Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trading analýza: Akciové indexy, ropa a EUR/USD
Po dlouhé sérii nepřerušených týdenních růstů může tento týden skončit první letošní týdenní červenou svící. Na finančních trzích stále sice nejsou vidět nějaké obavy a negativní sentiment, přestože nové geopolitické a jiné zprávy nejsou příliš povzbuzující.

Fintokei přebírá cenu za nejoblíbenější brokerem podporovanou prop firmu
Z prop firem, které mají vlastního brokera, jsme byli právě my ve Fintokei oceněni jako ta nejoblíbenější! Server Propfirmmatch.com nás zařadil na první místo a my máme radost, že naše práce a stabilní zázemí traderů má skutečnou váhu.

Poblázněné americké akcie
Od amerických prezidentských voleb si připsal akciový index S&P 500 téměř 10 % a na všeobecné optimistické vlně prodloužil již 7letý býčí trh. Bude Trumpova rally pokračovat na fundamentálně silných základech nebo se nám tu nafukuje další bublina, při které jsou očekávání a realita od sebe na míle daleko?

Litecoin + AAVE: Co roste nejvíce na kryptoměnovém trhu
V dnešním článku se dozvíte, co roste nejvíce na trhu kryptoměn. Podíváme se i na stále více rozvíjející se trh DeFi. Růst Bitcoinu se už přetavuje do růstu altcoinů.

Za vším hledej fundament
Přehled macro indikátorů hlavních měn + Německa a Česka. Pokud by někoho, jako dneska mě, zajímal přehled makroindikátorů hlavních světových měn v přehledné tabulce viz níže. Jak tuto tabulku interpretovat?

VIDEO: Druhý tendr ECB je za námi. ECB bankám rozpůjčovala 529 mld. euro
Evropská centrální banka (ECB) včera zorganizovala druhý tendr, prostřednictvím kterého mezi 800 komerčních bank rozdělila na tři roky likviditu v objemu 529 miliard euro.

Poslední věty tradera před ztrátou
Tady jsem sepsal pár smutných až vtipných vět, které mě napadli a to ne jednou, těsně před obdržením větší, či menší ztráty, nebo které vedli přímo k vymazaní účtu.


Americký dolar v očekávání nových zpráv
Americký dolar nyní prochází těžkým obdobím. Rok 2017, který byl pro dolar nejhorší za posledních 10 let, přenesl negativní náladu i na rok 2018. Jen od začátku roku ztratil US dolar index přes 10%. Klíčové pro dolar bude středeční zasedání FEDu, kde by mohlo zaznít, jak se FED staví k momentálně stále slábnoucímu dolaru.

Perspektivní investice a výhled pro rok 2021
Rok 2020 je za námi a doufejme, že snad nastal konec horších časů a začalo se blýskat na ty lepší. Co tedy můžeme nyní od roku 2021 očekávat a na jaké faktory si letos dávat pozor, to vše a mnohem více se můžete dočíst v dnešním pokračování níže.

Fed zatím vyčkává. Podobně se dnes může zachovat i ECB
Americká centrální banka včera nic nového nenabídla a částečně tak zklamala finanční trhy.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Prezidentské volby v USA začínají
Dnes je velmi významný den, tak pozor na to, ať si jej nepamatujete jako den, kdy jste přišli o hodně peněz.

Analýza více časových rámců: Palladium a Platina
V dnešním blogu se blíže podíváme na komodity: Palladium, Platina a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Burzovní grafy: Vyšší volatilita se stává standardem
Mírný zisk z předchozího týdne vystřídal více než 2% pokles indexu S&P 500. Americké akcie se tak sunou níže, jasno o dalším směru ale není.

Kam míří koruna?
Včerejší rozhodnutí ČNB o kosmetickém snížení úroků na 6,75 % kurzem koruny nijak zvlášť nezahýbalo. Je pravda, že menší část trhu čekala jestřábí ponechání sazeb a měnový pár EUR/CZK vzrostl o několik haléřů, žádná volatilní seance s přeskupováním pozic traderů to však nebyla.

Neudržitelný kurz na forexu
S tempem pálení svých devizových rezerv a možném přicházejícím spekulativním výprodeji je horkým kandidátem na skokové oslabení naše česká měna. Při rostoucích úrokových sazbách v eurozóně i v USA, hlubokým deficitem na běžném účtu a vyšší inflací by se skutečně měl nyní měnový pár EUR/CZK obchodovat v pásmu 25,50 – 26,50 a nikoliv za aktuálních 24,60.

Intervence v Japonsku?
Japonská ekonomika se v posledních měsících dostala do deflace. Tento vývoj kontrastuje s ostatními částmi vyspělého světa, kde už inflace pomalu roste, protože efekt meziročního propadu cen komodit se postupně vyrovnává a ropa již působí jako akcelerátor cenového růstu.

Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD a EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy popíši situaci na měnových párech USD/CAD a EUR/USD, tak jak jí vidím a nastavím podmínky pro případnou realizaci obchodu.

Burzovní grafy: Vypadalo to hůře, akcie ale zatím kvůli Trumpovým eskapádám ztratily jen mírně
Po více než dvou měsících vývoje do strany pod rezistencí na hladině 2 400 uzavřel americký akciový index S&P 500 v pondělí nad touto úrovní. Dlouho očekávaná událost ale neměla pokračování a index nakonec za týden odepsal 0,38 %.

Praktická ukázka: Tři dlouhé longy
Vím, že se opakuju, ale zase se stalo něco, co jsem ještě ve svých obchodech neviděl. A je to přesně to, proč je trading tak zajímavý. Tentokrát to byly tři obchody, které dokázaly využít stoupající proud a udělat tak docela pěkný výsledek.