Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Komu pomohl Fed 50 bps?
Na měnovém zasedání minulý týden ve středu snížila americká centrální banka (Fed) hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu.


Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, AUD/USD a rebel EUR/USD
Je tu opět neděle a to je čas na plánování obchodů pro příští týden. Tentokrát jsem vybral několik dolarových párů včetně slíbeného eurodolaru, který sledujete se mnou pravidelně.

Obchodný signál pre pokračovanie trendu na NZD/USD a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na NZD/USD, USD/CHF a EUR/GBP cez daily a weekly timeframe. Obchodné príležitosti ponúkajú klasicky niekoľko stoviek pipový potenciál na zisk.

Revoluční změna
V poslední praktické ukázce jsem psal o tom, že při dosažení maximálního poklesu jsem se musel zamyslet nad svojí strategií a nad jejím nastavením. Také jsem následně psal o svém prvním nápadu, který jsem realizoval, ale nepoužil. A dnes se mrkneme na druhý avizovaný nápad, který už jsem použil.

Praktické okénko – Řízení obchodu při nedostatečné tržní reakci
Řídit obchodní pozici v zisku je velmi důležité, ale řídit jí ve ztrátě je ještě důležitější. Někdy trh dopředu signalizuje kam má v plánu pokračovat a trader na tyto signály musí umět reagovat.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, EUR/AUD a EUR/JPY
Finále voleb v USA máme zdárně za sebou. Na měnových párech se odrazilo v podobě volatilních pohybů. Některé byly přínosné, jiné méně. Snad se vývoj ceny už vrátí do starých kolejí. Dnes se v blogu technické analýzy podíváme na měnové páry, kde hlavní roli bude hrát Euro.

Co se děje s kryptoměnou Ethereum? Je nyní vhodná doba nakoupit?
Většina světa obrací svůj zrak ke králi kryptoměn – Bitcoinu. V tomto krátkém článku se však podíváme na aktuální situaci na druhé největší kryptoměně, kterou se nyní jistě vyplatí sledovat nejen traderům, ale i dlouhodobým investorům. Řeč je samozřejmě o kryptoměně Ethereum, která to v posledních dnech rozhodně nemá jednoduché.

Politická nestabilita v Gabonu jako investiční příležitost
Legenda mezi burzovními spekulanty, André Kostolany, tvrdil, že nejlepší příležitostí k nákupu akcií je v období revoluce. Sám uváděl příklad, když Němci obsadili Paříž během druhé světové války a pařížská burza klesla. Kostolany však neváhal a začal nakupovat akcie. Jeho motivací bylo pochopení, že ať už je povaha politických změn jakákoliv, ekonomika se nakonec vrátí na svých kolejí, aby kapitalistický systém mohl pokračovat. Nikdo nemá skutečný zájem na selhání kapitalistického mechanismu. Toto tvrzení se nyní dá ověřit v Gabonu.

Zopakuje Fed rétoriku ostatních centrálních bank?
Ve středu nás čeká předposlední zasedání amerického Fedu v letošním roce. Možná nejturbulentnějším roce nejen pro trhy, ale také pro Fed, který dlouhou dobu nepřiznal, že by mohla být inflace takový problém, kterým je dnes. O to agresivněji musí nyní proti inflaci bojovat a my jsme byly svědky již třetího zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Akciové indexy jsou v reakci na horší přístup ke kapitálu pod silným tlakem, který nemusí být ani zdaleka u konce. Za poslední týdny se však trhy krátkodobě nadechly, což bylo odrazem solidní výsledkové sezony nad očekávání analytiků, ale v posledních dnech také jednoho zásadního momentu, ke kterému trhy krátkodobě vzhlíží. Tím je pivot utahování měnové politiky.

Výnosy hledejme v Latinské Americe
Po mírném oslabení v loňském roce se zdá, že Latinská Amerika znovu nabírá na síle a celkově se v regionu čeká zrychlení růstu HDP na 3,5 %. Na tom můžou profitovat i měnoví investoři, protože silná ekonomika je často doprovázena sílící měnou.

Představuje růst ropy riziko pro inflaci?
Tento týden jsme se dozvěděli údaje o nominální inflaci v USA. Inflace podle očekávání mírně klesla na 2,4 % pro měsíc září. Není tedy důvod k obavám, že by toto číslo zásadně změnilo měnovou politiku Fedu na příštím zasedání. Trhy očekávají další snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.

EUR/USD hledá směr
Růst nejobchodovanějšího měnového páru, eurodolaru, se dal po koronavirovém šoku čekat. Uvolnění měnové politiky ve Spojených státech totiž bylo tak razantní, že muselo po opadnutí prvotní paniky poslat americký dolar na slabší úrovně. Relativní sílu euru také dodalo snížení počtu nakažených po první vlně a vidina rychlého ekonomického oživení.

Co může příští týden hýbat trhy? Fundamentálni analýza 13.01-17.01.2020
V mnoha ekonomických kalendářích se data na příští týden zdají převratné. Nám se naopak zdá, že většina z nich však obrovský dopad mít nebude.

EUR/NOK – sentiment jde proti norské koruně
Za 1 euro se znovu platí 12 norských korun. Norská měna oslabila na úrovně silné rezistence, odkud se již dvakrát odrazila zpět.

Burzovní grafy: Americké akcie byly opět pod tlakem obchodní války
Americký akciový index S&P 500 odepsal za týden 1,01 %, když investoři hodnotili především nové informace o vztazích USA a Číny a přijali zprávu o začátku procesu, který by teoreticky mohl vést k odvolání prezidenta Donalda Trumpa.

Nejdůležitější ukazatele pro odhad cenového vývoje Eura
Směnné kurzy forexového trhu jsou den co den ovlivňovány nejrůznějšími faktory. Patří mezi ně například inflace, míra nezaměstnanosti, ale také mnohé další. Ty navíc v dnešním globalizovaném světě nemívají vliv pouze na směnné kurzy jednotlivých států, ale i na kurzy států a uskupení, které spolu úzce spolupracují. To samozřejmě platí i pro Euro. V tomto článku si ukážeme ty nejdůležitější ukazatele, které mají vliv na vývoj kurzové hodnoty této evropské měny.


Moje cesta prop tradingem – trendový obchod a nový druh challenge
V tomto článku se podíváme na jeden obchod, který vybočuje z mého obchodního arzenálu a také si prozradíme největší novinku ze světa českého prop tradingu.

Praktická ukázka: Malá náplast
Asi jsem o prázdninách neměl obchodovat. Uvažoval jsem nad tím dlouho, no řekl jsem si, že to nějak obejdu, ošéfuju a prostě že to nějak dopadne. Zatím se ukazuje, že první nápad byl správný, tím spíš, že vycházel z částečně ověřených předpokladů.