Ticker Tape by TradingView
HSBC výrazně zvýšila výhled cen stříbra
Banka HSBC ve středu revidovala směrem vzhůru svou průměrnou cenovou prognózu pro stříbro na rok 2025, a to z původních 35,14 USD na 38,56 USD za unci. Tento krok odůvodnila kombinací očekávaně vysokých cen zlata, obnoveným zájmem investorů o drahé kovy a očekávanou zvýšenou volatilitou trhu.
Zároveň banka navýšila své odhady i pro další roky. Pro rok 2026 nově počítá s průměrnou cenou 44,50 USD (dříve 33,96 USD) a pro rok 2027 s cenou 40 USD (oproti předchozím 31,79 USD). HSBC dále upozorňuje, že v průběhu zbytku roku 2025 očekává široké cenové pásmo mezi 45 až 53 USD za unci, což by znamenalo výrazně vyšší volatilitu, než na jakou byl trh dosud zvyklý.
V roce 2026 by mělo dojít k podobnému vývoji – v první polovině roku mohou ceny kulminovat, poté se očekává postupné ochlazování trhu. Na to by mělo mít vliv zejména zvyšování zásob v Londýně, zklidnění cen zlata a větší dostupnost fyzického stříbra.
Zvýšený výhled HSBC podtrhuje rostoucí optimismus ohledně drahých kovů v prostředí nejisté geopolitické situace, měnové politiky a strukturální poptávky po stříbře z průmyslových sektorů – zejména v oblasti obnovitelných zdrojů a elektromobility.
Graf Silver (H4)
Cena stříbra pokračuje v silném růstovém trendu a aktuálně se obchoduje na úrovni 48,99 USD. Trh je momentálně ve fázi dynamického růstu, který je podpořen silnou technickou konfigurací. Cena se drží vysoko nad klouzavými průměry – EMA 50 je na úrovni 47,27 USD a SMA 100 na 45,34 USD. Tento rozestup potvrzuje býčí dominanci a silné momentum. Momentum dosahuje hodnoty 103,4, což je další potvrzení o přetrvávající nákupní síle. Také Williams %R se nachází těsně u hranice -5, tedy v oblasti překoupenosti, což může signalizovat krátkodobé zpomalení růstu nebo konsolidaci. Z pohledu objemů lze pozorovat zvýšenou aktivitu, která podporuje aktuální růst. Trh tak může směřovat k otestování hranice 50 USD, která by mohla sehrát roli další významné rezistence.
Celkový technický obrázek zůstává jednoznačně býčí, a pokud nedojde k náhlému obratu nebo vybírání zisků, lze očekávat pokračování v růstu. Klíčovou podporu představuje oblast kolem 47 USD, kde se nachází EMA 50, jejíž proražení by mohlo změnit krátkodobý sentiment.
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na komodity z různých sektorů!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Obchodování s komoditami – jak investovat do komodit?
- Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
- Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Stříbro | Spready | CFD | EMA | Investování | Komodity | MIFID | Momentum | Pozice | Rezistence | Riziko | Sentiment | Trading | Výkonnost | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | XTB | EU | Drahé kovy | Optimismus | Obchodovat | Investovat | Investiční strategie | Banka | Cena | Cena stříbra | Graf | HSBC | Investiční | Investiční doporučení | Investování do zlata | Jak investovat | Kurzy | Obchodování s komoditami | Trh | Předpověď | ROCE | Vybírání zisků | Komise | Podnikání | Jak investovat do komodit | Ztráty | Výhled | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | NATGAS | CFD na komodity | Finanční situace | Obchodování zlata | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | SMA | Finanční ztráty | Měnové politiky | Investujte | Poradenství | Komunikace | Situace | Zpomalení růstu | Růst | Vzdělávací materiály | Swapové body | SMA 100 | CL | JDE | Výhled cen | Ceny | Společnost XTB | Silné momentum | Nařízení | Proražení | Riziko ztráty | Minulá výkonnost | Společnost | Williams %R | 3М | Krátkodobý sentiment | Banka HSBC | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Trading pro začátečníky | Vice | Možnost obchodovat | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Kovy | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Silver | Rok 2025 | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování s plynem | Jak investovat do NATGAS? | Investovat do NATGAS | Investování do zlata pro začátečníky | Jak investovat do komodit? | Nařízení Evropského parlamentu | Trading PRO |
Čtěte více
-
Hrubý domácí produkt v 3. čtvrtletí: Recese ještě neskončila
Zatímco údaje za druhé čtvrtletí přinesly naději, že se české ekonomice podařilo konečně zbavit velmi dlouhé recese, č... -
Hříšnost dnes vládla pražskému parketu
Evropské akcie toho v průběhu dnešní seance příliš nepředvedly. Index Stoxx 600 kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu a i v rámci jednotlivých sektorů nejsou patrné výraznější změny. V plusu se nacházejí spíše defenzivní tituly, a tak s nejvyšším ziskem končí dnešní obchodování prodejci základního spotřebního zboží, jejichž akcie rostou o 0,7 %. Farmaceutické společnosti přidávají 0,6 %. Naopak největším propadlíkem jsou finanční domy, když ztrácejí 0,4 %. Výraznější reakci nepřinesly ani dnes zveřejněné předstihové ukazatele PMI, které byly revidovány nahoru oproti předběžným odhadům. -
HSBC a pohľad na Grécko
"Grécka solventnosť je stále dlhodobým rizikom trhov, aj keď likviditné riziko sa natera... -
HSBC klesá na najnižšiu úroveň od roku 2009
Bankový sektor v poslednom čase zápasil s rekordne nízkymi globálnymi úrokovými mierami, čo viedlo k poklesu cien akcií bánk. HSBC (HSBA.UK) má však dvojaký problém, pretože banka je do značnej miery exponovaná v Ázii (takmer 50% výnosov pochádzalo z tohto regiónu v roku 2019). Tvrdší postoj Číny k Hongkongu v piatok pokazil náladu na trhoch a podniky so značnou expozíciou v tomto regióne sú obzvlášť zasiahnuté. Výsledkom bolo to, že akcie klesli na najnižšiu úroveň od roku 2009, čo predstavuje pokles o viac ako 50% z najvyšších úrovní v roku 2018. -
HSBC: Ropu máme na půl století, uhlí na jedno a tři čtvrtě. Evropa je značně ohrožena, tak opatrně s výroky k jádru...
I v případě, že poptávka po ropě zůstane stabilní k úrovním posledních let, její zásoby máme na necelou polovi... -
HSBC se po propadu zisku ve čtvrtém čtvrtletí propadla o 7 %.
HSBC (HSBA.UK) je dnes jednou z nejvýkonnějších akcií kotovaných na londýnské burze poté, co banka oznámila masivní 81% propad zisku před zdaněním ve 4. čtvrtletí. Zisk před zdaněním však ve skutečnosti meziročně vzrostl. -
HSBC: Třetina žen se při jednání s investory setkává s předsudky
Více než třetina podnikatelek se setkává s předsudky při snaze zajistit finance pro svůj projekt. Ty se projevují hlavně u otázek týkajících se jejich rodinných poměrů, důvěryhodnosti jako vedoucích pracovníků a prevence ztrát. Nejhůře na tom jsou Velká Británie (54 procent podnikatelek) a USA (46 procent), nejlépe Čína (17 procent). Vyplývá to ze studie HSBC Private Banking, které se zúčastnilo přes 1200 podnikatelek z Evropy, Asie, Blízkého východu a Spojených států. -
HSBC uzavře některé divize investičního bankovnictví v Evropě a Americe
Společnost HSBC Holdings Plc pod vedením generálního ředitele Georgese Elhederyho omezuje své aktivity v oblasti investičního bankovnictví v Evropě, Velké Británii a Americe. Podle interního sdělení, které získala agentura Bloomberg News, je toto rozhodnutí součástí širší restrukturalizační strategie, jejímž cílem je přesměrovat zdroje na klíčové trhy v Asii a na Blízkém východě. -
HSBC varuje před přehnaným optimismem kolem léků na hubnutí 💊
Akcie společnosti Eli Lilly oslabily poté, co banka HSBC snížila doporučení na reduce. Zároveň upravila cílovou cenu na 850 USD, což je aktuálně nejnižší cíl mezi analytiky na Wall Street. Podle HSBC jsou očekávání investorů ohledně trhu s léky na obezitu příliš vysoká. Analytici upozorňují, že v tomto segmentu budou hrát stále větší roli především nižší ceny, nikoli jen vlastnosti samotných produktů. To může být problém zejména ve chvíli, kdy Novo Nordisk bojuje o udržení tržního podílu a konkurence mezi výrobci dále sílí. -
HSBC VE SPOLUPRÁCI S IBM POPRVÉ PŘEDSTAVILA ALGORITMICKÉ OBCHODOVÁNÍ VYUŽÍVAJÍCÍ KVANTOVOU TECHNOLOGII
Společnost HSBC dnes oznámila, že poprvé v historii získala empirický důkaz potenciálního významu využití kvantových počítačů k řešení reálných problémů při algoritmickém obchodování s dluhopisy. -
HSBC zaplatí v USA pokutu 100 mil. USD za manipulace s LIBOR
Britská bankovní společnost HSBC Holdings Plc zaplatí ve Spojených státech 100 milionů dolarů (přes dvě miliardy Kč) za ukončení sporu se soukromými investory kvůli obvinění z manipulace s klíčovou Londýnskou nabízenou mezibankovní úrokovou sazbou (LIBOR). HSBC je čtvrtou bankou, která v USA uzavřela podobnou dohodu, uvedla agentura Reuters. -
HSBC zmírňuje krátkodobé emisní cíle pro nejvíce znečišťující sektory
Britská banka HSBC oznámila změnu svých klimatických cílů pro vysoce emisní odvětví, včetně ropy a plynu, kdy místo původně jednoznačně stanovených limitů zavádí flexibilní cílové rozmezí. Důvodem je pomalé tempo změn v reálné ekonomice, které nutí banku přizpůsobit své ambice reálným podmínkám na trhu. -
HSBC zvýšila doporučení pro Hannover Re na „Buy“ s cílovou cenou 280 EUR
Analytik HSBC Faizan Lakhani zvýšil doporučení pro Hannover Rueck SE na „koupit“ z předchozího „držet“. Cílová cena byla stanovena na 280 EUR, což představuje 10% potenciální nárůst oproti poslední obchodní ceně akcie. -
HSBC zvyšuje výhled ceny zlata pro roky 2025 a 2026
Banka HSBC revidovala směrem vzhůru svůj průměrný cenový výhled pro zlato, když pro rok 2025 nyní očekává průměrnou cenu 3 215 USD za unci (oproti dřívějším 3 015 USD) a pro rok 2026 3 125 USD za unci (z původních 2 915 USD). Hlavním důvodem jsou vysoká geopolitická rizika, rostoucí globální dluh a zvýšená poptávka po bezpečných aktivech. -
Huawei a její antišpionážní dohoda s Německem
Společnost Huawei jedná s Německem o uzavření antišpionážní dohody, která jí nechá možnost pronikat do německých sítí. Německá kancléřka Angela Merkelová ustupuje s obavou z Číny. -
Huawei a ministerstvo financí. Varování nepomohlo.
I přesto, že bylo ministerstvo financí před společností Huawei důrazně varováno a záležitost se řešila snad po celém světě, zakázku na síťové technologie získala právě daná firma. -
Huawei Cloud zaznamenává rychlý růst podnikání v Jižní Africe
Huawei Cloud zaznamenává v Jižní Africe rychlý růst za posledních pět let a plánuje zavést další cloudová řešení, aby zvýšila svůj podíl na trhu a posílila tržby. Zvýšená poptávka po rychlejším výpočetním výkonu od jihoafrických firem a vlády přilákala velké poskytovatele cloudu do této země. Huawei byla první mezinárodní společností, která v roce 2019 v Jižní Africe zprovoznila místní hyperskalární datové centrum. -
Huawei má zastání mezi americkými společnostmi
Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování s mírnými ztrátami. Ty se pohybují okolo jedné desetiny procenta. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede telekomunikačním společnostem (-1,1 %). Naopak vcelku vydařený začátek obchodování mají technologické firmy, jejichž akcie rostou o 0,4 %. Po hrozbách z minulých dnů od americké administrativy ohledně zpřísnění sankcí vůči Huawei se dnes ozvali zástupci největších technologických firem ve Spojených státech. Ti jsou jednoznačně pro zmírnění sankcí vůči čínské společnosti, uvítali by, pokud by alespoň polovodiče potřebné k výrobě mobilních telefonů byly zcela vyjmuty ze sankcí, protože dle nich nijak neohrožují americkou národní bezpečnost. -
Huawei P30 Lite
Huawei P30 Lite má stále co nabídnout, a proto se na něj pojďme podívat blíže. Rozhodně ho nezapomeňte ani dostatečně... -
Huawei se stal největším prodejcem smartphonů na světě
Čínská společnost Huawei Technologies se ve druhém čtvrtletí navzdory americkým sankcím stala díky odbytu na čínském trhu největším prodejcem chytrých telefonů na světě. Dodala 55,8 milionu přístrojů. Ukázala to data, která zveřejnila analytická společnost Canalys. Čínský podnik tak na druhé místo odsunul jihokorejského rivala Samsung Electronics, který trhu smartphonů kraluje už několik let. Třetí je americká společnost Apple.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2026)
Měna, která utkvěla po 1200 let. V Maroku se platí dirhamem, kolonisté to chtěli jinak
Výplaty u prop firem: Jak funguje payout systém v praxi?
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2026)
Měna, která utkvěla po 1200 let. V Maroku se platí dirhamem, kolonisté to chtěli jinak
Výplaty u prop firem: Jak funguje payout systém v praxi?
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA bilance státního rozpočtu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index CPI
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Číně indexy CPI a PPI
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA bilance státního rozpočtu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index CPI
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Číně indexy CPI a PPI
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Americký dolar je před vypršením Trumpova ultimáta Íránu téměř beze změny
Komodity: Ceny ropy se s blížícím se Trumpovým ultimátem pro Írán dál zvyšují
Pražská burza po velikonočním víkendu posílila díky bankám a zbrojovce Colt
Forex: Koruna oslabila k euru a stagnovala k dolaru
Forex sentiment 7.4.2026
Bloomberg: Polsko se vrací na trhy s emisí dolarových dluhopisů
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 7.4.2026
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 7.4.2026
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 7.4.2026
Forex: Americký dolar je před vypršením Trumpova ultimáta Íránu téměř beze změny
Komodity: Ceny ropy se s blížícím se Trumpovým ultimátem pro Írán dál zvyšují
Pražská burza po velikonočním víkendu posílila díky bankám a zbrojovce Colt
Forex: Koruna oslabila k euru a stagnovala k dolaru
Forex sentiment 7.4.2026
Bloomberg: Polsko se vrací na trhy s emisí dolarových dluhopisů
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 7.4.2026
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 7.4.2026
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 7.4.2026
Blogy uživatelů
Dianie na Blízkom východe rozhoduje
Praktická ukázka: Jak se trh vrátil tam, odkud vyšel
Jak si vybudovat obchodní sebedůvěru?
Trump, Írán a hrozba pro ropné trhy
„Neriskuji víc, než je přijatelné, a po neúspěchu to nevzdávám“ – rozhovor s funded traderem Blahoslavem M.
Prop Trading ve světě: Jaká je realita v roce 2026?
Rozhovor s úspěšnou traderkou: Lucie vysvětluje, jak jí přijetí ztrát pomohlo růst
INVESTIČNÍ GLOSA: Lufthansa padá, Delta roste. Jak aerolinky reagují na ropný šok?
„Nehoním velké zisky“ – rozhovor s úspěšným funded traderem Parvinderem
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a USD/CHF
Dianie na Blízkom východe rozhoduje
Praktická ukázka: Jak se trh vrátil tam, odkud vyšel
Jak si vybudovat obchodní sebedůvěru?
Trump, Írán a hrozba pro ropné trhy
„Neriskuji víc, než je přijatelné, a po neúspěchu to nevzdávám“ – rozhovor s funded traderem Blahoslavem M.
Prop Trading ve světě: Jaká je realita v roce 2026?
Rozhovor s úspěšnou traderkou: Lucie vysvětluje, jak jí přijetí ztrát pomohlo růst
INVESTIČNÍ GLOSA: Lufthansa padá, Delta roste. Jak aerolinky reagují na ropný šok?
„Nehoním velké zisky“ – rozhovor s úspěšným funded traderem Parvinderem
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a USD/CHF
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Wall Street maže část úvodních ztrát a čeká na Trumpovo konečné rozhodnutí o úderu na Írán 🗽 (07.04.2026)
Fed Goolsbee varuje před rizikem stagflace v USA 📊
Kakao klesá o 7 % kvůli silnějšímu americkému dolaru a slábnoucí poptávce 📉
Německé akcie v úterý oslabily o více než 1 %
Dividenda Moneta Money Bank v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
Americké akcie oslabují s tím, jak se blíží termín ultimáta prezidenta Trumpa vůči Íránu
Intel spojuje síly s Elonem Muskem, zapojí se do jeho čipového projektu Terafab
USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v únoru klesly o 1,4 % při očekávání poklesu o 1,2 %
Makroekonomický výhled pro tento týden: Zápis ze zasedání FOMC, index CPI (ČR, Německo, USA)
Denní shrnutí: Wall Street maže část úvodních ztrát a čeká na Trumpovo konečné rozhodnutí o úderu na Írán 🗽 (07.04.2026)
Fed Goolsbee varuje před rizikem stagflace v USA 📊
Kakao klesá o 7 % kvůli silnějšímu americkému dolaru a slábnoucí poptávce 📉
Německé akcie v úterý oslabily o více než 1 %
Dividenda Moneta Money Bank v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
Americké akcie oslabují s tím, jak se blíží termín ultimáta prezidenta Trumpa vůči Íránu
Intel spojuje síly s Elonem Muskem, zapojí se do jeho čipového projektu Terafab
USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v únoru klesly o 1,4 % při očekávání poklesu o 1,2 %
Makroekonomický výhled pro tento týden: Zápis ze zasedání FOMC, index CPI (ČR, Německo, USA)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Nejlepší reálné obchody XTB týdne 1. 8. 2016 – 5. 8. 2016
Technická analýza denního pohybu cen komoditního aktiva stříbra, středa 23. října 2024
USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 12. prosinci poklesl o 3,8 %
Německá burza dnes mírně oslabila
Bitcoin je v objemu obchodování silnější, než britská libra¨
Rozbřesk: Vlažný restart ekonomiky
Padají ceny elektřiny či potravin, brambory jsou nejlevnější za čtyři roky. Inflace přestává být postrachem
Americké futures kontrakty indikují záporné otevření trhu
Analýza indikátorů páru GBP/USD na 21. dubna 2022
Co můžeme příští týden očekávat od eura?
Nejlepší reálné obchody XTB týdne 1. 8. 2016 – 5. 8. 2016
Technická analýza denního pohybu cen komoditního aktiva stříbra, středa 23. října 2024
USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 12. prosinci poklesl o 3,8 %
Německá burza dnes mírně oslabila
Bitcoin je v objemu obchodování silnější, než britská libra¨
Rozbřesk: Vlažný restart ekonomiky
Padají ceny elektřiny či potravin, brambory jsou nejlevnější za čtyři roky. Inflace přestává být postrachem
Americké futures kontrakty indikují záporné otevření trhu
Analýza indikátorů páru GBP/USD na 21. dubna 2022
Co můžeme příští týden očekávat od eura?
Blogy uživatelů
Praktická ukázka: Dva odprodeje, které mě zachránily
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 16.6.2014
Dlouhodobý pohled: Kam se vydá GBP/USD?
Jak je to s tou umělou inteligencí?
Praktické okénko - nová obchodní myšlenka
FTMO: Spojujeme teambuilding s obchodními dovednostmi!
ECB nemá na co čekat
Long príležitosť na pšenici
Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)
Čo čaká Bitcoin najbližšie dni a týždne?
Praktická ukázka: Dva odprodeje, které mě zachránily
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 16.6.2014
Dlouhodobý pohled: Kam se vydá GBP/USD?
Jak je to s tou umělou inteligencí?
Praktické okénko - nová obchodní myšlenka
FTMO: Spojujeme teambuilding s obchodními dovednostmi!
ECB nemá na co čekat
Long príležitosť na pšenici
Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)
Čo čaká Bitcoin najbližšie dni a týždne?
Vzdělávací články
Seriál o ETF: Jak se liší ETF od běžných podílových fondů (díl 3.)
2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
Forex: Výhled na rok 2023
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Dividendy: Které důležité finanční ukazatele sledovat (4. díl)
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Hlídejte si náklady u svého brokera
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (1. díl)
Deník obchodníka: část 2. fundamentální analýza
Seriál o ETF: Jak se liší ETF od běžných podílových fondů (díl 3.)
2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
Forex: Výhled na rok 2023
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Dividendy: Které důležité finanční ukazatele sledovat (4. díl)
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Hlídejte si náklady u svého brokera
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (1. díl)
Deník obchodníka: část 2. fundamentální analýza
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 5.12.2024
Aktuálně otevřené forex pozice 30.4.2025
Swingové obchodování Nasdaqu 18.3.2026
Forex: EUR/GBP se obchoduje v rostoucím trendovém kanálu
Forex: J.P.Morgan otevřela short na EUR/USD
Dow Jones - Intradenní výhled 4.3.2026
Bitcoin - Intradenní výhled 22.2.2023
Objem obchodů s akciemi na pražské burze v 1Q stoupl
Euro reaguje na horší ekonomický výhled eurozóny
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 10.1.2024
Aktuálně otevřené forex pozice 5.12.2024
Aktuálně otevřené forex pozice 30.4.2025
Swingové obchodování Nasdaqu 18.3.2026
Forex: EUR/GBP se obchoduje v rostoucím trendovém kanálu
Forex: J.P.Morgan otevřela short na EUR/USD
Dow Jones - Intradenní výhled 4.3.2026
Bitcoin - Intradenní výhled 22.2.2023
Objem obchodů s akciemi na pražské burze v 1Q stoupl
Euro reaguje na horší ekonomický výhled eurozóny
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 10.1.2024
Témata v diskusním fóru
Několik tipů, jak se správně postavit k „malému“ obchodnímu účtu
Horizon Robotics: IPO roku ukazuje rostoucí poptávku po autonomní dopravě
EUR/USD
Deník obchodníka: část 1. skromné začátky
Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)
Aktuálne FOREX príležitosti: EUR/CHF, USD/CAD a GBP/AUD
Ako sa to všetko začalo . . .
Koho sledovat na Twitteru
Price Action Trading Jakuba Hodana
Proč většina traderů obchoduje proti trendu - a jak se tomu vyhnout?!
Několik tipů, jak se správně postavit k „malému“ obchodnímu účtu
Horizon Robotics: IPO roku ukazuje rostoucí poptávku po autonomní dopravě
EUR/USD
Deník obchodníka: část 1. skromné začátky
Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)
Aktuálne FOREX príležitosti: EUR/CHF, USD/CAD a GBP/AUD
Ako sa to všetko začalo . . .
Koho sledovat na Twitteru
Price Action Trading Jakuba Hodana
Proč většina traderů obchoduje proti trendu - a jak se tomu vyhnout?!




