Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Měnové indexy, aneb náhled do tajemství centrálních bank
Jak získat ucelenější přehled o vlivu nejaktuálnějších fundamentů na vámi obchodovanou měnu a prohloubit tak své znalosti směrem k informovanějším obchodním rozhodnutím? To vám poradí dnešní článek, na jehož čtenáře čeká také dárek!

Benjamin Graham a jeho investiční principy
Existuje spousta známých knih a publikací, které vám mohou přinést plno rad a zlepšit vaše schopnosti při investování. Jedna z nejlepších knih, kterou doporučuje i sám Warren Buffet je Inteligentní investor od Benjamina Grahama. V této knize vysvětluje autor základní principy a pravidla kvalitního investování. Na jedny z nejzákladnějších principů z této knihy se podíváme v tomto článku.

Zmýlit se, je v pořádku. Co ale už v pořádku není, je nepřijetí odpovědnosti za své rozhodnutí
Při cestě za úspěchem je nutné přijmout odpovědnost za věci, které se povedou, tak i za ty, které se nepovedou.

Obrat trendu na NZD/USD a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj vybraných inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Praktická ukázka: Zase něco neobvyklého
Říká se, že když člověk žije dostatečně dlouho, tak se dočká všeho. No já dost silně pochybuji o tom, že v tradingu toto pořekadlo platí. Tím spíš, že jsem opět viděl něco, co se mi ještě nikdy nestalo. Tedy alespoň si na to nepamatuji.

Může dolar ještě posílit?
Včerejší data o americké inflaci vyšla (znovu) nad odhady analytiků. Meziročně zrychlila celková inflace z 8,5 na 9,0 %. Dobrou zprávou alespoň je, že jádrová inflace v meziročním srovnání už 3 měsíce za sebou klesá a většina cenového růstu je tak způsobena zdražením energií a potravin, které navíc v posledních týdnech na komoditních trzích prudce poklesly.

Opakovatelnost v tradingu – dny v týdnu
Jednou z věcí, kterou se snažíme v tradingu hledat, jsou vzorce, které se opakují. Je to taková malá pomůcka k tomu, jak naši strategii udělat úspěšnější. Přeci jen, zvýšení pravděpodobnosti dobrého výsledku prostřednictvím toho, že víme, že každý den ráno v devět hodin otevírá londýnská burza, to je to, co nám může vydělat nějaké kačky navíc.

Ropa přešlapuje na místě
Pokud vás boční pohyb na ropě, jehož jsme v posledních dnech svědky, zmátl a rádi byste věděli, co od tohoto trhu očekávat. Přinášíme vám fundamentální i technickou analýzu ropy pro tento týden.

Technická analýza vycházející z vyšších časových rámců: EUR/CAD, CAD/JPY a EUR/AUD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat křížovým měnovým párům, technické analýze vycházející z vyšších časových rámců a možným obchodním příležitostem.

Nadcházející týden přinese fundamenty spíše druhé kategorie
Zatímco v Evropě akciové indexy v minulém týdnu ztrácely, ve Spojených státech si i nadále drží své zisky, když Dow Jones balancuje na dosah svého historického maxima, ke kterému se pozvolna přibližuje také S&P500.

Býčí jízda pokračuje, index S&P 500 přidal další dvě procenta
Americký akciový index S&P 500 uzavřel všech pět obchodních seancí uplynulého týdne v plusu a zpevnil celkově o 2 %. Je tedy na novém historickém maximu a zapsal pátou zelenou týdenní svíčku za sebou.

Různé způsoby dimenzování pozice v závislosti na riziku – část 1.
Dimenzování pozice je objektivním rozhodováním o tom, jaká velikost by měla být zvolena pro nově otevíranou pozici. Stanovování velikosti pozic je z velké části individuální záležitost, ovšem trading ve své historii již utvořil několik celosvětově užívaných metodik (poměr zisku/ztráty, % na základě velikosti kapitálu, v souvislosti s odhadovanou rizikovostí obchodu a mnohé další) pro stanovování velikosti pozic, které jsou využívány profesionálními obchodníky po celém světě do dnes.

Ropa (po)roste i bez OPEC
Ze čtvrtečního zasedání kartelu OPEC se nečekají žádné překvapivé závěry v možném omezování produkce a snahy zvýšit ceny ropy. Ropa se totiž od posledních setkání za podobným účelem vydala prudce nahoru a na aktuálních 50 USD je kompromisem, který pro většinu členů není žádnou tragédií, ale i přesto nedává americké břidlicové produkci šanci na znovuzrození.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 2.11.2012
Týdenní aktualizace.........

Tak jde čas: 12 týden 2012
Vše začíná pučet, příroda se probouzí, lidi začínaj grilovat, OBI narvaný, všude se něco pálí a uklízí ... Spící růženka Evropa by se mohla začít probouzet :)

Dokáže Palantir se poprat s nepříznivým makroekonomickým prostředím?
Akcie Palantiru jsou pro dlouhodobé investory zklamáním. Palantir po dvaceti letech své existence vstoupil na burzu v říjnu 2020 za velké pozornosti veřejnosti a médii. Úpisní cena se pohybovala na 10 dolarech. Cena za tři měsíce dosáhla svého vrcholu 35 dolarů a následně se propadla na hranici 6 až 8 dolarů. Jedním z hlavních viníků tohoto pádu byl bohatý opční program, který neúměrně navyšoval počet akcií. Mnoho akcionářů nad Palantirem zlomilo hůl. Jistý obrat znamenaly výsledky za čtvrté čtvrtletí 2022.

Bitcoin: Digitální zlato, nebo jen další spekulativní aktivum?
Bitcoin za poslední dekádu vyrostl z undergroundové technologické novinky v jedno z nejdiskutovanějších investičních aktiv současnosti. Stál u zrodu celého kryptoměnového ekosystému a dnes ho přijali nejen retailoví investoři, ale i velké finanční instituce a dokonce některé vlády. Původně byl Bitcoin zamýšlen především jako prostředek směny, avšak v průběhu let se v očích svých zastánců stal spíše uchovatelem hodnoty. Je tomu ale skutečně tak? Lze Bitcoin považovat za digitální zlato, nebo se chová spíše jako spekulativní akcie?

Akciové trhy v ohrožení? Očekávání o úrokových sazbách se mění!
Ještě na začátku letošního roku se zdálo, že boj s inflací probíhá dobře a že americká ekonomika je navzdory vysokým sazbám silná. Události posledních týdnu však začaly poukazovat na fakt, že možná ještě není vyhráno. Co tedy můžeme očekávat v následujících týdnech od americké ekonomiky? Na tuto otázku se pokusíme nalézt odpověď v následujícím článku.

ECB nemá na vybranou
Euro se v posledních dnech zotavilo a na páru s americkým dolarem se odrazilo od pomyslného supportu 1,1111. Šlo ale spíše o důsledek zhoršujících se dat v USA než pozitivní obrat v eurozóně. Navíc několik centrálních bankéřů ve Spojených státech začalo otevřeně hovořit o snížení úrokových sazeb, které trh už delší dobu očekává, což také pomohlo posunout eurodolar o několik desítek pipů výše.