VIP zóna - agresivní obodování - výsledky inst. objednávek za únor

Napsal:   Sekce: 

Tak jako i minulé dva měsíce, tak i nyní pro vás máme výsledky obchodování institucionálních objednávek. Tyto objednávky jsou každý den zveřejňovány pro členy VIP zóny a v tomto článku pro vás máme nejen výsledky klasického agresivního obchodování...

Zprvu se omlouvám všem, kteří nám s Pepou psali o zveřejnění našich obchodů, ale jsme oba pracovně na roztrhání.

Jako v předešlých článcích, se i nyní zaměříme na vyhodnocení agresivního obchodování formou čekajících pokynů, které zadáváme do platformy ihned po jejich zveřejnění. V druhé části článku Vám představím metodu, jež od ledna testuji na svém obchodním účtu, a která vykazuje velice obstojné výsledky.

Klasicky dodržujeme následující podmínky, již dříve definované Pepou (Nyklas):

 • Obchodujeme všechny velikosti objednávek (minoritní/střední/silné), ale tentokrát namísto kombinace objednávka/stop-lossy kombinaci objednávka/opce.
 • Pevně definovaný TP 25 pips
 • Pevně definovaný SL 15 pips
 • Neobchodujeme objednávky, ve kterých už došlo k vyplnění při zveřejnění expertního výhledu.
 • Neobchodujeme objednávky při vyhlašovaní extrémních fundamentů, když se nedoporučuje obchodovat. Na tyto body se zaměříme v druhé části článku.
 • V případě, že se objednávka skládá ze dvou úrovní, jako je např. střední poptávka na úrovní 1.4220 - 1.4230, obchodujeme úroveň vzdálenější aktuální hodnotě trhu.

Při vyhodnocení všech obchodů dostaneme následující čísla:

 • Vyplněno 67 institucionálních objednávek
 • Celkem 31x zasažen TP na úrovni 25 pips tj. 7750 USD hrubý zisk
 • Celkem 36x zasažen SL na úrovni 15 pips tj. 5400 USD hrubá ztráta

Takže celkově jsme se s fixními parametry zadání obchodů dostali na 42,5 %, tudíž i přes nepříznivý procentuální výsledek se nám pomocí kladného RRR podařilo realizovat zisk v podobě 235 pips.

Celkový zisk v pips

Při obchodování tohoto modelu o velikosti pozice 1 lot se dostaneme na čistý zisk 2350 USD. Je samozřejmé, že to někomu přijde velice málo k poměru riziku, které podstupuje při takto velké pozici. Zvláště pak v případě, že nedisponujeme velikým účtem, abychom dodrželi MM na obchod na cca 2% kapitálu. Na druhou stranu je to model, který má výhodu v naprosto minimální nenáročnosti na čas strávený u obchodní platformy, případně na znalosti tradera.

vývoj zůstatku při MM 5 proc

Kdybychom pokračovali v obchodování na účtu z minulého měsíce, kdy jsme 31.1. končili na částce 9022 USD z původních 4000 USD (viz článek - https://www.fxstreet.cz/nyklas-vip-zona-na-surovo-vysledky-inst-objednavek-za-leden.html), pak bychom se po zachování MM při 5% dostali 28.2 na konečnou částku 17020 USD, aniž bychom jakkoliv změnili nebo upravovali princip obchodování.

Tento obchodní model byl zde zmíněn již několikrát. Jeho výhody jsou už jasné, nicméně má samozřejmě také spoustu negativ. Za největší negativum pokládám, že ačkoliv se mnody stane, že se trh správně odrazí, tak pohyb není dostatečně silný. Tím pádem, než si trh dojde pro náš TP, dojde k otočení a náš zprvu dobrý obchod končí na SL. Vylepšení je spousta. 

Při vyhodnocení našich obchodů jsem nejen já, ale už i spousta z vás, čtenářů, zjistili, že tento model příliš nefunguje ve dnech zvýšené volatility trhu.Také, že v tyto dny, kdy nás FXstreet dokonce varuje, abychom neobchodovali, my přesto obchodujeme, pak velmi často končíme na SL. Trh se pak mnohdy otočí, sice tím, pro nás správným, směrem, ale to už pozdě.

Já osobně na to nadával, ale pak mě napadla jedna taková věc, která využívá jakési nedokonalosti v IO, a to zadání příkazů "naopak". Jednoduše jsem si spočetl, že počet SL v tyto hodiny ovlivněné fundamenty extrémně překonával TP. Připravil jsem pro Vás přehled takovýchto obchodů za tento měsíc.

 • Obchodujeme všechny velikosti objednávek (minoritní/střední/silné), a to i vn kombinací objednávka/stop-lossy i samotné stop-lossy
 • Pevně definovaný TP 15 pips
 • Pevně definovaný SL 10 pips
 • Neobchodujeme objednávky, kde už došlo k vyplnění při zveřejnění expertního výhledu 
 • Obchodujeme při vyhlašovaní extrémních fundamentů - hodinu před až cca 2 hodiny po
 • V případě že se objednávka skládá z dvou úrovní, jako je např. střední poptávka na úrovní 1.4220 - 1.4230, obchodujeme úroveň vzdálenější aktuální hodnotě trhu
 • Obchody zadáváme revers oproti obvyklému systému

Při vyhodnocení všech obchodů dostaneme následující čísla - 

 • Vyplněno 40 institucionálních objednávek
 • Celkem 28x zasažen TP na úrovní 15 pips tj. 4200 USD hrubý  zisk
 • Celkem 12x zasažen SL na úrovní 10 pips tj. 1200 USD hrubá ztráta
data k mm2 proc reverse

Tedy, sečteno podtrženo, máme 70% úspěšnost a výsledek 300 pips v zisku. Klasicky tedy v případě otevření pozice o velikosti pozice 1 lot se dostáváme na krásných 3000 USD.

vysledek reverse v pips

Pokud bychom uvažovali o tomto revers systému při velikosti obchodního účtu 4000 USD a dále MM, který akceptuje risk 2 % na obchod, podle toho určíme před každým obchodem velikost pozice, tak bychom v tomto měsíci zakončili obchodování na částce 7181 USD a svůj obchodní účet tedy navýšili o 3181 USD. Obrázek a procenta si každý dopočítá sám... :)

reverse pri 2 pro MM

Poslední dobou nás dva (Pepu víc) oslovuje poměrně početné množství lidí, které se tradingu již věnuje, případně věnovat chce. Spousta z Vás chce obchodovat tyto objednávky a chce poradit, jak to děláme my, s tím, že to u nich to nefunguje.

Dost často se stává, že tradeři chtějí nárazově vydělat spoustu pips, protože doufají ve zvrat, který nastane o pár pip výše. Tak porušují pevně daná pravidla a posouvají nebo ruší SL. Bohužel obvykle zrovna ve chvíli, kdy se takto člověk rozhodně, trh se vydá nekontrolovaně výš a tohle je cesta k vysokým ztrátám, případně ke zbytečnému margin call. Nedělejte to, tohle je gembl, ne seriozní trading :)

Upřímně se přiznávám, že se každý den dívám na výsledky z předešlého dne a říkám si, že už to přestalo fungovat. Měl jsem 4 krát po sobě SL, že to nefunguje a že je čas toho nechat. Pak ale přijde konec týdne a já vidím, že jsem opět v zisku.

Model obchodování ani jednoho z nás není žádné umění. Nechceme vás navádět k obchodování, ale chceme vám ukázat, že ty prachy tam prostě jsou a je škoda je nechat ostatním.

Více o možnostech obchodování IO je možné se dozvědět na exkluzivním VIP semináři: Obchodujte jako bankovní trader.

Marek Šatan & Josef Nykl

Zvláštní poděkování patří Tomáši Venturovi, za kontrolu nad zadáváním příkazů a jeho back test, kterým jsme ověřovali výsledky u jiných brokerů.

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 7. týden
  Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.
 • VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 8. týden
  Pravidelný týdenní komentář společnosti Bossa.
 • VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 9. týden
  Pravidelný týdenní komentář společnosti Bossa.
 • VIDEO: Schůzka ministrů financí EU zatím bez výsledku. Trhy zůstávají v klidu
  Klidné včerejší obchodování dokázaly narušit až ve večerních hodinách zprávy o nedohodě mezi Řeckem a soukromými investory na restrukturalizaci části dluhu a další snižování ratingů pro největší francouzské banky.
 • VIDEO: Útěk k bezpečí je zpět. Nizozemsko prodalo dluhopisy s negativním výnosem
  Videokomentář ke zhlédnutí.
 • Vidíme na EUR/USD krátkodobý obrat trendu?
  Piatkové dáta NFP skončili pomerne dobre, no neboli ničím ohromujúcim (pre Fed to nemení výhľad na menovú politiku). Napriek tomu sme videli silný nástup do dolárových pozícií. Signalizuje nám to, že obchodníci konečne vidia cenu doláru ako lacnú a rozhodli sa nakupovať? Alebo je to skôr len kátkodobé zatváranie dlhých pozícií na EUR/USD? Avšak daný pohyb bol naprieč celým trhom, čo nám signalizuje, že dolár sa dostáva do pozornosti obchodníkov a tí po silných medvedích týždňoch na dolárovom indexe začínajú vyberať zisky.
 • Víkendová analýza: Konfluenčný USD/CAD
  Na menovom páre USD/CAD vidím obchodnú príležitosť, ktorá by stála za zobchodovanie a nesie sa v znamení konfluencie viacerých faktorov. Jedná sa konkrétne o 3 faktory: rezistencia klesajúceho trendového kanálu, lokálna rezistencia a 50 % fibonacci retracement. A ak by sa v tejto konfluenčnej oblasti ešte vytvorila nejaká sviečková formácia, ktorá by nám ponúkla možnosť vstupu do obchodu, bol by to obchod podľa kráľovských parametrov. Nehovoriac o tom že táto oblasť je zaujímavá aj bez signálnej sviečkovej formácie.
 • Víkendová analýza: USD/JPY - Množstvo potencionálnych scenárov
  V tomto blogu si ukážeme možný budúci vývoj tohoto menového páru v horizonte dni až týždňov. Forex a všeobecne trhy sú špecifické tým, že možný budúci vývoj nie je nikdy dopredu istý a každý trader a účastník trhu vidí v grafe iné patterny, iné formácie a iný budúci vývoj. Nikdy tomu nie je inak a nikdy sa väčšina nezhodne. Je toľko potencionálnych scenárov, ktoré môžu nastať. Trh toľkokrát mení svoje nastavenia, svoje dôležité úrovne a smer a preto možný scenár nie je len jeden, ale je ich vždy niekoľko.V tomto blogu si preberieme 2 možné scenáre.
 • VIP seminář: Interbank indikátor zdarma
  Vážení tradeři a návštěvníci portálu FXstreet.cz, rádi bychom vás informovali o blížícím se termínu a posledních volných místech na exkluzivním VIP semináři: Obchodujte jako bankovní trader!
 • VIP seminář: Interbank indikátor zdarma, poslední volná místa!
  Vážení tradeři a návštěvníci portálu FXstreet.cz, rádi bychom vás informovali o blížícím se termínu a posledních volných místech na exkluzivním VIP semináři: Obchodujte jako bankovní trader!
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Damder

Hodnocení autora:
Bližší informace o autorovi >>

Kategorie blogu

reklama
LYNX kredit

Kurzy obchodování

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
LYNX kredit
reklama
Bernstein Bank - seminar
reklama
Bossa mentoring
reklama
Bossa mentoring