Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je čas pro pauzu od obchodování na akciových trzích?
Nemůžu si pomoci, ale poslední týdny na akciových trzích mi silně připomínají béčkový americký film – špatné a nevyrovnané výkony hlavních představitelů a spousta krve z bitev mezi býky a medvědy.


DAX a jeho očakávaná korekcia
V dnešnom blogu by som rád poukázal na momentálnu situáciu na DAXe a prečo nehľadať shorty.

Praktická ukázka: Neklidný týden s klidným výsledkem
Kalendář událostí moc nesleduji, protože moje strategie na něm není založena. Přesto se do něj občas podívám, abych zjistil kdy neobchodovat (viz. Velikonoce), případně kdy čekat trochu větší volatilitu, když se mi zdá, že je příliš velký klid.

Obrat na emerging markets
Dnes se v rámci fundamentální analýzy zaměříme na měny problémových zemí emerging markets. Od těchto zemí v čele s Tureckem a Brazílií se investoři během loňského roku odvrátili, protože další financování jejich deficitů pro ně bylo příliš rizikové a jejich měny prudce oslabily.

News trading: Tajemství obchodování zpráv (1. část)
V tomto článku se budeme věnovat fenoménu obchodování zpráv, neboli takzvaný news trading. Vyhlašování zpráv na finančních trzích způsobuje obrovské pohyby a volatilitu a to je něco, co hledají všichni tradeři. Protože díky zprávám má trh velké a rychlé pohyby a dá se tak mnohem více a rychleji vydělat a proto je to velmi lákavé. Ovšem tím to také může být značně rizikové.

Nastal konsolidáciam na menových pároch koniec?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Praktické okénko – dva rozdílné obchody, ovšem oba ziskové
V článku se podíváme na dva velmi rozdílné obchodní přístupy. Jedná se o trendové a proti trendové obchodování.

Obchodování průrazů - zadávání pokynů
V několika předchozích příspěvcích jsem se věnoval jednotlivým částem, ze kterých je poskládána moje obchodní strategie vycházející z průrazů časových pásem. Dnes bych na to rád navázal a věnoval se zadávání obchodních příkazů.

Analýza S&P 500, GBP/USD, EUR/USD a zlato na novém all-time high
Poptávka po bezpečném přístavu poslala v pondělí zlato na nové rekordní úrovně, i když skokově posílil dolar. Indikátory z amerického průmyslu totiž nečekaně překvapily. Pondělní price action však vzhledem ke svátkům nemusí být vypovídající. Zásadní pro další krátkodobý vývoj na dolaru budou páteční data z amerického trhu práce.

INVESTIČNÍ GLOSA: Jste investor, nebo vlastenec? Britské dilema odkrývá nepříjemnou otázku
Být investorem znamená ovládnout umění řízení rizik – nejde jen o volbu investic, ale také o diverzifikaci brokerů nebo bank. A také o volbu země, v níž bude člověk daňovým rezidentem. Současné plány ve Spojeném království ukazují, že investor se musí rozhodnout, jestli chce profitovat, nebo být patriot.

Čínské akcie: přichází obrat po letech strádání?
Poslední desetiletí bylo pro akciové trhy obecně velmi příznivé. Neplatilo to však pro celý svět. Jednou z velmi významných výjimek byly čínské akcie. Ty si ještě do roku 2019 vedly zhruba podobně jako ty americké, ale pak přišlo několik faktorů, které výkonnost čínského trhu srazily směrem dolů a klesající trend od té doby de facto pokračuje dodnes. S nedávným oznámením čínského hospodářského stimulu však přišla pro čínský trh nová naděje. Budou ji čínské akciové firmy schopny využít? I na tuto otázku se v nedávném živém vysílání podívali Jiří Tyleček z XTB a Dan Vořechovský.

Index S&P 500 po vylepšení historických maxim klesl zpět do pásma pod 3 600
Americký akciový index S&P 500 v pondělí uzavřel na rekordních 3 626 bodech, od úterý se ale postupně sunul níže a týden uzavřel slabší o 0,77 %.

Sentiment akciového trhu: Co nám může přinést 4Q 2022
Pravidelně si dělám odhad vývoje akciového trhu, jako takové malé osobní cvičení "nacítění trhu". Odhad je založený primárně na tom, jak já osobně vnímám sentiment, tedy náladu na akciovém trhu. Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního, jako je sentiment trhu. Pokud to tedy vidíte třeba zcela jinak, je to naprosto v pořádku a klidně mi nasdílejte svůj úhel pohledu v komentářích.

Index S&P 500: Korekce se zatím nekoná a maxima jsou na dohled. Poslední krok ale může trvat dlouho
Pondělní rally zajistila, že index S&P 500 prodloužil řadu zelených týdenních svíček. Od úterý sice nic výrazného nepředvedl, ale pětidenní zisk 0,95 % je solidní.


Swingový TimeFrame výhled na týden 12. - 18. 9. 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Výsledky technologických gigantů ukazují zrychlující růst poptávky po datových centrech
Výsledková sezóna je v plném proudu a pro některé technologické společnosti je zřejmě ve znamení silného růstu příjmů z datových center, které jsou dítětem umělé inteligence (AI). Alphabet, AMD, Microsoft a Amazon zaznamenávají v těchto segmentech masivní příjmy. Navzdory těmto dobrým zprávám se objevila také varování před možným zpomalením růstu v nadcházejících čtvrtletích. Z tohoto důvodu se ceny technologických akcií ve středu 30. října 2024 propadly*.

Americká data přejí rizikovým měnám
Byť byla páteční data z amerického trhu práce ovlivněna částečným zavřením vládní úřadů, statistiky ukazují na trend, který by mohl vlít nový optimismus investorům do rizikových měn včetně české koruny. Největší světová ekonomika totiž příliš nezpomaluje a zároveň také nevytváří inflační tlaky, což je ideální mix pro měny emerging markets i komoditní měny, které potřebují nízké úrokové sazby a zároveň slušně rostoucí globální HDP.

Do kdy může klesat cena ropy?
Někteří obhájci růstu ceny ropy tvrdili, že nižší cena této komodity oživí poptávku po černém zlatě, které je vstupní surovinou v mnoha výrobních procesech. Zlevní se přeprava zboží a motoristé se v létě vydají na dlouhé výlety. Nicméně škrt přes rozpočet přinesla Čína, největší světový odběratel komodit. Výpadek poptávky čínské ekonomiky, způsoben slabším ekonomickým růstem nejsou schopny nahradit vyspělé ekonomiky, ani takzvané rozvíjející se ekonomiky. Komoditní index proto za poslední rok oslabil přes 36 procent. Navíc aktuální akciový výprodej podkopává důvěryhodnost čínské ekonomiky, což se může brzy projevit v indikátorech spotřebitelské a podnikatelské důvěry a následně pak v číslech maloobchodních prodejů a průmyslové výroby.