Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Finanční výsledky XTB: Čistý zisk po třech čtvrtletích 152,7 mil. EUR
XTB právě představila své předběžné finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2022. Během tohoto období společnost vygenerovala konsolidovaný čistý zisk ve výši 49,4 milionů EUR. Stejně jako v předchozích čtvrtletích byly faktory ovlivňující úroveň výsledků XTB stále vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích a systematicky rostoucí zákaznická základna.

Co zaznělo na Analytickém fóru 2024?
Minulou středu a čtvrtek proběhl další ročník Analytického fóra XTB. Diskuze se soustředily na mnohá klíčová témata, vzhledem k aktuální situaci na finančních trzích. V tomto článku vám přinášíme stručný přehled nejdůležitějších bodů z této akce. Celkové trvání fóra bylo čtyři hodiny, proto nelze v tomto textu pokrýt všechny detaily.

Proč je důležité mít tradingový plán
Každý úspěšný trader ví, že klíčem k dosažení dlouhodobého zisku není pouhé štěstí, ale především dobře promyšlený tradingový plán. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je takový plán nezbytný a jak může ovlivnit tradingová rozhodování a výsledky.

Takto s trhy zatočí prezidentské volby v USA, investoři sázejí na Trumpa
Proč má celý svět z Trumpa panickou hrůzu? Co čekají investoři a jak to ovlivní finanční trhy?



Měnící se fundament na EUR/USD a jeho stálá cena
Na nejobchodovanějším měnovém páru se toho od začátku roku příliš nezměnilo. Především se příliš nezměnila cena, ale celkový náhled na měnový pár se od prvního kvartálu možná trochu ano. Americký dolar z pohledu úrokového diferenciálu zůstává ve výhodě, i když by se fundament mohl v následujících měsících mírně změnit. Ekonomiky obou měn v druhém kvartálu vykazují známky výraznějšího ochlazení, a proto tak bude záležet na investorském sentimentu a také na tom jak ovlivní následnou poptávku po měnách.

Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Ne každý týden přináší čitelné struktury, příležitosti podle plánu a trhy, které „reagují normálně“. Právě v těchto chvílích se ukazuje, jak dobře máte zvládnutý systém – nejen technický, ale i mentální. Co dělat, když trh nejde číst? A jak z toho vytěžit, i když vlastně vůbec neobchodujete?

Vlastnit zlato fyzicky nebo elektronicky?
Žlutý kov se i přes zvýšené vnímání ekonomického i politického rizika i nadále drží v downtrendu. Za poslední 4 roky odepsal zhruba 40 % své USD hodnoty a kvůli silnému dolaru a výhledovému zvyšování úrokových sazeb v USA nemá příliš prostoru pro obrat.

Myšlenky v Mojí Hlavě
Je dnes již známým faktem, že naše myšlenky utvářejí náš svět, takový, jaký je. Víme, že mysl je naše hlavní a nejdůležitější aktivum. Dokonce bylo prokázáno, že myšlenky jsou stejné entity jako věci. Ovlivňují nás naprosto stejně.

SATS DJIA Live 01/2022
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první lednový pracovní den a prodám poslední lednový pracovní den:

TFP analýza Bitcoinu
Vždy používám více faktorovou analýzu. Ve zkratce by se dalo říci, že je to mix technické, fundamentální a psychologické analýzy s mikro i makro pohledem na dané aktivum se špetkou vlastního vhledu/úsudku/názoru.

Update na komodity – zlato, ropa a zemný plyn
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.

Praktická ukázka: Opět v mínusu
Po chvilce, ve které jsem se vrátil k plusovým výsledkům, jsem opět zapadl do ztráty. Celý týden vypadal v pohodě, avšak pátek rozhodl o špatném výkonu celého týdne.

Historie Forexu: Od zlatého standardu až po současnost
Peníze, jakožto platidlo, procházely v historii určitým vývojem, který v průběhu staletí zcela transformoval základy, na kterých byly postaveny. Zatímco dříve fungovala platidla na takzvaném „Zlatém standardu“, tak dnes již naopak fungují na zcela odlišném principu. A právě například „Zlatý standard“, měnové transformace a ještě mnohem více, tak to bude naším dnešním hlavním tématem.

Aktuální dění na EUR/USD
Nejobchodovanější měnových pár na devizových trzích, EUR/USD poslední dobou hledá svůj směr a poté, co americký dolar zastavil svůj růst, zastavilo euro svůj pokles. Měnový pár již delší dobu konsoliduje v širokém pásmu s hranicemi na úrovních 1,13 a 1,18 a od začátku června nedorazilo na trh přesvědčení, které by nastartovalo další trend. Pohled z fundamentálního, ale také technického hlediska může napovědět, kam by se mohlo euro v následujících týdnech podívat.

Jak mohou americké volby ovlivnit celý svět?
Volba amerického prezidenta stále probíhá a kdo se stane nejmocnější osobou na světě, se snad brzy dozvíme. Armáda, rozloha, dolar, a nejen surovinové bohatství činí z amerického prezidenta nejmocnější osobu na světě. Navíc ostatní ekonomiky jsou často závislé na rozhodnutí, které prezident učiní. „Držitel klíčů“ od bílého domu má tedy v rukách velkou moc a není třeba dumat nad tím proč se americké volby stávají vždy nejsledovanější události celého roku.

Co nakupoval a prodával Warren Buffett v posledních měsících?
Díky americké legislativě, která nařizuje velkým fondům pravidelně zveřejňovat změny ve svých portfoliích, jsme minulý týden měli znovu možnost nahlédnout do portfolia Warrena Buffetta a jeho společnosti Berkshire Hathaway. Jaké nákupy a prodeje provedla tato investiční legenda tentokrát? V tomto článku přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího. Detailní rozbor celého portfolia poté analytik XTB Tomáš Vranka vytvořil ve svém aktuálním videu.

Veľká analýza – Formuje sa tsunami na obzore? (1. časť)
Posledné dni sú spojené s rastom nervozity ohľadne Talianska a o možných problémoch ktoré to môže pre eurozónu znamenať. V nasledujúcej analýze si rozoberieme čo možno očakávať v nasledujúcich mesiacoch. Ako sme sa do tejto situácie vlastne dostali a čo môžu jednotlivé strany robiť?
