Neděle 10. prosinec 2023 14:36
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex ebook
reklama
Fintokei SwiftTrader

EURUSD ztrácí 0,5 %, nejníže od poloviny března 💵 Komentáře ECB a Fedu

25.09.2023 16:49  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Kurz EURUSD f/x zažívá v posledních týdnech pokles a aktuálně se obchoduje až na 1,0594, ztrácí více než 0,4 % Mezitím centrální bankéři, včetně Christine Lagardeové, šéfky ECB, hovořili o ekonomikách USA a eurozóny. . Goolsbeeho poněkud jestřábí komentáře podpořily americký dolar.

Lagardeová z ECB

 • Trh práce v konečném důsledku ochlazuje a přizpůsobuje se, ale zůstává velmi, velmi pevný
 • Dynamicky klesající peněžní zásoba zatím není signálem hluboké recese
 • Vlády by měly ustoupit od politik, které podporují energetický trh
 • Cenové tlaky v národních ekonomikách zůstávají obecně silné
 • Inflace sice klesá, ale stále se očekává, že zůstane příliš vysoká příliš dlouho
 • ECB dosáhla dalšího pokroku v oblasti inflace

Schnabel z ECB

 • Situace ohledně inflačního problému zatím není zcela jasná
 • Zmenšující se ekonomický stimul není předzvěstí hlubokého zpomalení, spíše signalizuje širší úpravu portfolia
 • Ekonomická aktivita v eurozóně evidentně ochlazuje

Goolsbee Fed

 • Měkké přistání je stále možné, ale existuje mnoho rizikových faktorů
 • Nemůžeme změnit inflační cíl, dokud nebude splněn 2% cíl
 • Pokud by Fed opustil 2% cílovou politiku, cíl by nemusel být nikdy splněn
 • Současná situace je unikátní, protože inflace klesá, aniž by se zvýšila nezaměstnanost
 • Riziko, že inflace zůstane příliš vysoká, v současnosti převažuje nad vším ostatním
 • Měnová politika potřebuje čas, aby se promítla do ekonomiky
 • Zdá se, že sazby zůstanou vysoké déle, než trhy očekávaly
 • Otázkou již není, jak vysoké sazby porostou, ale jak dlouho budou muset takto zůstat
 • Obavy z převrácené výnosové křivky neberou v úvahu změny v postpandemické ekonomice

EURUSD se nedokázal udržet nad 1,06 a usadil se pod 38,2 Fibonacciho retracementu vzestupné vlny z podzimu 2022 a v extrémním scénáři by mohl střednědobě otestovat 1,02, kde vidíme další 61,8 Fibo retracement.

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • EURUSD: Zelená bankovka se v úterý dostává do zisku
  Americký dolar se obchodoval v plusu po celém devizovém trhu během Úterku a EURUSD pár byl o 0.4% nižší v Londýně, viděný při 1.0560.
 • EURUSD získává poté, co se snižuje šance na zvýšení sazeb o 100 bp
  Pár EUR/USD vyskočil nad úroveň parity po zveřejnění zprávy UoM, která ukázala, že spotřebitelský sentiment v USA se v září zvýšil na pětiměsíční maximum ze srpnových 58,2 na 59,5, zatímco medián očekávané meziroční míry inflace klesl na ze 4,8 % na 4,6 %, což je nejnižší hodnota od loňského září. Po zveřejnění se implikované šance na zvýšení Fedu o 100 bp snížily z 25 % na 17 %.
 • EURUSD získává 0,3 %📈
  Dnešní obchodní seance je plná důležitých makrodat. Na začátku dne vyvolaly zvýšenou volatilitu především slabší než očekávané údaje o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě v Číně. Pro Říši středu to však není konec příběhu, neboť tamní centrální banka PBoC rozhodla o snížení sazeb SLF, MLF a reverzních repo operací, čímž opět posílila očekávání rozhodných kroků ke stimulaci neutěšeného stavu čínské ekonomiky. Dopoledním údajům v Evropě vévodila Velká Británie a britská libra, která reagovala zisky na historický údaj o růstu mezd v zemi.
 • EUR/USD zpátky v klesajícím kanálu
  Měnový pár EUR/USD před čtvrtečním oznámením politiky ECB vyskočil do oblasti 1,1100 a na čtyřhodinovém grafu opustil svůj medvědí kanál, ale následně se do něj vrátil. Jednoduchý klouzavý průměr s periodou 50 (SMA) zaměstnává býky kolem hladiny 1,1145, a pokud se ukáže, že je těžké ji překonat, pár by mohl přejít do korekčního režimu. Na úrovni 1,1170 se nachází linie odporu, která spojuje maxima z února a dubna 2022, a mohla by si také vynutit stažení zpět.
 • EUR/USD zpět nad 1,05 při oslabení USD
  Navzdory dnešní slabé seanci způsobené americkým stvátkem, USD pokračuje v oslabování vůči Fx majoritám. V případě EUR/USD, se poptávající snaží pokračovat v obnově nedávných ztrát. Je to však dostatečně na to, aby vznikl vzestupný trend?
 • EUR/USD zpomaluje kvůli obavám na blízkém východě
  Pár EUR/USD začal týden s určitou volatilitou, pramenící z nečekaného víkendového útoku radikální islámské skupiny Hamás na několik izraelských měst.
 • EUR/USD. Zpráva o inflaci v eurozóně, zápis z jednání ECB, jádrový PCE inflační index
  EUR/USD se ve čtvrtek po třech dnech stabilního růstu obchodoval s poklesem. Kupující nebyli schopni otestovat úroveň rezistence 1,0950 (spodní pásmo Kumo cloudu na denním grafu), zastavili se jen pár kroků od cíle 1,0946. Fundamentální pozadí se každým dnem rychle mění a buď posiluje, nebo oslabuje pozice kupujících a prodávajících v EUR/USD. Například středa zjevně nehrála do karet medvědů: zpráva ADP byla v "červených číslech", ministerstvo obchodu USA snížilo odhad růstu HDP země (za druhé čtvrtletí), zatímco zpráva o růstu inflace v Německu byla v zeleném.
 • EUR/USD. Zpráva o inflaci v USA: obchodníci potřebují náznaky ze strany Fedu
  Na začátku středeční seance v USA byl zveřejněn Index spotřebitelských cen. Zpráva přinesla velmi smíšené výsledky. I přes pokračující růst inflace vykazuje jádrový index stále klesající trend. Soudě podle reakce trhu jsou obchodníci takovými výsledky zmateni. Většina účastníků trhu nechápe, jak interpretovat srpnová čísla, jestli ve prospěch dolaru nebo proti němu.
 • EUR/USD zrychlilo výprodej
  Počet rozjednaných prodejů domů v USA v únoru podle očekávání klesl. Národní realitní asociace dnes...
 • EURUSD ztrácí po Jackson Hole 💵 Slabá data University of Michigan a inflační očekávání!
  Eurodolar dnes klesá přibližně o 0,7 % a testuje vzestupnou trendovou linii po Powellově jestřábím projevu v Jackson Hole. Dnešní data Michiganské univerzity dopadly špatně a chvíli po Powellově projevu se k ekonomice vyjádřil Patrick Harker z Fedu.
 • ➡️EURUSD ztrácí 0,5 % před čtením PCE
  Dnes se dozvíme údaje o inflaci PCE ze Spojených států za říjen. Jak vidíme, toto čtení je značně opožděno, vzhledem k tomu, že jsme se dnes dozvěděli údaje o listopadové inflaci z většiny evropských zemí. Přesto se jedná o preferované opatření Fedu, takže mu trh věnuje velkou pozornost. Na druhou stranu se nezdá, že by dnešní čtení pravděpodobně změnilo postoj centrální banky USA k další politice. Cesta k 2% inflačnímu cíli je dlouhá, takže pravděpodobně nebudeme očekávat změnu v Powellově postoji a komunikaci, ať už v případě nadměrného poklesu nebo nárůstu.
 • EURUSD ztrácí 0,8 % 📌
  Silná makrodata ze Spojených států a konference Christine Lagardeové, která navzdory jestřábímu postoji nevyloučila pauzu na současných úrovních po zvýšení sazeb ECB o 25 bb, vytvořily tlak na pokles EUR/USD.
 • EURUSD zůstává klidný, tlak na dolar pokračuje
  Po pátečním zklamání z amerického trhu práce ztrácí USD opět sílu. Dolar je nejslabší měnou ze skupiny G10 a pár EUR/USD překonal rezistenci kulaté úrovně 1,21. Vzhledem k poklidné pondělní seanci však dnes na EUR/USD převažuje pohyb do strany - pár se pohybuje v konsolidační zóně (obdélník na grafu). Oscilátor RSI zůstává v blízkosti překoupené zóny. Jedná se o rizikový faktor pro býky.
 • EURUSD zůstává nad 1.08 po lepších číslech ZEW
  EUR/USD se minulý týden vyšplhal nad hranici 1,08 a dostal se tak na nejvyšší úroveň od konce dubna 2022. Po zveřejnění dat CPI v USA za prosinec (čtvrtek 12. ledna) se však pár začal trápit a vymazal část předchozích zisků. EURUSD v následujících dnech pokračoval v pohybu níže a hrozilo, že se dostane zpět pod hranici 1,08. Na pomoc však přišla německá data ZEW za leden. Subindex očekávání ZEW vyskočil z -23,3 na 16,9 (oček. -15,0). Byl to čtvrtý měsíc nárůstů v řadě a subindex očekávání se nyní nachází na nejvyšší úrovni od února 2022 (zahájení ruské invaze na Ukrajinu). Situace vypadá méně růžově, pokud jde o dílčí index Current Situation, protože se posunul z -61,4 na -58,6 (oček. -57,0).
 • EUR/USD: zůstává pod paritou
  Dnešní seance je na páru EUR/USD relativně klidná. Nicméně je důležité řici, že hlavní měnový pár zůstává pod paritou. Kromě toho EUR/USD dosáhl 20letých minim.
 • EUR/USD: Zůstává pod tlakem
  Měnový pár EUR/USD se nadále obchoduje pod tlakem. Přestože ECB minulý týden oznámila nové zvýšení úrokových sazeb, euro nakonec vůči americkému dolaru reagovalo negativně.
 • EURUSD zůstává pod 1,07. Kanadské měně pomohly lepší výsledky HDP
  Páteční seance na akciových trzích zatím z režimu posledních dnů příliš nevybočuje. Indexy opět přešlapují na místě a své ceny si bez větších problémů udržují, když obchodníci dál postrádají fundamenty, které by ceny akcií a ostatních finančních aktiv dokázaly více rozpohybovat. Německý DAX tak dnes zůstává v okolí 12 250 euro a pokud se na současných cenách udrží, zakončí tento týden výše o 1,6 % a jen něco málo přes sto bodů od historického maxima.
 • EUR/USD zůstává zaseknutý v rozmezí
  Dnešní seance je pro forexový trh relativně klidná. Hlavní měnový pár se obchoduje v rozmezí pod 61,8% Fibo retracementem. Nicméně se volatilita může vrátit poté, co budou ve středu zveřejněna data o americké inflaci.
 • EUR/USD: Zvětšující se rozdíl mezi americkým dolarem a eurem
  Analytici uvedli, že vážné problémy na měnovém páru EUR/USD jsou způsobeny nerovnováhou mezi oběma měnami. Odborníci Bank of America poukazují na nadměrné nadhodnocení amerického dolaru a nedostatečnou pozornost věnovanou euru.
 • EURUSD – že by korekce zpět nad 1,3..?
  Hlavní měnový pár eurusd našel svou podporu nad cenou 1,287, kterou jsme zmiňovali již v týdnu minulém...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
Swissquote Bank