Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Americký akciový index S&P 500 ztratil přes procento a vrátil se pod rezistenci
Americká centrální banka je podle zápisu z březnového zasedání FOMC a vyjádření svých představitelů připravena v boji s vysokou inflací zpřísňovat měnovou politiku razantněji, než část trhu čekala. I pod dojmem toho akciový trh v uplynulém týdnu silněji kolísal a index S&P 500 nakonec za pět obchodních dnů odepsal 1,27 %.


USD/CAD: Kombinovaná technická analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.


Inflace přichází
Růst cen zrychlí, hlásají obchodníci na trhu s dluhopisy. Inflační očekávání v USA se dostala na nejvyšší úroveň od srpna 2015, kdy Čína devalvovala svou měnu. Jestřábi ale nemusejí mít žádný strach, o počátek hyperinflace nejde. Trh akorát předpokládá, že se americká centrální banka (Fed) bude alespoň dosahovat svého dvouprocentního cíle, nic víc, nic míň.

Multitimeframe analýza: Měnový pár EUR/GBP (14.12.2023)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Index S&P 500 odepsal bezmála procento, uzavřel ale daleko od minim
Americký akciový index S&P 500 neudržel směr z předchozího týdne a s výjimkou pondělí neatakoval rezistenci na 4 200. Až do čtvrtka klesal směrem k 50dennímu klouzavému průměru a minimům ze středy 26. dubna. Od pondělí do čtvrtka ztratil 2,6 %, páteční obrat a silný růst ale omezil jeho ztrátu na 0,80 % a ze čtvrtečního propadu na grafu udělal dvěma gapy izolovaný "ostrůvek".

Blíží se propad? Google prohrává AI bitvu! | Investiční Memento #77
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 77. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Burzovní grafy: Býci zabrali a americké akcie jsou na nových maximech
Americké akciové trhy v uplynulém týdnu posílily. Index Dow pokořil metu 20 000 bodů a S&P 500 intradenně vystoupal nad 2 300 bodů. Širší index si za celý týden připsal zisk 1,03 %.

Praktická ukázka: Ztráta na závěr
Tak máme za sebou poslední týden minulého roku a i v něm se obchodovalo. Jak to dopadlo, předjímá tak trochu nadpis, no jak to skončilo konkrétně, na to se mrkneme.

Nechat trhu prostor
Jak všichni vědí, jsem propagátorem přesvědčení, že nikdo v podstatě nedokáže říct, co se v trhu stane. Je pravda, že se v něm dají pozorovat určité opakovatelnosti, avšak ani ty nezaručují úspěch a už vůbec není možné spoléhat na to, že co se stalo jednou, bude se opakovat pravidelně a s jistotou.

Kde hledat výnos přes záporné sazby?
Centrální banky vyspělých zemí se předhánějí v holubičích komentářích s cílem podpořit chřadnoucí ekonomiku a zároveň oslabit měnu. V Austrálii už začali úrokové sazby snižovat a vypadá to, že další země budou následovat. Už 6 bilionů USD vládních dluhopisů vynáší záporný výnos. Není se co divit, že investoři prodávají měny, kterým centrální banky házejí klacky pod nohy. Jakou zemi by však mohla tato vlna minout?

Automobilový průmysl očima investora: Jak vydělat v nové éře?
Automobilový průmysl je dlouhodobě oblíbeným investičním segmentem, což není překvapivé vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z největších světových trhů s obrovským ročním obratem. Časy se však mění a s nimi i automobilový sektor, který v současné době prochází jednou z nejvýznamnějších transformací za mnoho let. Otevírá se tak prostor pro nové vítěze a nové výzvy pro ty, kteří nedokážou držet krok s inovacemi.

Multitimeframe analýza: 16.2.2023 EUR/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Index S&P 500: Rally se trochu zasekla
Ve zkráceném obchodním týdnu se nic důležitého nestalo. Index S&P 500 přidal symbolických 0,04 %. Další rally, ke které měl index nakročeno po vzniku formace "V" 16. listopadu, se zatím nekoná.

Elliottovy vlny: Analýza US500 l GOLD l DXY l GBP/USD l EUR/USD l USD/CAD l USD/CHF
Zdravím tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na grafy US500, GOLD, DXY + páry s USD.

Na čem se dá nyní na trzích vydělat?
Americké akcie jsou na historických maximech i přes vysoké úrokové sazby. Zlato i bitcoin mají již silnou rally za sebou a pro načasování nákupu jsou nyní rizikové. Příležitostí na finančních trzích je tedy nyní málo, vyloženě atraktivní podhodnocené aktivum je těžké nalézt.

Komoditní měny proti emerging markets
Jedna skupina zemí naříká, že je jejich měna příliš silná, druhá se zase brání zuby nehty proti dalšímu oslabování. Za uplynulý rok jsme se na forexu mohli setkat se dvěma trendy. Jedním byl návrat z výšin komoditních měn a druhým prudké slábnutí měn na rozvíjejících se trzích. Na jakém trendu by letos mělo dojít k obratu a který bude pokračovat?

Decentralizované financie: Rozvíjajúca sa alternatíva ku globálnemu finančnému systému
Globálny finančný systém vytvoril masívne bohatstvo, ale jeho centralizovaná natura znamená, že zisky putovali k ľuďom, ktorí sú spojení najlepšie s finančnými centrami sveta.

Jak budou úrokové sazby hýbat trhy?
Příští týden bude plný dat, která se v mnoha ekonomických kalendářích projevují jako velmi důležité.