Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V tomto článku se podíváme na můj dlouhodobý náhled na 3 hlavní měnové páry, na kterých lze určit současný trend. Na dvou měnových párech budu vyhledávat obchodní příležitosti proti americkému dolaru a na třetím měnovém páru poté spíše příležitosti na posílení amerického dolaru. Pojďme se tedy podívat na tento výhled, jehož platnost by měla být na září, popřípadě i na podzim 2024.
USD/CHF – W1
Tento měnový pár je v posledních týdnech velmi volatilní. Důvodem, proč mě tento měnový pár zajímá, je agresivní zamítnutí nižších cen, které nastalo při retestu swingového low. Toto zamítnutí bylo velmi agresivní a umožňuje zakreslení rostoucí trendové čáry, která dokud nebude proražena, může signalizovat nadvládu kupců. Na cenovém grafu jsem také vyznačil tři rezistentní zóny, které mohou hrát v budoucnu zajímavou úlohu, co se týče korekčních obchodů.
První rezistence je tvořena proraženým cenovým minimem, které vzniklo při menší nákupní korekci v rámci down trendu. Druhá rezistence je tvořena cenovým výběžkem, na kterém trh realizoval pullback po průrazu na nižší hodnoty a nakonec třetí rezistence je tvořena samotnými swingovými maximy.
GBP/USD – W1
Tento měnový pár se obchoduje nad hodnotou rostoucí trendové čáry, tedy v up trendu. Dokud tato trendová čára nebude trhem proražena, mají vyšší pravděpodobnost na úspěch dlouhé pozice, což je směr, kterého bych se rád držel. Na cenovém grafu jsem vyznačil jednu rezistenci a jeden support, které jsou ovšem v současné době daleko od aktuálního kurzu, takže se může jednat skutečně až o podzimní levely.
Jak rezistence, tak support jsou tvořeny dnem a vrcholem korekčního pohybu, který v případě rezistence vznikl v down trendu a v případě supportu zase v rámci up trendu. U supportu tato korekce byla agresivnější, než tomu bylo u rezistence, nicméně důvody jejich vykreslení jsou shodné. Každopádně oba mají tu nevýhodu, že se nacházejí poblíž swingových maxim/minim, které v případě tržní reakce mohou plnit roli nejbližší bariéry. Zde bude potřeba sledovat momentum pro určení ziskového potenciálu obchodu.
USD/CAD – W1
Tento hlavní měnový pár se obchoduje od roku 2022 v postranním trendu, takže i na podzim bych se tohoto nastavení rád držel. V současné době probíhá reakce trhu na horní hranu tohoto postranního pásma, takže směr spekulací by měl být na krátkou stranu. Dokud trh neprorazí jednu ze stran konsolidačního pásma, jeví se mi jako nejlepší přístup na tomto měnovém páru nespekulovat na dlouhodobější cenové pohyby, ale spíše nechávat trh „dýchat“ před tím, než se rozjede trend. Rozhodně nebudu spekulovat na průraz konsolidačního pásma, ledaže by se něco zásadního změnilo v síle amerického dolaru.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz