Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Lze vydělávat na obchodování gapů?
Existuje řada obchodníků, kteří jsou toho názoru, že ve forexu lze dlouhodobě vydělávat nejen s pomocí standardního obchodování, ale je možné využívat i takzvaných cenových gapů. Ty prý na základě jejich osobních zkušeností dokáží některé trhy obvykle velmi rychle zaplnit. Hlavní otázka pro dnešek je tedy více než jasná…

Býci napravují únorové ztráty
První březnový týden byl ve znamení růstu cen akcií, který akceleroval v pátek po zveřejnění silných dat z amerického trhu práce. Za celý týden americký akciový index S&P 500 posílil o 3,54 %.

Švýcarské referendum rozhodne o zlatu, v očekávání bude i frank
Aktuální situace na komoditních a měnových trzích zamotává hlavu nejednomu obchodníkovi. Americká ropa WTI si sáhla na více než dvouletá minima, zlato se podívalo pod hodnoty 1200 USD za trojskou unci a na počátku letošního roku většina investorů ani nedoufala, že by se mohl americký dolar vyšvihnout nadostřel k poměru 1:1 ke švýcarskému franku.

Koronavirus už zaútočil i na trhy
Virové onemocnění Koronavirus, u kterého je za epicentrum nákazy považována čínská provincie Wu-chan, se již rozšířilo do mnohých míst naší planety a denně tak ovlivňuje životy desítek miliónů lidí. Díky tomu, že se šíření koronaviru prozatím nedaří potlačit a počet nakažených den co den narůstá, dá se proto s trochou nadsázky hovořit o tom, že kromě lidí, koronavir již zaútočil i na finanční trhy, kde si nejistota a obavy z dalšího budoucího vývoje tohoto onemocnění začínají nyní vybírat svou daň. A právě dopady koronaviru na určité vybrané trhy budou naším dnešním hlavním tématem.


XTB vs. Saxo bank: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování akcií
XTB permanentně ruší komisní poplatky na fyzických akciích a ETF. Co vlastně taková komise představuje a jak by dle celkové poplatkové struktury celý nákup probíhal? To si představíme na konkrétních příkladech ve srovnání s konkurencí, konkrétně u brokera Saxo bank.

Zařízli centrální bankéři trhu naději na prolomení 1,1200 EUR/USD ještě před NFP reportem?
Máme za sebou solidní rally na EUR/USD, taženou primárně nadějí trhu na razantnější pokles sazeb v USA, podpořenou spíše konzervativním pohledem ECB svou monetární politiku.

Analýza NASDAQ, DJ30, DAX, EUR/USD - poslední fáze roku začíná růstem akciových indexů
Zdá se, že americké trhy mají našlápnuto k opravdu hvězdnému finiši. V pátek nás však čekají zprávy z amerického trhu práce. Ty mohou přinést vyšší volatilitu. Více již tradičně v dnešním článku.

Analýza S&P 500, GBP/USD, USD/JPY - Powell poslal indexy k rekordním hodnotám
Další týden si indexy jedou ve svém býčím tempu, a tak jediným překvapením bylo mírné posílení dolaru či oslabení japonského jenu. Tento týden však přijdou na trh data, která by mohla přínést další volatilitu. Pojďme se na to blíže podívat.

Vlastní obchodní názor
Poslední dny se celkem bavím při pročítání diskusního vlákna EUR/USD. A proč?

Nastal na trzích bod zvratu? | Investiční Memento #25
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 25. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Výsledková sezóna 1Q 2024: Ústup umělé inteligence a zpomalování spotřeby v USA
Máme téměř za sebou většinu výsledků velkých amerických firem. Poslední společností, která zbývá a zároveň má potenciál ovlivnit celkové obchodování na amerických trzích, je Nvidia. Na odtajnění jejích výsledků si budeme muset počkat až do 22. května. I bez znalosti těchto výsledků se však již můžeme pustit do bilance výsledkové sezóny. Co nám tedy přinesla výsledková sezóna za 1Q 2024?


Co se vaří ve Fedu?
Vzhledem k tomu, že mezi březnovým a dubnovým měnovým zasedání americké centrální banky (Fed) vychází pouze jeden NFP report z amerického trhu práce, na který se centrální bankéři spoléhají ve svých rozhodnutích, hodí se aktualizovat pozici amerického dolaru po pátečním zveřejnění těchto čísel.

Bitcoin: Proč roste? (a bude pokračovat?)
Nelze popřít, že od konce února 2024 cítíme na trhu s Bitcoinem jistý nádech optimismu. Je to, jako kdyby se celý krypto svět probudil ze zimního spánku a opět očekával slunečné dny plné zisků. Tento pozitivní nádech může být podpořen přílivem institucionálních peněz, které Bitcoin nejen stabilizují, ale dávají mu i novou váhu v očích tradičního finančního světa. A není to jen o velkých hráčích; každý článek, každé zmínění Bitcoinu v mainstreamových médiích přitahuje nové zájemce, kteří chtějí být součástí této digitální revoluce.

Trumpův efekt vyprchává
Od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem v listopadu 2016 se finanční trhy vezly na vlně tzv. reflace. V očekávání mohutného snížení daní a vyšších výdajů do infrastruktury a obrany rostl akciový trh, výnosy dluhopisů i úrokové sazby navzdory snaze prezidenta držet je nízko. Očekávání se naplnila a slušně rostl i samotný HDP jako koláč, ze kterého se všechny tyto výnosy generují.

Moje obchody: Ropa, zlato, EUR/AUD a AUD/USD
Dnešní ropu zatím komentovat nebudu, osobně do propadu pomaličku akumuluji menší long pozice. Jsme hluboko pod technickou Fair Value úrovní, propad neodpovídá fundamentům a v dalších dnech velmi pravděpodobně uvidíme prudký obrat ceny nahoru.

Poslednou dobou sú false-breaky na dennom poriadku
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500, zlato a kryptoměnu Bitcoin
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500, zlato a kryptoměnu Bitcoin. Tyto trhy nám opět poodhalily další možný směr svého vývoje.

Výsledková sezóna pod tlakem: Rekordy, rizika a nejistota
Letošní první čtvrtletí bezpochyby přineslo na trzích neobvyklé vzrušení. Zatímco v uplynulých letech investoři většinou sledovali výsledkové sezóny s klidem – firmy překonávaly očekávání a svět se točil dál – tentokrát je atmosféra napjatější. Nejde totiž jen o čísla. Do hry vstupuje geopolitická nervozita, obchodní nejistota a silné nepředvídatelné výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa. V takovém prostředí je každé kvartální hlášení jako dílek do velké skládačky. Kdo si polepšil? Kdo ztrácí půdu pod nohama? A kdo se navzdory všeobecným obavám nebojí investovat víc než kdy jindy?