Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Krátká odpověď je jistě ano. Od roku 1960 měl index S&P 500 39 dvouciferných propadů, což je zhruba každý druhý rok. Naposledy jsme mohli zaznamenat od léta do podzimu 2023 kolem 10 % a tak se nelze divit i tomu stávajícímu. Aby se dalo hovořit o medvědím trhu, byl by nutný drawdown více jak 20 %. To však bez příchozí recese ekonomiky je velmi vzácné a došlo k němu v historii rámci velmi překoupených trhů a technických problémů „flash crash“ jako 1962, 1987 nebo náhlém šokovém zásahu centrální banky (Fed) zvýšením sazby v 2022.

3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD a USD/JPY
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Důležitý týden pro českou korunu
Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání minulý čtvrtek trhy nijak nepřekvapila – většinové ponechání úrokových sazeb beze změny na aktuálních 1,75 % s dvěma hlasy pro jejich růst a snížení očekávaného růstu tuzemské ekonomiky v nové prognóze nikoho nepřekvapilo.

Multitimeframe analýza: 4.1.2024 akcie HUGO BOSS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Na tento okamžik zlato čekalo! | Investiční Memento #47
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 47. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Technická analýza měnových párů USD/JPY, AUD/USD a EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/JPY se na denním grafu nachází v konfluenční oblasti. Na týdenním grafu měnového páru AUD/USD očekávám brejk konsolidace a EUR/USD zatím bez výrazné volatility.

Elliottovy vlny: Analýza EUR/USD, ROPY, ZLATA, USD/CAD, S&P 500, DAXu a USD/CHF
Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na stav EUR/USD, ROPY, ZLATA, USD/CAD, S&P 500, DAX a USD/CHF.

Moje námluvy s ATR
Kdo zná můj obchodní přístup a moje názory na trading, bude možná z nadpisu tohoto článku trochu popleten. Ano, nejsem velkým propagátorem všemožných „udělátek“, která se dají vložit do grafu, případně pod něj a už mnohokrát jsem psal o tom, že jejich přínos je podle mého názoru diskutabilní. Vím, že mnoho obchodníků se mnou v této věci nesouhlasí a jsou mi schopni velmi dobře popsat, jak jejich rozumné využití může být přínosné pro obchody každého z nás. Současně ale také všichni víte, že nejsem žádný dogmatik a že se snažím na věci dívat i z pohledu názoru, který mi zrovna nekonvenuje.

Americký dolar nevěnuje pozornost Fedu
Euro se na páru s americkým dolarem vydalo do slušného býčího trendu, během kterého si za poslední měsíc připsalo 5 %. Pravdou je, že ekonomika eurozóny se dostává do prudké fáze expanze, při které poptávka roste a pracovních sil (mimo Německo) je stále dostatek.

Rekordní jízda pokračuje, index S&P 500 je nad 4 100
Americké akcie zpevnily již třetí týden po sobě, index S&P 500 se zvýšil o pěkných 2,71 %.

Daří se mi na demo účtu. Můžu přejít na reálný účet?
V tomto článku vysvětlíme, proč se obchodování na demo účtu ve srovnání s obchodováním na reálném účtu jeví jako zfalšované. Nejeden trader řešil dilema kdy a jak přejít z demo účtu na reálný a co by měl od toho očekávat.

ECB nemá na vybranou
Euro se v posledních dnech zotavilo a na páru s americkým dolarem se odrazilo od pomyslného supportu 1,1111. Šlo ale spíše o důsledek zhoršujících se dat v USA než pozitivní obrat v eurozóně. Navíc několik centrálních bankéřů ve Spojených státech začalo otevřeně hovořit o snížení úrokových sazeb, které trh už delší dobu očekává, což také pomohlo posunout eurodolar o několik desítek pipů výše.

Srovnali jsme ziskovost klientských účtů evropských brokerů, výsledek nás velmi překvapil
V dnešním článku jsme se rozhodli podívat se na veřejně dostupná data o ziskovosti klientských účtů brokerů působících na území EU a porovnat je. Tato data musí brokeři, spadající pod Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) pravidelně zveřejňovat a uvádět na svých marketingových materiálech a internetových stránkách. Prošli jsme tedy stránky těch nejprominentnějších brokerských společností a porovnali, kolik procent klientských účtů je u nich ziskových. Výsledek nás opravdu mile překvapil.

Dokáže Trumpova inaugurace znovu posílit dolar?
Dolarový index (DXY) posílil od prezidentských voleb v USA do konce roku o 3,8 %. Dolar podával během tohoto období nejlepší výkon. Byl to výsledek ocenění trhů s vírou, že Trumpova potenciální politika zvýší inflaci a povede k dalším navýšením sazeb. Dolarový index se po 4. lednu po vydání oficiální zprávy FOMC vrátil zpět ze svého 14letého maxima 103,81.

Dvojí metr
Občas narazím na diskuzi týkající se brokerů, a protože mě to téma zajímá, přeci jen broker je nedílnou a důležitou součástí tradingu, snažím se zjistit, o čem to diskutující vlastně píší. Pominu-li, že způsob, kterým by bylo nejlepší poznat je, je otevření účtu a obchodování u nich, najdu si stránky těchto brokerů, přečtu si něco o nich, najdu si recenze a prostě se snažím získat komplexnější obrázek o každém z nich. Co ale mají všichni společné, to jsou informace pro obchodníky, kterými nás všemožně varují před námi samotnými a předávají nám informace o tom, jak malou šanci máme, abychom byli úspěšní. Vždyť přeci tolik retailových obchodníků je ztrátových, že je to až hanba.

USD/JPY: Japonsko znovu intervenuje
Japonský jen si prochází vysokou volatilitou. Japonské ministerstvo financí se v pátek odpoledne rozhodlo intervenovat na trhu a při nižší likviditě utnout slábnoucí trend, který vynesl měnový pár USD/JPY nad 150 jenů za americký dolar.

Komplikovaná situace na trzích a obchodní příležitosti
V tomto roce již tak komplikovaná situace na trzích (USA vs. Čína, Brexit, měnové války, Irán,...) se ještě více komplikuje. Čína si nenechává líbit úplně vše a s určitým zpožděním, pro Donalda Trumpa nečekaně, také zavádí cla na další americké zboží. Americký prezident to evidentně bere osobně a v ten samý den tweetuje výkřiky typu „Čínu nepotřebujeme“, „americké podniky stáhněte se z Číny“, „čínské komponenty a materiály nahradíme jinými“ atd. Poté zvyšuje plánovaná podzimní cla na čínské boží o 5 %. A to ještě v týdnu si Donald pochvaloval, že jednání s Čínou jsou opět na dobré cestě…

Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější
Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.

TFP analýza Bitcoinu
Vždy používám více faktorovou analýzu. Ve zkratce by se dalo říci, že je to mix technické, fundamentální a psychologické analýzy s mikro i makro pohledem na dané aktivum se špetkou vlastního vhledu/úsudku/názoru.

Kde je teď bezpečný přístav?
Finanční trhy se z úvodních ztrát po ruské invazi na Ukrajinu překvapivě otřepaly. Především americkým akciím konflikt nijak neškodí, protože se obchodují na úrovních z úterý, tj. před invazí. Podobně i bitcoin se po 10procentní rally drží blízko maxim z tohoto týdne.