Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

PETRA - nový dobrý sluha v MT4 Panelu
Ve spolupráci s ostatními tradery, jsme společně vyvinuli novou funkcionalitu v MT4 Panelu s pracovním názvem PETRA, která je dle slov některých traderů mocným nástrojem, pomoci něhož si lze usnadnit práci a ušetřit čas i peníze. Má také obrovskou flexibilitu, takže pomoci něho lze realizovat mnohé obchodní situace, aniž by u toho musel trader sedět. Stačí si jen ty situace PETROU vytýčit v grafu a pak už vše motor PETRY udělá za nás. A to vše samozřejmě v multi symbolovém prostředí Panelu.

Index S&P 500 mírně klesl, je ale nad důležitým supportem
Index S&P 500 v týdnu opět testoval hladinu 4 000 bodů, nakonec ale uzavřel pod ní a celkově odepsal 0,69 %.

EUR/USD – druhá vlna poklesu
Posledné 4 týždne boli na EURUSD pomerne zaujímavé. Určite si na svoje prišli obchodníci trendu. Čo je však dôležitejšie, je fakt že kľúčové hladiny boli prekonané a tak sa zdá, že trend ešte nie je na svojom konci.

Index S&P 500 vzrostl o procento a pokračuje v objevování nových území
Americký akciový index vzrostl již třetí týden za sebou. Během něj několikrát posunul historické maximum a celkově přidal 0,96 %.

OIL - černé zlato II. Situace v dolarovém indexu DXU10 a akciovém indexu US30.
Plním svůj slib daný v diskusi a doplňuji článek z 12.8.

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 41. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Silnější euro ECB nemusí vadit
Akutní fáze energetické krize se v Evropě zdá být zažehnána. Konkurenceschopnost evropského průmyslu se vrací na globální kolbiště bez větších šrámů a obchodní bilance Německa i celé eurozóny se obrací do zelených čísel. Nabízí se proto možnost dalších zisků eura, zvlášť když po mnoha dlouhých letech bude společnou evropskou měnu podporovat v růstu i její centrální banka ve Frankfurtu.

Budoucnost ropy mají ve svých rukou Spojené státy a potažmo Rusko
Několik turbulentních týdnů máme za sebou na trhu s ropou. Ropa WTI od konce dubna do včerejšího close ztratila přes 15 dolarů a opět se opakuje scénář z konce minulého roku, kdy se investoři obávali přebytku ropy a zpomalení růstu globální ekonomiky. Nejistota kolem vývoje obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou by mohla poslat ropu až na 45 dolarů za barel. Za dva týdny proběhne ve Vídni klíčové setkání OPEC+, kde se bude jednat o produkční politice na dalších 6 měsíců.

Měnový pár NZD/JPY - výběr z nedělní přípravy
Trhy druhým dnem odpočívají. Vše se zastavilo. Nastal ideální čas pro forex obchodníky v klidu projít své grafy a vyhledat nové příležitosti. Dnes jsem vybral měnový pár NZD/JPY. Přesto, že tento pár z dlouhodobého pohledu vidím na býčí trend, aktuálně se nachází v tomto směru dost překážek, které mohou obchodníkovi nabídnout slušné příležitosti k obchodům nakrátko.

Moja osobná skúsenosť s Proprietary tradingom
V dnešnom článku sa budem snažiť čo najautentickejšie popísať svoju vlastnú, osobnú skúsenosť s Proprietary tradingom. Tiež som to skúsila. Podarilo sa mi získať účet? Nepodarilo? V minulom článku som použila slovné spojenia: “ Znie to lákavo, sama by som do toho šla. Podľahla by som.“ Veru sama som podľahla a vyskúšala som si získať účet na vlastnej koži. To, či to bol dobrý nápad a či som uspela, si môžete prečítať v dnešnom článku. Možno sa v týchto riadkoch nájdete aj vy sami.

TOP 6 Kryptomien na rok 2022 (časť II.)
Kryptomeny už existujú viac ako 13 rokov a každým rokom ich pribúda viacej. S príchodom metaverzu a NFTčiek kryptomeny len naberú na svojej sile a najbližšie roky nepochybujem o pokračovaní rastu ich ceny, popularity a využitia v našom svete. V tomto blogu by som sa rád pozrel na kryptomeny, ktoré sú zaujímavé nie len z pohľadu grafu ale aj ich popisu a využitia. Poďme sa pozrieť na dYdX, Qredo a CumStar.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 6.7.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Přehled zajímavých obchodních příležitostí
Minulý týden (5. kalendářní týden) byl plný zajímavých fundamentálních zpráv i technických formací. Tradeři, kteří obchodují s trendem, se jistě radovali při pohledu na jenové páry a eurodolar. Obchodní příležitosti se však objevily i na ostatních párech a ty nejzajímavější si přiblížíme.

„Kdo to ví, odpoví“
Kdo sleduje moji obchodní strategii a můj obchodní přístup tak ví, že se nezabývám nějakými předpověďmi, zakreslováním čehokoliv do grafu, ani sledováním toho, či onoho. Jednou jsem se tady snažil udělat predikci a všichni myslím víte, jak neslavně dopadla. A tak mě napadlo se zeptat vás. Ani ne snad proto, že bych nevěděl, co s otevřeným obchodem, ale abych se pokusil porozumět tomu, jak pracuje někdo jiný.

EUR/CHF je pro býky oceněn atraktivně
Švýcarský frank je od září 2011 v semifixním režimu, kdy mu bylo zakázáno nadále posilovat k euru. Oslabovat ale může a tato situace vytváří obchodní příležitost, která se na měnovém páru EUR/CHF čas od času vyskytne.

Americké akcie opět oslabily, index S&P 500 ale uzavřel nad 4 000
Situace za uplynulých pět obchodních dnů byla jako přes kopírák po vzoru třetího dubnového týdne. Pondělní naděje na obrat brzy zhasla a indexy se dále propadaly. Index 500 poprvé od března 2021 uzavřel pod 4 000 a intradenně se v týdnu podíval téměř 20 % pod historické maximum. Celkově za týden odepsal 2,41 %.

Proč se ropní býci probouzejí?
Páteční makroekonomická data přinesla pozitivní překvapení v podobě slušného 128tisícového přírůstku pracovních míst ve Spojených státech, přestože kvůli stávce General Motors bylo 45 tisíc jejich zaměstnanců klasifikováno jako nezaměstnaných. K tomu ještě připočtěme revizi předchozích měsíců o 93 tisíc vzhůru a obavy o příchozí recesi do největší světové ekonomiky jsou ty tam.

Jak zareaguje britská libra na Trumpa?
V předchozím článku v rámci fundamentální analýzy jsme se podívali na předpokládané dopady americké daňové reformy a zavádění obchodních cel z dílny Donalda Trumpa na americký dolar. V čase nově pučícího protekcionismu, který by mohl ohrozit světový obchod, však hraje Británie a s ní i britská libra v této skládance také zajímavou roli.

Trump prý plánuje speciální tarify na Čínu
Americký president Donald Trump plánuje podle blízkého zdroje zavést speciální tarify v hodnotě 50 miliard dolarů. Především se jedná o reakci USA na porušování patentů a kopírování produktů amerických značek. Konkrétně by se měly tarify týkat více jak stovky různým čínských produktů. Hodnota tarifů je založena na přibližné ztrátě, kterou utrpěla americká ekonomika kvůli porušení a kopírování patentů.

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.