Středa 28. červenec 2021 00:08
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Dukascopy
reklama
Capital.com euro

Vedoucí americké akcie: PANW, TCRD, EVLV

Napsal:   Sekce: Akcie

V posledních přehledech jsme vyzdvihovali důležitost interních nákupů akcií, které nám mohou zajistit u daných akcií velice pěkné výnosy. Dnes se opět podíváme na společnosti s vysokou interní aktivitou. Do přehledu jsme z důvodu vysokého rizika nezařadili biotechnologické společnosti.

Palo Alto Networks (NYSE: PANW)

Číslo jedna ve smyslu obchodního objemu je Palo Alto Networks, která je na NYSE zapsána jako PANW. Společnost spadá do technologického sektoru (networking a komunikační zařízení). Interní nákupy akcií v červnu čítaly celých 13 380 262 $.

Palo Alto Networks byla založena v roce 2005 a sídlí v Santa Clara, v Kalifornii. Společnost se zabývá vývojem platforem pro kybernetickou bezpečnost podniků po celém světě. V současné chvíli PANW poskytuje služby více než 50 000 zákazníků ve 150 zemích.

Palo Alto Networks je velká společnost, ale jejího IPO jsme se dočkali až v červenci 2012.

Výnosy za rok 2017 představovaly 1,8 mld. $, tedy o 26 % více než v minulém roce. Mezi lety 2011–2016 jmenoval Gartner Palo Alto Networks leaderem v oblasti kybernetického a počítačového zabezpečení. V roce 2016 jmenovala agentura SF Business Times z Bay Area Palo Alto Networks „nejlepším prostředím pro práci“. PANW aktuálně zaměstnává přes 5 100 lidí.

Výkonný ředitel PANW, Arora Nikesh, nakoupil akcie v hodnotě 13 380 262 $ na cenách v rozmezí 198,79–216,07 $. Zajímavým faktem je, že Nikesh se stal výkonným ředitelem 6. června a akcie začal skupovat hned od 8. června. Před příchodem do PANW Arora Nikesh pracoval jako výkonný ředitel v Googlu a v dubnu prodal několik akcií téže společnosti.

Takto to vypadá, že měl pan Nikesh po prodeji akcií volný kapitál a ten chtěl zainvestovat co nejdříve. Nakonec se rozhodl poté, co se stal CEO Palo Alto Networks, nakoupit akcie jeho nové společnosti.

Z finančního hlediska je na tom PANW velice dobře, všechny nejnovější finanční zprávy předčily očekávání jak managementu, tak analytiků.

V minulém týdnu akcie prolomily historickou rezistenci na ceně 200 $ a momentálně stále pokračují v růstu.


Na denním časovém rámci došlo k prolomení 200denního SMA už v polovině minulého roku a od té doby se nenašla rezistence, která by mohla růst zastavit. Rostoucí trend jen tak nezmizí, ceny akcií dorazily na rekordní maxima, a to znamená, že nejbližší rezistence je pryč. Support se nachází na ceně 200 $.

Short float je nízké na hodnotě 4,93 %.


THL Credit (NASDAQ: TCRD)

THL Credit je na burze NASDAQ zapsána jako TCRD a dnes je naším číslem dvě. Společnost spadá do finančního sektoru (správa aktiv). Interní nákupy akcií v červnu čítaly 848 922 $.

Společnost byla založena v roce 2009 a sídlí v Bostonu, Massachusetts. Investiční společnost spravuje kapitál v hodnotě 12,1 mld. $. THL Credit má regionální kanceláře v Chicagu, Dallasu, Los Angeles a New Yorku. Společnost investuje své prostředky především do středně cenových cenných papírů, což jsou především akcie společností s ročním obratem alespoň 25 mil. $. THL Credit neinvestuje do společností s velkými dluhy nebo startupů. Minimální hodnota investice je 10 mil. $ až 25 mil. $.

Finanční zpráva z Q1 byla pozitivní, výnosy čítaly 16,7 mil. $, přesto však cena akcií nevzrostla, jelikož analytici očekávali 18,3 mil. $. Po zveřejnění zprávy se cena akcií propadla o 13 %. Může se to zdát jako nelogické, jelikož dobré výnosy by měly znamenat, že cena akcií vzroste, ale ne vždy mají v praxi dobré zprávy kýžený efekt.

Za interními nákupy akcií v tomto případě stojí provozní ředitel, Olson Terrence, který nakoupil akcie společnosti v hodnotě 17 579 $ na ceně 9 $ za akcii v září roku 2017. Další hlášení SEC podal Terrence v březnu 2018, podle kterého byla hodnota jeho akcií 10 236 $. V ten samý den dva další členové rady nakoupili akcie v hodnotě 136 680 $ na ceně okolo 8,20 $.

Terrence pokračoval s nákupy 16. dubna, a to téměř každý den až k dnešnímu dni. Minimálně v hodnotě 60 000 $ a maximálně v hodnotě 139 000 $. Brzy se možná dozvíme, co stojí za obrovskými nákupy Olsona Terrence, jelikož žádný jiný člen rady se této aktivity nezúčastnil.

Z pohledu technické analýzy jsou akcie v klesajícím trendu a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. Od března však také můžeme nalézt konsolidující formaci mezi cenami 7,70 $ až 8,00 $. 7. června se akcií THL Credit podařilo prolomit support na ceně 8,00 $, ale rezistenci na hodnotě 8,40 $ nezdolaly. V současné chvíli akcie opět testují horní hranici rozpětí.


EVINE Live (NASDAQ: EVLV)

EVINE Live (NASDAQ: EVLV) si vysloužila třetí místo. Tato společnost spadá do sektoru služeb (katalogy a zásilkové obchody). Interní aktivita je daleko za vedoucími společnostmi s nákupy v hodnotě pouhých 52 572 $.

EVINE Live byla založena v roce 1990 a sídlí v NY. Společnost se zabývá prodejem zboží prostřednictvím webových stránek, televizí, mobilních aplikací a sociálních sítí. U EVINE Live si můžete koupit šperky, domácí spotřebiče, textil, vybavení kuchyně, doplňky, obuv atd. Společnosti se prostřednictvím televize dostane do 86 mil. domovů, a kromě toho nabízí produkty na webových stránkách evine.com.

Společnost zveřejnila finanční zprávu Q1 30. května. Čistý obrat představoval 156,50 mil. $, tedy o 0,1 % více než ve stejném čtvrtletí minulého roku, kdy byl čistý obrat 156,30 mil $. Ani to však společnost nezachránilo, a ta skončila Q1 2018 opět ve ztrátě 3 mil. $, což je o 7 % více než v minulém roce. Celkově nebyla finanční zpráva pro první čtvrtletí velice pozitivní.

Dva členové rady však nakoupily akcie, i když ne za příliš vysoké hodnoty 6 032 $, 22 834 $ a 23 706 $. Předtím došlo k poslednímu internímu nákupu akcií v prosinci 2017 a cena akcií od té doby nevzrostla. Co je však momentálně důležité je aktuální cena, pouhých 1,18 $. Jakmile cena vzroste o pouhé 2 až 3 dolary, bude to pro investory představovat zdvojnásobení až třínásobení výnosů. Mohou samozřejmě existovat i jiné důvody, ale možná právě proto k internímu nákupu došlo.

V roce 1998 akcie EVLV prolomily 200denní SMA a přibližně dva roky rostly. Jejich cena vzrostla ze 4 $ až na 65 $, což představovalo výnos 1 500 %, i když se cena dlouho držela pod 5 $. To by se v budoucnu mohlo kdykoliv zopakovat.


V současné chvíli se cena opět snaží prolomit 200denní SMA a zformovat rostoucí trend. Support se nachází na ceně 0,90 $ a nejbližší rezistence na ceně 1,60 $.

Krátkých pozic je skutečně málo, short float je méně než 1 %.


Autor Dmitriy Gurkovskiy, hlavní analytik společnosti RoboMarkets

Zřeknutí se odpovědnosti
Veškeré předpovědi jsou založeny na individuálním názoru autora. Na tuto analýzu by nemělo být nahlíženo jako na obchodní doporučení. RoboForex nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Už i v USA klesají výnosy
  Americký dolar v rámci post-brexitového uklidnění ztrácí napříč celým měnovým spektrem – vůči euru, japonskému jenu, komoditním měnám i měnám emerging markets. Hlavním faktorem je podle mého propad amerických dlouhodobých výnosů, které se nacházejí u historických minim.
 • Už jste se registrovali do soutěže o 600 000 Kč?
  Tento týden odstartovala investiční soutěž, která prověří traderské schopnosti všech účastníků. Jako jediná investiční soutěž na českém trhu s reálnými penězi má za cíl nejen najít nejlepšího obchodníka na českém finančním trhu, ale rovněž naučit a seznámit úplné začátečníky s finančními trhy.
 • Vakcína sestřelila cenu zlata
  Měli jsme tu perný týden prezidentských voleb plný nejistot. Nyní jsou snad trhy se zvolením nejmocnějšího muže světa konečně smířeny a je čas abychom se posunuli na další události, které mohou v těchto dobách trh ovlivňovat nejvíce – řeč je samozřejmě o koronavirové pandemii, která se možná konečně blíží ke konci a s ní i potíže, které s sebou přinesla.
 • Valentínske obchodné príležitosti
  Niekto má na Valentína rande, niekto kuká na grafy :D. V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa na EUR/AUD, GBP/NZD a GBP/CHF z daily timeframe a kam tieto trhy smerujú.
 • Vážení inženýři!
  Píši tento dopis, abych vám sdělil, jak hluboce si vážím vašeho úsilí zlepšit nám život. Vážím si, že s velkým úsilím, odhodláním a mnohdy i nezlomností řešíte složité problémy současného světa. Ty problémy, které mohou ohrozit existenci celého lidstva, za jehož nepatrnou součást považuji sebe i své blízké. Vážím si toho, že náš každodenní život je snazší a pohodlnější především díky vám, vašim dovednostem, znalostem a vaší šikovnosti. Rád bych vás ale o něco požádal. Neupozaďujte člověka.
 • V Británii padla vláda. Co na to libra?
  Britská premiérka Theresa Mayová oznámila svou rezignaci poté, co během svých necelých 3 letech vládnutí nedokázala vyjednat takovou dohodu o odchodu své země z Evropské Unie, aby ji schválil jak Brusel, tak její kolegové v parlamentě. Po jmenování nového premiéra tak začne celý koloběh znovu a dost možná se formálního brexitu v letošním roce nedočkáme a termín se bude dále posouvat.
 • V čem se Německo mýlí
  Němečtí ekonomové mají velké slovo při rozhodování Evropské centrální banky (ECB). Jak by také ne, když reprezentují největší evropské hospodářství a ECB se sídlem ve Frankfurtu vychází z tradic Bundesbanky. Přitom německá ekonomická škola je svým způsobem exotická. Ani kolegové z měnové unie, ani Američané, Britové či Japonci německým argumentům nerozumějí. A nedávná historie dává globálnímu přístupu k měnové politice za pravdu.
 • Včerajší pohyb BTC zmiatol obchodníkov
  Ahojte trejderi, je tu utorok a to znamená analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.
 • Včerejší obrat na cukru může mít pokračování
  Cukr na své hodnotě ztratil od roku 2017 přes 40 % a nyní se pohybuje v déletrvající rovnovážné oblasti. Včerejší obrat na spodní hraně range má nejen technické důvody.
 • Veci, ktoré zlepšujú trading aj život
  Veľa ľudí hľadá spôsoby ako sa zlepšiť v tradingu a pozerá rôzne webináre, chodí na školenia alebo číta knihy, čo nie je zlé, ale pravé zlepšenie v tradingu pochádza z činností, kde testujeme svoju vôľu a opúšťame komfortnú zónu a v tomto blogu o tom trochu popíšem.
 • Velikonoce - jak se projevila moje (ne)závislost na tradingu
  Před více, než týdnem jsem psal o tom, jak je dobré dát si od obchodování pokoj aspoň ve dnech, ve kterých je poměrně velká pravděpodobnost, že utrpíme spíše ztrátu než zisk. V dnešním článku vám ukážu, jak se projevilo neobchodování o Velikonočních svátcích v mé strategii a na výsledcích. Jen doplňuji, že jsem neobchodoval na Velký pátek a na Velikonoční pondělí.
 • Velikost pozice
  Úplně obyčejná věc. Nic na ní není. A přitom je tak tragicky často špatně používaná. A podceňovaná. A dokonce má její nesprávné určování potenciál zničit i tu nejlepší strategii. Zkrátka je to podceňovaná drobnost, která drobností není.
 • Velká analýza EUR/USD
  Většina mých sledovaných a obchodovaných trhů se i nadále pohybuje v obtížně obchodovatelném a někdy až iracionálním módu. Velkou měrou k tomu přispívá americký prezident Donald Trump, který dle toho, jak se právě vyspí, vydává prohlášení a komentáře skoro ke všemu, co se nějak hýbe… A navíc vůbec není žádný problém otočit náhled na danou věc o 180 stupňů během pár dnů.
 • Veľká analýza – Formuje sa tsunami na obzore? (1. časť)
  Posledné dni sú spojené s rastom nervozity ohľadne Talianska a o možných problémoch ktoré to môže pre eurozónu znamenať. V nasledujúcej analýze si rozoberieme čo možno očakávať v nasledujúcich mesiacoch. Ako sme sa do tejto situácie vlastne dostali a čo môžu jednotlivé strany robiť?
 • Veľká analýza – Formuje sa tsunami na obzore? (2. časť)
  Posledné dni sú spojené s rastom nervozity ohľadne Talianska a o možných problémoch ktoré to môže pre eurozónu znamenať. V nasledujúcej analýze si rozoberieme čo možno očakávať v nasledujúcich mesiacoch. Ako sme sa do tejto situácie vlastne dostali a čo môžu jednotlivé strany robiť?
 • Velká analýza stříbra – kdy mu dojde dech?
  Včerejší růst stříbra o více než 3 % překvapil mnohé obchodníky, kteří již vyhlíželi slibně vypadající shortovou příležitost. Stříbro tímto růstem naprosto dominovalo skupině drahých kovů, na takovou rally nestačilo palladium ani zlato.
 • Velké srovnání komoditních měn
  Ropa, zemní plyn i uhlí se vezou již pěknou řádku měsíců na růstové vlně. U jejich producentů ale žádné pozitivní signály nevidíme – kanadský i australský dolar nebo ruský rubl jsou pod tlakem a ztrácejí hodnotu. Čím si tuto vzácnou negativní korelaci vysvětlit a znamená to, že jsou komoditní měny nyní levné?
 • Veľký kritik Bitcoinu ho ide nakupovať
  Zdá sa, že kryptomenový sektor je aktuálne plný nových a stále lepších noviniek. Bullish scenár sa evidentne napĺňa, pričom teraz nehovoríme len o cene. Tá aj tak za posledných 6 mesiacov narástla približne 5-násobne. Aktuálne si na seba ale pýtajú stále viac pozornosti rôzne spoločnosti, ktoré sa s kryptomenami začínajú zaoberať, či ponúkať ich svojim klientom. Tesla, PayPal či Morgan Stanley, taký je zoznam naozaj obrovských celosvetových spoločností, ktoré už kryptomeny nejako zmienili a plánujú ich do svojej ponuky služieb či produktov nejako zapracovať v najbližšej dobe (alebo už aj zapracovali). No a novinky o vstupe ďalšej veľkej spoločnosti do kryptomenového sveta nenechali na seba dlho čakať.
 • Velký nebo malý účet?
  Velikost prostředků, které má obchodník v začátcích své traderské kariéry k dispozici je velice individuální. Někdo dokáže dát dohromady sotva pár tisíc korun, někdo jiný bez mrknutí oka vytáhne tisíců stovky. Jak ale obchodovat s velkým a malým účtem? Kdo z nich má, a případně jakou výhodu? Odpověď by mohla být jednoduchá a krátká, ale není. Ano, dalo by se říci, že obchodování je stejné, pouze s jiným objemem peněz. Jistě, ale jsou v tom také skryté i polohy, které od sebe velký a malý účet odlišují.
 • Veľký potenciál na ETH/USD. Prečo?
  Ahojte dnes sa opäť pozriem na ETH, ale trochu inak ako ste zvyknutý.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets new demo