Neděle 14. července 2024 03:04
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. července 2024

04.07.2024 09:26  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Pokud se podíváme na ekonomické zprávy, zdá se zvláštní, že dolar oslabuje. Konečné údaje o indexech podnikatelské aktivity v eurozóně dopadly lépe než předběžné odhady, ale stejně tak tomu bylo i ve Spojených státech. V eurozóně však hovoříme o poklesu, zatímco v Americe ukazatele vykazují růst. Navíc růst zaměstnanosti ve Spojených státech byl mnohem vyšší, než se očekávalo. Logicky by tedy měl dolar růst.

Problém spočívá v rostoucím vlivu politických faktorů. Debaty mezi Bidenem a Trumpem vyvolaly mezi členy Demokratické strany a jejími příznivci paniku. Právě včera začala média zveřejňovat články, které naznačovaly, že by Biden možná měl svou kandidaturu z nadcházejících prezidentských voleb odvolat. To do hry vnáší významný faktor nejistoty, který přispěl k oslabení dolaru.

Dnes bude trh pravděpodobně stagnovat v souvislosti se svátkem Dne nezávislosti.

analytics66863e37ace3f.jpg

EUR/USD vykazuje nárůst objemu dlouhých (long) pozic, takže pár opustil horizontální kanál 1,0670/1,0750. V důsledku toho se kotace lokálně dostala nad úroveň 1,0800.

Ve 4hodinovém grafu se technický ukazatel RSI pohybuje v horní oblasti 50/70, což naznačuje býčí tendenci. Je důležité zdůraznit, že zasažení hladiny 1,0800 bude svědčit o dosažení překoupené zóny.

Klouzavé průměry indikátoru Alligator směřují ve 4hodinovém grafu vzhůru.

Výhled

Aby cena mohla zahájit další fázi růstu, musí se usadit nad úrovní 1,0800, což by teoreticky mohlo vzhledem k nedávnému korekčnímu cyklu naznačovat proces oživení. V opačném případě by se cena mohla obrátit opačným směrem a zamířit k horní hranici předchozího kanálu.

Co se týče komplexní analýzy indikátorů, krátkodobá a intradenní období ukazují na býčí tendenci.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 25. 8. 2022
  Trh se před zítřejším projevem předsedy Fedu Jerome Powella pohybuje v bočním trendu. Investoři očekávají od Powella určité objasnění ohledně tempa dalšího zvyšování sazeb. Zveřejnění údajů o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA nemělo na trh žádný vliv. Údaje zůstaly nezměněny, což je výrazně pod očekáváním trhu, nárůstu o 0,8 %. Údaje za předchozí měsíc byly revidovány směrem nahoru z 1,9 % na 2,2 %.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 26. června 2024
  Ačkoli dolar zaznamenal mírný pokles, posunul se pouze na spodní hranici poměrně úzkého rozpětí, ve kterém se trh pohybuje již více než týden. Vzhledem k prázdnému ekonomickému kalendáři je nejpravděpodobnějším scénářem obrat směrem k horní hranici. Představitelé Evropské centrální banky mezitím nedávno začali hovořit o možnosti, že do konce roku sníží úrokové sazby ještě dvakrát. Pokud se toto téma bude dále rozvíjet s podobnými prohlášeními klíčových představitelů ECB, dojde na trhu k určitým změnám a dolar může vykázat prudký růst, čímž se vymaní z fáze stagnace.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 26. února 2024
  Očekává se, že stagnace, která se projevila v pátek, bude pokračovat. Nejde jen o to, že je prázdný makroekonomický kalendář, jako tomu bylo na konci minulého týdne, ale také o to, že prakticky nezazní žádná vystoupení představitelů Evropské centrální banky nebo Federálního rezervního systému. I když klíčové slovo je zde "prakticky", protože dnes má vystoupit prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. března 2024
  Ekonomické zprávy lze obecně rozdělit do dvou hlavních skupin: zprávy s významným dopadem a zprávy s nepatrným dopadem. I zdánlivě nevýznamné ekonomické údaje však mohou, i když jen občas, ovlivnit trh. K tomu je zapotřebí kombinace dvou faktorů: prázdného ekonomického kalendáře, nejlépe v řádu několika dnů, a výrazné odchylky mezi skutečnou hodnotou a prognózou. A přesně to se stalo v případě včerejších objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Ty se zvýšily o 1,4 % oproti prognóze ve výši 0,7 %. To naznačuje možnost výrazného růstu spotřebitelské aktivity, která je hnací silou hospodářského růstu. Výsledkem bylo, že právě započatá korekce na měnovém trhu okamžitě skončila a dolar opět posílil. Během posledních dvou obchodních dnů se mu podařilo získat zpět značnou část svých ztrát.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. června 2024
  Namísto poklidného vývoje směrem k horní hranici poměrně úzkého rozpětí zůstal dolar poblíž spodní hranice. Částečně za to může prázdný ekonomický kalendář. Dnes bude v USA zveřejněna zpráva o žádostech o podporu v nezaměstnanosti, podle prognóz jsou však změny čistě symbolické, a proto budou mít jen malý dopad. Jinými slovy, existuje možnost, že trh bude nadále setrvávat kolem současných úrovní. To je však nepravděpodobné. Trh přece nemůže stagnovat a s největší pravděpodobností dolar vykáže slabost směrem k horní hranici rozpětí, ve kterém se trh obchoduje již téměř dva týdny.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 28. února 2024
  Trh překvapivě zůstal vůči poklesu objednávek zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech o 6,1 % zcela lhostejný. Takové výrazné snížení jasně předznamenává zásadní pokles spotřebitelské aktivity, která je motorem hospodářského růstu. Logicky by takové údaje měly vést k oslabení dolaru.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. července 2024
  Inflace v eurozóně v červnu podle očekávání zpomalila z 2,6 % o měsíc dříve na 2,5 %, což však trh nijak neovlivnilo, neboť investoři již dlouho čekají na další snížení úrokových sazeb ze strany Evropské centrální banky. Skutečnost, že míra nezaměstnanosti v eurozóně zůstala beze změny, místo aby se zvýšila z 6,4 % na 6,5 %, však dokázala trh ovlivnit. V důsledku toho euro vzrostlo na horní hranici úzkého rozpětí, i když šlo o poměrně mírný růst.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. července 2024
  Dolar začal v pátek večer ztrácet půdu pod nohama a v oslabování pokračoval i na začátku dnešní asijské seance. Jednotná evropská měna se totiž posunula k horní hranici poměrně úzkého rozpětí. Hlavním důvodem takových pohybů byly debaty mezi Trumpem a Bidenem. Do pátečního večera se názor, že Biden definitivně prohrál, změnil v nespočet panických zpráv. Hlavní institucionální investoři se domnívají, že Trumpův návrat do Bílého domu by mohl být katastrofou.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. 1. 2023
  Jeden rychlý pohled na graf eura stačí k pochopení výsledků zasedání Evropské centrální banky. Není zásadní, že ECB zvýšila úrokové sazby o padesát bazických bodů. Důležité je, že prezidentka ECB Christine Lagardeová v březnu přislíbila další zvýšení sazeb a že banka je odhodlána zachovat svou restriktivní politiku. Jinými slovy, ECB zvýší svou základní sazbu na 3,5 %, poté začne s přípravami na uvolnění měnové politiky. Mezitím předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že snížení úrokových sazeb se v roce 2023 neočekává. ECB bude první, kdo sazby sníží. To samo o sobě stačí ke změně trendu oslabování dolaru na stabilní růst.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. března 2024
  Inflace v Evropě zpomalila, ale ne tolik, jak se očekávalo. Očekávalo se, že tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí z 2,8 % na 2,5 %, ale kleslo na 2,6 %. Rozdíl se může zdát zanedbatelný, ale vzhledem k předchozí hodnotě je znatelný. Hlavní je, že Evropská centrální banka by to mohla využít jako důvod k odložení snížení sazeb. Teoreticky to měl být důvod, aby se trh vymanil z flat fáze. Jednotná měna se však pouze posunula k horní hranici pásma, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny. A to i přesto, že míra nezaměstnanosti v Evropě klesla z 6,5 % na 6,4 %. Jinými slovy, dva klíčové makroekonomické ukazatele jasně naznačují, že by euro mohlo růst, ale to nestačí k tomu, aby se trh dal do pohybu. K tomu zřejmě hráči na trhu potřebují zprávy z USA. Dnes je však ekonomický kalendář prázdný. V souladu s tím, co se dělo v posledních několika týdnech, se trh bude pravděpodobně postupně pohybovat směrem ke spodní hranici rozpětí.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 5. dubna 2024
  Upřímně řečeno, nemá smysl se ekonomickými zprávami vůbec zabývat. Obecně se trh rozhýbal poté, co se na scéně objevil Neel Kashkari, který všechny ohromil prohlášením, že centrální banka možná v roce 2024 úrokové sazby vůbec nesníží, pokud se inflace bude nadále pohybovat do strany. Podobně se vyjádřil i šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell. Řekl, že Fed má dostatek času na to, aby vyhodnotil údaje, než přistoupí ke snížení úrokových sazeb. Celkově to naznačuje, že trh by na nadcházejícím zasedání snížení sazeb očekávat neměl. A zde další představitel Fedu říká, že k němu může dojít i později. A dolar přirozeně okamžitě začal aktivně růst.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. března 2024
  Jednotná měna se opět pokusila vyšplhat nad úroveň 1,0850, která slouží jako horní hranice rozpětí, z něhož se již dva týdny nedokáže vymanit. Podobně jako předchozí den se však také tento pokus ukázal jako neúspěšný. Celkově se trh nadále držel v blízkosti horní hranice rozpětí. Konečné odhady údajů PMI eurozóny sice dopadly lépe než předběžné odhady, které již naznačovaly růst; ještě lepší je však situace ve Spojených státech. Například kompozitní PMI, který podle předběžných odhadů klesl, nakonec vykázal nárůst. Údaje PMI se tedy vzájemně kompenzovaly. Trh ignoroval index cen výrobců v eurozóně. Tempo jeho poklesu se sice zpomalilo, ale nebylo tak výrazné, jak se očekávalo. To naznačuje, že trh potřebuje závažnější důvody, aby se vymanil z fáze stagnace.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. května 2024
  Před pár dny se předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell vyjádřil, že si není jistý načasováním dalšího snížení sazeb kvůli silné americké ekonomice. V pátek se trh dozvěděl, že míra nezaměstnanosti vzrostla z 3,8 % na 3,9 %. Možná ještě důležitější však je, že poslední americká zpráva ukázala, že počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství činil pouze 175 000. To je pro americkou ekonomiku poměrně málo a naznačuje to vysoký potenciál dalšího růstu nezaměstnanosti. Jakmile se investoři seznámili s touto zprávou amerického ministerstva práce, dolar začal okamžitě ztrácet půdu pod nohama. Poté však došlo ke znatelnému ústupu, ale nepodařilo se mu vrátit na původní úrovně.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. prosince 2021
  Jednotná evropská měna se do jisté míry chovala poněkud zvláštně, protože navzdory množství zveřejněných makroekonomických údajů, přičemž ne všechny se shodovaly s prognózami, stála celý den na místě. Během evropské obchodní seance k tomu však měla všechny důvody, protože evropské makroekonomické statistiky byly vícesměrné. Tak například index podnikatelské aktivity v sektoru služeb, který měl vzrůst z 54,6 b. na 56,6 bodu., vzrostl pouze na 55,9 b. Souhrnný index podnikatelské aktivity vzrostl z 54,2 b. na 55,4 b., přičemž prognóza počítala s 55,8 b. Zároveň se zpomalilo tempo růstu maloobchodních tržeb z 2,6 % na 1,4 %, což je samozřejmě špatné, ale o poznání lepší než prognóza 1,0 %. Bylo tedy poměrně obtížné vyvozovat na základě evropských statistik nějaké závěry a trh nadále vyčkával na zveřejnění zprávy amerického ministerstva práce.
 • AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 6. 9. 2022
  Přestože bylo včera zveřejněno mnoho makroekonomických dat, neměly vliv na průběh obchodování. Hlavní zprávou bylo rozhodnutí Gazpromu přerušit dodávky plynu do Evropy. Jak vyplývá z oficiálního vyjádření, příčinou je porucha, přičemž není upřesněno, jak dlouho bude trvat její oprava. Evropě proto hrozí odstávky podniků a masivní výpadky elektřiny. Není tedy divu, že jednotná měna se okamžitě propadla o více než sto bodů.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. března 2024
  Jednotné měně se podařilo vymanit z flat trendu, ve kterém se nacházela téměř dva týdny. A to navzdory zveřejnění mimořádně slabých údajů o maloobchodních tržbách v eurozóně, které klesly o méně než 1,0 %, zatímco se očekávalo zpomalení na -0,3 %. Spotřebitelská aktivita v Evropě tedy nadále klesá, a to je hlavní motor hospodářského růstu.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. května 2024
  Index cen výrobců v eurozóně vzrostl z -8,5 % na -7,8 %, ale na situaci to nemělo žádný vliv a jednotná měna se celý den nehnula z místa. Samozřejmě můžeme říci, že tato zpráva nebyla zásadní, ale to by nebylo správné. Hovoříme přece o složkové části inflace, která je ukazatelem další dynamiky. A vzhledem k tomu, že je dolar stále překoupený, i drobné náznaky růstu inflace v Evropě by měly euro podpořit. Důvodem, proč je trh stabilní, je částečně i revize předchozí zprávy. Míra poklesu se zvýšila z -8,3 % na -8,5 %. Tím se vyrovnal efekt zpomalení.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. února 2024
  Údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně se propadly, což naznačuje, že existuje vysoké riziko propadu evropské ekonomiky do recese. Určité otazníky však vyvolává cenové oživení, které začalo bezprostředně po zahájení americké obchodní seance. Důvodem je skutečnost, že ačkoli tempo poklesu zrychlilo z -0,4 % na -0,8 %, prognózy počítaly se zrychlením údajů z -1,1 % na -1,3 %. Jinými slovy, údaje dopadly mnohem lépe, než se předpokládalo. Předchozí údaje byly navíc revidovány směrem nahoru. Ačkoli korekční pohyb mohl být poněkud výraznější, je důležité si uvědomit, že poslední zpráva naznačuje zhoršení hospodářské situace v eurozóně, což mělo určitý vliv. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme svědky signálu překoupenosti dolaru, zdá se, že pár bude pokračovat v odrazu, třebaže postupném. A to zejména proto, že ekonomický kalendář je až do konce týdne klidný. Pokud se nedočkáme nečekaných zpráv schopných ovlivnit situaci, bude trh postupně korigovat vzniklou nerovnováhu.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 8. července 2024
  Ačkoli bylo mimo zemědělský sektor vytvořeno 206 000 nových pracovních míst, což výrazně překročilo prognózu 160 000, celkový obsah zprávy Ministerstva práce USA se ukázal být prostě otřesný. To bylo hlavně kvůli revizi předchozích údajů z 272 000 směrem dolů na 218 000. To znamená, že po tři po sobě jdoucí měsíce bylo vytvořeno méně než 250 000 nových pracovních míst, což nestačí ani na udržení stability trhu práce. V důsledku toho se míra nezaměstnanosti zvýšila z 4,0 % na 4,1 %. Jinými slovy, nezaměstnanost roste tři měsíce v řadě. To prudce zvyšuje pravděpodobnost snížení úrokových sazeb na nadcházejícím zasedání Federálního výboru pro volný trh, což vedlo k oslabení dolaru. Problém spočívá ve velmi slabých datech, která byla výrazně horší než očekávaná.
 • Aktuální předpověď pro EUR/USD na 9. července 2024
  Vzhledem k absenci jakýchkoli ekonomických reportů a zpráv zůstal trh na svých předchozích pozicích. Dnes se však musí pohnout. A nejde o blížící se zveřejnění údajů o inflaci v USA. Tyto údaje budou koneckonců zveřejněny až ve čtvrtek. Dnes bude před bankovním výborem amerického Senátu hovořit šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell. A zítra ho čeká vystoupení před Sněmovnou reprezentantů. Politici jistě otevřou otázku úrokových sazeb, zejména proto, že míra nezaměstnanosti ve Spojených státech již tři měsíce po sobě roste. V důsledku toho trh revidoval svá očekávání ohledně načasování a tempa uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Investoři doufají v potvrzení aktualizovaných prognóz. Pokud se tato očekávání naplní, dolar obnoví svůj pokles.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Dukascopy new