Dlouhodobý trend
Cena měnového páru NZD/CHF se nachází v dlouhodobém klesajícím trendu. Tento trend je charakterizován sérií nižších maxim a nižších minim, což naznačuje, že prodejci mají převahu na trhu.
Test předchozích minim
V nedávné době došlo k testu předchozích minim, což poukazuje na klíčovou oblast podpory, kterou cena opětovně prověřila. Test těchto minim je důležitým signálem pro obchodníky, kteří sledují potenciální obraty trendu.
Konsolidace
Po testování předchozích minim následovala konsolidace. To znamená, že ceny se pohybují v relativně úzkém pásmu. Trh se snaží najít rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou.
Falešné proražení
Následovalo falešné proražení nového minima, které bylo signalizováno svíčkou typu Pin bar. Tento typ svíčky se obvykle považuje za signál k obratu trendu, popřípadě korekce, jelikož indikuje odmítnutí nižších cen.
Očekávání vývoje
Na základě standardní obchodní strategie pro svíčky Pin bar očekávám růst ceny. Tradeři často interpretují Pin bar jako signál pro možné obrácení tendence, což v aktuálním kontextu naznačuje, že by mohlo dojít k obratu z klesajícího trendu směrem nahoru. Minimálně na nižších časových rámcích.
Závěr
S ohledem na tyto faktory je možné, že měnový pár NZD/CHF může začít vykazovat býčí signály v důsledku falešného proražení a konsolidace na důležité úrovni podpory. Obchodníci by měli monitorovat další cenové pohyby a potvrzení signálů pro vhodné vstupy do long pozic.
Vývoj měnového páru NZD/CHF na měsíčním grafu (MN):
Týdenní graf
Na nižším časovém rámci vidíme detail aktuální situace. Na cenovém grafu se vytvořil reverzní pattern 1-2-3. Tento pattern naznačuje potenciální obrat trendu z klesajícího na rostoucí.
Bod 1: První vrchol, který je vyšší než následující minima.
Bod 2: Druhé minimum, které je nižší než první vrchol.
Bod 3: Třetí vrchol, opět vyšší než poslední minimum.
Rizika a překážky
Rezistence: Klíčová oblast, která představuje riziko pro další růst, je tvořena: Vrcholem 2 reverzní formace 1-2-3. Klesající trendovou čarou, která také slouží jako rezistentní úroveň. Tato „konfluenční zóna“ (rezistence) může představovat překážku pro další růst, jelikož býci budou muset překonat tuto úroveň, aby potvrdili změnu trendu.
Buy signál
Svíčka býčí Engulfing je signálem k růstu. Výše popsané mantinely jsou zároveň signálem k obezřetnosti. Z mého pohledu bude efektivnější naplánovat trade na nižším časovém rámci.
Vývoj měnového páru NZD/CHF na týdenním grafu (W1):
Denní graf
Na nejnižším časovém rámci této multitimeframe analýzy bychom měli být schopni naplánovat obchod. V tuto chvíli vidím dvě cenové úrovně-supporty, které mohou poskytnout obchodní příležitost s rozumným riskem.
První scénář předpokládá minimální pokles ceny před breakem Klíčového levelu. Podporu by v tomto případě poskytl sekundární support.
Druhý scénář předpokládá break Klíčového levelu a následný test nové S/R úrovně- Throwback.
Vývoj měnového páru NZD/CHF na denním grafu (D1):
Vemte prosím na vědomí, že informace v tomto blogu slouží výhradně ke studijním účelům a v žádném případě, jako investiční doporučení.
Ať se daří!
Jan