Pondělí 24. leden 2022 00:33
reklama
fpmarkets
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets

Kryptoměnoví investoři žalují Kim Kardashian a Floyda Mayweathera

13.01.2022 07:23  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Kurzy bitcoinu a etheru po včerejším projevu předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella postupně obnovují své pozice a ignorují údaje o inflaci ve Spojených státech, které by mohly nějakým způsobem negativně ovlivnit náladu investorů.

Připomínám, že předseda Fedu sdělil členům Senátu, že očekává, že úrokové sazby letos porostou spolu s březnovým ukončením měsíčního programu nákupu dluhopisů a snížením bilance Fedu. Powell poznamenal, že tyto kroky budou nutné k opětovnému získání kontroly nad inflací, ale tyto kroky nepředstavují hrozbu pro ekonomiku – ta se již z velké části vzpamatovala ze šoku způsobeného pandemií koronaviru a jejími různými vlnami. Powell také nehovořil o tom, kolik zvýšení úrokových sazeb v letošním roce bude.

Reakce kryptoměnového trhu byla blesková, protože obavy související s nedávným spíše jestřábím postojem Fedu a vyhlídkou na agresivnější zvyšování sazeb se trochu uklidnily, což investory přimělo podívat se na levnější aktiva.

Kim Kardashian a Floyd Mayweather

analytics61dfa5d51a5e1.jpg

Zatímco si bitcoin, ether a další altcoiny "lížou rány" po lednové medvědí rally, dvě poměrně známé americké celebrity byly nepřímo zapojeny do podvodu s kryptoměnami. Alespoň to tvrdí ti, kteří na ně podali žalobu. Celebrity se v poslední době objevují ve zprávách týkajících se krypto průmyslu stále častěji, a jak vidíme, ne vždy z pozitivního hlediska.

Stalo se tak v případě Kim Kardashian a Floyda Mayweathera, který je nyní obviněn z umělého navyšování ceny kryptoměny EthereumMax. Připomínám, že ethereummax v červnu loňského roku ztratil přibližně 97 % své hodnoty, a proto investoři přišli o své peníze a označili projekt za "pump and dump" schéma. Žaloba tvrdí, že známé osobnosti ve svých příspěvcích na sociálních sítích uváděly o málo známém tokenu "nepravdivá nebo zavádějící prohlášení".

Hromadná žaloba podaná minulý pátek u amerického okresního soudu pro centrální okres Kalifornie obviňuje EthereumMax a jeho slavné propagátory ze spolupráce na umělém navyšování ceny tokenu prostřednictvím "nepravdivých nebo zavádějících prohlášení" na sociálních sítích.

Kardashian se loni postarala o rozruch, když na Instagramu zveřejnila příspěvek propagující token ethereummax: "Lidi, zajímá vás krypto? Moji přátelé mi právě řekli o tokenu ethereummax!" V příspěvku zveřejnila hashtag #ad, čímž upozornila, že za jeho propagaci dostala zaplaceno. Není jasné, kolik Kardashian od EthereumMax dostala zaplaceno, ačkoli její odhadovaný honorář za příspěvek na Instagramu se pohybuje v rozmezí 500 tis. až 1 mil. USD

Mayweather se vydal jinou cestou a EthereumMax propagoval při svém boxerském zápase s hvězdou YouTube Loganem Paulem, přičemž token byl přijímán jako platba za vstupenky na tuto událost. Mayweather také propagoval EthereumMax na velké bitcoinové konferenci v Miami.

Žaloba také uvádí, že EthereumMax nemá nic společného s etherem, druhou největší kryptoměnou. Jeho značka se zdá být pokusem uvést investory v omyl, aby věřili, že token je součástí sítě Ethereum. S největší pravděpodobností jim ale šlo právě o to.

Technický obraz bitcoinu

analytics61dfa5dd16423.jpg

Býkům se podařilo ubránit nový support 40 520 USD a pravděpodobně se zaměří na rezistence 43 200 USD a 45 524 USD. Pokud se tlak na obchodní nástroj v blízké budoucnosti vrátí a uvidíme prolomení hranice 40 520 dolarů, v takovém případě bude lepší v blízké budoucnosti nic dobrého nečekat. Doporučuji vám být trpěliví a vyčkat na aktualizaci minim: 37 380 USD a 33 830 USD. O změně směru trhu první kryptoměny bude možné hovořit až po překročení 43 200 USD, což otevře přímou cestu k 45 250, 48 400 a 51 800 USD.

Technický obraz etheru

analytics61dfa5e1e8b10.jpg

Ether má velké potíže, protože medvědi se usadili pod 200denním klouzavým průměrem, což je poměrně vážný problém. Obchodování pod touto úrovní bude obchodní nástroj nadále tlačit níže a prolomení psychologické hranice 3 000 USD povede k většímu výprodeji v oblasti minim: 2 700 a 2 440 USD. K návratu poptávky je zapotřebí prolomení hranice 3 260 USD, což otevře přímou cestu k 3 430 USD, kudy prochází 200denní průměr. Prolomení tohoto rozmezí obnoví býčí trend, což povede k maximům na úrovních 3 600 a 3 900 USD.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Krvavé úterý na Wall Street
  Úterní obchodování v USA ne neslo od samého začátku na velmi negativní vlně, kdy vlastně celý den hlavní akciové indexy ztrácely, aby uzavřely takřka na denních minimech. Se zvýšenou volatilitou byl tentokrát spojen i vyšší zobchodovaný objem, než bylo běžné v minulých dnech. A jaké byly hlavní příčiny úterního výrazného propadu? Jedním z důvodů byl výraznější růst výnosů na amerických státních dluhopisech - to je v poslední době hodně sledovaný ukazatel i v souvislosti s akciemi. Nejslabším článkem dne byly včera jednoznačně technologie (Apple -2,4 %, Alphabet -3,7 %, Microsoft -3,6 %, AMD -6,1 %, Facebook -3,7 %, Nvidia -4,4 %).
 • Krvavý týden na akciových trzích je konečně u konce
  Americké akciové trhy poslední seanci tohoto týdne otevřely růstem. Index S&P 500 si na úvod obchodování připisuje zhruba čtvrtinu procenta, když nejlépe odstartovaly akcie utilit, které rostou o 1,4 %. Přes jedno procento přidávají ještě realitní developeři nebo maloobchodní řetězce. Od začátku týdne ale index ztrácí více jak 4,5 %. Důvodem výprodejů bylo zasedání americké centrální banky a hrozba zastavení přísunu finančních prostředků do americké administrativy. Dnes zveřejněné makroekonomické statistiky již na obchodování dopad prakticky neměly. Totožné faktory stály i za neúspěchem evropského akciového trhu. Stoxx 600 v celém týdnu ztratil necelých 3,5 %.
 • KRW
  Včera prestižní finanční zpravodajská agentura uvedla, že Čína nebude obnovovat měnový swap s Jižní Koreou kvůli diplomatickému napětí okolo souladu Soulu s kontroverzním americkým protiraketovým štítem.
 • Kryproměny posilují, ethereum je dosáhlo cenového maxima a bitcoin také není pozadu
  Kryptoměny vstoupily do tohoto týdne v plusu. Bitcoin překročil hranici 66.000 dolarů (to je v přečtou přes 1,4 milionu Kč). Druhá největší kryptoměna, ETH se dostala na své dosavadní cenové maximum. Analytici dospěli k názoru, že k tomu přispívají pozitivní zprávy ohledně kryptoměn a také obavy z inflace.
 • Kryptoanalytik říká, že cena Cardano se bude pohybovat kolem 10 USD
  Oblíbený analytik a obchodník s pseudonymem Crypto Capo na Twitteru uvedl, že cena tokenu Cardano $ ADA míří k 10 dolarům. První den dvoudenní akce Cardano Summit 202, kdy se cena $ ADA pohybovala v rozmezí 2,2500 až 2,4578 $, prohlásil, že věří, že $ ADA dosáhlo na 1,90 $ a teď míří k 10 $ .
 • Krypto komunita předvídá, že Cardano do konce roku dosáhne na 2,4 $
  Podle posledních předpovědí krypto komunity CoinMarketCap se cena Cardano (ADA) se na konci roku bude obchodovat za cenu kolem 2,40 dolarů.
 • Kryptoměna bitcoin dramaticky zdražuje. Může překonat i dosavadní rekord 20 tisíc dolarů za kus
  Kryptoměna bitcoin včera zdražila na svoji nejvyšší cenovou úroveň od poloviny loňských prázdnin. Za uplynulé dva měsíce zdražila o více než sto procent, na včerejší maximum přesahující 8300 dolarů. Zvýšený zájem o něj projevují i Češi, kteří jej mohou nakupovat ve stovkách „trafik“, tedy prodejen tisku a tabáku, po celé České republice. Bitcoin zdražuje z několika důvodů, které se částečně prolínají.
 • Kryptoměna Ethereum by mohla do roku 2026 vzrůst až desetinásobně
  Ethereum je druhá největší kryptoměna. Díky přibývání digitálních aplikací a praktického využití bude Ethereum v budoucnu ještě oblíbenější. Tvrzení, že Ethereum se může v nejbližších pěti letech zhodnotit až desetinásobně je odvážné,
 • Kryptoměnám vládne Čína
  Rozvíjející se trhy hrají zásadní roli v odvětví těžby kryptoměn. Tu získaly díky nadbytečné výrobní kapacitě a levné elektrické energii. V tomto odvětví hraje hlavní roli nyní Čína. Většina výrobců specializovaného hardwaru má velkou část svého provozu právě tam. Čína má také největší hash rate (počítačovou výkonnost) ze všech zemí. Většina statistik uvádí, že podíl Číny na bitcoinové síti je více než polovina světové těžby, což znamená, že většina výnosů ze sítí kryptoměn plyne právě čínským operátorům.
 • Kryptoměna petro a boj proti hladomoru
  „Kryptoměna petro může pomoci Venezuele více než suverénní bolívar, který nahradil dosavadní měnu po provedení měnové reformy. Pomocí petra lze obcházet americké sankce, čímž je možné zmírnit hladomor ve Venezuele. Používání petra je však za hranou zákona,“ říká hlavní analytik Coinbank Jindřich Patera.
 • Kryptoměnový sektor je moc velký na to, aby byl ignorován
  „Digital Assets Primer: Only the first inning“, zpráva kterou zveřejnila Bank of America (BoA). Vytvořil ji tým, který vede Alkesh Shah, hlavní stratég pro kryptoměny a digitální aktiva, který poskytuje hloubkovou analýzu o současném stavu od kryptoměnového sektoru po DeFi a NFT. Ve zprávě je uvedeno, že odvětví týkající se kryptoměn a decentralizovaných finančních služeb je příliš rozrostlé na to, aby bylo ignorováno.
 • Kryptoměnový se trh v krátkém čase rekordně propadl. Na vině je uhlíková stopa i nezkušení investoři
  Přestože nedávná korekce trhu s kryptoměnami přesáhla 40 %, stále nešlo o bezprecedentní propad. Nejznámější kryptoměna bitcoin totiž v minulosti ztratila už třikrát až 80 %. Předchozí týdny byly však výjimečné v rychlosti, s jakou se kurz bitcoinu ubíral směrem dolů.
 • Kryptoměnový svět je plný krádeží
  „Špatně regulované a do značné míry anonymizované prostředí kryptoměn je pro zloděje doslova požehnáním. Nemůžeme se proto divit, že kryptokrádeže jsou na vzestupu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Kryptoměnový trh zaznamenal příliv 21 milionů dolarů
  Institucionální kryptoinvestiční produkty zažily svůj první týden přílivu od května a Bitcoin tentokrát nevedl. Podle manažerky institucionálních fondů CoinShares došlo za poslední týden k čistému kladnému přílivu finančních prostředků do produktů souvisejících s kryptoměnami. Poznamenala, že pozitivní tržní a cenová akce v posledních týdnech nyní posunula celková aktiva pod správou na 57,3 miliardy dolarů, což je nejvyšší úroveň od poloviny května.
 • Kryptoměny a jejich návrat
  Kryptoměny se už zase pomalu vzpamatovávají z masivního propadu. Bitcoin v poslední době posílil o necelých 10 %, Ethereum o 9 % a Litecoin dokonce o celých 40 %. Vrací se vše do normálu.
 • Kryptoměny a jejich 5 minut slávy
  „Na začátku roku 2018 jsme prožili prasknutí spekulační bubliny na trhu kryptoměn. Sny o rychlém a bezpracném zbohatnutí se vypařily jako pára nad hrncem. Samozvaní odborníci, kteří říkali, že bitcoin bude stát více než 100 000 dolarů, se stáhli do ústraní. Svět investic se vrátil do normálu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
 • Kryptoměny a válka o patenty – Díl 1.
  Bitcoin a patenty spolu bohužel moc nekamarádí. Dlouhodobá kontroverze může být u konce díky Blockchain Defensive Pate...
 • Kryptoměny a válka o patenty – Díl 2.
  Obavy v oblasti patentů jsou sice ideologické, ale v těžařském oboru nesou skutečná rizika. Mohou ohrozit decentralizovanou povahu Bitcoinu i jeho bezpečnost.
 • Kryptoměny a válka o patenty – Díl 3.
  Těžba kryptoměn je přirovnávaná k loterii bez získání podílu organizátorem. Proces těžby je náhodný a nalezení bloku s...
 • Kryptomeny: Bakkt predstavuje nové hotovostné možnosti Bitcoinu
  Je to už druhý týždeň v rade, kedy sme pri kryptomenách nezaznamenali výrazné pohyby cien. Bitcoin sa pohyboval medzi 7500 $ a 7030 $, čo prispelo k relatívnemu pokoju na ostatných kryptomenách. Investori sa možno zamerali na ďalšie významné udalosti, ako sú zasadnutia ECB a Federálneho rezervného systému, správam ohľadom obchodnej vojny a volieb do parlamentu Spojeného kráľovstva. Nezabúdajte, že sa blížime k vianočným sviatkom, kedy je trh s kryptom volatilný.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto