Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jaké finanční cíle je rozumné si nastavit
Každý jsme jiný, každý máme jiný životní styl, jiné výdaje, jiná očekávání a jiné dovednosti a zkušenosti. Finanční cíl v tradingu je tak velmi relativní parametr. V minulém článku jsem mluvil o extrémních možnostech, které se nedají dosahovat konzistentně. Můj záměr byl vzbudit diskusi na téma možných zisků. Nyní budu psát o rozumném plánu, kterého můžeme dosáhnout všichni.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/USD, GBP/JPY a EUR/AUD
V dnešním blogu se podíváme na analýzu pro měnové páry GBP/USD, GBP/JPY a EUR/AUD. U těchto párů jsme se dostali nebo se brzy dostaneme na zajímavé cenové úrovně.

Ako obchodovať Ropu? Alebo ako zaručene zhodnotiť svoju investíciu?
V tomto článku sa zameriame na obchodovanie, tak ako sa bežne neprezentuje. Finančným operáciám popísaným v tomto článku môžeme hovoriť špekulácie alebo investície. Popíšeme si, akým spôsobom môžme dosiahnúť vysoko pravdepodobné zhodnotenie nášho kapitálu s minimálnym rizikom stráty investície.

Euro rychle smazalo ztráty
Jak rychle euro vůči dolaru ztratilo v první polovině srpna, tak rychle se dokázalo vrátit zpět na úrovně 1,1700. Přitom na evropské scéně byl srpen mimo prvních několika dnů skutečnou okurkovou sezónou bez výraznějších kurzotvorných zpráv.

Obchodná psychológia – FOMO
Podľa mňa strach z toho, že vám niečo ujde je tá najbežnejšia emócia, ktorá núti obchodníkov stlačiť tlačítko sell alebo buy keď by nemali. V skratke sa to prezýva FOMO (fear of missing out). Ak trader urobí ziskový obchod, v mozgu sa uvoľnia chemikálie, ktoré umožňujú traderovi cítiť uspokojenie. Je to tá túžba zažiť ten pocit znovu, ktorá zahmlieva objektívne myslenie a vedie k zlým obchodným rozhodnutiam. Keď sa pozeráme na obchod, je niekoľko možných premenlivých ktoré treba zvážiť a na ktorých záleží podľa obchodného plánu.

Dokáže japonský jen udržet dosavadní tempo?
Japonský jen se po několikanásobném testování, podíval na páru USDJPY pod dolní hranu dlouhodobé konsolidace a zatím se tam i nadále drží. Spekulace o případné falešném breakoutu vyvrací i fakt, že i přes silnější americký dolar minulý týden, dokázal japonský jen na páru USDJPY zkorigovat téměř většinu ztrát. Posilování japonského jenu však není nijak podloženo fundamentem a proto se může zdát jeho vývoj nejistý. Silný japonský jen není ani nic co by uvítala japonská centrální banka, kterou trápí nižší inflace a silnější jen nijak nepomáhá k jejímu růstu.

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)
Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.

Gapy ako ľahká cesta k ziskom? Záleží na akých trhoch
Na trhu je milión spôsobov ako sa dá obchodovať, no gapy sú jedni z tých známych a osvedčených stratégií. Obchod ale záleží aj od smeru trendu a viacero faktorov. Poďme sa pozrieť na rôzne príklady.

Groupon: Má šanci na obrat?
Groupon, americká verze Slevomatu, se dostává do velkých problémů. Poskytovatelé služeb na obchodní model „vyzobávání šetřílků“ přestávají slyšet, protože marže mají slušné a o zákazníky není nouze. Společnost se nedokáže dostat do plusu ani v provozu a ohlásila rázné škrty.

INVESTIČNÍ GLOSA: Za rekordem zlata stojí i Česko. Centrální banka ho kupuje po tunách
Investoři do zlata se konečně dočkali – drahý kov je po letech znovu na all-time high. Růstu zlata, který je tradičně silný v časech nestability a nejistoty, přitom paradoxně pomáhají samotné státy. Centrální banky totiž zlato skupují po tunách. A premiantem je i Česko.

Praktická ukázka: Zpět v sedle
Je vždy skvělé, když se přes veškeré útrapy tradingu ukáže, že se cesta, po které jste šli a která se na krátkou dobu zaklikatila, opět narovnala a nalézáte na ní to, co jste nalézat chtěli. Vím, že především pro začínající obchodníky není snadné vytrvat, ale věřte mi, stojí to za to.

Praktická ukázka: Break/Eveny v akci
Tak konečně začínají mít praktické ukázky nějaký náboj. Tím nechci říct, že samotná prezentace provedených obchodů je k ničemu, ale podívat se na rozdílné obchody v rámci jedné strategie se mi zdá docela zakjímavé. Tím spíš, že o tom rozhoduje pár desítek bodů v oblasti přisouvání Stop-Lossu (SL) k Break/Evenu (B/E).

Kľúčová úroveň na Čínskom yuane bola prerazená a iné exotiky
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 19.1.2011
Technická alanýza Majors párů podle Elliottovy teorie.

Obchodování proti trendu: Základní přehled a řízení rizik
Obchodování proti hlavnímu trendu s sebou nese spoustu obtíží a dalších rizik. Obchodník se v takové situaci zpravidla snaží zachytit korekci. Bylo by však efektivnější počkat na dokončení současného trendu a vstoupit do obchodu s novým trendem. I ten nejkvalitnější signál nebo pattern si vždy uvědomuje, zda jde proti hlavnímu trendu. Obchodník musí být co nejpozornější a kontrolovat rizika, pokud se pokusí vstoupit do obchodů proti hlavnímu pohybu.

Obrovská panika na ropě, vítězem je japonský jen
Dnešní otevření trhů je doprovázeno extrémní volatilitou. Kvůli víkendovým událostem, které znovu zvýšily rizika globálního rozšíření koronaviru, zahájila většina aktiv obchodování tento týden gapem. Pod prodejní tlak se dostávají rizikové měny jako mexické peso a ruský rubl. Česká koruna se až překvapivě drží bez volatility okolo 25,40.

AOS vs vlastní obchodování
Stále více se setkávám s lidmi, kteří chtějí pro své obchodování používat AOS.

Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Akcie jako v roce 1999?
Americký akciový trh se začíná chovat čím dál více iracionálně. Při svých vysokých úrovních se zvyšuje i volatilita a spekulační hry s akciemi Gamestop na ospravedlnění aktuálních cen příliš jistoty nepřidává. Vnucuje se otázka, jestli třeba taková Tesla není jen jeden velký Gamestop založený na mesiášském vnímání Elona Muska. Celá situace tak připomíná rok 1999, kdy své peníze na trh vrhají i nezkušení investoři a namísto fundamentu a očekávaných zisků obchodují impulzivně na základě předchozího růstu a „hot tips“.