Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pozor podvod!
Vo svete investícií sa skrýva mnoho príležitostí, no s nimi prichádza aj temná stránka - stále častejšie sa stretávame s vlnou podvodných reklám a produktov, ktoré dokážu ohroziť aj najopatrnejších investorov. Zdanlivo lákavé ponuky rýchleho obohatenia a falošné sľuby výnimočných výnosov často skrývajú nelegálne praktiky, podvody a riziká, ktoré môžu vážne narušiť finančnú stabilitu obetí týchto podvodov. V tomto článku si preberieme niekoľko bodov súvisiacich s témou, aby ste boli lepšie pripravení chrániť svoje investície a predchádzať možným finančným stratám.

Akcie, ktoré vládnu všetkým ostatným: Veľká Technologická 5ka (Big Tech 5)
Americkí technologickí giganti upútali pozornosť verejnosti. Štyria z veľkej päťky sa nedávno predstavili pred americkým Kongresom, aby prediskutovali svoje protisúťažné obchodné praktiky a obavy o súkromie.

Multitimeframe analýza: 15.12.2022 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.


Obchodní příležitosti na křížových párech AUD/CAD, EUR/GBP a CHF/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat křížovým měnovým párům. Naleznete zde obchodní příležitosti v podobě klasické korekce trendu, návratu ceny zpět do konsolidace a naopak korekci po opuštění konsolidace.

Brát „nulu“ a mít klid, nebo riskovat stopku?
Řízení obchodní pozice je asi tou nejdůležitější disciplínou v tradingu. Jakou roli v tom hraje break-even, jak jej použít a na co si dát pozor? To vše v dnešním článku.

Index S&P 500: Stabilizace skončila pátečním výprodejem, po dvou týdnech je začátek roku stále nejhorší v historii
Výplach na americkém trhu pokračuje. Index S&P 500 v prvním týdnu odepsal 5,96 % a ve druhém kvůli pátečnímu propadu dalších 2,17 %. S týdnem na přelomu roku jsou to již tři červené svíčky v řadě.

Tato hrozba trhy pomalu opouští
V létě bylo velmi intenzivně diskutované téma inverzní výnosové křivky, a to především ve Spojených státech, kde je silným indikátorem přicházející recese. Na druhou stranu jsem zde také zmiňoval, že existují i inverze, po kterých recese nepřichází. A zdá se, že americká centrální banka (Fed) dokázala tuto hrozbu výrazně snížit.

Môžu niečo zmeniť americké dáta z trhu práce?
Tak ako sa posledné týždne/mesiace približujeme k decembru (prosinci), pravdepodobnosť, že FED ešte raz zvýši sadzby tento rok, tak ako to anticipoval v poslednom Dot Plote, klesá stále viac a viac. Investori pokračujú vo výpredajoch USD z už chronicky známych ekonomických a politických dôvodov. To čo však môže rozhodnúť o ďalšom pohybe na USD je rast miezd v kontexte ostatných dát z trhu práce, ktoré budú dnes zverejnené.

Pondělní nedočkavost
Těšit se na nový obchodní týden je jistě příjemné, víme co nás baví, ale přehnané natěšení může přinést i bolestivé vystřízlivění, hlavně v pondělí.

Jestřábí Fed už sklízí „úspěchy“
Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila úrokové sazby o půl procentního bodu do rozmezí 0,75-1,00 % a její šéf Jerome Powell byl až překvapivě konkrétní v přístupu k dalšímu růstu úroků. Ve Spojených státech by na dalších dvou zasedáních mělo dojít ke zvýšení o 50 bps. Trh je ještě více jestřábí, očekává rychlejší utahování měnové politiky, už v září by se tak měl americký dolar úročit v blízkosti 2,50 %.

Euro překvapivým vítězem nervózních trhů
Akciové trhy se během týdne stabilizovaly a prozatím se pozičně drží v korekci, nikoliv v medvědím trhu. I přesto investoři zůstávají optimističtí směrem k uvolňování měnové politiky v USA. Do konce roku se čeká pokles o celých 100 bps, měli bychom se tedy podle aktuálně nastavených očekávání dočkat alespoň jednoho snížení úroků o 50 bps.

Aktuální dění na EUR/USD
Nejobchodovanější měnových pár na devizových trzích, EUR/USD poslední dobou hledá svůj směr a poté, co americký dolar zastavil svůj růst, zastavilo euro svůj pokles. Měnový pár již delší dobu konsoliduje v širokém pásmu s hranicemi na úrovních 1,13 a 1,18 a od začátku června nedorazilo na trh přesvědčení, které by nastartovalo další trend. Pohled z fundamentálního, ale také technického hlediska může napovědět, kam by se mohlo euro v následujících týdnech podívat.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, CAD/CHF a NZD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na analýzu měnových párů AUD/NZD, CAD/CHF a NZD/CAD. Křížové měnové páry bývají někdy trochu opomíjeny na úkor hlavních měnových párů. Z mého pohledu si zaslouží určitě stejnou pozornost.

ECB provádí agresivní QT
Evropská centrální banka (ECB) často reaguje se zpožděním za americkým Fedem, ať už jde o uvolnění nebo zpřísnění měnové politiky. Jak už se ale k něčemu ve Frankfurtu odhodlají, snaží se napravit předchozí liknavost razancí svých kroků. Kromě zvýšení základní úrokové sazby meziročně z 0,00 % na 4,25 % totiž ECB razantně snižuje svou rozvahu a provádí tzv. kvantitativní utahování (QT).

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 8. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti Bossa.

Spread a hĺbka trhu
Predpokladám (dúfam) drvivá väčšina ľudí na FXstreet vie, že spread je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou, ale ako vlastne dostaneme cenu za nákup a predaj? Čo s tým má spoločné hlbka trhu a ako sa dá pri obchodovaní využiť Depth of Market?

Čo prináša regulácia ESMA?
Posledné mesiace asi každý počul o prichádzajúcej regulácií ESMA, no len málo zdrojov sumarizuje kompletné informácie o tom čo táto regulácia prináša a aké budú dôsledky na obchodníkov respektíve ako sa obchodníci majú k tejto regulácií postaviť. Preto som pripravil tento článok.

Austrálie bude mít nového guvernéra centrální banky
Glenn Stevens v úterý naposledy předsedal zasedání australské centrální banky (RBA). 18. září ho v jeho křesle vystřídá náměstek Philip Lowe. Zpráva, která provázela poslední Stevensovo zasedání, na němž padlo rozhodnutí centrální banky ponechat základní úrokovou sazbu na úrovni 1,50 procenta, byla obsahem se 375 slovy nejkratší od května 2015.

Dopady ruské měnové krize na USD
Americké ekonomice se daří velice dobře a pozitivně překvapuje takřka na všech frontách. Tempo ekonomického růstu USA se tak bude držet i v následujících měsících okolo 3 %. I přesto během posledního týdne ztratil americký dolar vůči euru více než 2 %. Mohou být za těmito zprávami turbulence v Rusku? A proč oslabuje právě USD, když jde o bezpečný přístav a americká ekonomika je s Ruskem mnohem méně provázaná než ta evropská?