Úterý 28. května 2024 11:42
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new

📈 NATGAS vzrostl o 5 %

16.05.2024 17:14  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ceny zemního plynu v USA v poslední době rostou. NATGAS se obchoduje o více než 50 % nad místními minimy dosaženými v polovině dubna. Ve druhé polovině dubna došlo k poměrně znatelnému rolloveru futures kontraktů, což přidalo přibližně 16 % k ceně NATGAS. Nicméně i po očištění o tento zisk z rolloveru se NATGAS stále obchoduje přibližně o 35 % výše než před měsícem!

Za posunem výše jsou zásadní důvody. Zásobování je nadále narušeno napětím v Rudém moři, přičemž průtoky Suezským průplavem výrazně klesají. Sucho v Panamě navíc také omezilo dopravu v Panamském průplavu, což je nejkratší námořní cesta z USA na LNG do Asie. Katar také investuje do nových výrobních kapacit, a přestože to naznačuje zvýšení nabídky, zdůrazňuje to také důvěru Kataru, že poptávka po plynu bude pokračovat navzdory zelenému přechodu.

Dnes zveřejněná týdenní zpráva EIA o zásobách zemního plynu v USA ukázala menší nárůst zásob v USA, než se očekávalo, což přidalo palivo do probíhajícího pohybu. V důsledku toho se NATGAS obchoduje o více než 5 % výše a pokouší se o jasné prolomení nad zónou odporu 2,50 USD. Komodita se obchoduje na nejvyšší úrovni za 4 měsíce!

 

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • NATGAS se v návaznosti na zprávu EIA mírně propadl
  Americký úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se za týden končící 20. lednem snížily o -91 miliard krychlových stop z -82 miliard krychlových stop v předchozím týdnu a nad odhady analytiků -82 miliard krychlových stop.
 • NATGAS s nevýraznou reakcí na zprávu EIA
  Zásoby zemního plynu v USA podle EIA dosáhly -117 mld. kubických stop oproti -107 mld. kubických stop očekávaných a +10 mld. kubických stop dříve.
 • NATGAS testuje krátkodobou podporu v oblasti 2,22 USD
  Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) dnes prudce klesají. NATGAS se dnes propadl o více než 5 %. Tento pohyb nepodporují žádné konkrétní zprávy a dnešní propad cen zemního plynu může být způsoben celkovým nárůstem averze k riziku a posílením amerického dolaru, což vytváří tlak na ceny komodit. Nové 8-14denní předpovědi počasí od NOAA totiž ukazují na podprůměrné teploty na větším území Spojených států než předpovědi z počátku tohoto týdne. Jelikož však topná sezóna v USA již skončila a vstupujeme do období, kdy ani podprůměrné teploty nevyžadují vytápění (protože průměrné teploty jsou vyšší), není vliv předpovědí počasí tak velký jako dříve.
 • NATGAS - UPDATE 03.07.2019
  U Natural Gasu sleduji stále stejný scénář, kdy se nyní dokončuje vlna "(b)" a čeká nás otestování cca 2,45, kde se rozhodne, jakým směrem se vydáme dál.
 • 🚀 NATGAS vyrostl o 4 %
  Začátek nového týdne na světových trzích byl spíše klidný. Na akciových indexech nebo na devizovém trhu nelze zaznamenat žádné velké pohyby. Existuje však jedna komodita, která dnes vyniká, a to je zemní plyn. Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) dnes vzrostly o více než 4 %.
 • NATGAS vyskočil na čerstvé osmiměsíční maximum
  Ceny zemního plynu na začátku října prolomily tříměsíční pohyb do strany. Zpočátku byl tento krok veden pokračujícími stávkami zaměstnanců, přičemž některé akce, které byly dříve pozastaveny, byly obnoveny. O víkendu však vyvstal další důležitý faktor pro ceny plynu – výrazná eskalace mezi Izraelem a Palestinci. Izrael je významným producentem zemního plynu a již bylo oznámeno, že Izrael nařídil Chevronu, aby zastavil těžbu na své plynové platformě Tamar uprostřed zvýšených rizik. Chevron uvedl, že stále dodává zemní plyn ze svého naleziště Leviathan v Izraeli.
 • NATGAS vyskočil na 5týdenní maximum po zveřejnění amerických dat o zásobách
  Cena zemního vyskočila ve čtvrtek na 8,2 USD za milion britských tepelných jednotek, což je nejvýše od poloviny června 2022, protože vyhlídky na rostoucí poptávku zastínily zprávy, že Gazprom znovu zahájil dodávky do Německa přes klíčový plynovod Nord Stream 1. Týdenní zpráva EIA ukázala, že zásoby plynu minulý týden vzrostly jen o 34 miliard kubických stop, zatímco analytici očekávali růst o 47 miliard kubických stop. Rekordně vysoké teploty v USA zároveň zvýšily spotřebu elektřiny, protože většina Američanů používá klimatizaci, to přimělo továrny spalovat více plynu.
 • NATGAS vyskočil o 2 %, protože riziko stávek zaměstnanců přetrvává
  Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) zahájily nový obchodní týden s býčí cenovou mezerou. V současné době se NATGAS obchoduje přibližně o 2 % výše. Zdá se, že za růstem cen zemního plynu stojí celkové zlepšení rizikového sentimentu a také některé další zprávy týkající se komodity. Konkrétně bylo oznámeno, že zaměstnanci australské továrny na LNG společnosti Chevron hlasovali pro možnou stávku. Zaměstnanci závodu Gorgon LNG společnosti Chevron i navazujícího zpracovatelského závodu Wheatstone hlasovali minulý týden pro stávku. Je však třeba poznamenat, že hlasování dává pracovníkům mandát, nikoliv však povinnost ke stávce. Společnost Chevron uvedla, že zatímco bude se zaměstnanci nadále vyjednávat, očekává drobná přerušení výroby.
 • 📈NATGAS vystoupal nejvýše od roku 2008🚀
  Futures na zemní plyn vystoupal na úroveň $6,50. Jedná se o nejvyšší cenu od listopadu 2008. Hlavním důvodem růstu jsou sankce na Rusko, které ohrožují dodávky suroviny do Evropy. Členové EU se včera rozhodli pro zákaz dodávek ruského uhlí (kvůli německé opozici až s platností od srpna) a zároveň pracují na embargu na ruskou ropu, plyn a paliva pro jaderné elektrárny. Trhy s energiemi jsou tak pod výrazným tlakem. Doprava LNG do Evropy z USA dosáhla rekordních úrovní. Navíc EIA reportovala, že zásoby zemního plynu v USA klesly o 33 bcf v minulém týdnu - výrazně nad očekávání trhu, a to hlavně kvůli nízkým teplotám, která převažovaly na konci března. To znamená, že zásoby plynu se začínají před další sezónou zvyšovat na relativně nízké úrovni 17,1 % kapacity. Ani předpověď počasí na následující týden není příznivá. Nižší teploty by v některých částech země měly převládat do poloviny tohoto měsíce, takže poptávka po plynu by měla zůstat zvýšená.
 • 📈 Natgas vystoupal nejvýše od roku 2014❗
  Během dnešní seance vystoupaly ceny plynu téměř o desetinu a dosáhly na nejvyšší úrovně od roku 2014. Růst ceny podporují obavy o dostatečnou nabídky plynu na trhu v blížící se zimní sezóně. Hurikán Ida měl negativní vliv na budování zásob plynu a těžba zůstává relativně omezená. Můžeme se tak dočkat další rally s blížící se topnou sezónou. K růstu cen přispívá ekonomické oživení. Plyn se mimo jiné používá k produkci elektřiny, která v posledních dnech vystoupala na historické úrovně. Aktuálním problémem je také bezvětří v severní Evropě. Větrné turbíny stojí a výpadek jejich generátorů nahrazuje ve velkém právě zemní plyn.
 • NATGAS zaznamenal na zprávu EIA jen malou reakci
  Americký úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se za týden končící 6. lednem zvýšily o 11 miliard kubických stop z -221 bcf v předchozím týdnu a nad odhady analytiků -15 miliard kubických stop.
 • NATGAS zaznamenal na zprávu EIA jen malou reakci
  Americký úřad pro energetické informace dnes informoval, že domácí zásoby zemního plynu se za týden končící 24. února poklesly o 81 mld. kubických stop z původního poklesu z předchozího týdne o 71 mld. kubických stop. Očekávání analytiků činilo pokles o 75 mld. kubických stop.
 • NATGAS získava po minulotýždňovom rolloveri
  NATGAS po minulotýždňovom prepade naďalej rastie a obchoduje sa už nad úrovňou 2,80 USD za MMBTu, čo môže naznačovať, že sezónne oživenie sa už začalo. Na druhej strane sezónny ukazovateľ dostupný na platforme xStation5 naznačuje, že ďalšie lokálne minimum môže byť dosiahnuté do konca tohto týždňa.
 • 🔼 NATGAS získává téměř 3 %
  Duben byl prvním měsícem růstu cen zemního plynu v USA (NATGAS) od října loňského roku. Dřívější období od listopadu do března bylo nejdelším obdobím poklesů za minimálně 4 roky. Plyn zůstal na nízké úrovni kvůli trvale vysoké produkci a nízké poptávce během topné sezóny v USA. Situace se však nyní začíná měnit.
 • NATGAS získává více než 5 %📈
  Futures na zemní plyn dnes posilují o více než 5 % díky komentářům společnosti EQT Corp a předpovědím počasí v USA. Americká společnost EQT (EQT.US) ve své zprávě o výsledcích hospodaření sdělila, že sníží rozsah těžby v roce 2024 o 50 miliard kubických stop. Také další americký gigant v oblasti těžby plynu a uhlovodíků, Chesapeake Energy, snížil objem těžby o 30 %, a to v roce 2024. A co víc, společnosti Comstock a Antero Resources se také chystají omezit těžbu plynu, a to v letošním roce, a společnost Baker Hughes (BKR.US) oznámila, že v roce 2023 se již těžba v USA sníží o 26 %.
 • NATGAS získává 4,5 % kvůli počasí ❄️
  Vánoční období bylo jedním z nejteplejších v historii nejen v Evropě, ale i v USA. Proto byly ceny těsně před Vánoci velmi nízké. Nicméně modely počasí začaly koncem roku 2023 a začátkem roku 2024 ukazovat nadcházející změnu, která předznamenala možný odraz. Nejenže teploty klesly, ale následné předpovědi počasí ukazují, že poptávka po vytápění by se měla zvýšit téměř v celých Spojených státech.
 • NATGAS získává 5 % po snížení zásob ve zprávě EIA
  Budoucí kontrakty na zemní plyn (NATGAS) posilují o více než 5 % poté, co zásoby zemního plynu v USA podle zprávy EIA byly mnohem nižší, než se očekávalo.
 • Natixis: Nemohou vydat dluhopisy? Ať ručí majetkem!
  Banky a investoři již nemají zájem o nákup vládních dluhopisů zemí eurozóny, výj...
 • Na TNOTE sa postupne zatvára trojuholníková formácia, cena môže klesnúť (TA, D1)
  Po tom, čo BrExit katapultoval cenu desaťročných amerických dlhopisov nahor, začala postupne ich cena klesať. Zospodu však narazila na krátkodobý support okolo úrovne 131,8 USD, čo pri postupne klesajúcich krátkodobých maximách vytvorilo klesajúcu trojuholníkovú formáciu. Tá sa postupne uzatvára a vydržať môže v prípade nízkej volatility ešte maximálne mesiac:
 • NATO faktor
  Jednou z hlavních překážek odchodu Řecka z eurozóny je NATO. 29. června, kdy vrcholila řecká dluhová krize, se trhy předháněly...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster