Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je ropa podhodnocená?
V návaznosti na minulý článek o návratu k průměru u zlata se dnes podíváme na podobný efekt u mnohem dynamičtějšího aktiva, kterým je ropa. Z dlouhodobého hlediska můžeme vypozorovat, že cena této komodity v souladu s vývojem spotřebitelských cen. Rozdíl je v tom, že ceny v obchodech jsou mnohem méně volatilní než ceny ropy a toho se dá v tradingu využít – index spotřebitelských cen funguje jako kotva, jako indikátor rozdělení mezi tím, jestli je ropa nadhodnocená nebo podhodnocená.

Zlato a dolar jdou proti sobě
Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?

V pondělí cena žlutého kovu stoupala, podporovaná měsíčním PP na 1 475,51
Vzhledem k tomu, že směnný kurz XAU/USD je podporován 55, 100 a 200 hodinovým klouzavým průměrem, je pravděpodobné, že v krátkodobém horizontu by na trhu mohli převládnout býci.

Elliottova vlnová teorie pro index DAX, zemní plyn a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index DAX, zemní plyn a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Investování pro každého: Jak fungují frakční akcie?
Představte si, že byste si mohli koupit akcii nebo burzovně obchodovaný fond (ETF) v hodnotě 2 000 EUR, i když momentálně nemáte k dispozici dostatek finančního kapitálu.

Jak sestavit obchodní strategii
Obchodování na forexovém trhu je náročnou disciplínou, která se neobejde bez precizní přípravy. Před samotným vstupem na trh musíte věnovat dostatečné množství času přípravám a v předem stanovených časových intervalech pak periodicky provádět vyhodnocení úspěšnosti obchodování.

Burzovní grafy: Býci zabrali, podstatné rezistence jsou ale ještě daleko
Po dvou týdnech poklesů s celkovou ztrátou přes 5 % zažily americké akcie prudký růst. Index S&P 500 získal 4,84 %, díky čemuž uzavřel v plusu i za celý listopad a je v zelených číslech také od začátku roku.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 6.1.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Koronavirus umocňuje strach z Brexitu bez dohody. Co bude s librou?
Euro v minulém týdnu postrádalo sílu. Americký dolar pumpuje a obnovuje svoji mocnou pozici. Nicméně i oslabené euro si dokázalo smlsnout na libře. Proč? Obchodníci mají strach z Brexitu bez dohody.

Americký dolar: Jak reagovat na prosincovou sezónnost?
Stojí za to se podívat na historický sezónní vývoj, který naznačuje, že prosinec bývá obvykle nejslabším měsícem pro americký dolar.

ČNB nedovolí koruně oslabit
Zvýšení hlavní české úrokové sazby z 1,00 % na 1,25 %, které se událo minulý čtvrtek, nebylo pro finanční trhy žádným velkým překvapením. Kurz koruny dokonce v reakci mírně oslabil, ale nevzdálil se nijak výrazně od hranice 25,60 koruny za euro.

Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?
Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?

EUR/CHF z vyšších časových rámců
V dnešním blogu se spolu podíváme na měnový pár EUR/CHF. Budu vycházet z týdenního grafu a prozoomujeme se až na graf hodinový. Předpokládám růst ceny. Nastavím podmínky pro případný buy obchod a tentokrát ukáži také, jakým způsobem obchoduji breakouty rezistencí.

Index S&P 500 zkorigoval prudké poklesy
Americký akciový index S&P 500 ve středu uzavřel nejhorší měsíc za několik let, v týdenním vyjádření ale do pátku vzrostl o 2,42 %.

Bitcoin ako rezerva
Posledné týždne začal bitcoin znova zaujímavo rásť a pútať pozornosť. Pozrime sa bližšie na niektoré pádne dôvody prečo a tiež na to prečo sa niekedy hovorí o bitcoine ako o zlate 21. storočia a má výhody oproti oproti inštrumentom, cez ktoré sa zvykne zlato obchodovať.

Jak na mentální kouče
Již z dob našich babiček je známo lidové moudro: „Kdo umí, ten umí. A kdo neumí, ten učí.“ Bohužel dnes je doba taková, že čím dál tím větší část naší civilizace se snaží z nějakého důvodu odstřihnout od odkazu našich předků. Pokud by se jednalo o evoluční proces ve svém původním významu, tak by na tom nebylo nic špatného. Já mám ovšem pocit, že v tomto případě dostal evoluční proces vlastní, explozivní dynamiku a již se nejedná o evoluci, ale o revoluci.


Praktická ukázka: Další povedený týden
Vzhledem k tomu, jak se do uplynulého týdne propsal 1. máj, který se slaví takřka na celém světě, nečekal jsem, že by z toho mohlo vzejít něco pěkného. Ale protože předpovídat cokoliv, jak stále říkám, zkrátka nejde, tak i v tomto týdnu bych se mýlil, pokud bych se rozhodl, že v něm nebudu obchodovat.

Strach v investovaní
Psychológia strachu v tradingu a investovaní je fascinujúcou a dôležitou témou. Emócie, ako je strach, môžu mať zásadný vplyv na naše rozhodovanie a správanie sa pri investovaní. Je preto dôležité porozumieť, ako strach funguje a ako ho riadiť, aby sme dosiahli lepšie výsledky a minimalizovali riziká.

Proč nebudou backtesty nikdy stoprocentní
Myslím si, že jsem na tuto věc už jednou krátce upozorňoval v nějakém článku, který se věnoval něčemu jinému. Backtesty jsou skvělá věc, jen je nutné nebrat je jako dogma, které stoprocentně kopíruje naši strategii v historických datech. No a dnes vám ukážu proč.