Neděle 10. prosinec 2023 14:13
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Instaforex krypto ebook

BREAKING: Data UoM překonávají očekávání, 5leté inflační očekávání mírně vyšší!

29.09.2023 16:16  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
 • Konec září UoM americký spotřebitelský sentiment 68,1 vs. 67,7 očekávaný
 • Současný stav 71,4 vs 69,8 předběžná (75,7 předchozí)
 • Očekávání 66,0 vs 66,3 předběžná (65,5 předchozí)
 • Jednoletá inflace 3,2 % oproti 3,1 % předběžná (3,5 % předchozí)
 • 5–10letá inflace 2,8 % oproti 2,7 % předběžná (3,0 % předchozí)

Index US100 krátce po zveřejnění dat UoM.

Zdroj: xStation 5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Dallaský index nižší, ako sa očakávalo!
  Regionálny ukazovateľ Federálnej rezervnej banky v Dallase bol mierne nižší, ako sa očakávalo, ale vyšší ako predchádzajúce hodnoty. Záporný údaj však stále naznačuje pokles v texaskom výrobnom regióne.
 • BREAKING: Další silný pokles v prodejích amerických nemovitostí
  Prodeje nových amerických nemovitostí za červenec spadly na 511 000, zatímco se očekávalo 575 000. Dříve bylo zveřejněno 590 000. Jedná se tak o meziměsíční pokles o 12,6 %.
 • BREAKING: Další strašidelné výsledky PMI - tentokrát z Velké Británie!
  Jak už dnes ráno mohli investoři zaznamenat, výsledky indexů nákupních manažerů ukazují na velké problémy zemí eurozóny. V 10:30 byla zveřejněna data za Velkou Británii, která se také neukázala v dobrém světle. PMI ve službách kleslo na 12,3 bodů (oček. 29,0 bodů) a PMI ve výrobě bylo reportováno na úrovni 32,9 bodů (oček. 42,0 bodů). V obou případech se jednalo o výrazné poklesy oproti statistikám zveřejněným před měsícem (34,5 bodů ve službách a 47,8 bodů ve výrobě).
 • BREAKING: DASH už dnes vyletěl vzhůru o 50%!
  Kryptoměny si užívají hvězdný úvod roku. Bitcoin a další diginální aktiva výrazně rostou. Na čele rekordmanů je DASH, který už od počátku roku přidává více než 200 %. Tato digitální měna je aktivní také dnes, kdy přidává polovinu své ceny. Ano, roste o 50 %!
 • BREAKING: Data ADP mnohem horší, než se očekávalo, EURUSD roste!
  13:15: USA, zpráva ADP. Skutečná cena: 113 tis. Předpovědi: 150 tis. Dříve: 89 tis.
 • BREAKING: Data EIA Natural Gas Storage nad očekáváním; NATGAS klesl pod hranici 3 $!
  USKLADNĚNÍ ZEMNÍHO PLYNU AKTUÁLNÍ: 97BN VS 84BN PŘEDCHOZÍ; EST 81BN.
 • BREAKING: Data ISM byla silnější, než se očekávalo!
  Srpnový Manufacturing PMI zaznamenal mírné zvýšení na 47,6 procenta z červencových 46,4 procenta, což znamená devátý měsíc po sobě jdoucí pokles ve výrobním sektoru. Klíčové indexy jako Nové objednávky a Dovoz zůstaly v poklesu, zatímco Index produkce vykázal nepatrné zlepšení. Index cen a index zaměstnanosti také vzrostly, ale stále signalizovaly celkový pokles. Dodavatelské dodávky zrychlily již 11. měsíc v řadě. Mezi průmyslovými odvětvími tři ze šesti největších sektorů – dopravní zařízení, potraviny, nápoje a tabákové výrobky a ropné a uhelné produkty – vykázaly růst, zatímco 13 dalších se snížilo. Respondenti z průmyslu poukazovali na pokračující slabou poptávku, omezení nabídky a ekonomickou nejistotu. Navzdory slabým objednávkám zákazníků bylo zaznamenáno určité zlepšení, jako například pokles procenta výrobního HDP, které se snížilo, což naznačuje mírný optimismus pro stabilizaci v sektoru.
 • BREAKING: Data NFP dopadla výrazně nad očekávání!
  NFP: 263 000 (očekávání: 170 000). Nezaměstnanost: 3,8 % (očekávání: 3,7 %). Růst mezd: 4,2% (očekávání: 4,3 %).
 • BREAKING: Data o spotřebitelském sentimentu UoM jsou mírně pod odhady
  Index spotřebitelského sentimentu University of Michigan (předběžný) pro USA v září vzrostl na 59,5 ze srpnových 58,2, což je mírně pod tržními prognózami, které činily 60,0. Ostře sledovaná inflační očekávání se oproti minulému měsíci snížila především díky nižším cenám energií.
 • BREAKING: Data PMI z Německa a Francie způsobila nárůst volatility na evropských indexech
  Ráno byly zveřejněny důležité indexy PMI z Francie a Německa a výsledky nebyly jednoznačné. Hlavní zklamání přišlo z Francie. Zde jsou detaily z reportu:
 • BREAKING: Data UoM ukazují dlouhodobá očekávání CPI nejnižší za rok!
  US Uni Of Mich Sentiment Sep P: 67,7 (odhad 69,0; předchozí 69,5). Současné podmínky září P: 69,8 (odhad 74,8; předchozí 75,7).
 • BREAKING: Data z amerického trhu práce skončila nad očekávání
  Report z amerického trhu práce byl zveřejněn ve 14:30. Započaté stavby nových domů za srpen vzrostly na 1 615 tis. při očekávání stagnace na 1 560 tis. Započaté stavby domů s více než 5 jednotkami vyskočily o 21,6 % na 530 tis. Stavby rodinných domů klesly o 2,8 % na 1 076 tis. Počty stavebních povolení vyskočily na 1 728 tis. Byly o mnoho vyšší než očekávaných 1 600 tis (+6,0 % MoM) a dosáhly na nejvyšší úrovně od dubna. Volatilní multi-segmentové stavby vyskočily o 15,8 % na 674 tis. Autorizace ke stavbám rodinných domů se zvýšily na 1 054 tis.
 • BREAKING: Data z amerického trhu s bydlením dorazila lepší!
  Začátek staveb v USA a povolení pro budoucí výstavbu se stabilizují. Začátek staveb byl vyšší, než se očekávalo, a stavební povolení nižší, než se očekávalo. Oba údaje byly ve srovnání s předchozím měsícem nižší. I když se trh s bydlením stále stabilizuje poté, co ho rozdrtily vyšší sazby hypoték. Navzdory tomu je trh s bydlením stále mnohem slabší než před více než rokem. A další zvyšování úrokových sazeb může ještě letos zhoršit stav sektoru.
 • BREAKING: Dávky v nezaměstnanosti mírně nad očekáváním, stále pod 200 000
  Počet Američanů, kteří požádali o podporu v nezaměstnanosti, vyskočil v týdnu končícím 4. února na 196 tisíc, z devítiměsíčního minima předchozího týdne 183 tisíc a překonal odhady trhu 190 tisíc. Nejnovější údaje přesto naznačují, že trh práce zůstává napjatý, což by mohlo dále přispět k inflačnímu tlaku v americké ekonomice.
 • BREAKING: DAX dosáhl na nové historické maximum nad 14 800 body
  Německý index DAX dosáhl během dnešní seance na nové maximum. Index krátce před koncem obchodního dne roste o 1,4 % a aktuální hodnota přesahuje 14 800 bodů. Nejvyšší růst dnes předvádí akcie Deutsche Bank, Siemens a Daimler. Německý index výrazně roste i přes pokles technologických akcií na Wall Street spojený s prudkým nárůstem výnosů po včerejším zasedání Fedu.
 • BREAKING: DAX klesá pod klíčový support
  Index DAX (DE30) klesl pod klíčový support kolem 14 800 bodů kvůli eskalaci napětí na východě. Trhy se obávají, že ozbrojený konflikt může začít kdykoli. Světová média během dopoledne uvedla, že na hranici mezi Ruskem a Ukrajinou došlo k četným střelbám a konfliktům. Podle agentury Reuters ruská armáda v pondělí uvedla, že se ukrajinští vojenští sabotéři pokusili vstoupit na ruské území v ozbrojených vozidlech, což Kyjev odmítl jako „falešné zprávy“ , které si Moskva mohla vymyslet jako záminku k invazi.
 • BREAKING: DAX po lepších továrních objednávkách roste!
  V srpnu 2023 se reálné nové zakázky ve zpracovatelském průmyslu po očištění o sezónní a kalendářní faktory meziměsíčně zvýšily o 3,9 %, přičemž mezi významné změny patří:
 • BREAKING: DAX reaguje na rozhodnutí německého ústavního soudu zvýšenou volatilitou
  Německý ústavní soud zveřejnil rozhodnutí ohledně stimulačního programu ECB. Soudci zamítli stížnosti poměrem hlasů 7 ku 1. Nicméně rozhodnutí není tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Soud dal najevo, že některé části programu nákupu aktiv znamenají porušení německé ústavy. Podle soudců také rozhodnutí ECB nemá oporu ve smlouvách o EU. Soud dal ECB 3 měsíce na zavedení potřebných změn. Pokud ECB změny nepřijme, tak se německá Bundesbank nebude moci účastnit stimulačních programů ECB. Soud se také vyjádřil v tom smyslu, že by německá vláda měla odmítnout myšlenku nákupu dluhopisů ze strany ECB. Rozsudek je docela nejednoznačný, což se projevilo také na finančních trzích. Euro i německý DAX zasáhla zvýšená volatilita v reakci na první novinové titulky. Oba tyto instrumenty měly po chvíli spíše tendenci oslabovat.
 • BREAKING: Dax vzrástol nad hladinu 11 000 bodov!
  Nemecký DAX dnes popoludní zaznamenal nárast a obchoduje sa na najvyššej úrovni za sedem týždňov. Treba poznamenať, že dnes nás ešte čaká zasadanie FOMC a zajtra zasadanie ECB. Index zaznamenal nárast krátko po zverejnení slabých dát HDP z USA za prvý kvartál, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť ďalších stimulov zo strany americkej centrálnej banky. Nemecký index vzrástol vďaka pozitívnym správam týkajúcim sa liečby koronavírusu liekom spoločnosti Gilead. Spoločnosť uviedla, že tretia fáza testovania Remdesiviru vykazuje vynikajúce výsledky.
 • BREAKING: DE30 atakuje nové historické maximá
  DE30 pokračuje v pohybe nahor. Nemecký index sa prelomil nad hladinu 15 668 bodov, čo sa zhoduje s 127,2% návratnosťou Fibonacciho. Index sa tiež dostal nad hornú hranicu štruktúry Overbalance, kde možno nájsť predchádzajúce historické maximá z 1. júna.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)