Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Bank of Japan vyhrává nad tradery
Japonský jen prošel tento týden vysokou volatilitou. Celý proces zažehlo rozhodnutí japonské centrální banky Bank of Japan (BoJ) v pátek 26. dubna o ponechání úrokových sazeb na dně v koridoru 0,00 – 0,10 %. Bylo to od japonské měnové autority relativně naivní zhodnocení situace, pokud nezvedla alespoň symbolicky úrokové sazby. Tradeři si totiž tento holubičí krok přeložili jako volnou cestu k útoku na jen. Měnový pár USD/JPY prudce rostl ze 155 jenů za dolar před rozhodnutím BoJ až na dlouholeté maximum 160,20 v pondělí 29.4.

Dolar mírně zpevňuje, akcie pokračují v bočním trendu
Včerejšek přinesl opět nízké objemy, které byly na některých evropských burzách dokonce poloviční v porovnání s průměrem za předchozích 30 dnů.

Nová nabídka kryptoměn u XTB
Téměř třikrát více instrumentů založených na kryptoměnách a atraktivní spready tvoří dva pilíře nové krypto nabídky, kterou nyní zavedl jeden z nejpopulárnějších globálních brokerů

Jak americký prezident ovlivňuje akciový trh?
Než se podrobněji zaměříme na specifika, je důležité si připomenout jednu klíčovou skutečnost při analýze dopadu amerických voleb na akciový trh: Široké akciové indexy, jako je S&P 500, obvykle rostou, bez ohledu na to, kdo je v úřadu.

Jak obtížné je držení otevřeného zisku?
V jedné nedávné diskuzi jeden čtenář řekl, že má potíže udržet otevřený obchod po dobu několika dnů. Předpokládám, že se jedná o obchody ziskové, protože u ztrátových je to zcela jiné, řekl bych jednodušší.

Proč nebývá moudré následovat tvrzení některých analytiků
V reportážích, článcích, či v dalších jiných nejrůznějších publikacích, které se vztahují k investičním analýzám, se můžeme velmi často v souvislosti s aktivy, měnovými kurzy, či jejich prognózami, setkat s výrazy typu (ne)férový, či pod/nadhodnocený. Hlavním tématem tohoto článku však nebude to, zda je, či není trh pod/nadhodnocen, nýbrž se zde budeme zabývat lidmi, kteří tuto informaci podávají veřejnosti a také tím, co je možné od jejich publikací očekávat.

Analýza S&P 500, EUR/USD a bitcoinu - BTC na all-time high
Hranice 70 000 USD na bitcoinu pokořena, indexy potkala menší korekce stále platného býčího trendu a risk on sentiment tak dále pokračuje. Co dalšího očekávat v nejbližších dnech?

Nakoupit kávu?
Káva je další položkou, která zvedá inflaci výše. Její burzovní cena za posledních 12 měsíců o 100 %. Za šálek espressa nebo cappuccina si tedy připlatíme. Hlavním důvodem však není koronavirus a s ním spojené logistické problémy, nýbrž nepřízeň počasí, jak už to u zemědělských komodit často bývá.


EUR/USD: Dolar vynáší víc
Jedním z hlavních indikátorů, které hýbou měnovými trhy, jsou zajisté krátkodobé úrokové sazby. Jejich výše záleží na rozhodnutí centrálních bankéřů a jsou předmětem detailních analýz, které se snaží predikovat jejich vývoj do budoucna. Co ale dělat v dnešní situaci, kdy krátkodobé úrokové sazby jak v Americe, tak v Evropě již několik let stagnují blízko nuly a centrální bankéři slibují nechat je na dnešních úrovních „po dlouhou dobu“?

Multitimeframe analýza: 29.10.2021 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Analýza 2.10.2018: EUR/USD - veľký obľúbenec
Menový pár EUR/USD ako najoblúbenejší a najobchodovanejší menový pár na menovom trhu forex denne zobchodujú milióny traderov či už na inštitucionálnej úrovni alebo takých ako sme my sami. Každý z týchto traderov sa snaží odhadnúť budúci vývoj tohoto favorita na menových trhoch. Niektorý v krátkodobom horizonte na ktorý veľmi radi špekulujú a niektorý v horizonte dlhodobom. Možnosť rastu tohoto menového páru v strednedobom až dlhodobom horizonte preferujú mnohý tradery a k tomúto možnému budúcemu scenáru sa priklaňám aj ja.

USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?

Fintokei: Druhá zkušenost s omezením maximálního zisku
V minulém týdnu jsem opět měl možnost na vlastní kůži si vyzkoušet pravidlo maximálního zisku za den a seznámit se s jeho hlavní výhodou, ale i nevýhodou. Podařilo se to v pátek 13. Tentokrát jsem měl i srovnání s účtem, kde toto pravidlo nastaveno nemám, protože ve stejném dnu jsem prakticky podobně obchodoval na svém reálném účtu.

Čínský Evergrande & spol. - a je tu domino efekt
Když jsem psala první blog na téma čínský Evergrande a jeho dluhové problémy, nenapadlo mě, jak bohatý materiál na další blogy to bude. Od posledního blogu na toto téma ze 7. října 2021 se opět semlelo hned několik zajímavých věcí a vše nasvědčuje tomu, že celý problém nabírá na dynamice a obávaný domino efekt přichází, protože problém nemá jenom Evergrande, ale už i další čínští developeři.

Půl milionu žádostí o podporu potvrdilo krizi ekonomiky
Čtvrteční zprávy z USA potvrdily, že tamní ekonomika je na tom opravdu vážně. Nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti totiž bylo půl milionu, zatímco trh očekával už tak špatné číslo 478 tisíc. Výsledek z tohoto týdne je vůbec nejhorším výsledkem tohoto roku.

Je akciová party u konce? Aneb aktuální sentiment amerického akciového trhu
Sentiment amerického akciového trhu na konci 2. kvartálu připomínal bujarou party a přirovnání k party si ponechám i pro sentiment akciového trhu na konci 3. kvartálu. Veselou náladu ale vystřídala únava a hned několik věcí nasvědčuje tomu, že party skončila.

Něco ze statistik o traderech (1. díl)
Kolik obchodníků skutečně vydělává a kolik lidí trading vlastně dělá? To je otázka, kterou jsem docela hodně řešil v začátcích svého obchodování. A nejen já, s kamarádem jsme často u piva rozjímali, jak to ve skutečnosti asi je. Zdálo se to jako důležitá věc, protože od ní se svým způsobem odvíjely naše šance. To, že to byl mylný pohled, na to jsem přišel později. Nicméně zvědavost zůstala.

Skutečná realita prop tradingu v roce 2025
Rozhovor s Davidem Vargou (Fintokei) a Ondřejem Hartmanem.

Zlato nebo ropa?
V tradiční středeční fundamentální analýze se podíváme na dlouhodobý vztah cen ropy a zlata a také se dozvíme, jaké důsledky z aktuálních cen můžeme vyvodit. Pro dnešek vezměme v úvahu, že ropa i zlato stejně jako ostatní komodity v průměru rostou zhruba o inflaci a po nějakém čase se vrací ke své reálné hodnotě. Proto poměr ceny zlata a ropy se za uplynulých 30 let vždy vracel ke svému průměru na úrovni zhruba 17 barelů ropy za 1 unci zlata.