Čtvrtek 28. březen 2024 09:23
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Purple pivot points
reklama
Fintokei SwiftTrader

Graf dne: OIL Brent (31.03.2022)

31.03.2022 10:19  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ceny ropy klesly přes noc poté, co se objevily zprávy, že Spojené státy zvažují masivní uvolnění strategických ropných rezerv. Uvádí se, že uvolnění může během několika příštích měsíců dosáhnout až 180 milionů barelů ropy. Zatím nebylo učiněno žádné rozhodnutí, ale může být učiněno brzy poté, co Mezinárodní energetická agentura (IEA) svolá na pátek ministerskou schůzku, aby projednala společné uvolňování rezerv. Mezitím se očekává, že OPEC+ dnes odpoledne oznámí své rozhodnutí o produkci. Producenti ropy nevidí potřebu zvýšit produkci nad dříve dohodnutých 400 000 barelů denně. Masivní uvolnění rezerv ze strany USA a jejich spojenců může mít určitý dopad na výhled OPEC+. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí bude učiněno až po zasedání OPEC+, je nepravděpodobné, že zpráva bude mít dopad na dnešní prohlášení OPEC+.

Když se podíváme na graf Brent (OIL) na intervalu H1, můžeme vidět, že začíná vytvářet důležitý technický vzorec. Cena během asijské seance prudce klesla, ale poklesy byly zastaveny v zóně supportu označené 61,8% retracementem vzestupného pohybu. V důsledku toho se může formovat potenciální inverzní vzor Hlava Ramena s neckline na zmíněném 61,8% retracementu (105,70 $). Prolomení této fromace naznačuje možnost pohybu nahoru na 119,00 USD – nedávná maxima. K potvrzení býčího nastavení by však byla potřeba přestávka.

Zdroj: xStation5

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Graf dne - NZDUSD (05.04.2023)
    NZD/USD se těší zvýšené volatilitě po větším než očekávaném zvýšení sazeb ze strany Reserve Bank of New Zealand (RBNZ). RBNZ ve středu oznámila zvýšení sazeb o 50 bazických bodů, čímž oficiální sazbu posunula na 5,25 %. Stalo se tak po únorovém zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Peněžní trhy i ekonomové očekávali, že RBNZ na dnešním zasedání zpomalí tempo zpřísňování sazeb na 25 bazických bodů, ale nic takového se nekonalo. RBNZ navíc ve svém prohlášení poznamenala, že bude zapotřebí dalšího zpřísňování, aby se inflace snížila na 1-3% cíl. Inflace na Novém Zélandu dosáhla ve 4. čtvrtletí 2022 meziročně 7,2 %. Očekávání RBNZ ohledně maximální sazby se posunula z červencových 5,25 % na srpnových 5,4 %.
  • Graf dne: NZDUSD (09.02.2024)
    Novozélandský dolar je v současné době nejvýkonnější měnou poté, co ANZ předpovídá zvýšení úrokových sazeb ze strany RBNZ na příštím zasedání banky 28. února, jakož i na jejím dalším zasedání 10. dubna.
  • Graf dne: NZDUSD (09.07.2021)
    Měny protinožců jsou dnes pod tlakem. Šíření mutací COVID-19 straší trhy a ohrožují ekonomické oživení. Včera pár NZD/USD klesl pod úroveň 0,70 a pokles pokračuje i dnes. Pár testuje důležitý support na 0,6945, který je definován spodní limitou 1:1 struktury a předchozími cenovými reakcemi. V případě průrazu může pokles akcelerovat k supportu na 0,6773. Pokud se naopak kupcům podaří poklesy zastavit, tak nejbližší rezistencí je klesající trendová čára.
  • Graf dne: NZDUSD (12.07.2023)
    Dnešní obchodní seance se pravděpodobně ukáže jako klíčová, a to kvůli zveřejnění indexu CPI z USA, rozhodnutí BoC o úrokových sazbách a reakce na ranní rozhodnutí RBNZ.
  • Graf dne: NZDUSD (14.04.2021)
    Novozélandský dolar dnes roste nejvíce z hlavních světových měn. RBNZ se rozhodla na dnešním zasedání (4:00) ponechat sazby beze změny. Program nákupu aktiv zůstal nezměněn na NZ$100 mld. Z vyjádření banky vyplývá, že monetární podpora bude kvůli nejistému ekonomickému výhledu pokračovat. Stimulus zůstane v platnosti, dokud banka nedosáhne svých cílů na poli inflace a zaměstnanosti. RBNZ nechce riskovat utahování měnové politiky, pokud by ekonomika Nového Zélandu měla směřovat do dvojité recese (Q4 2020 ekonomika klesla a za Q1 2021 by ekonomika měla stagnovat nebo také mírně klesnout).
  • Graf dne: NZDUSD (17.08.2022)
    Pár NZD/USD vzrostl během asijské seance poté, co Rezervní banka Nového Zélandu zvýšila svou měnovou sazbu o 50 bps na 3 % v široce očekávaném a opakovaném prohlášení, že bude pokračovat v normalizaci sazeb, s tím, že OCR dosáhne vrcholu na 4,1 % v březnu 2023. Pohyb nahoru se však ukázal jako krátkodobý, protože jestřábí FED a slabé ekonomické údaje znovu podnítily obavy z globální recese, která vyvíjí tlak na měny citlivé na riziko. Dvojice dostane šanci se pohnout během dnešního vydání FOMC minutes. Z technického hlediska se NZDUSD odrazil od lokální rezistence na 0,6430, která je označena horní hranicí struktury 1:1, předchozími cenovými reakcemi a horní hranicí sestupného kanálu. Během dnešní seance pár prolomil 50 SMA (zelená čára) a pokud převládne aktuální sentiment, může být ohrožena podpora na 0,6245.
  • Graf dne: NZDUSD (18.08.2021)
    The Reserve Bank of New Zealand ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny. RBNZ ukončila svůj program kvantitativního uvolňování v červenci a dnes měla dle očekávání začít cyklus zvyšování sazeb. Nový Zéland se však ponořil do celonárodního lockdownu a centrální bankéři se tak rozhodli vyčkávat. Spíše by se však mělo jednat o rychlou pauzu v započatém procesu než o fundamentální změnu postoje. Projekce zveřejněné bankou ukazují, že sazby v tomto roce měly vzrůst o 25 bps a očekávají se dále čtyři zvýšení v příštím roce (100 bps). Problémem uvolněné politiky je přehřátý trh s nemovitostmi a zrychlující inflace. Další zasedání RBNZ je na programu 3. října, a pokud se podaří současnou vlnu případů eliminovat, tak by centrální bankéři měli zvýšit sazby právě na tomto zasedání.
  • Graf dne - NZDUSD (22.02.2023)
    Novozélandský dolar je dnes nejvýkonnější měnou skupiny G10. Síla NZD je způsobena zvýšením sazeb, které dnes oznámila novozélandská centrální banka (Reserve Bank of New Zealand). RBNZ přinesla zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Ačkoli rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním většiny ekonomů, objevily se určité obavy, že by se RBNZ mohla rozhodnout zpomalit tempo zpřísňování po nedávném zásahu cyklonu Gabrielle.
  • Graf dne: NZDUSD (25.02.2021)
    Měnám protinožců se v tomto roce zatím v zemích skupiny G10 daří nejvíce. AUD přidává 3,7 % a NZD roste o 3,4 % na páru s americkým dolarem. NZD by mohl dále růst díky sázkám na vzestup sazeb po posledních krocích novozélandské vlády, která nařídila RBNZ brát v úvahu vývoj ceny na trhu s nemovitostmi při rozhodování o nastavení měnové politiky. Ceny na realitním trhu s poklesem sazeb k nule výrazně vzrostly, takže nařízení vlády se zdá předzvěstí rozhodnutí o růstu sazeb. Guvernér RBNZ Orr však namítnul, že splnění tohoto cíle stíží plnění jeho dosavadních cílů - nezaměstnanosti a inflace. Kvůli rychlému růstu nemovitostí v mnoha rozvinutých ekonomikách je otázkou, zda více centrálních bank nezačne ceny nemovitostí ve své měnové politice zohledňovat. Stojí za zmínku, že v roce 1990 začala RBNZ používat cílování inflace a mnoho dalších centrálních bank se následně přidalo.
  • Graf dne: NZDUSD (25.05.2022)
    Novozélandský dolar je dnes nejvýkonnější hlavní měnou po rozhodnutí o sazbách RBNZ. Centrální banka provedla druhé zvýšení sazby o 50 základních bodů v řadě, čímž stanovila oficiální hotovostní sazbu na 2,00 %. Banka poznamenala, že všechna základní měřítka inflace přesahují 3 % a je odhodlána ji dále snižovat. Předpovědi očekávaného zvýšení sazeb se posunuly výše, přičemž RBNZ nyní očekává, že oficiální hotovostní sazba bude 2,68 % v září 2022, 3,88 % v roce 2023 a 3,95 % v září 2023. Guvernér RBNZ Orr během tiskové konference řekl, že věří, že současná neutrální sazba je v rozsahu 2-3%, ale „dělat příliš a příliš rychle se sazbami“ je to nejmenší, co banku nyní zajímá. Trh nyní očekává, že RBNZ dodá další dvě zvýšení sazeb o 25 základních bodů v červenci a srpnu.
  • Graf dne: OIL.WTI (01.04.2021)
    Ropa se dnes obchoduje v zisku. Brent se dostal zpět nad $63 a WTI koriguje zpět nad $60. Komodita je dnes kvůli schůzce OPEC+ pod drobnohledem. Zdá se pravděpodobné, že se skupina shodne na prodloužení dosavadních kvót pro nadcházející měsíce. Výhled poptávky po ropě snížil OPEC o 300 tis. barelů ropy denně. Navíc byly v tomto týdnu schváleny nové opatření lockdownu ve Francii a Kanadě. Komise JMMC organizace OPEC+ už navrhla prodloužit stávající kvóty až do září. Dle komise zůstanou globální zásoby nad průměrem let 2014 - 2019. Z technického pohledu se ropa WTI obchoduje v klesajícím kanálu. Má za sebou nevydařený průraz nad horní limitu kanálu a úrovně rezistence na $62. Pokud kvóty klesnou, tak by se ropa měla ocitnout pod tlakem. V takovém případě by mohla být důležitá úroveň supportu na $57,70. Pokud se naopak předpoklady potvrdí a kvótu zůstanou nezměněny, tak ropa by mohla opět zaútočit na horní limitu kanálu.
  • Graf dne: OIL.WTI (01.07.2021)
    Důležitou událostí dnešního dne je schůzka OPEC+, kde se bude jednat o novém objemu kvót na těžbu ropy. Aktuální dohoda platí do konce července. Trh očekává zvýšení produkce od srpna o 500 tis. barelů, nicméně se zdá, že na tomto zvýšení nepanuje široká shoda. Rusko a Kazachstán prý stojí na straně výraznějšího snížení kvót. Naopak Saúdové jsou více opatrní. Z vyšších cen profitují producenti, nicméně drahá ropa může poškodit ekonomický růst a budoucí poptávku. Schůzka OPEC+ by měla začít brzy odpoledne.
  • Graf dne - OIL.WTI (03.04.2023)
    Členové OPEC+ o víkendu oznámili masivní dobrovolné snížení těžby ropy, což na začátku nového obchodního týdne vyvolalo prudký nárůst cen ropy. Celkové snížení těžby o 1,157 milionu barelů oznámilo 8 zemí OPEC a zemí mimo OPEC. Tyto škrty začnou platit od května a zůstanou v platnosti až do konce roku. Kromě toho Rusko oznámilo, že jeho snížení těžby o 500 tis. barelů, které mělo skončit do konce června 2023, bude prodlouženo do konce roku 2023. Jedná se o masivní snížení nabídky, které představuje více než 1 % celosvětové produkce, a nemělo by proto překvapit, že ceny ropy na začátku nového týdne vyskočily o více než 5 %. Je však třeba poznamenat, že takto masivní snížení těžby ropy může také naznačovat, že OPEC má vážné obavy ohledně výhledu poptávky. Vzhledem k tomu to nemusí být pro ceny ropy z dlouhodobého hlediska nijak povzbudivé. Dnes zasedá Společný monitorovací výbor ministrů OPEC+, který poskytne doporučení ohledně politiky. Všeobecně se očekávalo, že doporučení bude pro žádnou změnu produkce, ale víkendová oznámení vyvolala nejistotu.
  • Graf dne: OIL.WTI (03.08.2021)
    Cena ropy se včera odpoledne propadla. Benchmarky Brent a WTI klesly o více než 3 % během dvou hodin. Jednoznačný důvod poklesu se hledá jen obtížně. Fundamentální pozadí pro nižší ceny je spojeno s šířením mutace Delta, která vede k zavádění nejen ekonomických restrikcí po celém světě a má negativní dopad na poptávku po ropě. Poslední zprávy z Číny a Austrálie jsou zvláště zneklidňující. Čína zavádí restrikce na cestování a části Austrálie se už týdny nacházejí v lockdownu. Nemocnice v Japonsku jsou přetížené, volná lůžková kapacita začíná docházet. Trhy se soustředí na pravděpodobnost podobného vývoje v Evropě a USA v následujících týdnech či měsících. V případě tohoto scénáře by se ropa mohla ocitnout pod sílícím tlakem.
  • Graf dne: OIL.WTI (03.10.2022)
    Ropa dnes vykazuje velké zisky. Brent i WTI se obchodují o 4 % výše. Rally vyvolaly zprávy v médiích, které naznačovaly, že OPEC+ může na zasedání tento týden (5. října 2022) rozhodnout o výrazném snížení produkce. Média se nyní soustředí na snížení denní produkce o 1 milion barelů, přičemž někteří dokonce naznačují, že by se mohlo jednat až o snížení kvót o 1,5 milionu barelů.
  • Graf dne: OIL.WTI (04.06.2021)
    WTI (OIL.WTI) se vzpamatovává z krátkodobé korekce a roste zpět nad $69 za barel. Ropa podobně jako další komodity včera korigovala s posilujícím dolarem v zádech. Stále však zůstává v blízkosti postpandemických maxim. Obchodníci by měli mít na paměti, že ve 14:30 budou zveřejněna data z amerického trhu práce s potenciálně vysokým dopadem na USD a riziková aktiva včetně ropy.
  • Graf dne - OIL.WTI (04.07.2023)
    Navzdory snahám Saúdské Arábie a Ruska o snížení dodávek čelí ceny ropy WTI nadále tlaku na pokles v důsledku obav ze zpomalení globální ekonomické aktivity. Zpomalení výrobní aktivity ve světě, jak je patrné z údajů PMI, zastínilo dopady snižování dodávek. Čínský výrobní index PMI naznačuje mírnou expanzi, ale pokračující zpomalení, zatímco v eurozóně a Německu dochází ke zpomalení a technické recesi. PMI zpracovatelského průmyslu v USA naznačuje zpomalování ekonomiky, což by mohlo mít dopad na rozhodování Federálního rezervního systému USA o zvyšování úrokových sazeb. Navíc ruský plán na snížení vývozu s cílem zvýšit ceny ropy je zastíněn pomalým oživením čínské ekonomiky.
  • Graf dne - OIL.WTI (05.06.2023)
    Víkendové zasedání OPEC+ bylo bedlivě sledováno, ale neočekávalo se, že by vedlo k nějakým změnám v dohodnuté míře omezení těžby. To se ukázalo být částečně pravdivé. Skupina OPEC+ se sice rozhodla neprohloubit snižování těžby, ale dohodla se na prodloužení stávající dohody o snižování těžby do roku 2024. Saúdská Arábie však oznámila, že dobrovolně sníží těžbu o 1 milion barelů denně. Snížení bylo oznámeno pouze na červenec, ale saúdští představitelé již upozornili, že může být prodlouženo, pokud to bude situace vyžadovat.
  • Graf dne - Oil.WTI (06.09.2023) ⛽
    Nedávné dobrovolné prodloužení omezení dodávek ropy Ruskem a Saúdskou Arábií do konce roku 2023 mělo na světové ceny ropy znatelný dopad. Tito dva významní vývozci ropy se zasloužili o utažení trhu s ropou, což analytici považují za příznivý krok pro ceny. Po tomto oznámení futures na ropu Brent vzrostly o více než 1,5 % nad 90 dolarů za barel, zatímco futures na americkou ropu West Texas Intermediate (WTI) vzrostly o podobné procento na 86,5 dolaru za barel. Jednalo se o prodloužení oproti očekávání trhu, neboť většina investorů předpokládala, že snížení dodávek potrvá pouze do října.
  • Graf dne: OIL.WTI (06.10.2022)
    Ropa WTI se ve čtvrtek obchoduje v blízkosti $88 za barel. Jen za poslední týden cena vzrostla o více než 10 % v očekávání snížení kvót OPEC+. Organizace se nakonec včera rozhodla pro pokles kvót o 2 mil. barelů denně. Jedná se o nejvyšší pokles od počátku pandemie. Včera cena ropy prorazila nad hlavní rezistenci v blízkosti $87,60, která je definována horní limitou lokální 1:1 struktury, klesající trendovou čárou a 61,8 % Fibo retracementu rostoucí vlny s počátkem v prosinci 2021. Pokud se cena udrží nad touto úrovní, tak můžeme čekat akceleraci růstu k další rezistenci na $92,75.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank