Vedoucí americké akcie: PANW, TCRD, EVLV

Napsal:   Sekce: Akcie

V posledních přehledech jsme vyzdvihovali důležitost interních nákupů akcií, které nám mohou zajistit u daných akcií velice pěkné výnosy. Dnes se opět podíváme na společnosti s vysokou interní aktivitou. Do přehledu jsme z důvodu vysokého rizika nezařadili biotechnologické společnosti.

Palo Alto Networks (NYSE: PANW)

Číslo jedna ve smyslu obchodního objemu je Palo Alto Networks, která je na NYSE zapsána jako PANW. Společnost spadá do technologického sektoru (networking a komunikační zařízení). Interní nákupy akcií v červnu čítaly celých 13 380 262 $.

Palo Alto Networks byla založena v roce 2005 a sídlí v Santa Clara, v Kalifornii. Společnost se zabývá vývojem platforem pro kybernetickou bezpečnost podniků po celém světě. V současné chvíli PANW poskytuje služby více než 50 000 zákazníků ve 150 zemích.

Palo Alto Networks je velká společnost, ale jejího IPO jsme se dočkali až v červenci 2012.

Výnosy za rok 2017 představovaly 1,8 mld. $, tedy o 26 % více než v minulém roce. Mezi lety 2011–2016 jmenoval Gartner Palo Alto Networks leaderem v oblasti kybernetického a počítačového zabezpečení. V roce 2016 jmenovala agentura SF Business Times z Bay Area Palo Alto Networks „nejlepším prostředím pro práci“. PANW aktuálně zaměstnává přes 5 100 lidí.

Výkonný ředitel PANW, Arora Nikesh, nakoupil akcie v hodnotě 13 380 262 $ na cenách v rozmezí 198,79–216,07 $. Zajímavým faktem je, že Nikesh se stal výkonným ředitelem 6. června a akcie začal skupovat hned od 8. června. Před příchodem do PANW Arora Nikesh pracoval jako výkonný ředitel v Googlu a v dubnu prodal několik akcií téže společnosti.

Takto to vypadá, že měl pan Nikesh po prodeji akcií volný kapitál a ten chtěl zainvestovat co nejdříve. Nakonec se rozhodl poté, co se stal CEO Palo Alto Networks, nakoupit akcie jeho nové společnosti.

Z finančního hlediska je na tom PANW velice dobře, všechny nejnovější finanční zprávy předčily očekávání jak managementu, tak analytiků.

V minulém týdnu akcie prolomily historickou rezistenci na ceně 200 $ a momentálně stále pokračují v růstu.


Na denním časovém rámci došlo k prolomení 200denního SMA už v polovině minulého roku a od té doby se nenašla rezistence, která by mohla růst zastavit. Rostoucí trend jen tak nezmizí, ceny akcií dorazily na rekordní maxima, a to znamená, že nejbližší rezistence je pryč. Support se nachází na ceně 200 $.

Short float je nízké na hodnotě 4,93 %.


THL Credit (NASDAQ: TCRD)

THL Credit je na burze NASDAQ zapsána jako TCRD a dnes je naším číslem dvě. Společnost spadá do finančního sektoru (správa aktiv). Interní nákupy akcií v červnu čítaly 848 922 $.

Společnost byla založena v roce 2009 a sídlí v Bostonu, Massachusetts. Investiční společnost spravuje kapitál v hodnotě 12,1 mld. $. THL Credit má regionální kanceláře v Chicagu, Dallasu, Los Angeles a New Yorku. Společnost investuje své prostředky především do středně cenových cenných papírů, což jsou především akcie společností s ročním obratem alespoň 25 mil. $. THL Credit neinvestuje do společností s velkými dluhy nebo startupů. Minimální hodnota investice je 10 mil. $ až 25 mil. $.

Finanční zpráva z Q1 byla pozitivní, výnosy čítaly 16,7 mil. $, přesto však cena akcií nevzrostla, jelikož analytici očekávali 18,3 mil. $. Po zveřejnění zprávy se cena akcií propadla o 13 %. Může se to zdát jako nelogické, jelikož dobré výnosy by měly znamenat, že cena akcií vzroste, ale ne vždy mají v praxi dobré zprávy kýžený efekt.

Za interními nákupy akcií v tomto případě stojí provozní ředitel, Olson Terrence, který nakoupil akcie společnosti v hodnotě 17 579 $ na ceně 9 $ za akcii v září roku 2017. Další hlášení SEC podal Terrence v březnu 2018, podle kterého byla hodnota jeho akcií 10 236 $. V ten samý den dva další členové rady nakoupili akcie v hodnotě 136 680 $ na ceně okolo 8,20 $.

Terrence pokračoval s nákupy 16. dubna, a to téměř každý den až k dnešnímu dni. Minimálně v hodnotě 60 000 $ a maximálně v hodnotě 139 000 $. Brzy se možná dozvíme, co stojí za obrovskými nákupy Olsona Terrence, jelikož žádný jiný člen rady se této aktivity nezúčastnil.

Z pohledu technické analýzy jsou akcie v klesajícím trendu a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. Od března však také můžeme nalézt konsolidující formaci mezi cenami 7,70 $ až 8,00 $. 7. června se akcií THL Credit podařilo prolomit support na ceně 8,00 $, ale rezistenci na hodnotě 8,40 $ nezdolaly. V současné chvíli akcie opět testují horní hranici rozpětí.


EVINE Live (NASDAQ: EVLV)

EVINE Live (NASDAQ: EVLV) si vysloužila třetí místo. Tato společnost spadá do sektoru služeb (katalogy a zásilkové obchody). Interní aktivita je daleko za vedoucími společnostmi s nákupy v hodnotě pouhých 52 572 $.

EVINE Live byla založena v roce 1990 a sídlí v NY. Společnost se zabývá prodejem zboží prostřednictvím webových stránek, televizí, mobilních aplikací a sociálních sítí. U EVINE Live si můžete koupit šperky, domácí spotřebiče, textil, vybavení kuchyně, doplňky, obuv atd. Společnosti se prostřednictvím televize dostane do 86 mil. domovů, a kromě toho nabízí produkty na webových stránkách evine.com.

Společnost zveřejnila finanční zprávu Q1 30. května. Čistý obrat představoval 156,50 mil. $, tedy o 0,1 % více než ve stejném čtvrtletí minulého roku, kdy byl čistý obrat 156,30 mil $. Ani to však společnost nezachránilo, a ta skončila Q1 2018 opět ve ztrátě 3 mil. $, což je o 7 % více než v minulém roce. Celkově nebyla finanční zpráva pro první čtvrtletí velice pozitivní.

Dva členové rady však nakoupily akcie, i když ne za příliš vysoké hodnoty 6 032 $, 22 834 $ a 23 706 $. Předtím došlo k poslednímu internímu nákupu akcií v prosinci 2017 a cena akcií od té doby nevzrostla. Co je však momentálně důležité je aktuální cena, pouhých 1,18 $. Jakmile cena vzroste o pouhé 2 až 3 dolary, bude to pro investory představovat zdvojnásobení až třínásobení výnosů. Mohou samozřejmě existovat i jiné důvody, ale možná právě proto k internímu nákupu došlo.

V roce 1998 akcie EVLV prolomily 200denní SMA a přibližně dva roky rostly. Jejich cena vzrostla ze 4 $ až na 65 $, což představovalo výnos 1 500 %, i když se cena dlouho držela pod 5 $. To by se v budoucnu mohlo kdykoliv zopakovat.


V současné chvíli se cena opět snaží prolomit 200denní SMA a zformovat rostoucí trend. Support se nachází na ceně 0,90 $ a nejbližší rezistence na ceně 1,60 $.

Krátkých pozic je skutečně málo, short float je méně než 1 %.


Autor Dmitriy Gurkovskiy, hlavní analytik společnosti RoboMarkets

Zřeknutí se odpovědnosti
Veškeré předpovědi jsou založeny na individuálním názoru autora. Na tuto analýzu by nemělo být nahlíženo jako na obchodní doporučení. RoboForex nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Úspěšní a ti ostatní
  Myšlenka a úspěch, dva nerozlučitelní kamarádi
 • Úspěšnost - opravdu důležitý údaj?
  Úspěšnost/profitabilita je jeden z nejznámějších statistických údajů, je nám ale hodnota úspěšnosti opravdu užitečná?
 • Úterní zprávy z Británie, EU a Kanady
 • Utility vs. security tokeny
  Držanie tokenov ako aj kryptomien celkovo je celkom stresujúce dobrodružstvo. Vysoká volatilita, rapídne zmeny na trhu, podvodné projekty – je veľa vecí o ktoré sa môžeme strachovať a jedna ďalšia vec bola pridaná – niektoré tokeny sú považované za securities (cenné papiere) a stali sa subjektom pre federálne regulácie.
 • Úvahy nad money managementem
  Dobrá znalost technické a fundamentální analýzy, osvědčená strategie i dobrá sebe-disciplína se významnou měrou podílejí na našich konzistentních ziscích.
 • Uvidíme cenu ropy opět na 100 dolarech za barel?
  Ropa Brent se dostala během čtvrteční seance nad 80 dolarů za barel a její růst nemusí být u konce, právě naopak. Cena ropy může ještě růst a lze očekávat zdražení benzínu až o dalších 50 haléřů, ale také jsou zde faktory hovořící pro pokles ceny ropy.
 • Už i v USA klesají výnosy
  Americký dolar v rámci post-brexitového uklidnění ztrácí napříč celým měnovým spektrem – vůči euru, japonskému jenu, komoditním měnám i měnám emerging markets. Hlavním faktorem je podle mého propad amerických dlouhodobých výnosů, které se nacházejí u historických minim.
 • Už jste se registrovali do soutěže o 600 000 Kč?
  Tento týden odstartovala investiční soutěž, která prověří traderské schopnosti všech účastníků. Jako jediná investiční soutěž na českém trhu s reálnými penězi má za cíl nejen najít nejlepšího obchodníka na českém finančním trhu, ale rovněž naučit a seznámit úplné začátečníky s finančními trhy.
 • V čem se Německo mýlí
  Němečtí ekonomové mají velké slovo při rozhodování Evropské centrální banky (ECB). Jak by také ne, když reprezentují největší evropské hospodářství a ECB se sídlem ve Frankfurtu vychází z tradic Bundesbanky. Přitom německá ekonomická škola je svým způsobem exotická. Ani kolegové z měnové unie, ani Američané, Britové či Japonci německým argumentům nerozumějí. A nedávná historie dává globálnímu přístupu k měnové politice za pravdu.
 • Veci, ktoré zlepšujú trading aj život
  Veľa ľudí hľadá spôsoby ako sa zlepšiť v tradingu a pozerá rôzne webináre, chodí na školenia alebo číta knihy, čo nie je zlé, ale pravé zlepšenie v tradingu pochádza z činností, kde testujeme svoju vôľu a opúšťame komfortnú zónu a v tomto blogu o tom trochu popíšem.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 • 5 nejčastějších chyb začínajících obchodníků
  Nikdy nebylo snadné začínat s něčím novým. Ať už jde o nové zaměstnání, založení vlastní firmy nebo učení se nějakého sportu. Pocit nejistoty z nového a neznámého prostředí vás muže přimět dělat chyby. U obchodování na forexu je to stejné. Zde je pět nejčastějších chyb začínajících obchodníků.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Tým RoboMarkets

Hodnocení autora:
Tým RoboMarkets Česká republika.
Bližší informace o autorovi >>

Kategorie blogu

reklama
Admiral Markets SE2

Kurzy obchodování

úno
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
CLEO.one
reklama
Povine ruceni
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Purple Trading HS