Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Základní dovednosti potřebné k dosažení konzistentních výsledků
Lidé se od nepaměti snaží ze všech sil neustále zlepšovat své životy. Dříve dokonce pracovali i celé dny jen proto, aby se měli o něco lépe. Naproti tomu, dnes se doba velice změnila. I když má v dnešní době obyčejný člověk dobrý nápad, nemusí to nutně znamenat, že se bude mít lépe, protože takové nápady obvykle žádají jak nemalé peníze, tak i velikou odolnost vůči hlavní konkurenci, což bývá silnou překážkou za vytouženým cílem. Naproti tomu obchodování na finančních trzích je jiné. Zde není potřeba ani odolávat hlavní konkurenci a ani mít do začátku velké peníze. V tomto odvětví není třeba být jedinečným obchodníkem, stačí být pouze dobrým a ziskovým obchodníkem. A jak toho docílit? Není to snadná cesta, abyste zvládli umění tradingu, vyžaduje to čas, trpělivost a píli, ovšem ten výsledek za to stojí.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 13.3.2011
Technická analýza hlavních měnových párů podle teorie Elliottových vln...

Bitcoin i zlato se vezou na holubičím Fedu
Vysoké úrokové sazby a výhled na jejich další růst držely až do konce léta zlato i bitcoin při zemi. Přece jen obě aktiva nesou nulový úrok a vyšší výnosy bezpečných vládních dluhopisů jejich atraktivitu značně snižovaly. I snížení bezprostředního rizika z energetické krize a opadnutí zájmu o zaseknutou válku na Ukrajině kupce zlata a bitcoinu nenavyšovaly.

Co může příští týden hýbat trhy? Fundamentálni analýza 13.01-17.01.2020
V mnoha ekonomických kalendářích se data na příští týden zdají převratné. Nám se naopak zdá, že většina z nich však obrovský dopad mít nebude.

Výhľad na AUD/JPY, GBP/USD a OIL-WTI
V tomto výhľade by som rád poukázal na príležitosť ako zobchodovať následujúce inštrumenty a ako som niektoré aj zobchodoval.

Varovných signálů přibývá
Tažení centrálních bank proti inflaci přidává na obrátkách. Růst úroků je tak prudký, že ekonomický růst bude trpět. Centrálním bankéřům ve Spojených státech, eurozóně i České republice zkrátka došla s růstem cen trpělivost a hodlají obětovat za jeho zchlazení i několik čtvrtletí v recesi. Podobným způsobem se „léčilo“ americké hospodářství na začátku 80. let. A právě signály, že ekonomický pokles je za rohem, se začaly kupit.

Americká dezinflace dále živí optimismus
Meziroční inflace ve Spojených státech klesla v prosinci z 7,1 % na 6,5 %. Tento trend podporuje i snížení jádrové inflace a očekávání, že v následujících měsících pomůže k dezinflaci i náklady na bydlení. Nová čísla pomáhají uklidnit finanční trhy, protože snižují riziko dalšího prudkého zvyšování sazeb v USA i jinde po světě.

Fed může překvapit
Americká centrální banka (Fed) ve středu ve 20:00 SEČ zveřejní závěry svého dvoudenního měnově-politického zasedání. Poprvé od března 2020 dojde ke snížení hlavní úrokové sazby. Hlavní otázkou zůstává, jestli půjde o 25 bps nebo rovnou o 50 bps.

Rekordní jízda pokračuje, index S&P 500 přidal přes půl procenta
Americký akciový trh v uplynulém týdnu pokračoval v růstu. Index S&P 500 několikrát vylepšil historické maximum a celkem vzrostl o 0,62 %.


Americké akcie opět posílily, index S&P 500 se ale (prozatím) odrazil od rezistence
Americký akciový index S&P 500 po zasedání FOMC zakolísal, za celý týden ovšem nakonec přidal 1,01 %.

Technická analýza na USD/JPY, XAU/USD a USD/CAD
Dnes, po dlhšej pauze sa vraciam k blogovaniu pripravený vám priniesť cenné informácie. V dnešnej analýze vám ukážem kde som vstúpil, kde vstúpim a ako plánujem riadiť obchody.

Praktické okénko – šťastný swing a klasika
Když už se povede být v trhu v okamžiku, kdy se něco děje, je fajn, že se zapojí i obchodníkova pravá ruka, paní štěstěna.

Praktická ukázka: Přerušená série
Pár týdnů se moje strategie patlala ve ztrátách. Naštěstí ty nebyly moc velké, takže se s nimi dalo žít. A tak jsem byl zvědavý, jak dlouhá tato série bude. A ejhle, série skončila a co víc, byla ukončena docela dobrým výsledkem.

Býci pokračují v dobývání medvědího území, americké akcie přidaly přes 3 %
Se zelenými týdenními svíčkami indexu S&P 500 se v létě roztrhl pytel. Druhý srpnový týden byl pro americké akcie silně růstový, když index přidal 3,26 %. S&P 500 se tak vrátil na úroveň ze začátku května.

Jak mi telefonovali
V úterý se mi stala taková zajímavá věc. No vlastně ona sama o sobě zase tak moc zajímavá nebyla, ale tím, že se ve středu opakovala, mě přiměla k pozastavení. Stalo se, že mi volali zástupci dvou obchodníků s komoditami, jestli si u nich nechci otevřít účet. Jména už si asi nepamatuji, ale povím vám o tom zážitku. Myslím, že na pointu se vyplatí vytrvat až do konce.

Zlato a dolar jdou proti sobě
Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?

Fundamentální analýza akciových trhů – finanční zprávy a jejich vliv na ceny akcií (3. díl)
Článek se zaměřuje na význam a různé typy finančních výkazů, které poskytují klíčové informace o finančním zdraví a výkonnosti podniků. Čtenář se dozví o výročních a čtvrtletních zprávách, výsledcích hospodaření, předpovědích zisku, zprávách o dividendách, tiskových zprávách a regulačních informacích. Dále článek popisuje, jak číst a analyzovat finanční zprávy, a jak tyto zprávy ovlivňují ceny akcií.

Nejlepší obrana proti Trumpovi? Zlato!
Rozboření dlouholetých pořádků v mezinárodním obchodě vyděsilo investory. Pod Donaldem Trumpem došlo jen během dubna k zavedení drakonických cel, jejich následnému odložení a poté silnému tlaku na odvolání guvernéra americké centrální banky (Fed).

Příležitosti na měnách emerging markets
Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.