Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Risk-on a Risk-off: Analýza tržních nálad
Risk-on a Risk-off jsou termíny, které popisují obchodní nálady na finančních trzích, ovlivňované úrovní optimismu nebo pesimismu mezi investory.

Rizika spojená s obchodováním komodit
Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)
V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.

Koruna posiluje – prodat nebo nakoupit?
Na pozitivní brexitové vlně se v posledních týdnech kromě britské libry svezla také česká koruna, která se vůči euru dostala na nejsilnější pozice od července. A to i přesto, že čísla z domácí ekonomiky v tomto měsíci spíše zklamala a Česká národní banka zřejmě k vyšším úrokům na svém dalším zasedání nepřistoupí.

Největší investiční konference roku 2022 se blíží. Jaký bude program a na koho se můžete těšit?
Společnost XTB vás po roce opět srdečně zve na tradiční investiční konferenci. Celá akce proběhne online a zúčastní se jí celá řada zajímavých řečníků a odborníků v oboru. Hlavními tématy bude hledání nových investičních příležitostí v době globální recese a rostoucí inflace. Konference se uskuteční už tuto sobotu 26. 11. 2022.

Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD a USD/CHF
Dnešní blog bude věnován měnovým párům GBP/USD a USD/CHF. Na těchto měnových párech jsou shodně rozhozené trendové kanály na týdenních a denních časových rámcích. Zároveň se cena obou měnových párů nachází na důležité S/R úrovni. Jak budu řešit tuto situaci se dočtete níže.

OPECu možná klesne produkce více, než se očekávalo
Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd. Ropný kartel s jeho spojenci na prosincovém zasedání kartelu odsouhlasily od nového roku produkční škrty za účelem stabilizace ceny ropy.

Praktické okénko – Obchod do trendu a nekompromisní SL
Obchod do směru trendu s využitím aktuálního momenta a nekompromisní stop loss při trávení volného času. V tomto článku nás čeká tradingová realita ze dvou úhlů pohledu.

Výhľad na forex exotiky
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/HUF short, EUR/PLN neutral a USD/NOK short.

Heuristika dostupnosti – První dobrá
Pokračujeme v seriálu o kognitivních zkresleních. Dnes se podíváme na heuristiku dostupnosti, podle které naše uvažování zkreslují snadno zapamatovatelné informace.

Akcie nebo dluhopisy?
Inflace se zdá být z pohledu americké ekonomiky zažehnána, další zvyšování úrokových sazeb aktuálně není na pořadu dne. Je tato situace výhodnější pro akcie nebo dluhopisy?

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF
Volatilitu máme, trendy zatím pokračují. Otázkou je, zda není čas na korekce. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situacím a obchodním příležitostem na měnových párech EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF.

XTB zvyšuje úroky z volných prostředků!
Společnost XTB byla založena přibližně před dvaceti lety a zpočátku fungovala především jako makléř (broker) poskytující možnost obchodovat s kontrakty CFD. V průběhu let však svoji nabídku rozšířila o mnoho nových produktů či služeb v souladu s aktuálními světovými trendy a s poptávkou klientů. Nyní tak naleznete v XTB i CFD na kryptoměny, fyzické akcie nebo ETF, možnost automatického investování do ETF nebo úročení nevyužitých volných prostředků na obchodním účtu.

Analýza amerických akciových indexů, EUR/USD a ropy WTI
Na finančních trzích je poslední dva týdny nepoměrně rušněji než v předchozích měsících. Tržně empatičtí obchodníci delší dobu cítí, že na trzích není něco v pořádku a očekávají narovnání nepoměru mezi fundamenty, globální situací ve světě a tomu neodpovídajícími tržními úrovněmi. Mezi kandidáty na spuštění výraznějších tržních poklesů jsou např. americké úrokové sazby, geopolitika, Čína, blížící se americké prezidentské volby, problémy v evropském bankovním sektoru, teroristické útoky, další zhoršení makrodat?

Index S&P 500 je na historickém maximu, rezistence ale vydržela
Květen začal pro americké akcie dobře, index S&P 500 za uplynulý týden posílil o 0,63 % a testuje psychologicky významnou hladinu 2 400.

Podhodnocená libra hledá support
Zdá se, že britská libra už má to nejhorší za sebou. Ze začátku října zažila prudké výprodeje s přílivem negativního sentimentu a obav investorů ohledně budoucnosti britského zahraničního obchodu a statutu londýnské City po vystoupení Británie z Evropské unie.

Vyhodnocení forward testu SATS DJIA
6 měsíců forward testu obchodního systému SATS DJIA přineslo zhodnocení 14,9 %.

Praktická ukázka: Napínavý short
Mám takový pocit, že trh jde stále více-méně do strany. Tedy alespoň na páru EUR/USD. A tak pořád zůstává živá strategie, která, jak se v čase ukázalo, je stavěna především pro tato období. V dobách, kdy trh větší volatilitu má, sice nedosahuje ohromující výkonnosti, ale v obdobích jako je toto, celkem dobře přežívá.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/USD, USD/JPY a GBP/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry NZD/USD, USD/JPY a GBP/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Pozor na Fed a ceny komodit
Makrodata se vyvíjí stále příznivě pro americké akcie. Středeční ISM report ukázal na rostoucí poptávku v průmyslu při klesajících cenových tlacích i zrychlujících dodávkách. Scénář o zpomalující inflaci, na kterou by nemusela americká centrální banka (Fed) nijak razantně reagovat, se stále daří držet v popředí vnímání investorů. Nominální růst by se tedy mohl realizovat více v reálné produkci a méně v růstu cen, což je samozřejmě velké plus pro akcie.