Neděle 14. července 2024 05:53
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

EUR/JPY stále naráží na rezistenci 158,50

19.10.2023 11:16  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

EUR/JPY získal v posledních dnech pozitivní tah poté, co překonal 50denní jednoduchý klouzavý průměr. Býci si však mohou připsat jen částečné vítězství, protože existuje vysoké riziko zpětného tahu, pokud pár nedokáže prorazit nad překážku 158,50, která brání přesvědčivějšímu proražení nad mrak. Ukazatele momenta ukazují na pokračování býčího trendu v nejbližším období. Zatímco však rychlý a pomalý stochastický ukazatel jsou pozitivně vyrovnané a rostou, ukazatel RSI se zřejmě ustálil mírně nad úrovní 50 a zpochybňuje tak, zda bude současné vzestupné momentum dostatečně silné na to, aby vedlo k dalšímu růstu. Pokud se býkům podaří cenu vytlačit nad bariéru 158,60, dalším cílem bude srpnový vrchol na úrovni 159,75, což bylo 15leté maximum. Úspěšný výstup nad zónu 160,00 by pravděpodobně obrátil pozornost k oblasti 165,00, která naposledy působila jako rezistence ještě v roce 2008. Tehdy se také pár jen těsně přiblížil k další klíčové úrovni 170,00. Na druhou stranu, pokud by EUR/JPY nedokázal překonat bezprostřední rezistenci na úrovni 158,60, pravděpodobně by následoval obrat směrem dolů, přičemž počáteční support by tvořila 50denní SMA na úrovni 157,90. Při prudším poklesu by se do hledáčku dostala 100denní SMA, která se chystá protnout linii Kijun-sen na úrovni 156,49, zatímco níže by pokles mohla zastavit spodní část mraku na úrovni 155,57.

Vývoj měnového páru EUR/JPY (denní graf - D1):


Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány maloobchodním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoli transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71.99 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • EUR/JPY se odrazilo od trendové čáry
  EUR/JPY otevřel týden doji svíčkou o něco níže než 20denní SMA na úrovni 156,30, a to po odrazu od březnové trendové linie podpory. Odraz od trendové čáry naznačuje, že pozitivní trend přetrvá, nicméně pondělní doji svíčka může přinést pochybnosti. Co se týče ukazatelů hybnosti, ukazatel RSI si udržuje negativní trajektorii, přestože se vyšplhal zpět nad neutrální hodnotu 50, zatímco stochastický oscilátor se nachází ve své překoupené úrovni 80.
 • EUR/JPY se od svého maxima propadl
  EUR/JPY se po odmítnutí na úrovni 161,85 koncem ledna krátkodobě propadá níže. Navzdory dočasnému odrazu od 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) je pár opět na ústupu a drží se mírně nad klesající trendovou linií převzatou z jeho 15letého maxima na úrovni 164,28. Pokud by prodejní tlaky přetrvaly, mohla by cena zpočátku otestovat únorový support na úrovni 158,06.
 • EUR/JPY se otevírají nové možnosti
  U EUR/JPY nabízíme zajímavý pohled na dlouhodobější graf, na němž vidět, že se měnovému páru otevírá nový prostor pro pohyb na jih. Propadl...
 • EUR/JPY se propadlo po vytvoření dvojitého vrcholu
  Od prosince 2023 EUR/JPY stabilně roste a v únoru dosáhl maxima na úrovni 163,70 v roce 2024. Od té doby pár prochází drobnou korekcí, při níž proniká pod spodní konec svého vzestupného kanálu, než nalezne silnou podporu na 50denním jednoduchém klouzavém průměru (SMA). Kdyby se 50denní SMA neudržel, pár by mohl klesnout směrem k oblasti rezistence ze srpna a října na úrovni 159,75, která by mohla v budoucnu sloužit jako podpora.
 • EUR/JPY se propadl po dosažení nových maxim
  Obchodníci s EUR/JPY se zapojili do vybírání zisků v blízkosti vrcholu z minulého týdne na úrovni 164,28 a zaznamenali čtyři negativní dny po sobě, což pár v úterý srazilo až na 161,38. Záporný sklon ukazatelů hybnosti je odrazujícím signálem před bleskovými údaji PMI podnikatelské aktivity v eurozóně, které budou zveřejněny ve čtvrtek v 10:00. Avšak 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na úrovni 161,00 a nejistá vzestupná trendová linie podpory z října na úrovni 160,35 jsou na dohled a mohly by ještě přijít na pomoc, dokud bude ukazatel RSI stát nad neutrální hodnotou 50.
 • EUR/JPY se snaží vytvořit nové maximum
  EUR/JPY se od začátku roku nachází v dlouhodobém růstovém trendu a 31. srpna dosáhl nového 15letého maxima 159,75. Od té doby se cena obchoduje bez jasného směru kolem rukojeti 158,00, zatímco krátkodobé oscilátory odrážejí neutrální až pozitivní krátkodobou tendenci. Pokud boční formace prorazí směrem vzhůru, mohli by býci zamířit k 15letému maximu na úrovni 159,75.
 • EUR/JPY se vrací do růstového trendu
  EUR/JPY se stal přeprodaným v blízkosti svého 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) poté, co silná medvědí bouře minulý týden stlačila pár z patnáctiletých maxim na čtyřměsíční minimum 153,00. Nejnovější volný pád ceny prolomil červnovo-listopadový býčí kanál a v krátkodobém obraze vyznačil nové nižší minimum. Obchodníci proto mohou zůstat opatrní, ačkoli oscilátory RSI a stochastický oscilátor změnily směr k růstu a podpořily tak nejnovější vzestup ceny. Pár se v pondělí na úrovni 157,93 potýkal s obtížemi při opětovném vstupu do prolomeného vzestupného kanálu.
 • EUR/JPY se vrací na své předchozí maximum
  EUR/JPY stoupá vzhůru a býci se zřejmě chystají napadnout nedávné maximum 165,34 po dalším falešném pokusu medvědů stlačit tento pár pod vzestupnou trendovou linii ze 7. prosince 2023. Pokračující slovní komentáře japonských představitelů, odpočítávání do zasedání BoJ tento týden a holubičí komentáře členů ECB ponechávají otevřené dveře pro volatilnější seance.
 • EUR/JPY se začalo propadat až k rostoucí trendové čáře
  Od prosince 2023 EUR/JPY stabilně roste a koncem února dosáhl maxima z roku 2024 na úrovni 163,70. Přestože v minulém týdnu zažil pokles, pár se našel a otočil se zpět výše směrem k nedávno zaznamenanému tříměsíčnímu maximu. Vzhledem k tomu, že se indexy RSI i MACD nacházejí v kladných zónách, může se cena k maximu z roku 2024 na úrovni 163,70 vrátit. Kdyby tato barikáda selhala, pozornost by se mohla obrátit k 15letému maximu 164,28.
 • EURJPY smazal denní pokles po údajích IFO a komentáři de Guindose
  EUR/JPY dnes zaznamenal mnohé pohyby. Pár se během asijského obchodování ponořil pod 200hodinový klouzavý průměr, když jen získal na základě zpráv z médií, podle kterých japonská vláda možná obnoví mandát BoJ a inflační cíl na začátku roku 2023. Od té doby se však pár pomalu zotavoval a na začátku evropského obchodování získal vzpruhu poté, co člen ECB De Guindos prohlásil, že evropská centrální banka zůstane u zvyšování sazeb o 50 bazických bodů a že neví, kdy se zvyšování sazeb zastaví, čímž posílil jestřábí vzkaz, který vyslala prezidentka Lagardeová na tiskové konferenci po zasedání. Německé indexy IFO v 10:00 rovněž podpořily EUR, když dopadly nad očekávání. Index současných podmínek vyskočil z 93,1 na 94,4 (oček. 93,5), zatímco index očekávání se posunul z 80,0 na 83,2 (oček. 82,0).
 • EUR/JPY stále v růstu
  Euro vůči japonskému jenu je stále v růstovém trendu. Do jisté míry za to může špatný dolar, který je stále v poklesu. V pondělí bylo zasedání ECB, ale Price Action nám to nijak nezměnilo. Po měsíčním Up Trendu se trh nachází na dlouhodobém Supportu na ceně 147,64. Trh může zareagovat tím, že vytvoří klesající Pin Bar a nastane velký výprodej. Tuto možnost naznačuje i indikátor Stochastik, který je nad úrovní 80 a naznačuje nám pokles. V opačném případě by cena mohla vyrůst až nad cenu 150. V 11 hodin na euru máme vyhlášení o CPI, kde očekáváme 8,5 %. Ideálně počkat na vyhlášení, zda trh zavře nad nebo pod supportem 147,64.
 • EUR/JPY tvoří nová maxima
  EUR/JPY dosáhl nového maxima den poté, co porazil maximum z října 2022 na ceně 148,40, takže to vypadalo, že začal další býčí trend. Pár se však rychle zhroutil bez jakéhokoli varování a uzavřel pod pondělním minimem, aby zanechal velmi negativní medvědí svíčku. Ve skutečnosti tato svíčka za poslední 2 dny pohřbila kupující a zanechala obrovskou past na býky. Důležité je, že se nám na trhu vytvořilo dvojité dno, od kterého se trh odrazil a začal znovu růst.
 • EURJPY výhled 21.3.2014
  EURJPY Na páru EURJPY jsme se dostali ke spodní TL, doporučujeme sledovat vývoj v nižš&iac...
 • EUR/JPY vypadá velmi neutrálně a jakýkoli růst nad 170,80 potvrdit pozitivní obrázek
  EUR/JPY nedokázal najít dostatek kupců, aby rozšířil svůj býčí pohyb nad bezprostřední rezistenci 170,80, ale stále se vyvíjí výrazně nad dlouhodobou rostoucí trendovou linií, která se rýsuje od 12. prosince. Otázkou nyní je, zda pár zůstane odolný nad klíčovou oblastí 169,00. Jasný krok pod ni a pod 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) by cenu stlačil zpět k bariéře 167,30.
 • EUR/JPY vystřelilo směrem vzhůru z trojúhelníkové formace
  EUR/JPY se po odmítnutí na úrovni 161,85 koncem ledna krátkodobě propadal níže. Nicméně páru se podařilo rychle získat zpět většinu svých ztrát poté, co 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) omezil jeho pokles a znovu vstoupil do svého střednědobého býčího kanálu.
 • EUR/JPY vytvořil další korekci
  Měnový pár EUR/JPY se od začátku roku nachází v dlouhodobém růstovém trendu a zaznamenává několikaletá maxima za sebou. V posledním týdnu se však pár pohyboval v blízkosti 15letých maxim a kupující se snažili tlačit cenu výše kvůli obavám z blížící se intervence japonských úřadů. Ukazatele hybnosti v současné době naznačují, že na trhu vládnou býčí síly.
 • EUR/JPY. Vzrušení kvůli Ukrajině: japonský jen slízl smetanu
  Obchodování dolarových párů je dnes riskantní: výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému mohou poopravit fundamentální obraz a posílit či oslabit pozici americké měny. Neměli bychom zapomínat ani na rizika falešných cenových pohybů, zvlášť v krátkém období mezi zveřejněním závěrečného komuniké a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeroma Powella.
 • EUR/JPY zažívá pullback
  EUR/JPY se od začátku roku nachází v silném růstovém trendu a koncem června dosáhl nového 15letého maxima 157,99. V krátkodobém horizontu zažívá korekci směrem dolů. Momentové ukazatele v současnosti naznačují, že medvědí síly posilují, ale zatím nepřevzaly kontrolu. Konkrétně ukazatel RSI masivně ustoupil, ale stále se drží nad svou neutrální hranicí 50, zatímco ukazatel stochastic klesl pod svou linii 20 bodů. Pokud by se pullback dále rozšířil, pár by mohl zpočátku čelit nedávnému supportu na úrovni 154,05.
 • EUR/JPY znovu našel sílu na další růst
  EUR/JPY po odrazu od dlouhodobé rostoucí trendové čáry a úrovně 164,00 koketuje s kulatým číslem 167,00. Pár se od začátku prosince vyvíjí v rámci vzestupné tendence bez porušení vzestupné trendové linie. Technicky vzato RSI tiká výše nad neutrální hranici 50 a MACD posiluje svou vzestupnou hybnost nad nulovou úrovní, ale stále se nachází mírně pod svou spouštěcí linií. Pár má určitý prostor k růstu až k předchozímu 40letému vrcholu 171,56, takže další psychologické úrovně jako 168,00, 169,00 a 170,00 by měl bedlivě sledovat.
 • EUR klesá aj napriek jastrabím komentárom členov ECB
  EUR/USD klesá pod 1,1000, keďže trhy sa pripravujú na zajtrajšie dáta CPI v USA. Z krátkodobého hľadiska sa divergencia medzi EUR/USD a TNOTE uzatvára. Na druhej strane boli obchodníkom ponúknuté niektoré jastrabie komentáre od členov ECB Kazaksa a Nagela.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept