Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Paradox tradingu: Čím víc se snažíte, tím horší jsou výsledky
Trading je plný paradoxů a na jeden z nich se v tomto článku podíváme.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 12.8.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Bidenův stimulační balík a jeho dopad na trhy
Tento týden nastupující americký prezident Joe Biden již představil seznam opatření, kterými chce dále v obrovském objemu podporovat oživení největší světové ekonomiky. Po nedávném balíku ve výši 900 mld. dolarů schváleném ještě za prezidenta Trumpa se chystá Bidenova administrativa napumpovat do systému dalších 1 900 mld. dolarů (9 % HDP). Oproti této fiskální kadenci vypadá i Babišovo snížení daní ve výši 2 % HDP jako drobné.

XTB Live Trading účet – Přehled obchodních výsledků
V roce 2013 jsme začali obchodovat na účtu XTB a vysíláme od té doby naživo seance každé úterý a čtvrtek. Tento rok se pouštíme do 8. roku vysílání. Počáteční kapitál byl 20,000 $ a k dnešnímu dni se pohybujeme na částce 70,000 $, která představuje celkový výnos 235 % a průměrný měsíční výnos je 1,5 %. Každý rok projektu jsme uzavřeli v zisku a v tomto reportu se dozvíte, jak se nám dařilo v roce 2019 a jak vše zapadá do dlouhodobého konceptu tohoto unikátního projektu.

Obchodník měsíce: Ropný magnát ze středních Čech hraje na odolnou psychiku
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát nás zaujal trader ze středních Čech, který u XTB obchoduje od března loňského roku. Na trzích se však pohybuje už více než 8 let.

Burzovní grafy: Americkým akciím stále dominují býci
Začátek výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí a posílení nadějí na zavedení nižších daní pomáhají americkým akciovým indexům na nová maxima. Do Vánoc by optimismus nemuselo nic výrazného ohrozit, ale podobných "nemuselo" je burzovní almanach plný.

Jak využít současné bankovní krize na finančních trzích?
Bankovní krize, ve které se nyní nacházíme, je vždy těžkým obdobím, kdy se finanční instituce potýkají s problémy, které mohou vést k omezení jejich činnosti nebo dokonce k jejich zániku. Taková situace má negativní dopad na celkovou ekonomiku, obchodní prostředí a často i na individuální firmy i fyzické osoby, které jsou pády bank ať už přímo, nebo nepřímo zasaženy. Určitě se tedy na finančních trzích nejedná o zábavné období, niméně bankovní krize neznamená, že v sektoru obchodování neexistují žádné příležitosti. Někteří tradeři a investoři tyto situace dokonce aktivně vyhledávají. Jak tedy i my můžeme využít současné propady ve svůj prospěch?

Výnosy USD stále táhnou
Mírné uklidnění nejistoty v Turecku, Argentině a ostatních měnově problémových zemích nastartovalo během září zájem o riziková aktiva. Americký dolar si tedy dal na chvíli pauzu a posunul se na slabší úrovně. Žádnou velkou rally na EUR/USD nebo GBP/USD ale nečekáme, ve středu si totiž vezme slovo americký Fed a s pravděpodobností hraničící s jistotou zvýší letos již potřetí úrokové sazby.

AUD/CHF: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Pozor na paniku
Co si budeme vykládat, o velkých i malých věcech v trhu nerozhoduje nic většího, než je nálada. Nálada trhu a emoce v něm bublající jsou hnacím motorem volatility, která je hlavním atributem jak úspěchu, tak neúspěchu.

Lze ziskově obchodovat sezónní cykly pomocí AOS?
Po dokončení práce na workflow, o kterém jsem psal minule v příspěvku „Je průměrný roční zisk 18% hodně nebo málo?“, jsem přemýšlel nad tím, jak analyzovat trhy nějakým novým způsobem, protože dosud jsem testoval obchodní myšlenky pomocí vytěžování dat. Vzpomněl jsem si na sezónní obchodování neboli obchodování pomocí sezónních cyklů. Výsledek bádání mě natolik překvapil, že jsem se rozhodl se o něj podělit.

Prichádzajúce leto a najväčšie obchodnícke chyby
Čoskoro je tu leto. Ešte nás čaká posledný volatilný mesiac máj a potom je tu čas leta. Letné obchodovanie je iné. Keď obchodníci smerujú na pláž alebo inde, rozhodnú sa vypnúť a oddýchnuť si, trhy sa spomalia, stratia objem a stanú sa o niečo nepredvídateľnejšími.

Praktická ukázka: Trh uzavřel tam, kde otevřel
A právě jen to bylo z pohledu mé strategie zajímavé, jinak totiž celý týden byl až zbytečně klidný. Samozřejmě si dělám trochu legraci, protože klidné obchodování, bez stresu a obav o peníze, to je snem každého obchodníka.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Bitcoin a kakao
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Bitcoin a kakao. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Zlato
Zlato se stalo v současné době velmi žhavým tématem. Není se čemu divit. Od roku 2014 drží býky na uzdě dlouhodobá rezistence kde se růst ceny pravidelně zastaví a medvědi přebírají otěže. Cena zlata se právě teď na této rezistenci nachází. Bude se historie opakovat a prodejní obchodní příkazy vydělají svým majitelům peníze nebo konečně dojde k proražení rezistence a cena zlata bude dále stoupat? Na tuto otázku odpověď neznám. Můžu, ale studovat historii vývoje ceny a najít indície, které mi pomohou při rozhodování zda zlato prodávat nebo se držet mimo.

GBP/USD: Tiskne víc peněz Londýn nebo Washington?
Dnes se v rámci fundamentálního okénka podíváme na atraktivní měnový pár libry k dolaru, tzv. cable, který během léta slušně vyrostl. Co za tímto růstem stojí a jakých pohybů se na GBP/USD můžeme dočkat?

Praktická ukázka: Tentokrát to bude o Stop-Lossu
Nejčastěji se v mojí strategii vyplácí částečné odprodeje. Mnohokrát ochrání od velkých nepříjemností. No nejsou však jedinou součástí mojí strategie. I když se Stop-Loss (SL) nedostává do titulků moc často, je také, pokud je na správném místě, důležitou součástí.

Ropa klesá, v rublech o to více
Letní dovolenková sezóna skončila a s ní přichází do Evropy úspory, především co se energií týče. Vlády mohou díky poklesu cen benzínu a nafty vracet spotřební daně na vyšší úrovně. Vyhlídka pro poptávku po ropě je tím pádem stále slabší. Sráží ji silný dolar a celosvětově zpomalující aktivita, které se nehodlají ve svém boji proti inflaci zaleknout ani poslední dobou velice ostré centrální banky.