Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Optimalizace obchodní strategie IV.
Dlouhodobá zisková konzistence je tím hlavním, co obchodník od své strategie očekává. Nástrojem jak jí dosáhnout, může být i analýza ziskovosti podle obchodních dní.

EUR/USD – Treba sa pripraviť na rast volatility
Aktuálny týždeň je pomerne chudobný na makroekonomické ukazovatele. Trh sa javí byť pokojný, no ako to už býva, jedná sa o ticho pred „búrkou“. Mali by sme sa pripraviť na rast volatility.

Devalvace v přímém přenosu
Zatímco euro vůči americkému dolaru oslabuje a po téměř 20 letech se dostalo v dnešních ranních hodinách na paritu, najdou se i měny, vůči kterým si společná evropská měna připisuje nemalé zisky.

Money management - Na co by neměl žádný trader zapomenout
Nedříve je důležité říci, co je to vlastně money management. Mnoho, nejen začínajících, traderů má spojen termín money management pouze s nastavováním SL a TP, to však není zdaleka úplně pravda.

Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně
Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné. Především se jedná o měny zemí závislých na produkci komodit, tedy měny komoditní. Hospodářský růst je klíčový pro růst poptávky po komoditách a při jeho zpomalení se vystavují riziku komoditní měny jako je australský nebo novozélandský dolar.

Kam budú smerovať trhy po Amerických prezidentských voľbách?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na 3 trhy cez daily timeframe potom ako vyhral voľby Joe Biden. Neprevláda taká volatilita ako minulé voľby keď padli akciové indexy o 10% a potom prišiel extrémny nárast, ale aj tak sa objavili nejaké obchodné príležitosti.

Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Trend je přítel, ale někdy musí mít začátek a někde konec. V tomto případě si ukážeme situaci, kdy jsem dno down trendu nechytil, ale i tak z toho pár dolarů bylo.

Praktické okénko – předčasný, ale opodstatněný výstup z obchodní pozice
O dlouhodobé profitabilitě obchodní strategie rozhodují především výstupy z obchodů. Někdy ale trh signalizuje něco jiného, než následně udělá. V dnešním článku se podíváme na praktickou ukázku tohoto tržního "blafování".

AOS Klub (2. díl HIKKAKE-PATTERN)
V minulém díle jsme si ukázali určité možnosti okolo Hikkake-patternu a řekli si, že začneme pátrání na TF H4 a EUR/USD. V diskuzi k 1. dílu zaznělo, že tak nějak nemá cenu se do něčeho pouštět, pokud není prokázaný aspoň nějaký edge. S tím souhlasím, pojďme se tedy podívat na nějaké první letmé nástřely, kdy si tedy budeme pomáhat pouze stop příkazem, budeme používat pouze jednoduchý SL a PT pomocí ATR a dále ještě budeme variovat dobu expiraci čekačky a maximální dobu obchodu při nezasažení SL ani PT. Zatím umísťuju čekačky přímo na stanovené hladiny – s tím lze také do budoucna dále pracovat. A také jsem raději zapátral i na jiných párech.

ECB už docházejí náboje
Hned tři zasedání centrálních bank nás čekají dokonce tohoto týdne. O nastavení úrokových sazeb a kurzu měnové politiky se bude rozhodovat v Kanadě, na Novém Zélandu a v eurozóně.

Sázky na pokles sazeb jsou předčasné
Optimismus na akciových trzích v posledních týdnech pomohl indexu S&P 500 zpět nad 4100 bodů. Aktuálně se americké blue-chips obchodují v pásmu, ze kterého během uplynulých 12 měsíců již pětkrát spadly výrazně níže.

„Stratégia“ – druhá alternatíva
V dnešnom článku priblížim jeden z mojich ďalších spôsobov otvárania pozícií. „Pin Bar-y“. Pomerne jednoduchý spôsob ako vstúpiť do pozície s priamou predikciou S/L a T/P. Práve zrealizovaný short obchod (ziskový) na základe „Pin Bar-u“ bude praktickou ukážkou pre lepšiu obrazotvornosť tejto témy.

Americkej ekonomike sa darí, kríza v nedohľadne
Nálada na akciových trhoch je v posledných rokoch vysoko optimistická. Americké akciové indexy rastú deviaty rok v rade bez väčšieho prepadu. Dôvera v rast trhov je späť, no s ňou v posledných rokoch silnejú aj hlasy oznamujúce nastávajúcu krízu. Negatívnych predpovedí je veľa, no namiesto toho, aby boli založené na reálnych základoch, sú skôr založené na pocitoch a emóciách. Od začiatku nového milénia svet na akciových trhoch zažil dva veľké prepady, čo znamená, že za pomerne krátky čas, počas posledných sedemnástich rokov, investori na burzách strácali rovno dvakrát. Ľudia si takpovediac „zvykli“, že vývoj na trhoch je cyklický a každý nárast je nasledovaný prepadom alebo dokonca krízou. Čím viac trhy rastú bez korekcie, tým viac devastačný prepad investori očakávajú. Položme si ale otázku: je v súčasnosti skutočný dôvod na obavy?

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 45. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Index DAX: 47. týden z pohledu technické analýzy
Tento týden bude buď opět ve znamení narážení do rezistu, který je tvořen již od srpna nebo konečně prorazíme a vymaníme se tak z toho půlročního bočního trendu.

BOE: Prehľad a obchodné stratégie
Dnes budeme svedkami zasadania Bank of England (BOE) bez inflačnej správy a tlačovej konferencie, kde by mohol guvernér Carney podrobnejšie vysvetliť rozhodnutie centrálnej banky. Aj keď sa neočakáva žiadna zmena aktuálnych parametrov moentárnej politiky, bude to predovšetkýmí pomer hlasovania pri rozhodovaní o sadzbách a slovník BOE, čo rozhodne o osude GBP pre najbližšie obdobie.



Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, AUD/CAD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na to, jak je to s poklesem ceny na měnovém páru GBP/USD po týdenním Pin baru. AUD/CAD se nachází na rozhodující cenové úrovni pro týdenní trend. A měnový pár EUR/NZD může nabídnout v nadcházejících hodinách trendovou obchodní příležitost vycházející z denního grafu.

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?
Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.