarů kvůli roli, kterou Deutsche, společně s ostatními bankami, sehrála na trhu se sekuritizovanými hypotékami před vypuknutím finanční krize. Americké ministerstvo Deutsche viní z prodeje cenných papírů, které byly více rizikové, než banka přiznala investorům.
 • Evropské trhy zahajují týden v klidu, dolar odevzdává část zisků z minulého týdne
  Finanční trhy zahajují nový týden podle očekávání v naprostém klidu a na nízkých objemech. Po velmi divokém minulém týdnu se tak situace uklidňuje, k čemuž pomáhá jak dnešní absence nových fundamentů, tak vyčkávání obchodníků na poslední důležitý fundament tohoto roku, kterým bude ve středu večer zasedání americké centrální banky. Evropské indexy se tak dnes drží v líném bočním trendu v okolí pátečního close a například německý DAX zůstává nadále nad hranicí 11 100 euro.
 • Evropské trhy zatím přešlapují, dluhopisy čeká inflace a další aukce
  Akcie v Asii a nyní ani Evropě nejeví velkou motivaci k následování výrazného amerického růstu. Hlavní indexy na našem kontinentu balancují kolem nuly a Londýn je o půl procenta níž. Evropa však má tak trochu nahráno, když ji v poslední době tolik netížily technologie, takže ani jejich odraz nahoru se zde neodráží tak silně.
 • Evropské trhy zřejmě zahájí v červeném
  Páteční obchodování žádné velké změny v amerických akciových indexech nepřineslo. Průmyslový Dow Jones, technologický Nasdaq i S&P 500 ztratily necelou jednu desetinu procenta. Ani v rámci jednotlivých sektorů nebyly patrné výrazné pohyby. Na jedné straně se dařilo například maloobchodním řetězcům či finančním institucím, na straně druhé v červeném uzavřeli realitní developeři nebo utility.
 • Evropské unii hrozí dluhová krize
  „Přestože prožíváme dlouhodobý ekonomický růst, finanční situace jižního křídla Evropské unie je kritická. V Itálii hrozí propuknutí dluhové krize, která se dominovým efektem může přenést do dalších států,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
 • Evropské výnosy dál klesají, trhy zůstávají v klidovém režimu
  Přestože máme svátky zdárně za sebou, sváteční obchodování na trzích, alespoň soudě podle zobchodovaných objemů, zdá s...
 • Evropské výnosy dál výrazně klesají, výjimkou je Itálie
  Přestože je nálada na trzích nervózní, na většině trhů s dluhopisy vládne absolutní pohoda. Potvrzuje to i pohled na aktuální výši desetiletých výnosů v Evropě, kde se výnosy z německých a francouzských desetiletých dluhopisů pohybují nejníže od roku 2016, zatímco španělské výnosy klesly rovnou na historické minimum.
 • Evropské výnosy prudce klesají, akcie ale i tak po včerejším Fedu ztrácí
  Evropské trhy dnes vstřebávají včerejší zasedání americké centrální banky. Velmi se daří především dluhopisům, které r...
 • Evropské výnosy začaly konečně klesat, akcie opět v zelených číslech
  Akciové trhy dnes v Evropě navazují na včerejší růst a opět se vrací do zelených čísel. Optimismus vlily do žil obchod...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets new demo